Хранителен режим ,моля за мнение

  • 2 007
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Здравейте,една приятелка отслабна доста с този хранителен режим и мисля и аз да го започна ,проблема е ,че имам и по няколко нощни смени по 12 часа в месеца ....
Закуска : 3 суп.л овесени ядки,половин банан с мляко или вода накиснати Или 3 варени яйца Или пак овес но със 20 гр сурови бадеми
Обяд : 100 гр телешко/конско/ риба и салата (основно зелении,без зехтин само с малко лимон)
Следобедна: пак като обяда
Вечеря:  пак същото като обяда
Преди сън : извара или 2 сварени белтъка
Дните се редуват : 1 ден на протеин и салата и 1 ден на протеин с въглехидрати и салата,като 2 рия ден се добавя 30 гр(в сурово състояние) ориз на хранене.
Така храненето е през 3-4 часа максимум.

Също от както работя нощни смени ,доста ми се подува корема дори и само вода да пия.А изпия ли едно кафе към 4 сутрента и още повече се влошават нещата дори и с газове 😩
Като храна какво е удачно да взимам по време на нощните смени ? 🤔
13 кг имам излишни,основно имам натрупано в талията и бедрата 🤐😩
Дали е добър този режим на хранене?
Ще съм благодарна за мнения

# 1
  • Мнения: 72
никой не може да каже, дали този режим е добър или не за теб..защото всеки човек е различен...аз например, не мога да ям толкова пъти на ден и още повече месо...това, което можеш да направиш е да пробваш....имай предвид, че белтъчините правят кисела среда в стомашно-чревният тракт и така гнилостните процеси ще преобладават, като задръстват с гнилоч всичко, отравяйки и кръвта....но това е друга тема...
бих ти препоръчал да ядеш сурови плодове през деня, когато почустваш глад, изаш ябълка, купи си малки ябълки по размер...круши, смокини, сливи, праскови, банани...но цял ден, яж само един плод...например, утре си само на ябълки през деня....2 часа преди лягане салата от зеленчуци....например стъргано червено цвекло и морков...може да овкусиш със кисело мляко и сиренце....или домати и краставици и сирене.....
караш така 3 дни, на четвъртия вечер салата и въглехидрат, може постна пица - тесто. и пак 3 дни на плодове и зеленчуци, а на 4 месо и зеленчуци и така редувай....купи си супрадин от аптеката - витамини и минерали...или центрум, пий всеки ден, след храна...задължителен е витамино-минерален комплекс, защото храната ти ще е еднообразна...на моно диета лесно се отслабва...
Така я карайки, ще забележиш, колко мърсотия ще излезе от теб още първата седмица....след известно време ще видиш цялата полза от това и ще се чувстваш прекрасно, олекнала и освободена...
Не прави отслабването във фикс идея, а здравословният начин на живот....живите плодове и зеленчуци, а не готвено, ще направят чудеса и ще го откриеш сама,...после ще ме търсиш да ми благодариш

# 2
  • Мнения: 526
Според мен е важно какво работите нощем, какъв тип работа е. После, до този момент как сте се хранили. Режима, за който говорите, може да не е подходящ. Много ограничено е. Той е високооротеинов, това ясно. Протеин и фибри. Ако започнете този режим и за два месеца стопите излишъка, ще продължите ли с режима или ще го оставите? Нощните смени не е шега работа, това разбърква организма. Всеки човек има различен организам и живот. Е това е важното. И като се нанасят оромени, трябва да са в дългосричен план но и с реална обеденост, че,, това е за мое добро,,.

# 3
  • Мнения: 473
От режим до режим има голяма разлика. Един може да ви повлияе добре, а друг да ви разболее. Не си правете експерименти. Консултирайте се с диетолог или например с лице като Руми Илиева и нека чрез лична консултация да ви се изготви режим, който да спазвате, съобразявайки се с нощните ви смени.

# 4
  • Мнения: 1 522
Отслабването се получава само по един начин : да приемаш по-малко калории от колкото гориш. Оттам нататък яж квото искаш.

Второто нещо, което не е критично важно - да ядеш храни, които те засищат, за да не подлагаш волята си на прекалени тестове - волята е краен обем.

Иначе режимът е горе-долу стандартен като начало за отслабване - сутрин овес, банан кисело мляко, после през деня повечко месо, зеленчуци и яйца и извара.

Аз мога да ти кажа следното - изтегли си едно приложение за тракване на калории и макроси. Сетни си калориите на някво ниво (не знам точно колко кила си, но ако си 80 да речем - сетни си ги на 1600) и си следи килограмите като взимаш средното число за седмицата и се мериш само сутрин след тоалетна и преди закуска. Ако за 4 седмици почнеш да сваляш - тоест средноседмичното число движи надолу - супер. Ако не - свали калориите със 100 надолу или вдигни нивото на спорт при същите калории. Сетни си макросите - 35 % протеин, 35% въглехидрати и 30% мазнини.

И така с калкулатор е най-добре. Яж квото искаш, стига да си спазваш макросите и най-важното - Калориите. Щото няма проблем да ядеш шоколад и бял хляб, стига да си спазваш макросите. Примерно днес решаваш да изядеш 50 грама милка - бам мазнините и захарите за деня ще ти свършат и до края на деня ще трябва да ядеш само риба и зеленчуци. Така че - няма проблем - стига да спазва макросите и най-важното Калориите - можеш да ядеш квото искаш.

Последна редакция: ср, 03 авг 2022, 09:59 от Futbolero_B

# 5
  • Мнения: X
Какво работиш? Организмът навикнал ли е към тия смени? Питам, защото преди години имах няколко нощни смени по заместване и беше ужасен стрес от липсата на сън. Отвори ми се още повече апетита. Но поне беше само за седмица.

Съветвам те да прочетеш хубаво за калорийния дефицит и да помислиш как да вкараш спорт в ежедневието. Не е лесно с нощните, но ако си свикнала с тях, ще намериш сили и време за спорт.

# 6
  • Мнения: 45
Към момента 90 дневната диета за мен е добър вариант , не си лишен от храна, разнообразана е и като че ли самия организъм работи по - добре.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Обяд : 100 гр телешко/конско/ риба и салата (основно зелении,без зехтин само с малко лимон)
Следобедна: пак като обяда
Вечеря:  пак същото като обяда
Само от телешкото в  тези три порции се събират повече калории отколкото една средностатистическа жена трябва да поглъща за ден. А в "режима" има и още доста за ядене Rolling Eyes Това е диета за мъж културист.

# 8
# 9
  • Мнения: 1 522
300 грама месо имат между 500 и 800 калории - зависи от месото. Така че не са много. Дори 300 грама свински кюфтета имат към 850 калории.

# 10
  • Мнения: 2 352
Аз ако изям 3 яйца ще ми стане толкова тежко...
Просто започни да се храниш здравословно. Овесени ядки, кисело мляко или някакво ядки мляко, някакъв плод за закуска. Или 1-2 яйца със свежи зеленчуци (краставици, домати). На обяд месо със салата, супите също не са лош вариант стига да не ядеш по 3 филии хляб. Спираш всякакви боклуци и сладки неща. Идеята за приложение е много добра. Трябва обаче да си теглиш храната, поне в началото докато свикнеш долу горе какъв е грамажа.

# 11
  • Мнения: 1 522
Аз ако изям 3 яйца ще ми стане толкова тежко...
Просто започни да се храниш здравословно. Овесени ядки, кисело мляко или някакво ядки мляко, някакъв плод за закуска. Или 1-2 яйца със свежи зеленчуци (краставици, домати). На обяд месо със салата, супите също не са лош вариант стига да не ядеш по 3 филии хляб. Спираш всякакви боклуци и сладки неща. Идеята за приложение е много добра. Трябва обаче да си теглиш храната, поне в началото докато свикнеш долу горе какъв е грамажа.

ТИ май не си прочел първия пост. Написал съм всичко там. Прочети го пак и ще разбереш колко неадекватно е мнението ти.

# 12
  • Мнения: 2 352
Прочетох и твоя съвет.
Ама честно казано да съветваш, че изяждането на половин шоколад е Ок стига после да ядеш риба и зеленчуци, не е много адекватно.

# 13
  • Мнения: 1 522
Пречупил си го пред своята призма и не си прочел целият съвет. Или поне не си го осмислил.

Втората част гласи ....СТИГА ДА СЕ ВМЕСТИШ В МАКРОСИТЕ И КАЛОРИИТЕ.

Тая втора част що я изпусна?

# 14
  • Мнения: 215
Между другото съм 165 см висока 72-73кг
Преди няколко месеца бях пробвала само на пилешко филе и броколи и 2 зелени ябълки за деня,за месец свалих 2 кг 🤦🏻‍♀️и се отказах
Пускала съм изследвания нищо ми няма,но явно трябва да си намеря моя начин на хранене и сега с тези нощни ми е много трудно 😩

Общи условия

Активация на акаунт