Книги с дъх на малини 2015

  • 12 179
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 402
"Истината за случая Хари Куебърт" на Жоел Дикер.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето и моите малинки:

"Сойка присмехулка" - Сюзън Колинс

"Анихилация" - Джеф Вандърмиър

"Човек на име Уве" - Фредерик Бакман

"Отровите на короната" - Морис Дрюон

# 17
  • София
  • Мнения: 5 566
За 2015 година номинирам само:

"Щастливото градче" - Лоредана Лимоне

От номинираните от вас книги има и такива, които ми харесват, но има и такива, под които ми се иска да се подпиша. Най-силно ме подтикна: "18 % сиво" - Захари Карабашлиев.  Wink

# 18
  • Мнения: 6 909
Напъвах се да си спомня, но май само една книга има, която ме разочарова тази година:
"Лабиринтът 2: В обгорените земи" - Джеймс Дашнър

Първата част ми хареса и затова посегнах към втората, но разочарованието беше толкова голямо, че определено приключих и с книгите и с филмите от поредицата.

# 19
  • Мнения: 738
От мен малинка за:
РАЗБИЙ МЕ - Тахере Мафи
СТЪКЛЕНИЯТ ТРОН - Сара Дж. Маас
МУЗЕЯТ НА НЕОБИКНОВЕНИТЕ НЕЩА - Алис Хофман

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Светецът на неизбежната лудост  -  Елиф Шафак

Последна любов                             - Уилям Уортън

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Забравих една, която не съм отметнала в ГР, но сега се сетих, че я зарязах:

"Калуня-каля" - Георги Божинов

# 22
  • Мнения: 1 107
Забравих една, която не съм отметнала в ГР, но сега се сетих, че я зарязах:

"Калуня-каля" - Георги Божинов
Пък тя ще вземе да стане книга на годината Laughing

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
То и миналогодишната "Аз преди теб" не ми е сред любимите. Да не казвам за нюансите, които имаха застрашителна преднина преди две години, но на гласуване спаднаха.

Тази година и Уве има големи шансове.

# 24
  • Мнения: 1 107
Шарен свят Laughing
Ние да сме здрави, пък ...

П.П. Благодаря за старанието и големия труд bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз трудно казвам лоша дума за книга и номинацията, която ще направя в тази тема е по-скоро за издателството, отколкото за самия роман. Става дума за "Където злото властва" от Йорган Бреке, изд. Изида. Романът май беше интересен, но човек няма как да го разбере, защото стои втрещен от правописни, технически, смислови и каквито още се сетите грешки, включително и безумна (да не кажа откровено тъпа и дезинформираща) бележка под линия.

Лили, благодаря и за тази тема!

# 26
  • Мнения: 15 033
Тази година пълна загуба ми беше Цифровата крепост на Дан Браун.

# 27
  • Мнения: 6 507
Хапсали - Гръцко кафе - ужасна книга. Четох я сума време, само и само да видя ще стане ли нещо интересно и накрая нищо, загубено време.
Как можах да я забравя! Напълно съм съгласна!  Peace

# 28
  • Мнения: 10 888
Това ще се стане любимата ми номинационна тема Simple Smile много обичам да чета отрицателните ревюта за любимите си книги в ГР  Crazy
Аз май не се сещам какво бих номинирала, може би "Истината за случая Хари Куебърт" като голямо разочарование, не толкова, че е лошо написана, а просто, че ме разочарова много на много фронтове.

# 29
  • Мнения: 3 495
Сега ще номинирам само една книга. Останалите, ако все още е отворена темата, в края на седмицата.
"Сияние на жена" - Ромен Гари. Започнах я с твърдата убеденост, че много ще ми хареса. След около 30-40 страници бях готова да я зарежа. Никак не ме трогна, не ме развълнува тази книга, не я почувствах.

Общи условия

Активация на акаунт