Отговори
# 15
  • Мнения: 2 351
Благодаря.
Единственото, което не разбрах е и двата вида декларации ли да попълвам , или само тази за деца с удреждания?

# 16
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Благодаря.
Единственото, което не разбрах е и двата вида декларации ли да попълвам , или само тази за деца с удреждания?
Ако детето или децата са с увреждане е по-добре само втората ппо чл.22г. Не може и от двата вида едновременно.

# 17
  • Мнения: 2 351
Благодаря! bouquet

# 18
  • Мнения: 2 988
Здравейте!

С мъжа ми нямаме брак, но се се водим, че живеем на един и същ адрес. Той е признал детето. Ще се взимат ли предвид и неговите доходи или не?

# 19
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Здравейте!

С мъжа ми нямаме брак, но се се водим, че живеем на един и същ адрес. Той е признал детето. Ще се взимат ли предвид и неговите доходи или не?
Да, трябва да ги декларирате.

# 20
  • Мнения: 2 988
Ясно. Значи няма смисъл да подаваме документи.

# 21
  • Мнения: 59
А ние нямамме брак и не сме на един адрес,трябва ли и неговият доход?

# 22
  • Мнения: 93
Здравейте! С бащата на детето живеем на един адрес (нямаме брак) детето ни е с телк 75 % аз съм безработна,той е на договор.Въпросът ми е той може ли да се възползва от данъчното облекчениие по  чл 22г?

# 23
  • Мнения: X
Честито за новия праг от 400 лв. за получаване на детски надбавки. До колкото разбрах от новините вече е прието от НС.

# 24
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Честито за новия праг от 400 лв. за получаване на детски надбавки. До колкото разбрах от новините вече е прието от НС.


Но от 01.07.2016 г. влиза в сила.

# 25
  • Мнения: X
Пак не съм доразбрала.

# 26
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Здравейте! С бащата на детето живеем на един адрес (нямаме брак) детето ни е с телк 75 % аз съм безработна,той е на договор.Въпросът ми е той може ли да се възползва от данъчното облекчениие по  чл 22г?
Да, може.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Къв декларацията за дан. облекчение,какви документи следва да се приложат?
На ММ са му дали да попълва и довечера ще чета...Аз с какъв документ декларирам,че аз няма да се възползвам Thinking
п.п. видях,че в самата бланка накрая е тази декларация Peace

Последна редакция: чт, 03 дек 2015, 13:01 от mystic woman

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Аз я попълних и пратих на счетоводителката без допълнителни документи. Засега не ми е искала нищо повече. Simple Smile
А аз да попитам, трябва ли ми някакъв документ и какъв, че съм се възползвала от това облекчение, като подавам годишната си данъчна декларация, защото съм работила и по гражд. дог., и така или иначе, се налага да подавам.

# 29
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Аз я попълних и пратих на счетоводителката без допълнителни документи. Засега не ми е искала нищо повече. Simple Smile
А аз да попитам, трябва ли ми някакъв документ и какъв, че съм се възползвала от това облекчение, като подавам годишната си данъчна декларация, защото съм работила и по гражд. дог., и така или иначе, се налага да подавам.
Отново си попълваш същата декларация и я подаваш към ГДД.

Общи условия

Активация на акаунт