От коя диета/режим на хранене сте доволни и препоръчвате?

  • 31 088
  • 263
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488
Здравейте!
Моля, който иска да напише своето мнение за диетите и какво препоръчва и защо. Знам, че всеки е различен, някой здрав, някой страда от някакво заболяване, различни вкусови предпочитания. Интересува ме опита ви, мнението ви по принцип и дължината на периода в който сте спазвали диетата/режима, всички минуси и плюсове от дадена диета.
Моля не започвайте спорове, достатъчно ги има по другите теми, дори и другите подфоруми. Нека всеки си пише своето мнение, от своята гледна точка и да не подлежи на обсъждане от другите. Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 817
Разкарах захарта, брашното, газираното и всичко съдържащо консерванти, Е-та, оцветители и т.н. Остана само естествената храна - месо, зеленчук, млечни, яйца, плодове. По-рядко употребявам картофи, ориз и варива. Започнах да тренирам.  40 кг. минус за 2 години  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 379
Същата диета като ЕваНиколова, като добавя че намалих порциите на половина.
за 5 месеца минус 12кг.
Само естестевена по възможност сурова храна, много сурови ядки, тренировки и минимум по 2 литра вода на ден.

# 3
  • Мнения: 1 327
Препоръчвам здравословното и балансирано хранене, защото е важно не само да свалиш килограмите, но и да ги задържиш. То се знае кое е полезно и кое не, трудното е да се спазва.
ЕваНиколова, това се казва постижение и като цифра и като начин на хранене.

# 4
  • Мнения: 11 339
Сега съм на Зелева супа и за пръв път от много диети насам кантара се смили и показа надолу  Crazy

# 5
  • Мнения: 10 384
Само Дюкан действа при мен.

Пробвах 2 пъти и 90 дневната, получих минимални резултати в теглото и уникален косопад Sad Sad

# 6
  • Мнения: 1 488
Eвa i Jules, бихте ли написали по едно дневно меню?

Аз правих 90-дневната преди 2 год. За 3 месеца свалих 16,5 кг и след това още 3 месеца спазвах принципите за поддържане  на кг.Беше трудничко, чувствах се постоянно гладна през последните 3 месеца. Страхотен косопад се появи и при мен, а взимах всекидневно комбинирани витамини. Накрая се отказах от принципите и всичко се върна по старо му.

От 2 дни се мъча на ВМ_НВХ, ми там незнам какво да ям, не мога по цял ден на яйца и месо. Страшно обичам сирена, но те пък не се препоръчват като основно хранене. Вчера ядох закуска- 2 яйца, пържени с гъби + пресни домати, обяд- зелена салата + пилешко в сос, бях много гладна след малко, едва докарах до 5 и нещо и изядох 3 обикновени вафли за вечеря (много ми се приядоха, още на втория ден). Трябва да разгледам рецептите, но като цяло много ограничено ми се струва. И се чудя, при 90 дневната всичко беше позволено да се яде, но в различни дни и ми се получи косопада, а при  ВМ_НВХ много по-малко неща са позволени, там пък какви ли ще са страничните ефекти????? Като изхождам от това, че преди диетите ям всичко, косата ми е красива и лъскава и се чувствам сравнително здрава, като изключим че съм с наднормено тегло.

# 7
  • SA
  • Мнения: 3 196
Причина за косопад може да бъде и по-продължително калорийно ограничение, а не е никак рядко явление жените като минат на някаква диета едва да докарват и 1200 ккал.

# 8
  • Мнения: 2 127
Палео.
80% от храната ми се вписва в палео режима - зеленчуци, месо, яйца, ядки, семена и плодове. Това, което не е палео в менюто ми, са овесените ядки, киселото мляко и изварата, кафето. За мен това е начинът да поддържам теглото си и да имам енергия и значително подобрение в здравословното състояние. Храня се тогава, когато съм гладна, а не под хронометър, и до засищане. Избягвам похапвания от тук и от там.
Допреди 4 години имах едни 15-20 кг излишни. Това, в следствие на всекидневно набиване на полуфабрикати - дюнери, пици, сандвичи, пържени картофи, по 2 литра кока-кола на ден, сладкиши... и похапване на солетки, снаксове и чипсове, ей тъй - от скука. Не си представях кино без голяма кутия пуканки и кока-кола. Свалих ги точно със спирането на тези храни, което стана някак си инстинктивно - месеци наред карах на сандвичи и торти на работното си място и когато напуснах, вече се бях отвратила.
В последствие имах опит и със Системата -60, с която поддържах има-няма 40 кила, но определено не беше моят режим. Нито днешният ми начин на живот я позволява, нито дори ми е социално приемлива.

# 9
  • Мнения: 1 488
В 90 дневната калории не се броят, ядат се големи порции от разрешеното за деня. В плодовия ден са под 1200 кал. има и един воден ден в месеца,без калории.
Камелот, кажи за някакви минуси при НВ-ВМХ, плюсовете ги четох. Искам да знам с какво се захващам.

# 10
  • SA
  • Мнения: 3 196
Дарси, така е, не се броят калории в 90-дневната диета, но все пак има ограничения в количествата храна, а се яде и само 2 пъти на ден, защото закуската от 1 плод едва ли е повече от 100 ккал. Всъщност в тази диета основно се отслабва заради калорийното ограничение, не заради нещо друго.
За ВМ-НВХ имаш предвид проблеми, които могат да възникнат при придържане към това хранене ли?

# 11
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз съм от три години на ВМ-НВХ или по-долното - Палео. В повечето време поддържам палео хранене, а във ВМ режим влизам неусетно и ненасилствено, тялото ми ме ръководи.
Нямам странични ефекти, само положителни.
Мъжа ми съшо е на Вм-НВХ или на моменти палео. Свали 13 кг, регулираха му се кръвната захар и кръвното налягане, което беше много високо в последните 5 години.

Палео.
80% от храната ми се вписва в палео режима - зеленчуци, месо, яйца, ядки, семена и плодове. Това, което не е палео в менюто ми, са овесените ядки, киселото мляко и изварата, кафето. За мен това е начинът да поддържам теглото си и да имам енергия и значително подобрение в здравословното състояние. Храня се тогава, когато съм гладна, а не под хронометър, и до засищане. Избягвам похапвания от тук и от там.

# 12
  • Мнения: 1 379
Eвa i Jules, бихте ли написали по едно дневно меню?

Моето е доста еднообразно Simple Smile
Сутрин кафе с мляко, без захар. Не мога да пия кафе без мляко и затова не правя нито 90 дневната , нито диетата на Ваня Червенкова. Ям сандвич - филия соден хляб с шунка или овесени ядки с бадеми.
На обяд- салата с пиле или риба тон. Или салата домати, краставици и сирене. Отначало слагах и маслини, но после ги спрях. Изключила съм картофи и ориз от менюто. Яйца не мога да ям, че ме боли жлъчката иначе може да се замести пилето с яйца. Хапвам супи, но главно зеленчукови. Без фиде.
След обяд ям някакъв плод, дори банан си позволявам от време на време.
Преди вечеря тренирам, тогава имам време и след това не съм много гладна. Обикновено хапвам малко салата или кисело мляко със сандвич.
Една диетоложка ми каза, че ям много малко храна, но аз не се движа особено и по цял ден съм седнала.
Купувам само органик продукти и има голяма разлика откакто се храня така. Кожата ми стана по чиста, чувствам се по добре.
От време на време в ресторант си позволявам чаша вино, но като цяло пия главно вода. Минах и на Б фри бутилки и водата се оказа че има друг вкус.
Гледах един филм Глад за промяна се казваше. И там хора които години наред са пробвали какви ли не диети и не са отслабвали споделиха как са загубили килограми като са почнали да се хранят здравословно. За съжаление в днешно време масово продуктите са химия и ние дебелеем и се разболяваме от химикалите.
Имах и инсулинова резистентност и 3 години бях на метформин. От края на август не съм слагала хапче в устата си и кръвна ми захар е в норма.
Миналата година също се движех толкова, но не ядях правилно.
Изчетох и много статии за диетите и главното което разбрах е, че за да намаля теглото трябва да намаля калориите.
Прочетох, че за да загубиш 1кг трябва да приемеш 9000 по малко калории. http://lubomirivanov.com/5575/

А това е филма който гледах за химикалите и добавките в продуктите http://www.dokumentalni.com/?p=2177
Оказа се, че най големия бич е захарта. И всички тези продукти фат фри са блъскани със захар. Обърнете внимание на етикета на киселите млека например- колко захар има в пълно масленото и колко в това без мазнини.

п.п Съжалявам за дългия пост.


Дарси постепенно намали порциите. Стомаха ти е разширен и затова си гладна. Аз в началото ядях по една салата от тези в пакетите от суперите. От 2 месеца ям по 1/2 пакет на ядене. И ме засища. Но стомаха ми е много свит вече.
Опитай да пиеш чай или вода да го залъгваш вместо да му даваш храна. Ако си много гладна вземи 5-6 сурови ядки. Имат много белтъчини и мазнини. Бадемите на мен са ми любими.

Последна редакция: нд, 10 яну 2016, 15:05 от Jules

# 13
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 097
Чай без захар с плод/зеленчук.

# 14
  • Мнения: 1 488

За ВМ-НВХ имаш предвид проблеми, които могат да възникнат при придържане към това хранене ли?


Да, например като косопада при 90-дневната, или някакви други промени.

Jules, благодаря ти!
На мен проблема ми е захарта. Обичам сладки неща, кейкове,десертчета... Хляб само на сандвич понякога. Газирано не пия, сокове по някога, не прекалявам. Ходя пеша по час, 5-6 дни от седмицата, отделно народни танци веднъж седмично. Не е много движението, но не е и без хич. Намаляване на порциите определено ще помогне.

Последна редакция: нд, 10 яну 2016, 17:42 от Darcey

Общи условия

Активация на акаунт