На море в Турция - тема 42

  • 124 793
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Русе
  • Мнения: 7 076
Май няма да се записвам в следващата тема.
Четвърта година я следя, но такова чудо не е било.  ooooh!

# 706
  • Мнения: 3 045
Мдаа... нивото на култура на нацията - показателни са последните постове - в тема за пътуване и почивка - никаква толерантност, заяждания, гробища, плочи.... Не знам, да се смея ли, да плача ли... или просто, да спра да следя темата, така или иначе почти не намирам нищо полезно в нея. А, забравих - едно полезно нещо - като видя тук да се коментира и резервира много един хотел - да бягам със "сто" далеч от него....

# 707
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В темата има много полезно инфо дори и като справка кой е най-предпочитаният от форумките хотел, за да (не) се ходи там  Mr. Green.
Просташките коментари на някои потребители не мисля да коментирам, надявам се, че заради тях няма да се затрие темата, а и има и модератори, които премитат.
Дали се завръщат руснаците в Анталия или не, не ми е особено важно.
По-важно е в района да е спокойно.

# 708
  • София
  • Мнения: 3 771
Обичам тази тема, макар да не пиша...Моля ви не я съсипвайте...
Нейното заглавие е "На море в Турция".

Последна редакция: сб, 26 мар 2016, 13:18 от Bled

# 709
  • Мнения: 387
Здравейте!
Темата е полезна много поне за мен. Не се ядосвайте , а мислете за хубавото предстоящо лято!)) Да видите в други теми , раздел - образование как се пише и коментира....((
Ние направихме резервация и платихме напълно почивката си в България - скромно хотелче на брега на морето със закуска и вечеря, много изгодно.
В Турция съм била няколко пъти повечето на екскурзия до Кападокия, няколкодневни в Истанбул , шопинг еднодневни и това е. Само веднъж сме почивали преди 4-5 години в Кушадъсъ и тогава тази тема много ми помогна за избора на хотел. Пътувахме с автобус и ми беше изморително доста, връщането по-добре някак мина с повече почивки. Бяхме в хотел, който запомних като Джанде фестивал или нещо такова (срам ме е , но му забравих името ). Та този хотел не го намирам нещо, но ни хареса много. Посетихме и Ефес и къщата на Дева Мария (впечатлих се от Ефес и си заслужава , а екскурзовода беше много добър) , бяхме на турска вечер (не беше нещо особено , но разнообразие имаше танц на дервишите като нещо изключително представен и случайно сме били късметлии ) , от другите предложения не се възползвах. Тук имаше снимка на шопинга дето предлагат къде водят хората и че лесно се намира. Да ви кажа, че с лекота го намерих този малък вход и .....ми вътре си цял квартал като на Капалъчарши. Малко се отнесох(((
Мислех, че това лято цените ще паднат и ще се включим отново някъде към Бодрум, Диде, Белек  или някъде различно да ни е. Но...цените са ми високи спрямо това когато съм ходила, а не беше толкова отдавна. Помня , че за август месец средата за 7 дни с транспорта за двама платих 1150 лв . Сега за това време най-много тази цена да е за 1 човек(( Тези хора няма ли да намалят тези цени(( Искаше ми се края на август и началото на септември да почиваме за седмица , но... ще следя за промоции. Не познавам другите места , освен Кушадасъ донякъде. Плажа обаче не ми хареса на платформи беше , а басейните в този хотел бяха за плувци (на мен не пречеше, но другият човек ....само в детската част се топваше и то с неудобство, ама жега....)
Виждам , че има със самолет и включени такси летищни -това ме попримъкна в мечтите да отидем пак. Но...не съм наясно, плаща ли се още нещо или това е крайната цена. То пак ми скъпо нещо... намирам, че цените са скочили определено. Миналата година загледах пак офертите , но...не бях така решена-за сведение някак мина. Сега само гледам и ....ми нищо не си намирам(( Мармарис не искам .
Само да вметна , че за Ефес и Дева Мария бяха само във вторник за българските туристи оттам посещенията. На нас съвпадна на дата 15 август. Беше много посетено и внушително . Който се колебае и почива там , да не го мисли-заслужава си. Пък е и близо съвсем.
Бихме и с автобус отишли зависи от цените вече, но...не мислите ли, че са завишени тази година. Някой ако попадне на добро хотелче 4 звезди поне , на брега на морето задължително да е, ако има промоция или ...последна възможност да си попълват места -случва се и цената е супер, та да пише в темата и даде знак. Лично аз ще съм благодарна)))
И последно къде се изгуби това Джанде((( Знам че бях последния сезон там и собственика уж се сменил следващата година , ама си го има хотела , пък не го намирам за предлагане. Просто от любопитство и носталгия така да се каже да си го видя.


# 710
  • Русе
  • Мнения: 7 076
Sun Ray, хотела, за който пишеш вече се казва "Виста хил", за това не го намираш.  Peace

# 711
  • Мнения: 387
Sun Ray, хотела, за който пишеш вече се казва "Виста хил", за това не го намираш.  Peace

Много благодаря bouquet
Сега се разтърсих и го открих . Не е този дето си посочила , зачудих се чак такава промяна да направят. Това му е новото име Noa Beach Club 5*, Кушадасъ.
тук намерих хотела, но няма цени -това е Джандето
http://turkey.partner-travel.eu/%D0%A5%D0%9E%D0%A2%D0%95%D0%9B-H … -CANDE-FESTIVAL-4*-%D0%9A%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%81%D1%8A-%D0%9A%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%81%D1%8A

Последна редакция: сб, 26 мар 2016, 17:27 от Sun Ray

# 712
  • sofia
  • Мнения: 708
Не знам къде гледаш, ама не е баш така, цените са доста прилични тази година. Виста хил е с много добри цени също
За по-добра цена ще трябва да пътувате с автобус, добро хотелче 4* за двама възрастни и едно дете обикновено плащаме около 1300-1400 лв общо за тримата. Виж и първа страница на темата.

# 713
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Sun Ray, до какви пари общо търсиш хотел из района на Анталия?
В пакета със самолет влиза всичко, вкл. и летищни такси.
Не би трябвало да има скрити неща.
Кажи какво точно искаш, може и да успеем да ти помогнем; има чудесни хотели, които са на прилични цени.

# 714
  • Мнения: 136
Според мен бившият Джанде (Канде) Фестивал, сега се нарича:
http://lebleuhotel.com
А Виста Хил беше Канде Онура.

# 715
  • Мнения: 387
Sun Ray, до какви пари общо търсиш хотел из района на Анталия?
В пакета със самолет влиза всичко, вкл. и летищни такси.
Не би трябвало да има скрити неща.
Кажи какво точно искаш, може и да успеем да ти помогнем; има чудесни хотели, които са на прилични цени.

Благодаря ти! Търся нещо  около 1000-1200лв за двама възрастни, да е на море , да има пясък и да е всичко включено, да има къде са де разходиш (градинка или нещо такова). Сега като търсих това Джанде и се зачудих на Виста хотела-нещо хич не ми изглеждаше на моя (чак пък такава промяна или слаба памет да имам) Та се ядосах и взех да цъкам и така го открих в този сайт на тази фирма Стенли( не ги знам и не съм ги чувала дори) Но поразгледах за Дидим Има два хотела дето ми харесаха, третия май нещо негативи прочетох. Не съм ходила в Дидим нищо не знам. Много малко са снимките, но прилични ми се виждат и цената е супер. Само дето ние сме платили за море от 24 юни до 30 вече(( Искаше ми се края на август и началото на септември (въобразявам си , че са по-ниски цените)  а и да има разстояние все пак . Как пък така избързах това ме устройваше (( Не знам сигурно ще наруша правилата и като реклама ще се приеме, но... който е като мен да погледне има два хотела 4 звезди на брега .пясъчен плаж ми се вижда,
Ще сложа линка пък...ако трябва ми изтрийте съобщението. Аз бих се радвала на някакви промоции някой, ако открие да споделя , както и коментари към тези хотели. Мисля си ,че бихме си били полезни така. Ще продължа да гледам, засега май се изчаква с промоциите. Някой ако го интересува да види това дали си заслужава , на мен ми изглежда добре като цена пък...
http://www.stenlitravel.com/promo-oferti-didim


# 716
  • Мнения: 7 605
Според мен бившият Джанде (Канде) Фестивал, сега се нарича:
http://lebleuhotel.com


 Peace Да, точно така, Джанде Фестивал беше станал Ноа Бийч Клуб и после Льо Бльо  Sunglasses

# 717
  • Мнения: 3 045
Май за Льо Бльо съм чела нещо негативно, но не помня кога и къде - или тук, или във Фейса. Запомнила съм го само заради странното за мен име на хотел в Турция.

# 718
  • Мнения: 152
На път съм да се откажа от почивката си тази година в Турция. Страхувам се от изключителната жестокост на ИДИЛ (ДАЕШ) или ПКК-невинни хора страдат. Може би хотелите ще се охраняват добре, но по пътя до Кемер през Истамбул, дали няма да се окажа фатално близо до кола бомба? Зная, че темата е дискутирана, но ...се нуждая в този момент от вашите мнения. newsm78 #Crazy
Малко или много, всеки един от нас се замисля за това или онова дали е възможно да се случи, но, според мен статистически погледнато вероятността е много малка.

Преди години, много добър приятел, пострада тежко при автомобилна катастрофа - късно през нощта, някакъв младок, с голяма скорост се "нацепи" перпендикулярно в таксито, където е бил той и още един колега. Тогава мъжете изчисляваха, че ставало въпрос за около 3 - 5 секунди, това да не се случи. И по-показателно е това, че приятелят ни първоначално беше в много тежко състояние, а другия човек - в по-добро. За съжаление, вторият почина....

Така че, каквото и когато ни е писано

За сега оставаме в групата на почиващите тази година в Турция, но ще следим внимателно обстановката. Имаме право на отказ до 40 дни преди заминаване, само дължим 25 лева за резервацията. Останалата сума ни връщат. Такъв отговор получих от ТА.

# 719
  • Мнения: 152
За сега оставаме в групата на почиващите тази година в Турция, но ще следим внимателно обстановката. Имаме право на отказ до 40 дни преди заминаване, само дължим 25 лева за резервацията. Останалата сума ни връщат. Такъв отговор получих от ТА.(ако някой се интересува)

Общи условия

Активация на акаунт