Бихте ли се върнали в България?

  • 196 188
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 537
Ето на, пиша ви от Бг.
6 месеца престой в странство и не ни хареса.
Вкъщи си е най-хубаво.
Компромис не можах да направя с щастието и здравето си, както и това на детето и мъжа ми.
Не смятам, че трябва да слизам 10 стъпала надолу с цената на всичко.
Може би сме късметлии, че в Бг се справяме добре и всички жертви, които трябваше да правим в чужбина не си заслужаваха.
Сега се радваме на дома и на СЛЪНЦЕТО. Simple Smile
Вярвайте на вътрешното си чувство и ако не се чувствате добре се прибирайте.
Не всичко е пари!

# 511
  • Мнения: 9 905
само да кажа че 6 месеца не са нищо като време за свикване.

# 512
  • Мнения: 4 418
Защо трябва някой да се напъва да свиква, след като разбира, че не е неговото място? Според мен много по-рано от 6 месеца можеш да разбереш дали ти се живее на дадено място или не. Друг е въпросът ако трябва да останеш на всяка цена. Тогава срокът на адаптация може да е 6 месеца, 6 години или никога.

# 513
  • Мнения: 5 462
Защо трябва някой да се напъва да свиква, след като разбира, че не е неговото място? Според мен много по-рано от 6 месеца можеш да разбереш дали ти се живее на дадено място или не. Друг е въпросът ако трябва да останеш на всяка цена. Тогава срокът на адаптация може да е 6 месеца, 6 години или никога.
Peace Wink
За да живееш в чужбина .  Laughing Whistling

# 514
  • Мнения: 9 905
Хм, ами примерно заради децата, напъването за училище, уреждането на сума ти документация, жилище, купуване и после продаване на покъщнина - взависимост от държавата е доста различно, но 6 месеца също са изгубено време по отношение на позициите ти в Бг и наваксването на детето/децата в училище. Мое мнение, де.

# 515
  • Мнения: 5 710
Ами живота в чужбина не е за всеки. Отишли, не им харесало, върнали се с 10 стъпала нагоре и сега гледат отвисоко доволни. 
В крайна сметка, щом всичко е било ясно от самото начало,  не е нужно да се измъчват. Важното е човек да е щастлив.

# 516
  • Мнения: 5 462
Ами живота в чужбина не е за всеки. Отишли, не им харесало, върнали се с 10 стъпала нагоре и сега гледат отвисоко доволни. 
В крайна сметка, щом всичко е било ясно от самото начало,  не е нужно да се измъчват. Важното е човек да е щастлив.
Абсолютно !
Вече стана толкова почти еднакво навсякъде , че чужбината не е тази която беше до преди 10 год.
Дори и за 6 месеца , човек може да усети дали това е неговото място или не.Не е нужно да ядеш хляб и сол , но да си в чужбина.Чак такива жертви , да зарежеш близки /в бг / , работа , дом .. и да падаш стъпала надолу заради едната чужбина.
В коя държава в момента е толкова прекрасно , лесно и много различно от в бг , че да си струват всички жертви ?Май вече няма такава.

# 517
  • Мнения: 1 387
В коя държава в момента е толкова прекрасно , лесно и много различно от в бг , че да си струват всички жертви ?Май вече няма такава.

във всяка в която има закони и споровете не се решават с бой на улицата. Защото за мен в БГ е джунгла.

# 518
  • Мнения: 28 722
Ето на, пиша ви от Бг.
Компромис не можах да направя с щастието и здравето си, както и това на детето и мъжа ми.
Не смятам, че трябва да слизам 10 стъпала надолу с цената на всичко.
Сега се радваме на дома и на СЛЪНЦЕТО. Simple Smile
Добре дошла Simple Smile Щом се чувстваш щастлива и доволна, това е най важното....тази тема е безкрайна, защото всеки заминава по различни причини, с различни очаквания и различни "плюсове" в джоба за реализация и живот там (образование, езици, таланти), така, че никой не може да каже за различните хора кое е по-добро..!
Много ясно, че ако нямам какво да ям тук ще замина и на Луната,или се влюбя в чужденец, ама щом нищо не ме принуждава и нямам потребност няма да замина никога! Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 фев 2016, 19:56 от mimi.7299

# 519
  • Мнения: 5 462
В коя държава в момента е толкова прекрасно , лесно и много различно от в бг , че да си струват всички жертви ?Май вече няма такава.

във всяка в която има закони и споровете не се решават с бой на улицата. Защото за мен в БГ е джунгла.
Така е .В чужбината престъпниците ги вкарват в пандиза , няма кражби и обири и всички въпроси ги решават в съда.

# 520
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
В коя държава в момента е толкова прекрасно , лесно и много различно от в бг , че да си струват всички жертви ?Май вече няма такава.

във всяка в която има закони и споровете не се решават с бой на улицата. Защото за мен в БГ е джунгла.

То и тук е джунгла, ама си имаме толкова маймуни на клона та ха-ха да се счупи. Ама на маймуните нищо няма да им има, но нормалните хора ще пострадат.

# 521
  • Мнения: 374
Вкъщи си е най-хубаво.
Компромис не можах да направя с щастието и здравето си, както и това на детето и мъжа ми.
Всъщност, връщането в България е един голям компромис със здравето. За справка, продължителност на живота по държави:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy
Германия: 81 години при жените, 79 при мъжете
България: 75 години при жените, 71 при мъжете.

# 522
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
Ако имаш пари здравеопазването не е проблем.

# 523
  • Мнения: 6 313
Според тази таблица сме по-добре не само от Румъния, а дори и от Латвия и Литва. Не знам как ги смятат, но при нас има много възрастни хора по селата и малките населени места, които живеят много зле, а това няма отношение към младите и добре печелещи хора по големите градове, които сигурно ще имат различна продължителност на живота. Макар че нищо не се знае. Ами я Русия къде е - 69 години за жените и 63 за мъжете, ние с нашите 71 за мъжете сме доста напред. С Германия, Франция и Англия е ясно, че не можем да се сравняваме.
Друго интересно от тази таблица е, че японците са с най-висока продължителност на живота, а са най-пушещата нация в света. Гърция е със същата продължителност както Германия, пък гърците са най-пушещи в Европа. Французите пък определено пият алкохол повече от германците, пушат повече и ядат повече мазни и други вредни храни, пък имат същата продължителност при жените и по-добра при мъжете. Така че някои клишета май не са съвсем верни:)

# 524
  • София
  • Мнения: 537
 Joy
Разсмяхте ме с таблицата за живота.
Всеки сам усеща заслужава ли си.
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт