Книги с дъх на малини 2015

  • 12 176
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 292
"Бъдеще" -  Глуховски
Страхотна идея, но до там. Разочарова ме.

"Стогодишният стрец, който скочи през прозореца и изчезна" - Юнасон
Не, че е непременно лоша, но очаквах много, много повече. Пълна боза.

"Кутия за птици" не успя да ме разочарова, защото някак си нямах очаквания.

# 46
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
През 2015 г. не се разбрах много с тези книжки:

Императрица Сиси - Габриеле Мари Кристен
Разказвачът от Маракеш - Джойдийп Рой-Батачаря

# 47
  • Мнения: 6 909
Напъвах се да си спомня, но май само една книга има, която ме разочарова тази година:
"Лабиринтът 2: В обгорените земи" - Джеймс Дашнър

Първата част ми хареса и затова посегнах към втората, но разочарованието беше толкова голямо, че определено приключих и с книгите и с филмите от поредицата.
Добавям "Дневниците на една курва" - Калина Паскалева

# 48
  • Мнения: 812
Добавям "Дневниците на една курва" - Калина Паскалева
+1 Peaceи не мога да проумея ,защо се напънах да я чета ,може би провокирана от множеството негативни мнения в фейса

# 49
  • UK
  • Мнения: 4 308
Човек на име Уве -Бакман - много скучна ми се видя, дочетох я, но без грам интерес
Стогодишният старец... - Ю. Юнасон - така и не я дочетох да разбера за какво се бори дядото
Трилогията Рицарят тамплиер - Ян Гиу - много интересна история, но поднесена без ред пряка реч. Все едно чета учебник по история. До средата на първата стигнах
И Друговремец - Д. Габалдон - по-голяма глупост не бях чела отдавна.  Laughing Бях чула, че е историческо фентъзи, то се оказа съвсем друго

# 50
  • SA
  • Мнения: 3 196
Калуна-каля - Г. Божинов - не успях да я дочета, отегчителна ми се стори, а и не обичам да чета книги с речник, освен такива на чужд език, които ги чета с цел усъвършенстването му.

# 51
  • Мнения: 792
Стоунър - Джон Уилямс - единствената ми зарязана книга тази година. Изключително мудна и за мен лично безинтересна книга.

Проницателят се завръща - Анди Андрюс - разочароващо слаба книга

# 52
  • Мнения: 71
"Дневниците на една курва" - Калина Паскалева
"Аборт" - Майкъл Крайтън
"Сезонът на костите" - Саманта Шанън
"Град от кости" - Касандра Клеър

# 53
  • Мнения: 3 495
"Сияние на жена" - Ромен Гари. Започнах я с твърдата убеденост, че много ще ми хареса. След около 30-40 страници бях готова да я зарежа. Никак не ме трогна, не ме развълнува тази книга, не я почувствах.
Допълвам. "Руско мастило" - Татяна дьо Роне. Рядко ми се случва да попадна на толкова неубедително и елементарно четиво.
"Затвори очи" - Джон Вердън. Това, което помня от този роман, е, че две поредни вечери ме приспа.

# 54
  • Мнения: 1 828
Въпреки, че я видях в номинираните за книга на годината на първо четене за малинка се сещам за "Баба праща поздрави и се извинява". Една голяма реклама беше за тази книга, но аз просто не я разбрах и на моменти откровено ме дразнеше.

# 55
  • Мнения: 4 569
Защо се оплаквате от Дневниците на една курва? Заглавието си е съвсем точно. Да не сте очаквали Кинг (всепризнат и доказан автор)?

# 56
  • Мнения: 19 302
Тази година пълна загуба ми беше Цифровата крепост на Дан Браун.
Тази и аз не можах да я дочета.
Номинирам и Крадецът на Книги - Маркъс Зюсак

# 57
  • Мнения: 6 909
Защо се оплаквате от Дневниците на една курва? Заглавието си е съвсем точно. Да не сте очаквали Кинг (всепризнат и доказан автор)?
Аз лично не съм имала високи очаквания, но пак ме разочарова. Не ми хареса основно това, че всичко беше разпиляно и разпокъсано, без последователност и идея. Като почнах да чета си мислех, че се говори за един човек и в известна степен книгата беше така построена. А се оказа, че става въпрос за най-различни личности, което много ме обърка в един момент. Авторката не може да пише, търси се само скандалното, горе-долу като жълт вестник.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 094
 
Защо се оплаквате от Дневниците на една курва? Заглавието си е съвсем точно. Да не сте очаквали Кинг (всепризнат и доказан автор)?
Joy Ааа, не сме очаквали шедьовър, ама нали и то се бори да е книга, та да го класираме някъде.

# 59
  • Мнения: 4 569
Добре, че Дневниците ги четох ел. Щеше да ме е яд ако бях дала 9,99 лв - толкова струва този шедьовър. А сигурно има хора, които са си го купили.

Общи условия

Активация на акаунт