Какви витамини пиете по време на бременността?

  • 56 099
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте ,какви витамини пиете през бременността?Моят АГ ми изписа да пия ПРЕМАМА ДУО ТАБЛЕТКИ , сутрин след хранене,но тъй като през повечето време повръщам ги пия към обяд /след обяд..различно.
Почти в 3 месец съм ,а повръщането не отшумява.. Weary

# 1
  • Мнения: 40
Като бях бременна пиех Джеймисън Пренатал. Като родих продължих да ги пия, даже и досега ги пия, макар и не много редовно. Кърмя и затова продължавам. Доволна съм. Големи са таблетките и по време на бременността ми беше много гадно като ги преглъщах, затова си ги чупех на две. Освен това пиех Магнерот (магнезий) по няколко таблетки на ден, а и те са едни големи.. отврат беше! Ами така е... ще изтърпиш още малко, би трябвало скоро да ти спре повръщането. Ако са ти големи таблетките, чупи на две.
Сега на детето давам витамини сироп Биозин Кидс и съм доволна - почна да се храни (злояд е малко). Мои познати бяха доволни от Биозин Мама докато бяха бременни.

# 2
  • Мнения: 97
Аз съм на Огестан, малко не е толкова популярен, но АГ го изписа и не съм спорила..  той моя не изписва нищо, ако не е супер необходимо та затова май и тези са леко по-бедни като състав. Само към 5тия месец са ми малко гадни на вкус, заради рибеното масло, инак са капсули и много лесно се гълтат.

# 3
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Само фолиева к-на до 13г.с включително, аз и нея едва успявах да преглътна към този момент.
После ми изписаха Джеймисън Пренатал като едва изпих 1 опаковка и отказах да пия витамини.
През цялото време се храня възможно най-качествено и продължих да пия само Биозин мама + Магнерот, но от средата на 6 месец пия и Абофолик Мета+Малтофер. Crazy

# 4
  • Мнения: 2 532
Аз до сега си карам само на фолиева киселина, като си мисля тези дни евентуално да взема някакви витамини. По едно време и аз пиех Биозин Мама, но това не са витамини.
С първата бременост някъде януари-февруари почнах витамини Прегнакеър, а преди това пак си пиех фолиева.

# 5
  • Мнения: 1 630
До 12 г.с. пих фолиева киселина, но турска- по 5 мг. Българската е 0.4 мг. Много ми хареса и това:
- много силен концентрат сок, който се пие по 20 мл. на ден. След като повръщаш много, предполагам, че тази добавка ще ти се отрази добре. Имаше един момент в кутията включиха и таблетки, но сега са само 3 сокчета.
Също съм пила и Pregnacare, но сокчето на Хип много ми се услаждаше.  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 860
Биозин мама и Огестан. И двете деца се родиха големи - 3.800 и 4.300, не знам дали има връзка или си е ген. И в началото фолиевата киселина, после и Малтофер (то всичко това не са витамини всъщност). Иначе точно витамини най-добре от храната - плодове и зеленчуци.

# 7
  • Мнения: 3 595
Пих фолиева киселина още далеч преди да забременея. Също пих Pregnacare Conception преди да забременея и като забременях и свършиха преминах на Pregnacare Omega Plus. Много съм доволна.
Също така не мисля, че от витамините бебетата стават по-големи, моето си се роди 3100.

# 8
  • Мнения: 6 782
Два месеца преди да забременея и до 3ти месец на бременността съм пила единствено фолиева киселина. Не смятам, че има връзка с теглото на бебето, защото дъщеря ми се роди 4 250 кг, без да съм употребявала добавки.
За повръщането те разбирам, моето отшумя към средата на 5ти месец. Стискам палци скоро да ти мине. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 36
От 12 г.с. пия ПреМама дуо, след хранене обикновено вечер.

# 10
  • Мнения: 2 721
2 месеца преди да забременея пиех фолиева киселина до 3 месец.От 3 месец пия Pregnacare plus+Omega 3, комплект са просто таблетките с рибено масло са в друг блистер! АГ ми каза,че това е най - доброто на пазара в момента.

# 11
  • Мнения: 700
Аз съм в четвърти месец и от началото пия Огестан и Неофолик Мета.

# 12
  • Мнения: 49
Мамета помагайте- вече съм 4 месец.Предложете ми витамини но да са дребни или като сок.Големите ги чупя -троши на прах и не става повръщам ги.

# 13
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Когaто бях бременнa преди 8 години пиех центрум мaтернa.Сегa пия фолиевa ,пчелно млечице,пробиотик,витaмин Ц, омегa 3 нa Джеймисън и нaй-обикновени рaзтворими витaмини нa Допелхерц.Aко се окaжa бременнa ще вземa и зa бременни.Нa мен от витaмини никогa не ми е стaвaло лошо.

# 14
  • Мнения: 49
Когaто бях бременнa преди 8 години пиех центрум мaтернa.Сегa пия фолиевa ,пчелно млечице,пробиотик,витaмин Ц, омегa 3 нa Джеймисън и нaй-обикновени рaзтворими витaмини нa Допелхерц.Aко се окaжa бременнa ще вземa и зa бременни.Нa мен от витaмини никогa не ми е стaвaло лошо.
   На мен не ми става лошо -просто не мога да ги пия

# 15
  • София
  • Мнения: 860
Пробвай сокчетата на Хип, само дето малко скъпичко излиза.

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
И aз си помислих зa някaкви течни,не може дa нямa.Нa примaвистa се сещaм зa Сaностол, който стaвa и зa възрaстни, вкусен е ,но не знaм доколко е подходящ зa бременни.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 816
И aз си помислих зa някaкви течни,не може дa нямa.
Хип Натал? Пиех ги през 2рата си бременност.

# 18
  • Мнения: 36
На следващата консултация и аз ще помоля АГ-то да ми изпише течни..тези витамини ,които пия са ми много големи и аз трудно ги преглъщам.

# 19
  • Мнения: 151
Пия Pregnacare plus Omega 3 , но понякога след таблетката Omega 3 ми се гади Sad
Иначе до към средата на 4-я месец пиех фолиева киселина.

# 20
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
От Прегнакеъра не ти ли става лошо.Не мен ми го бяха изписали преди подготовката за инвитрото, защото щял да помогне за по-добро качество на яйцеклетките, обаче много ми се гадеше от него.Иначе омега 3 ако не я взимаш по време на ядене може много да ти се гади от нея.Поне моята омега трябва задължително с храна,иначе е ад...Фолиевата си я взимам постоянно, тя не е само за бременни, а по принцип си е необходима и няма как да се предозира, защото е водоразтворима и никога не е в достатъчно количество в организма ни, който дори не може да си я самопроизведе, а трябва с храна или с добавки, както и витамин Б12 и витамин Ц ...

# 21
  • Мнения: 2 532
От няколко дни вече пия Феро Фолгама и Витамам. Нещо обаче тая Феро Фолгама хич не ми действа добре на стомаха - вчера чак повръщах малко след приема Tired

# 22
  • Мнения: 151
Ами утре ще пробвам да я взема по време на ядене Омега 3 , да видим как ще ми се отрази Simple Smile

# 23
  • Мнения: 25
Пренатал веднъж дневно... Препоръчаха ми ги като много добри

# 24
  • Мнения: 151
Вчера пих Омега-та 3 по време на ядене и нямах проблем с гадене и повръщане  Flutter Peace Благодаря много за съвета Елислава Simple Smile

# 25
  • Мнения: 45
Аз съм също на фолиева, заради кървене пия Магнерот (наистина са като джанти, ама ги чупя на четири), както и SuppleMaman - това са основно В-комплекс. Не мисля, че имам някакви странични ефекти от витамините, аз съм в първи триместър и имам достатъчно други неудобства, които нямат общо с илачите Simple Smile

# 26
  • Мнения: 154
Aз пия биозин мама + фемибион 2 + магнезиев диаспорал. Спрях за известно време обаче биозина, тъй като го пия около 3 месеца, а на листовката пише: Препоръчителна продължителност на приема - При нормално протичаща бременност - 1 таблетка преди хранене-90 дни

# 27
  • Мнения: 2 173
Femibion Бременност 1 пия от 3 дни, преди това само фолиева киселина. Неофолик мисля беше. В този Femibion  има фолиева киселина 200mg и L-метилфолат 200mg, който бил еквивалент на ф. киселина. Има B1,B2,B6,B12 и доста други вкл. йод. Свеки ми ги препоръча, тя работи в аптека. Като хапче е горе долу колкото стандартен аспирин.  Не ми става лошо от тях, на мен по принцип ми става лошо само вечер, но напоследък не всеки ден. В 10г.с  не знам дали е нормално да отшумява гаденето...   newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 1 257
Освен фолиева киселина (която пиех месец преди да забременя) не съм пила нищо друго. АГ-то ми беше противник на синтетичните витамини и ги считаше за абсолютно ненужни, особено ако самата бременна по принцип яде плодове и зеленчуци (има хора, които не обичат). Повръщах много до края на 4м., само и единствено зелените ябълки и лимоните ме спасяваха. Плюса на бременността ми беше, че протече през лятото, когато има изобилие от плодове и зеленчуци (от които по принцип ям промишлени количества) и общо взето си набявах всичко от тях. Излседванията ми винаги са били перфектни - желязо, HGB, магнезий и т.н., изкарах абсолютно лека и безпроблемна бременност (изключвам повръщането в началото).  Peace

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Повечето АГ-та са противници на витамините и хранителните добавки.Обаче аз примерно как да си набавя зелязо като не обичам храните,в които се съдържа.Също и някои други витамини и минерали.И да не забравяме, че освен фолиевата, също и витамин Б12 ,който е доста важен, не може да се набави в необходимите количества,само с добавки,в които го има.Аз сега ще ходя да си взема някакви витамини, колебая се между тези на Хип и едно време взимах Центрум,които ми понасяха добре,нещо подобно на тях...

# 30
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
bridzit, точно днес обсъждах този въпрос с АГ на ЖК, тъй като пия Биозин мама от 4 месеца без прекъсване и тя каза, че няма проблем да го пия до раждането по този начин - т.е. да не го спирам.
Четох също мнения на момичета, които продължават да го пият и по време на кърмене.

# 31
  • Мнения: 154
Vermilion`, благодаря. Аз го спрях на база написаното в листовката и с известен страх, защото изкарах само две леки неразположения с него ( само с хрема ) и ме е страх точно сега да не се разболея. Не знам кое е правилното решение, ще го обсъдя и аз с моята лекарка.

# 32
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Разбира се, че АГ следящ бременността, трябва да каже.
Аз също не исках да го спирам точно в момента, а до 7 месец ме следеше един лекар, който ми го изписа без прекъсване, а сегашния също каза да не спирам, но и аз все се чудя, тъй като никога не съм пила витамини и препарати от типа на Биозин мама. Но определено мисля, че върши работа.

# 33
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
На мен Биозин мама ми беше изписан след като изкарах една зверска ангина, понеже така и така планирах бременност, той е много добър за имунната система както на майката,така и на детето.Пих го 2 месеца, сега сън на инофолик и пчелно млечице пак за имунитета, че зимата много ми се срива.

# 34
  • Мнения: 2 677
Коластра също може да се пие вместо Биозин. Няма нужда да се почива от нея, може да се пие през цялата бременност и по време на кърмене.
По време на моята бременност пих синтетични витамини, защото това ми изписваше гинеколога. Живот и здраве, при евентуална бременност бих пила само коластра, Зелена енергия и Есенциални мастни киселини(омеги) на Аквасорс.

# 35
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Една от съставките на Коластра е лактоферин. Биозин мама е единствено лактоферин.

# 36
  • Мнения: 198
Аз пиех Огестан до самия край на бременноста ми.

# 37
  • Мнения: 32
Като започнахме с опитите за бебе пиех само Фолиева киселина. Вече като забременях доктора ми предписа и Biozin Mama и VITAMAM. Знам, че фолиевата трябва да я пия до края на 3я месец.

Момичета, вие как приемате Biozin Mama? Доктора ми предписа 2х1 т., а в листовката пише 1х1т.    Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 860
И с двете бебета пиех по едно, сутрин на гладно, и сега пия Биозин, но от обикновения, синия, пак по едно.

# 39
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Биозин мама пия 1×1, но последната седмица откакто съм с грип пия по 2 таблетки дневно.

# 40
  • Мнения: 32
И аз така 1х1т. Благодаря ви. Peace

# 41
  • Мнения: 2 532
На мен ми изписаха, когато синът беше контактен с варицела. И може би затова в доза 2х1. Друг е въпросът, че аз в някои дни забравях вторият прием Embarassed

# 42
  • Мнения: 121

- много силен концентрат сок, който се пие по 20 мл. на ден. След като повръщаш много, предполагам, че тази добавка ще ти се отрази добре.

Аз също препоръчвам течните витамини на Hipp, особено за мами с чувствителен стомах и проблеми с гадене и повръщане.  Peace  Много са хубави, вкусни са, все едно пиеш нектарче. Опаковката е 3 шишенца, от по 200 мл за около 18 лв. Дозите са за 30 дни. Годността при отварянето на шишенце е 10 дни (за колкото се и изпива реално).

# 43
  • България
  • Мнения: 987
Миналата седмица ми казаха да пия прегнакеър+омега 3.
Забелязвате ли напълняване, повече от очакваното, при продължителен прием на витамините, които пиете?

# 44
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Aз не съм нaпълнялa много от витaмините,но мaй при всеки е рaзлично.

# 45
  • Мнения: 2 532
Предния път пиех точно Прегнакеър и нямам наблюдение да са ми засилвали качването на кг. Качих 14-15кг тогава.
Сега както писах, пия Витамам и то от януари насам. До момента съм +12кг, но са предимно качени преди започване на витамините.

# 46
  • Мнения: 3 595
Не качих от Прегнакеър омега плюс, както и не виждам логиката да се качват килограми от витамини.

# 47
  • Мнения: 6
На мен през първите месеци на бременността ми изписаха Огестан. Около края на второто тримесечие започнах да пия магнезий (Магнерот) и желязо (Феро - Фолгамма).

# 48
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Желязото и магнезия не са витамини, а минерали(не се заяждам, а просто за инфо, ако някой не знае).А кога се изписва магнезий и прави ли се изследване преди да ти го назначат.За желязото знам,но за него не.А питам, защото от сега се схващам, но при изследването на магнезия всичко ми е в норма...

# 49
  • Мнения: 700
Желязото и магнезия не са витамини, а минерали(не се заяждам, а просто за инфо, ако някой не знае).А кога се изписва магнезий и прави ли се изследване преди да ти го назначат.За желязото знам,но за него не.А питам, защото от сега се схващам, но при изследването на магнезия всичко ми е в норма...

Аз го пия заради болки, матката ми правеше контракции и ми изписаха точно Магнерот.

# 50
  • Мнения: 44
Здравейте, аз пия Алтимейт,лецитин и фолиева киселина

# 51
  • Мнения: 7
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 595
Витамини не е задължително, фолиева обаче бих казала да. Едва ли приемаш достатъчно чрез храната, а е особено важна за бебето. Нито на теб ще навреди, нито на бебето ако приемаш, така че ако питаш мен си купи и действай  Peace Аз съм в Германия и тук са особено големи фенове на натуралното и за витамините ми казаха да не се занимавам с глупости, както на теб (аз обаче си самоназначих), но фолиева ми казаха веднага да започна (аз я приемах вече месеци преди да забременея така или иначе).

# 53
  • Варна
  • Мнения: 948
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile
Bubora, аз за пръв път чувам лекар да казва, че фолиевата киселина е глупост  Shocked. Навсякъде това е първото нещо, което се изписва на бременна по презумпция.
Между другото фолиевата киселина е витамин Б9 Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 3 176
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile
Bubora, аз за пръв път чувам лекар да казва, че фолиевата киселина е глупост  Shocked. Навсякъде това е първото нещо, което се изписва на бременна по презумпция.
Между другото фолиевата киселина е витамин Б9 Simple Smile
И моята АГ е противник на фолиевата киселина, но аз си я пиех по собствено желание от преди да забременея и не я спрях до около 4тия месец.
Много дразнела стомаха, но аз нямах проблеми. Приемането й не е усилие, и съм сигурна, че не е навредила.

# 55
  • Мнения: 6 782
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile
Фолиевата к-на значително намалява риска от спина бифида, което е основателна причина за прием, според мен. Витамините вече са си по избор. Бременността ти ще протича през цялото лято, така че пресни плодове и зеленчуци да искаш. Ако беше зимата, може би е по-добре да се приемат синтетични.

# 56
  • Мнения: 17
Когато бях бременна, опитах с едни уж хубави витамини, но ми ставаше лошо още щом ги помириша. Не бяха по-различни от други, просто не ми понася миризмата на витаминния комплекс от "Б" групата.
През първите месеци пиех фолиева киселина.
Заложих основно на правилно хранене, подходящи упражнения и всичко беше наред.

# 57
  • Мнения: 1 026
Фолиева киселина - от самото начало до към 5ти месец.
ПРЕМАМА ДУО ТАБЛЕТКИ - само един месец-  е ми понасят, не мога да пия таблетки
Биозин мама - имуностимулатор - 3 месеца
В момента пия разтворими витамини на Допълхерц (имат си всичко вкл. и фолиева киселина) + Магнерот - стига ми толкова Hug

# 58
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за съветите.На следващия преглед като отидох ми изписа Огестан.
В него има и ФК така че мисля да не пия друго.А на вас кога са ви пускали първите иследвания и през какво време се пускат?

# 59
  • Мнения: 92
Добре. Изчетох всичко. Пия премама дуо и коластра на аквасорс. Плюс антиоксидант на валмарк и витамин д. Незнам дали е много. Но ....

# 60
  • Мнения: 1 069
Премама Дуо съдържат витамин Д.
АГ ли ти го изписа за допълнителен прием?
Вигантол ли?

# 61
  • Мнения: 92
Да вигантол оил. Имунолог ми ги изписа. Нивото на вит д ми било ниско. Четох че на 80% от хората не е в норма.

# 62
  • Мнения: 1 069
При мен определено е ниско, защото избягвам слънчевите бани. Много съм бяла и кожата ми бързо изгаря.
А ти изследва ли нивото на витамин Д ?

# 63
  • Мнения: 92
Да нормални стойности над 30. Мойто беше 24.5

# 64
  • Мнения: X
Пренатал и продължавам с тях.

# 65
  • Мнения: 22
Прегнакер ориджинал

# 66
  • Мнения: 26
Пренатал на Джеймисън

# 67
  • Мнения: 121
Спряаха да внасят, съответно и да продават по аптеките, течните витамини за бременни и кърмачки на HIPP. Някой да знае дали могат да се намерят някъде или друг еквивалент течни витамини?  newsm78

# 68
  • Мнения: X
Аз също пия Pregnacare original. Пише, че са номер 1 витамини в Англия. Дано е така!

# 69
  • Мнения: 18 562
Само и единствено ФК.И нищо др,док.така ми каза.

# 70
  • Мнения: 87
И аз пия Пренатал. Таблетките са големички, но при мен няма гадене, поне за сега. Мисля да си продължавам с тях, докато спра да кърмя  baby_neutral

# 71
  • Мнения: 13
И аз пия Джеймисън Пренатал .Докторът ми каза един месец да ги пия,един да почивам.Иначе в началото на бременността и на мен ми ставаше лошо от тях,но сега съм в 6-ти месец и няма проблем. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3
Аз пия комбинираните Pregnacere + Omega доволна съм  Wink

# 73
  • Мнения: 256
Аз лично пия Pregnacare plus+Omega 3 и Неофолик мета. Когато ми направиха инсеминацията акушерката каза, витамините няма да ти навредят само могат да ти помогнат.

# 74
  • Мнения: 8
Аз пия ПРЕГНАГАРД който съдържа витамини,минерали,микроелементи и омега 3.Преди седмица ми се наложи престой в болница и ми изписаха Феро-Фолгама,защото съм била анемичма и с ниско желязо. Как би се отразило това на бебето и след като ПРЕГНАГАРД съдържа толкова много неща на какво се дължи този  дефицит?

Общи условия

Активация на акаунт