Тибетска гъба / кефир / кефирена гъба 3

  • 98 798
  • 772
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 375
Здравейте, ако все още разполагате с гъбата, бих се радвала да стана един от нейните щастливи притежатели Simple Smile

За кой град става въпрос?

# 616
  • София
  • Мнения: 1 872
Скрит текст:
Здравейте, ако все още разполагате с гъбата, бих се радвала да стана един от нейните щастливи притежатели Simple Smile

За кой град става въпрос?
На профила на дамата пише "София".

# 617
  • Мнения: 375
Скрит текст:
Здравейте, ако все още разполагате с гъбата, бих се радвала да стана един от нейните щастливи притежатели Simple Smile

За кой град става въпрос?
На профила на дамата пише "София".

Благодаря! Не се ровя по профилите на хората.  Laughing Laughing Laughing

# 618
  • Мнения: 47
Здравейте! Преди около 2 месеца една дама от групата ми подари от нейната гъба . Вече дадох на двама души, но тя расте много бързо и мога да дам на още двама. От Карнобат съм. Мога да я изпратя по куриер, само поемате транспортните разходи. Blush Който желае, нека ми пише.

# 619
  • София
  • Мнения: 6 259
И аз мога пак да дам. Wink

# 620
  • София
  • Мнения: 1 872
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте, ако все още разполагате с гъбата, бих се радвала да стана един от нейните щастливи притежатели Simple Smile

За кой град става въпрос?
На профила на дамата пише "София".

Благодаря! Не се ровя по профилите на хората.  Laughing Laughing Laughing
Грешно се изразих - под профилната снимка - вижда се, когато решиш да четеш какво е постнала. Не е нужно да се влиза в нечий профил.

# 621
  • Мнения: 375
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте, ако все още разполагате с гъбата, бих се радвала да стана един от нейните щастливи притежатели Simple Smile

За кой град става въпрос?
На профила на дамата пише "София".

Благодаря! Не се ровя по профилите на хората.  Laughing Laughing Laughing
Грешно се изразих - под профилната снимка - вижда се, когато решиш да четеш какво е постнала. Не е нужно да се влиза в нечий профил.

Да вярно. Аз не съм си сложила София и затова сигурно не съм се загледала там. Ще го имам предвид вече.

# 622
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте, искам да попитам дали може да се пребори дългогодишен проблем с изхождането(запек) с пиене на кефир. Някъде бях чела та се питах дали някой е имал подобен проблем и дали му е помогнала гъбата.

# 623
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 268
Да, кефира е пробиотик и регулира стомаха Simple Smile
Моята гъба взе да прави много рядък кефира и аз я сложих в преварена вода за два дена за да си почине и сега я захраних но пак не сгъстява млякото вече два дена почти. Моля за помощ за да не я загубя какво да правя да не би прекалено да съм я държала във водата?

# 624
  • Мнения: 5 405
pvacheva, да не би да й е студено на гъбката? Или да си сменила млякото (ако е купешко? Моето го правя с домашно и 2-3 пъти съм правила с купешко, не искаше, буквално, да прави кефир. Smiley
Ако дълго време гъбката е стояла във вода, също бавно започва да прави добър кефир.

pipilota, да, помага за редовен стомах. Моя стомах също е много капризен. Последно ме светнаха по един друг начин и съм много доволна. Сутрин на гладно се пие 1с.л. ябълков оцет (истински, а не от тоя разредения за жълти стотинки от магазина), разреден в чаша с 200-250мл вода. Водата не е нужно да е с определена температура. Ако нямаш хубав ябълков оцет под ръка, същата работа  върши и сока от половин лимон. Simple Smile

# 625
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 268
Merry., благодаря за успокоението наистина не бързам когато го направи кефира важно беше за мен да знам, че не умира гъбата че взех да се притеснявам за нея Simple Smile Благодаря и за обяснението за стомаха и аз ще се възползвам от него Simple Smile

# 626
  • София
  • Мнения: 6 259
То не е съвсем по темата, но оцетът и лимонът нали затягат?

# 627
  • Мнения: 896
Искам да благодаря на Stefanya_333 която ми даде гъба.
Вече правя от нея 3 пъти кефир. Първия път го правих с пастьоризирано мляко 3.2% и кефира стана много кисел и рядък. Оставих гъбата за едно денонощие в преварена вода и мляко и следващите 2 пъти кефира стана много гъст (сложих и по-малко мляко де) и леко кисел, тогава използвах пълномаслено мляко. На гъстота и вкус го докарва като кисело мляко.
Лошото е че не знам с каква гъстота и какъв вкус трябва да има хубавия кефир Neutral Face .
Хубавото е че гъбата за една седмица се удвои и скоро ще пращам.

# 628
  • София
  • Мнения: 1 872
През последните 10-тина дни откакто навън се застуди, гъбата ми не прави добър кефир - редичък е и по три денонощия го чакам да стане. Какво да направя? Вкъщи температурата е към 13-15 градуса.
И имам гъба за раздаване Simple Smile

# 629
  • Мнения: 19
През последните 10-тина дни откакто навън се застуди, гъбата ми не прави добър кефир - редичък е и по три денонощия го чакам да стане. Какво да направя? Вкъщи температурата е към 13-15 градуса.
И имам гъба за раздаване Simple Smile

Ами завийте съда с някаква плътна кърпа или малко одеалце и го сложете някъде в някой шкаф на по-топло.

Общи условия

Активация на акаунт