Хранителен режим ,моля за мнение

  • 2 038
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 522
Тоест ако ядеш 1500 калории в Макдоналдс и си 120 килограма и нетренираш и нямаш никакви мускули, ще свалиш от ЕКСКЛУЗИВНО мускулите.

Но ако си същите кила и ядеш 1500 калории, ама само протеин - тогава ще сваляш мазнини ЕКСКЛУЗИВНО.

Скини фет се получава като един дебел свали, но не тренира. Но той пак е по0добре здравословно от дебел, който не сваля, но па тренира.

Изобщо - какво точно твърдиш.

# 46
  • Мнения: 72
Futbolero_B, да никой не отрича, че трябва да си в дефицит, за да отслабваш! Говорим за друго съвсем...

# 47
  • Мнения: 1 522
И за какво точно говорите. А освен да казвате, че не съм прав и давам грешни съвети, друго не чух. Не разбрах нищо конкретно. Освен, че каза, че можеш да сваляш килограми, ама да си държи мазнините (пълна глупост) и че можеш да не сваляш килограми, ама да сваляш мазнини и не знам още какво. Дай няква конкретика. Че не разбрах наистина каква ти е основната теза.

Преди малко твърдеше друго :

извинявай, мойто момче, да аз съм сигурно доста по-голям от теб, за това така се обръщам, не те подценявам във никакъв случай, но не си прав и има огромно значение приема на всичките калории наведнъж... ще натрупаш мазнини, въпреки дефицита и понижаването на теглото ... Сега ще те питам - защо това ще се случи? Знаеш ли?

# 48
  • Мнения: X
То вече няма смисъл да се спори… баба едно си знае, едно си бае

# 49
  • Мнения: 1 522
То вече няма смисъл да се спори… баба едно си знае, едно си бае

Ами ако баба знае, че земята се върти около Слънцето и другите й викат - абе много зависи в кой сезон го казваш това, ами да си бае баба. Права е.

# 50
  • Мнения: X
Футболеро, не знам за какво се пънеш, наистина! Мускулатурата “гори” по-лесно от мазнините. Особено с глад това се постига. Мазнините си остават. Затова има разлика в едно стегнато и тренирано тяло и просто някой 55 кила, ама с мазнинки.

Когато ядеш въглехидрати вечер те не успяват да се усвоят, освен ако в 10 ч вечерта не решиш да потичаш или там каквото тренираш. Ако си легнеш да спиш, това се отлага като мазнини. Защото лежиш на дивана. И разбира се, че ако хапнеш една лъжичка сладко няма да си развалиш фигурата. Ако изядеш 300 калории в 10 ч вечерта какво очакваш да се случи? Кога тялото ще ги преработи, усвои? Директно ги отлага като мазнини. Просто не виждам смисъл да продължавам с тая тема.

# 51
  • Мнения: 72
И за какво точно говорите. А освен да казвате, че не съм прав и давам грешни съвети, друго не чух. Не разбрах нищо конкретно. Освен, че каза, че можеш да сваляш килограми, ама да си държи мазнините (пълна глупост) и че можеш да не сваляш килограми, ама да сваляш мазнини и не знам още какво. Дай няква конкретика. Че не разбрах наистина каква ти е основната теза.
не така се общува, недей да пишеш кое е глупост, а кое не, защото и най-малка предства си нямаш за какво говориш...първо ти писах, че има огромно значение, хранителният режим и още повече, когато ти зададох въпроса, дали има значение да се изаде цялото количество храна за един път. Видях, че и най-малка представа си нямаш за физиологията на човека и още повече, че те мързи да потърсиш инфо...даже насоки ти дадох, но виждам, че си ограничен относно своя капацитет и знаеш само да повтаряш едно нещо...
ще ти дам още жокер, човек когато извършва движение, не харчи от мазнината си, която е натупал... търси инфо, ако искаш да си информиран...
п.с. не съм случаен човек и знам туй-онуй Grin най малкото е, че имам завършен ВИФ...

# 52
  • Мнения: 1 522
Футболеро, не знам за какво се пънеш, наистина! Мускулатурата “гори” по-лесно от мазнините. Особено с глад това се постига. Мазнините си остават. Затова има разлика в едно стегнато и тренирано тяло и просто някой 55 кила, ама с мазнинки.

Когато ядеш въглехидрати вечер те не успяват да се усвоят, освен ако в 10 ч вечерта не решиш да потичаш или там каквото тренираш. Ако си легнеш да спиш, това се отлага като мазнини. Защото лежиш на дивана. И разбира се, че ако хапнеш една лъжичка сладко няма да си развалиш фигурата. Ако изядеш 300 калории в 10 ч вечерта какво очакваш да се случи? Кога тялото ще ги преработи, усвои? Директно ги отлага като мазнини. Просто не виждам смисъл да продължавам с тая тема.

Пак неща изнесени от контекста и пльоснати.

Тоя 55 с мазнинки, ако е бил 95 с мазнинки и без мускули, е по-добре да е 55 с мазнинки, отколкото 85 и да тренира триразово, ама да пъне яко калории после и реално да има и мускули, но и излишни мазнини. По-здрав ще е този 55 с мазнинки. Разбира се най-перфектно е да си 65 с яко мускули и супер малко мазнини. Но ако изборът е между скини фет и дебел с мускули на ръцете - по-добре здравословно е скини фет.

Тва с 300 калории - пак някакъв изолат (НЕ СХВАЩАШ ОБЩИЯ СМИСЪЛ) - да ако тези 300 калории към тях са привавени още 2500 през деня - тогава си права. Иначе, не си. Предизвиквам те да си направиш снимки на тялото по бански, да си кажеш килограми и ръста тук, да ядеш всяка вечер в 10 вечрта по 1000 калории под формата на пържени картофи в продължение на месец, НО В ОСТАНАЛОТО ВРЕМЕ ДА НЕ СЛАГАШ НИЩО В ТЯЛОТО СИ ОСВЕН ВОДА и да видим резултата.

Бас ловя - ще си 5 кила надолу, поне.

Като си учил ВИФ, я кажи - ако си в калориен дефицит, как ще се случи да натрупаш мазнини. Обясни ми го биологично. Много ми е интересно. Може пък в спортния да знаят много по биология, няква нова биология, за която и биолозите не са чували. Нито физиците - нова физика.

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 19:07 от Futbolero_B

# 53
  • Мнения: 2 352
Това все едно с някой 15 годишен келеш спориш, който си мисли че всичко що лети се яде Grinning

# 54
  • Мнения: X
Разбира се, нямам търпение да правя експерименти с тялото си, за да доказвам нещо на непознати във форум! 😂

# 55
  • Мнения: 72
Като си учил ВИФ, я кажи - ако си в калориен дефицит, как ще се случи да натрупаш мазнини. Обясни ми го биологично. Много ми е интересно. Може пък в спортния да знаят много по биология, няква нова биология, за която и биолозите не са чували. Нито физиците - нова физика.
Както ти писах горе и ти не ми отговори, за да разбереш, трябва да знаеш, как се хранят мускулите. Храна за мускулите, за да не пиша подробно е глюкоза и в крайна сметка всичко се разгражда до нея. Няма да пишем, че всъщност е АТФ , за да не задълбаваме. Така, в мускулите ни има гликоген , който е гориво за него, както и мастни гранули, които също могат да се ползват за гориво. Но да не се бъркат тези мастни гранули с мазнината ни, натрупана под формата на сланина. В черният дроб също има запас от гликоген  и когато кръвната захар намаля, тогава черният дроб пуска и нормализира съдържанието й в кръвта . Знаете, че кръвната захар е в строги граници в кръвоносната ни система. Гликогена , служейки за гориво на организма ни, се разгражда по два начина, с участието на кислород и без него. Аеробен гликолиз  и анаеробен гликолиз . Както писахме горе и мастните триглицириди  също служат  за гориво. Освен това, за гориво могат да служат и аминокиселините, които също могат да се разграждат до глюкоза. Това не сте го знаели, нали.?! Мускулите в човешкият организъм работят непрекъснато, даже в покой и за това нивото на кръвната захар е в такива строги граници. Ако намалее, това просто води до припадане и смърт. Гликогена  в организма ви е със не голям запас, приблизително около 200 грама за не трениращ човек. Подробно можете да потърсите инфо , колко гликоген  има в организма ни.В нормалното ежедневие, човек харчи от всичко и гликоген  и гранулите  от мазнина в мускулите си. Тъй като запасите на гликоген  са ограничени в организма, енергията трябва да се попълва непрекъснато, иначе знаем какво следва. За това писах горе, че когато човек прави дълги изкачвания, интензивни движения, този запас свършва и организма ни кара да седнем и да си починем. Казвате, не мога повече, искам почивка! Ето тогава почват да се попълват пак енергийните ви запаси, като се разграждат вече мастните ви запаси, но това става бавно, защото окислението на мазнини е бавен процес. След като сте отпочинали, можете пак да вървите известно време и така циклично.Като си легнете вечер, всички необходими запаси ще се върнат, ако сте в дефицит, няма да се върнат в същите нива, като вчера, а по-малко, като се топи от мастните ви депа през нощта.Ако в храносмилателната ви система има храна, тогава и тя също се използва за необходимата енергия.Ако я няма от депата. Естествено, тук пиша за идеалният вариант, без да правя отклонения за ставащите още стотици процеси в организма , хубави и лоши....След като знаем всичко това, че енергията не свършва, като в резервоара на колата, а се попълва непрекъснато, като резервоара  остава относително пълен, можем да разберем, защо и как трябва да ядем през деня, за да попълваме непрекъснато енергия и да не ни се разграждат аминокиселините, белтъчните структури. Няма да говоря за важността на тренировките тук, важни са, но ги пропускаме....И така, харчим си енергията през деня, тя се допълва от храната, която изяждаме и е хубаво да е лека храна и усвояема , писахме, белтъците няма да се ползват за енергия, до като има гликоген  и мастни гранули в саркоплазмата ...Отклонение - леко усвоима  храна ще ни помогне да не се чувстваме постоянно гладни и ще лъже мозъка и организма. Няма да имаме чудовищно чувство на глад и да преяждаме. Така, до тук мисля, че е ясно...Но какво става, ако през деня не сте изяли и залък и въпреки, че ще ядете днес по-малко, ще го направите на един път...през деня сте харчили запасите си, но те непрекъснато се допълват от мазните депа, за това се чувствате непрекъснато уморени, раздразнителни, яде ви се, спи ви се, не внимателни сте и т.н. Изяждате 2000 ккал , да речем и си лягате с чувство на удовлетвореност, а организма почва работа, попълва липсващият гликоген  в черният дроб и мускулите. По горе писахме, че е с ограничено количество в организма и е някъде около 200 грама при не трениращ човек, или с други думи 200 по 4 ккал = 800 ккал  енергия. Писахме, че гликогена  никога не се изчерпва целия, защото това е смърт за организма и той си го пази добре, този в черният дроб и за това, след като не дава от него, харчите си триглицеридите  и мазнините, като почивате през деня и имате негативни и отрицателни мисли паралелно с това....Сега виждате, че има няма 500 ккал  ще си допълните към гликогена  и всичките останали калории ще отидат обратно за да попълнят мастните ви депа отново. Както казва моя приятел  горе, закона за енергията никой не го е отменял и тя трябва да отиде някъде. Пиша за идеален такъв процес. И така, а сега трябва да отивам на работа и до после...
п.п. не само съм завършил, това е минимума, специализирал съм доста, както и тренирам от 3-ти клас Satisfied

Последна редакция: ср, 10 авг 2022, 11:21 от bubanka

# 56
  • Мнения: 1 522
Тук нещо куца математиката и закона за запазване на енергията.

Авторът казва - ако изядете 2000 калории през деня, а изхарчите 2500 калории - следователно останалите 500 ще дойдат от сланината и съответно ще слабеете (с две думи).

После казва - ако изядете 2000 калории наведнъж точно преди заспиване, тези калории ще отидат като мазнина по вас, щото през нощта няма да ги използваме. Но никъде не казва - на другия ден като изхарчим пак 2500 - от къде ще ги изхарчим. Щото моят пример казваше следното - приемаме че ядем само нощем по 2000 калории. Следователно за 30 дни ще изядем 60 000 калории. ПРЕЗ НОЩТА НЕ ХАРЧИМЕ и тея кажи речи 60 000 калории почти всичките ще идат като запас. ОБАЧЕ УСЛОВИЕТО ПРЕЗ ДЕНЯ Е ДА НЕ ЯДЕМ. И ПРЕЗ ДЕНЯ ХАРЧИМ ПО 2500 на ден - ОБЩО 75 000 ЗА МЕСЕЦ.

И да речем от тия 60 000 калории за месец, изядени нощем, 20 % отиват като сланина (примерно), щото видиш ли ги ядем нощем. И остават 45 000 за горене. Горим 75 000 за месеца. И откъде идват тея 30 000. Няма ли пак да дойдат от тоя запас и реално да сме в калориен дефицит и реално да отслабваме, пък ако ще да ги ядем и в 3 през нощта.

НЕЩО всичко ви е добре - физика, биология....ама математиката куца.

НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ, само разсъждавам.

# 57
  • Мнения: 72
Тук нещо куца математиката и закона за запазване на енергията.

НЕЩО всичко ви е добре - физика, биология....ама математиката куца.

НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ, само разсъждавам.
точно там ти е проблема, защото разглеждаш организма все едно е математически модел...няма как да ти обясня, ако не искаш да разбереш....ако искаш учи, търси, твоя си е работа, аз нито страдам, нито имам някакви облаги....за себе си мога да кажа, че на близо 50 г и никога не съм взимал анаболи и други помощни вещества, треньор, още си тренирам, изглеждам много добре, за 88 кг мъж...бих казал, че съм готов за аматьори ББ състезание, ако още наблегна малко...така, че нищо и на никой не искам да доказвам...имам голям стаж по темата и изписани доста статии....успех ти пожелавам с физиката, химията и т.н., но намери си физиология на човека и прочети...

# 58
  • Мнения: 18 703
Здравей, аз преди 2 месеца - на 15 юни - бях точно с твоите мерки, 165 см висока и 73 кг. Обаче изобщо не мисля, че имам 13 излишни! Стига ми да стана 65-66 кг и ще съм супер щастлива!

Сега съм точно 68 кг. в момента. Пазя режим, който е много различен от твоя обаче. Аз съм го съобразила със своя организъм, нормално. Първия месец изхвърлих всякакъв алкохол от менюто си напълно, а оттогава насам пия бяло вино само в събота 1 или 2 чаши. За мен лично това беше проблем, понеже от виното ми се подуваше корема преди. Сега при 1 чаша само в събота - изобщо нямам подобни проблеми. Ям плодове, зеленчуци, месо, риба и сирене. Яйца не обичам и не ям, макар да знам колко са полезни за всяка диета Sad Пия кафе с малко захар сутрин, това не ми вреди.

Броя калориите да са ми по 1200 на ден.

Вече свикнах и си живея леко гладна Simple Smile Надявам се в някакъв момент това изобщо да спре да ми прави впечатление. И аз ще тръгвам на фитнес през Септември. От какво пък те е срам, и там има всякакви хора Simple Smile

Слушай своя организъм и ще успееш Simple Smile

# 59
  • Мнения: 526
Хмм, ако не може да се възтановява тялото и има недостиг на сън, обикновенно се налита на въглехидрати, авторке а не може ли да си замениш едно хранене с хубав протеинов шейк например. Можеш да си го носиш и на работа нощем...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт