Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 662
  • 211
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 898
Опс, май нещо не обясних както трябва.

Значи, ако доходът ми е 5000 лв за годината. примерно .. и имам удържан данък  върху 3000 лв. Значи ми остава да си платя данъка върху останалите 2000 лв. Това имах предвид под "данъчна основа". Може терминът да не е точен.
От тази оставаща сума от 2000 лв ли се махат 600-те лева за 3 деца?

Иначе съм абсолютно съгласна с вас, момичета - аз като съм сега с 3 деца, и за малко не ми стига да вземам 105 лв детски. на месец. Ползата от това да са ме осигурявали на реална заплата е, че известно време ще са ми по-добри доходите за майчинството. Но след тези 410 дена минавам на минималната. И след това - на заплата, от която плащам всички удръжки и пак не вземам детски.

Като се замисля, по-изгодно би ми било да ме осигуряват на по-ниска заплата, но да вземам детски. Защото то, и болничните, не са кой знае какво успокоение, като се плащат на реална заплата. А и имаш и други привилегии - за семейства с 3 деца храненето в училище ще ни е безплатно, таксата в детската градина ще е по-ниска и прочие. Само ако доходът е както за получаване на детски.

Та, откъдето и да го погледнеш, съм на загуба с осигуряване на реалната заплата.

докъде я докарахме???

# 31
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Неработещите вземат детски, които са повече от данъчното облагане на работещите. Mr. Green
Халал да са им моите 20 лева.

# 32
  • Мнения: 258
И аз да попитам. Тъй като съм по майчинство и ММ ще ги подава, не ми е ясно след като е на заплата, но получава и някакъв доход от наеми, имаме ли право на тези пари? newsm78

# 33
  • Мнения: 5 374
Опс, май нещо не обясних както трябва.

Значи, ако доходът ми е 5000 лв за годината. примерно .. и имам удържан данък  върху 3000 лв. Значи ми остава да си платя данъка върху останалите 2000 лв. Това имах предвид под "данъчна основа". Може терминът да не е точен.
От тази оставаща сума от 2000 лв ли се махат 600-те лева за 3 деца?

Иначе съм абсолютно съгласна с вас, момичета - аз като съм сега с 3 деца, и за малко не ми стига да вземам 105 лв детски. на месец. Ползата от това да са ме осигурявали на реална заплата е, че известно време ще са ми по-добри доходите за майчинството. Но след тези 410 дена минавам на минималната. И след това - на заплата, от която плащам всички удръжки и пак не вземам детски.

Като се замисля, по-изгодно би ми било да ме осигуряват на по-ниска заплата, но да вземам детски. Защото то, и болничните, не са кой знае какво успокоение, като се плащат на реална заплата. А и имаш и други привилегии - за семейства с 3 деца храненето в училище ще ни е безплатно, таксата в детската градина ще е по-ниска и прочие. Само ако доходът е както за получаване на детски.

Та, откъдето и да го погледнеш, съм на загуба с осигуряване на реалната заплата.

докъде я докарахме???


Назад ти отговориха. За 3 деца получаваш 60 лева еднократно.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 201
От тази оставаща сума от 2000 лв ли се махат 600-те лева за 3 деца?
Да.


И аз да попитам. Тъй като съм по майчинство и ММ ще ги подава, не ми е ясно след като е на заплата, но получава и някакъв доход от наеми, имаме ли право на тези пари? newsm78
Всички, които имат доходи, върху които плащат ДОД имат право на това облекчение.


# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз да попитам. Тъй като съм по майчинство и ММ ще ги подава, не ми е ясно след като е на заплата, но получава и някакъв доход от наеми, имаме ли право на тези пари? newsm78
Да, имате. Тези облекчения не са зависими от други доходи. Но в декларацията после, която подавате за наемите, ще трябва да ги отразите.

# 36
  • Мнения: 9 898
благодаря, момичета, разбрах.
 bouquet bouquet bouquet

# 37
  • Мнения: 5 037
Руми,все още не е гласувано майчинството след 410 дни да е МРЗ,за момента е 340 лв(далеч от МРЗ).Да се надяваме,че от 01.01.2016 ще е колкото МРЗ.

# 38
  • Мнения: 2 558
Нашата счетоводителка каза, че тези облекчения се ползват само, ако имаш доходи извън трудовото правоотношение, т.е. граждански договор или друг вид доход и заради тях подаваш данъчна декларация.... Правилно ли е това, защото от това, което тук прочетох, правя извод, че в момента /имам само трудов договор към един работодател/ мога да подам такава декларация? Така ли е?  newsm78

# 39
  • Мнения: 5 037
Е,пък счетоводителката на ММ му каза,че можеш да подадеш декларация САМО ,ако през мин.година са ти спирали ДОД.На мен не са,за това той подава.

# 40
  • Мнения: 14 133
desex , scherifka , опитват се да ви заблудят.   Peace
Аз съм на трудов договор. Не са ми прекъсвали нищо цяла година и си подадох декларация чрез работодателя.  Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 14 764
Нашата счетоводителка каза, че тези облекчения се ползват само, ако имаш доходи извън трудовото правоотношение, т.е. граждански договор или друг вид доход и заради тях подаваш данъчна декларация.... Правилно ли е това, защото от това, което тук прочетох, правя извод, че в момента /имам само трудов договор към един работодател/ мога да подам такава декларация? Така ли е?  newsm78
Защото не им се нрави идеята да се занимават с декларации, масово се опитват да карат хората, които са само на заплата от един работодател да ходят в данъчното. Подава се декларация при работодателя от 30.11 до 30.12

# 42
  • Мнения: 14 133
Нашата счетоводителка каза, че тези облекчения се ползват само, ако имаш доходи извън трудовото правоотношение, т.е. граждански договор или друг вид доход и заради тях подаваш данъчна декларация.... Правилно ли е това, защото от това, което тук прочетох, правя извод, че в момента /имам само трудов договор към един работодател/ мога да подам такава декларация? Така ли е?  newsm78
Защото не им се нрави идеята да се занимават с декларации, масово се опитват да карат хората, които са само на заплата от един работодател да ходят в данъчното. Подава се декларация при работодателя от 30.11 до 30.12
Да, сакън да не се претоварят с още малко работа.  Twisted Evil

# 43
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
Като се замисля, по-изгодно би ми било да ме осигуряват на по-ниска заплата, но да вземам детски.

С колко надвишаваш дохода? Ако работодателят ти е съгласен - води се няколко дни всяка година в неплатен, за да паднеш под изискуемия.

Счетоводителките изобщо не ги питайте  - отивате с попълнена декларация и им я връчвате.  Peace

Да, сакън да не се претоварят с още малко работа.  Twisted Evil

Е, не с лошото де.   Laughing Факт е, че масово декларациите ще се представят в седмицата между Коледа и Нова година. До 05 -06 януари, трябва да платя заплати на около 200 души...всички са с деца. Peace

# 44
  • Мнения: 5 037
desex , scherifka , опитват се да ви заблудят.   Peace
Аз съм на трудов договор. Не са ми прекъсвали нищо цяла година и си подадох декларация чрез работодателя.  Hug
Кой се опитва да ме заблуди newsm78?Аз съм по майчинство,съответно няма какъв данък да ми писпадннат,за това ММ подава декларацията.Аз се подписвам,че няма да подавам такава.

Общи условия

Активация на акаунт