В момента чета...43

  • 60 149
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 567
Нези, да, електронно я чета, има я в читанка.  Wink

Благодаря много за препоръчките, момичета! Hug (Остава да реша дали да завършвам тази или да почвам следващата година с фаворита "Стоунър"  Grinning ).

# 16
  • Мнения: 3 096
Скрит текст:
Деси, благодаря ти  Hug!

Пете, наистина си заредила добър списък с книги и се затруднявам коя да ти препоръчам, а съм чела доста от тях Simple Smile.
Ако ти се чете нещо по-неангажиращо, то бих ти казала "Убийството на художника" или "Пазителката на тайните". Но
ако искаш нещо стойностно, с което да завършиш годината, веднага казвам "Стоунър", който се притеснявам, че непрекъснато възхвалявам и сигурно създавам огромни очаквания, а всъщност това е толкова скромен човешки роман!
И аз зачетох "Стоунър", досега съм с много положителни впечатления, но се прехвърлих на "Кротките" от Ангел Игов и "Стоунър" ще трябва да почака, както и всичките ми нови придобивки.
"Кротките" - колко рядко се случва един роман да съчетава значима и интригуваща тема с изящен авторов стил и четивност. Колко рядко съвременната българска историческа проза не страда от анахроничен стил. Този роман е голямо постижение за автора си и препоръчително четиво за всички, които се интересуват от българска история и историческа проза. Най-сетне, който твърди, че нямаме добри млади писатели, нека даде шанс на "Кротките". Обещавам му, че ще си промени мнението.  Simple Smile

# 17
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Записвам се в новата тема (Деска, мерси  bouquet ) с впечатленията ми от "Възкресяване" на Стивън Кинг  Laughing

Просто не знам откъде да започна това ревю. Много, много дълго време не исках да чета нищо от „новия Кинг”. Защото аз бях влюбена в „стария Кинг” и то още от 7-ми клас. Без грам страх, безпаметно, всеобхватно както само децата са способни. Колекцията ми наподобяваше това и всяка негова книга се купуваше фанатично с мои собствени пари:



Но в един момент, дори не мога да си спомня след коя негова книга, любовта внезапно и рязко изчезна. Нямам и обяснение защо, може би някакси я „израснах”. От тогава не съм спирала да чета, но не и Кинг. А той е забележително продуктивен автор и се натрупаха сериозно количество заглавия, за които ми разказваха ентусиазирано, че това вече е нещо различно, че страховитите елементи са претърпели сериозна метаморфоза, че Кинг също е пораснал със своите читатели, както трябва да направи всеки сериозен автор, за да остане извън клишето.

И ето че дойде времето да се запозная с тази негова нова страна и то именно чрез романа „Възкресяване”. Чувствах се нервна, но трепетна като на първа среща след много време с бивше гадже. Стивън Кинг не е изгубил и грам от таланта си за писане, от умението да разкаже една наглед простичка и обикновена история, но да държи читателя прикован буквално за всяка страница. Ужасът определено е трансформиран, той вече е някакси по-улегнал, не толкова брутален дори бих казала, че тук е направо екзистенциален. Паралелите с класиците като Лъвкрафт също ми допаднаха, древното зло, което лъха от техните произведения го има и във „Възкресяване”.  А решението му Джейми да бъде професионален китарист страхотно импонира на моята дългогодишна рокендрол фенщина.

Големият минус на тази книга обаче е нейният финал. Стори ми се сякаш Кинг сам не е знаел точно как да приключи така плавно развиващата се история. Дойде ми леко претупан и съшит с бели (добре де черни) конци. Само заради него се поколебах дали да не дам 3 звезди. Но като се замислих цялостната ми среща с бившата ми любов Стивън Кинг беше удовлетворяваща. Да, различен е, да по-стар е, но пак е той и пак е добър.

Продължавам с "Малкият приятел" на Дона Тарт  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 6 534
А ние чакаме да я прочетеш и да споделиш,пак така подробно,в което не се съмнявам много!  Peace

# 19
  • Мнения: 11 818
Деси, благодаря за темата! bouquet
Лу, интересно и приятно за четене ревю, както винаги!
Присъединявам се към мненията за "Стоунър"! Peace

А за да няма подведени за "Амазонката на Варое", която споменахме в предната тема, май трябваше да отбележим, че книгата, стилът нямат нищо общо примерно с "Тангра и неговият син" на Кармен Мишу, ако очакванията са такива..

Току-що прочетох "Мъжът от съседния гроб"на Катарина Масети. Беше ми забавна ,хареса ми.  Simple Smile
Търсих си нещо лекичко да започна и точно тази книга ми се "изпречи" на четеца, а след като те и прочетох, малко ми трябваше, започвам я. Wink Hug Гледам обаче, че има и втора част.. Thinking

# 20
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Нези, задължително ще пиша  Hug

Сиси, втората част на "Мъжът от съседния гроб" е доста по-слаба от първата. Спокойно можеш да си останеш само с нейното прочитане  Peace

# 21
  • Мнения: 6 534
Не знаех. Как се казва? Има ли я в ел. вариант?
Ааа,Лу,писали сме едновременно. Доверявам ти се! 

# 22
  • Мнения: 11 818
Не знаех. Как се казва? Има ли я в ел. вариант?
"Семейна гробница", не я намирам в електронен вид за момента и точно затова се чудех дали въобще да почвам първата..
Лу, мерси! Hug Може да помолим да ни разкажеш евентуално. Wink

# 23
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Сиси, втората част на "Мъжът от съседния гроб" е доста по-слаба от първата. Спокойно можеш да си останеш само с нейното прочитане  Peace
Ау, защо го прочетох след като си я купих  Laughing Дано да не е пълно разочарование де, на Панаира на книгата беше в един кош с книги по 3 лв. на щанда на Колибри и си я взех, първата част много ми хареса.
Записвам се и аз с Баба праща поздрави.... Струва ми се доста по-слаба от Човек на име Уве, дали тръгнах с големи очаквания или наистина е по-слаба, не знам. Имам още 100 страници и тогава ще знам със сигурност  Confused

# 24
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Сиси, ще разкажа, само кажи  Laughing

Smurfieta, не е чак тотална щета втората част, но свежестта от първата (която и на мен много ми допадна) просто я няма  Laughing

# 25
  • Мнения: 24 369
Аз явно доста се разграничавам от общия вкус към книгите. Нито Дона Тарт ме впечатли чак толкова, а Стоунър....направо си беше загубено време за мен.
Записвам се с Бенджамин Франклин

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Аз се напънах и си дочетох "И страж да бди на пост" - мога да кажа, че ако пропуснете първите стотина страници, книгата е просто брилянтна  Crazy Ето затова трябва да се дочитат книгите, никога не знае човек какво може да пропуска  Heart Eyes

Сега чета "Божията формула" на Жозе Родригеш душ Сантуш и не знам как досега съм го пропускала този човек, много е добър!

А да попитам, "Баба праща..." подходяща ли е да я подаря на баба за Коледа? Чета, че е топла и човешка, но подходяща ли е все пак за баба?

# 27
  • Дъблин
  • Мнения: 331
А да попитам, "Баба праща..." подходяща ли е да я подаря на баба за Коледа? Чета, че е топла и човешка, но подходяща ли е все пак за баба?
Според мен не. На мен малко инфантилна ми стои, все пак е разказана през погледа на дете.
Скрит текст:
Аз се позагубих на моменти из частите, където се разказват приказките в книгата, за една баба сигурно ще е още по-трудно да се ориентира. Мислех да я дам на свекърва ми да я чете, но се отказах по тази причина.

# 28
  • Мнения: 6 346
Майка ми прочете и хареса "Бабата" дори повече от "Уве". Peace

# 29
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз ще пусна едно не особено ласкаво мнение за "Бабата" на фона на масовата радост (не е мое, нямам и намерение да я чета  Laughing ):

http://www.momichetataotgrada.com/article/fredrik-bakman-i-breme … html#.VnBXm7_EU1k

Общи условия

Активация на акаунт