Хранителен режим ,моля за мнение

  • 2 039
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 352
Мислих повече да не се включвам, ама не издържам...
Не са важни само калориите! Както е написала Sherilyn, важно е какво кога се приема. Въглехидратите е хубаво да са в началото на деня, за да има време организма да ги обработи. Леки храни преди лягане.

# 31
  • Мнения: 1 522
Пак ще ме баннат и трият явно, за неуважителен език.

Но би ли могла да ми обясниш как ще надебелееш ако ядеш примерно 1200 калории, па ако ще само от Макдоналдс. Имаше даже един пример - един пич бил в калориен недостиг, ял само Макдоналдс и отслабнал.

Да - добре е да ядеш засищащи храни, протеини, плодове, зеленчуци. Чипсовете естествено са едни празни калории.

НО - единстветно наистина важно условие за да намаляш килограмите, е да си в калориен недостиг - тоест да приемаш по-малко отколкото гориш.

Ако искаш - обори го. Но няма как. Това са фактите.

А иначе още в началото й писах да си изтегли калкулатор, да си сетне едни калории, да си сетне макросите. И естествено, че за да си спазиш макросите, трябва да ядеш готини храни.

А я кажи ако си в калориен излишък, какво значение ще направи ако ядеш въглехидрата преди лягане. Ако това ще те накара да си спазваш калориите и отслабваш, ако искаш си яж въглехидрата и в 12 вечерта.

# 32
  • Мнения: 72
Естествено, че калориите се смятат за цялото денонощие. Нощта не е време, в което поетите калории не се броят. Ако не ядеш през деня, но в 3 през нощта изядеш 3000 калории - следователно си приел 3000 калории, а не 0. Мисля че това е логично - броят се всички калории, на всички вещества, които си си вкарала в тялото - през устата и венозно. Тва се подрзбира надявам се. Също се броят и неща, които някои хора не ги приемат за калории :

500 грама домати - имат 110 калории, а не 0 калории.
ако пиеш алкохол - там също има калории - но не знам точно колко - не пия алкохол.
ако ядеш чипсове, сладки, плодове - това също има калории, и то доста.

Не можеш да си кажеш - абе аз три пъти тук през деня ще хапна по един бонбон линдор и няма да го броя - 1 от тея бонбони има по около 70 калории, значи 3 имат 210.

Също безалкохолните и соковете, ако не са с подсладители, имат доста калории - 300 мл сок от портокал има към 130 калории. И т.н.
има ли значение, ако ми трябват 2200 ккал за деня и ги изам на едно ядене?

# 33
  • Мнения: 1 522
Като цяло за самото отслабване - не мисля.

Но мисля, че това ще породи много проблеми, които ще се появят :

1) възможно е да повърнеш, да ти прилошее... аз не съм ял повече от 1500 калории на едно ядене, а съм мъж 100 кила

2) възможно е много да ти се качи кръвната захар

3) как ще издържиш 23 часа след това без ядене

Иначе чисто за отслабването - ако 2200 калории ти е лимита, при който отслабваш - не би трябвало да има проблем. Но иначе го смятам за доста тъпо и опасно. Не знам - каква е целта на този въпрос?

# 34
  • Мнения: 72
Като цяло за самото отслабване - не мисля.

Но мисля, че това ще породи много проблеми, които ще се появят :

1) възможно е да повърнеш, да ти прилошее... аз не съм ял повече от 1500 калории на едно ядене, а съм мъж 100 кила

2) възможно е много да ти се качи кръвната захар

3) как ще издържиш 23 часа след това без ядене

Иначе чисто за отслабването - ако 2200 калории ти е лимита, при който отслабваш - не би трябвало да има проблем. Но иначе го смятам за доста тъпо и опасно. Не знам - каква е целта на този въпрос?
извинявай, мойто момче, да аз съм сигурно доста по-голям от теб, за това така се обръщам, не те подценявам във никакъв случай, но не си прав и има огромно значение приема на всичките калории наведнъж... ще натрупаш мазнини, въпреки дефицита и понижаването на теглото ... Сега ще те питам - защо това ще се случи? Знаеш ли?

# 35
  • Мнения: 1 522
Айде кажи как ще натрупаш мазнини, ако гориш по 3000 калории, а приемаш по 2200.

Примерно - като ги приемеш наведнъж, кръвната захар ще се вдигне на макс, няма да можеш да изгориш всичко и ще го складираш. Но после през деня като изгориш 3000, тези натрупаните ще се изгорят.

Дай конкретен човек, който гори 3000, приема 2200 и качва килограми и мазнини. Конкретен пример. Няма как. Тва оборва всички закони на физиката.

И в крайна сметка - ако си на минус всеки ден, ти ще намаляваш теглото си и съответно складираните мазнини. Така че - това което казваш, не е вярно.

# 36
  • Мнения: X
Ох, футболеро.. дори няма да те цитирам. Относно случая с макдоналдс, показателите на човека бяха изключително завишени и беше пример, че не е здравословно да се яде само джънк.

Също така ако една жена е около 70 кг, трябва да приема приблизително 1500 ккал, ако приема 1200 е малко. И ако е в много сериозен дефицит не е полезно, ще отслабне рязко, ще висне, при някои може дори цикъла да се обърка.

Ако е с балансиран дефицит и тренировки ще е най-добре. Не знам защо спориш за въглехидратите. Като се напукаш със сладко вечер добре ли се чувстваш? Вечер не се хапват въглехидрати ако искаш да слабееш, защото тялото вече се настройва за сън и почивка и те няма да бъдат изразходени, а ще се натрупат. Като ги ядеш сутрин, тялото се зарежда, произвежда се гликоген. Можеш да гугълнеш за повече инфо.

Не знам какъв е тоя зор просто да се спори.

Момичето да си излисли колко калории й трябват за нейното тяло, да не прекалява с дефицита, защото после ще има тема “какво да правя с толкова стрии, как да си стегна гърдите?”

# 37
  • Мнения: 1 522
Да, хубаво е, въглехидратите да са сутрин.

Но не е вярно, че ако си в калориен излишък, можеш да натрупаш килограми.

Може да ядеш само лой и бяло брашно (не казвам, че това е хубаво), но ако ядеш лой и бяло брашно всяка вечер в 22 и си в КАЛОРИЕН ИЗЛИШЪК - ТИ ЩЕ ГУБИШ МАЗНИНИ И КИЛОГРАМИ. Това е.

Ей сега ще намеря пича с Макдоналдс.

https://www.menshealth.com/nutrition/a29399193/jordan-syatt-mcdo … -mac-weight-loss/

But strength and fitness coach Jordan Syatt, 28, ate one Big Mac every day for a full month–and lost seven pounds. He documented the process on Instagram to show followers that no food is off-limits.

Syatt doesn't advocate eating McDonald's everyday. "This is not healthy," he says in an Instagram story. He then explains the purpose of the experiment is to show how foods stigmatized as "bad," can fit into a well-balanced diet.

Syatt lost seven pounds because he created a calorie deficit by consuming roughly 1,500 calories per day, he explains to Men's Health.

# 38
  • Мнения: 72
Айде кажи как ще натрупаш мазнини, ако гориш по 3000 калории, а приемаш по 2200.

Примерно - като ги приемеш наведнъж, кръвната захар ще се вдигне на макс, няма да можеш да изгориш всичко и ще го складираш. Но после през деня като изгориш 3000, тези натрупаните ще се изгорят.

Дай конкретен човек, който гори 3000, приема 2200 и качва килограми и мазнини. Конкретен пример. Няма как. Тва оборва всички закони на физиката.

И в крайна сметка - ако си на минус всеки ден, ти ще намаляваш теглото си и съответно складираните мазнини. Така че - това което казваш, не е вярно.
добре, продължаваме..
Как човек използва своя резерв за да работят системите? От къде взима енергията? С Какво количество енергия организма разполага? Как тя се попълва?
Ако отговориш на тези въпроси, ако знаеш отговора, тогава ще видиш, колко се заблуждаваш. Мога да ти напиша подробно, как става целия процес, но това ще е наготово и предпочитам първо сам да потърсиш инфо, да се потрудиш малко, да потърсиш информация.
Ще ти дам жокер, защо кросфитърите, ако не тренират правилно, когато правят дълги комплекси - припадат в буквалният смисъл? Или, ако тръгнеш да караш колело със доста по-напреднали от теб, след един час каране на предела - просто ще ти се завие свят и ще трябва да спреш и да легнеш...или защо не може да да вървиш без да спреш, макар, че имаш в запас под формата на сланини, много много калории, но въпреки това, падаш изнемощял за почивка?...

# 39
  • Мнения: 1 522
https://www.menshealth.com/nutrition/a29399193/jordan-syatt-mcdo … -mac-weight-loss/

But strength and fitness coach Jordan Syatt, 28, ate one Big Mac every day for a full month–and lost seven pounds. He documented the process on Instagram to show followers that no food is off-limits.

Syatt doesn't advocate eating McDonald's everyday. "This is not healthy," he says in an Instagram story. He then explains the purpose of the experiment is to show how foods stigmatized as "bad," can fit into a well-balanced diet.

Syatt lost seven pounds because he created a calorie deficit by consuming roughly 1,500 calories per day, he explains to Men's Health.

Истината е следната - ако си в калориен дефицит - отслабваш. Точка. Това е наука.

# 40
  • Мнения: 72


ако си в калориен дефицит - отслабваш. Точка. Това е наука.
да, когато стоиш на кантара и той показва по-малко килограми, но в огледалото си все същата лойна топка, пак е вярно - отслабваш, можеш да намаляш не само мазнините, нали... питай жените, как килограмите са надолу, но сланината си стои и процеса е доооооооста бааааавеееен ...

# 41
  • Мнения: 2 352
Не бе, няма лошо човек да се тъпче с боклуци и да слабее. То това тяло трябва само лятото за 5 дена да изтопосаш на плажа. После за какво ти е?
Естествено, че за да си здрав и да изглежда кожата и тялото добре трябва качествена храна.
Иначе файда ако си в калориен дефицит, обаче организма страда. Освен болести, които може да си ги носиш цял живот, друго няма да постигнеш. 
Има и значение кога какво ядеш. Организма усвоява различните хранителни групи по- добре в различни части от деня.

# 42
  • Мнения: 72
Не бе, няма лошо човек да се тъпче с боклуци и да слабее. То това тяло трябва само лятото за 5 дена да изтопосаш на плажа. После за какво ти е?
Естествено, че за да си здрав и да изглежда кожата и тялото добре трябва качествена храна.
Иначе файда ако си в калориен дефицит, обаче организма страда. Освен болести, които може да си ги носиш цял живот, друго няма да постигнеш. 
Има и значение кога какво ядеш. Организма усвоява различните хранителни групи по- добре в различни части от деня.
даже повече от това...организма отслабва в покой и най-много, когато ние спим

# 43
  • Мнения: 1 522
Първо, малко смятам, че се изопачи мнението ми и второ, смятам, че ти си смени мнението.

Основното ми мнение е, че е важно да си в калориен дефицит. Много по-второстепенно е от какво точно си набавил калориите. Примерът с Макдоналдс е КРАЕН и НЕ Е ПРЕПОРЪКА да се яде в Макдоналдс. Просто идеята е, че ако си в калориен дефицит - това ще доведе до сваляне на килограми. Естествено добре е да се приемат цели непреработени храни - белтъчин (меса, скир, извара), готини въглехидрати (варен ориз, варени картофи, плодове, зеленчуци, хляб), готини мазнини (авокадо, сьомга). Но НАЙ-ВАЖНОТО Е ДА СИ В КАЛОРИЕН ДЕФИЦИТ.

Някак тази идея вие я разбрахте - абе тоя луд съветва да се яде Макдоналдс. Ами не, не съветвам.

После ми излизахте с номера, че можело да си в калориен дефицит, ама да качваш килограми. Аз ви казах, че е абсурд.

Като видяхте, че и това не минава, поредната щуротия - ако си в калориен дефицит, ама ядеш грешни храни, щял си да сваляш килограми, ама мазнините ще са там.

И може ли да ми обясниш ако си 90 кила, 1.70 висок, и имаш излишни сланини, нямаш големи мускули и си нетрениран. И си в калориен дефицит, па макар и ядящ МАКДОНАЛДС (което пак повтарям е само за примера, и не е съвет), и как така ще сваляш киилограми, па мазнините ще седят. Какво ще сваляш - мозък ли, сърце ли, черен дроб ли, костите ли ще олекнат или сигурно белия дроб ще олекне.

НЕ, НЕ, НЕ - ако си в калориен дефицит и имаш наднормено тегло - ще сваляш само и единствено тези наднормени мазнини.

Ако ще да ядеш в 12 в полунощ и да ядеш захарен памук.

Съответно - ако искате да сваляте излишни килограми и мазнини - заложете на калориен дефицит. Който е добре да се осъществи чрез ядене на разнообразни храни богати на протеини, готини мазнини и бавни въглехидрати.

# 44
  • Мнения: X
А чувал ли си израза skinny fat? Сваля се от мускулатура.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт