Какви витамини пиете по време на бременността?

  • 56 158
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
bridzit, точно днес обсъждах този въпрос с АГ на ЖК, тъй като пия Биозин мама от 4 месеца без прекъсване и тя каза, че няма проблем да го пия до раждането по този начин - т.е. да не го спирам.
Четох също мнения на момичета, които продължават да го пият и по време на кърмене.

# 31
  • Мнения: 154
Vermilion`, благодаря. Аз го спрях на база написаното в листовката и с известен страх, защото изкарах само две леки неразположения с него ( само с хрема ) и ме е страх точно сега да не се разболея. Не знам кое е правилното решение, ще го обсъдя и аз с моята лекарка.

# 32
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Разбира се, че АГ следящ бременността, трябва да каже.
Аз също не исках да го спирам точно в момента, а до 7 месец ме следеше един лекар, който ми го изписа без прекъсване, а сегашния също каза да не спирам, но и аз все се чудя, тъй като никога не съм пила витамини и препарати от типа на Биозин мама. Но определено мисля, че върши работа.

# 33
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 093
На мен Биозин мама ми беше изписан след като изкарах една зверска ангина, понеже така и така планирах бременност, той е много добър за имунната система както на майката,така и на детето.Пих го 2 месеца, сега сън на инофолик и пчелно млечице пак за имунитета, че зимата много ми се срива.

# 34
  • Мнения: 2 677
Коластра също може да се пие вместо Биозин. Няма нужда да се почива от нея, може да се пие през цялата бременност и по време на кърмене.
По време на моята бременност пих синтетични витамини, защото това ми изписваше гинеколога. Живот и здраве, при евентуална бременност бих пила само коластра, Зелена енергия и Есенциални мастни киселини(омеги) на Аквасорс.

# 35
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Една от съставките на Коластра е лактоферин. Биозин мама е единствено лактоферин.

# 36
  • Мнения: 198
Аз пиех Огестан до самия край на бременноста ми.

# 37
  • Мнения: 32
Като започнахме с опитите за бебе пиех само Фолиева киселина. Вече като забременях доктора ми предписа и Biozin Mama и VITAMAM. Знам, че фолиевата трябва да я пия до края на 3я месец.

Момичета, вие как приемате Biozin Mama? Доктора ми предписа 2х1 т., а в листовката пише 1х1т.    Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 860
И с двете бебета пиех по едно, сутрин на гладно, и сега пия Биозин, но от обикновения, синия, пак по едно.

# 39
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Биозин мама пия 1×1, но последната седмица откакто съм с грип пия по 2 таблетки дневно.

# 40
  • Мнения: 32
И аз така 1х1т. Благодаря ви. Peace

# 41
  • Мнения: 2 532
На мен ми изписаха, когато синът беше контактен с варицела. И може би затова в доза 2х1. Друг е въпросът, че аз в някои дни забравях вторият прием Embarassed

# 42
  • Мнения: 121

- много силен концентрат сок, който се пие по 20 мл. на ден. След като повръщаш много, предполагам, че тази добавка ще ти се отрази добре.

Аз също препоръчвам течните витамини на Hipp, особено за мами с чувствителен стомах и проблеми с гадене и повръщане.  Peace  Много са хубави, вкусни са, все едно пиеш нектарче. Опаковката е 3 шишенца, от по 200 мл за около 18 лв. Дозите са за 30 дни. Годността при отварянето на шишенце е 10 дни (за колкото се и изпива реално).

# 43
  • България
  • Мнения: 988
Миналата седмица ми казаха да пия прегнакеър+омега 3.
Забелязвате ли напълняване, повече от очакваното, при продължителен прием на витамините, които пиете?

# 44
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 093
Aз не съм нaпълнялa много от витaмините,но мaй при всеки е рaзлично.

Общи условия

Активация на акаунт