Китен 2016/2017

  • 144 517
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 472
И аз тази година останах с убеждението, че в Китен и Приморско чалгата е в повече.

# 736
  • Мнения: 245
Благодаря на включилите се с отзиви за Вилно селище Жасмин.

# 737
  • Мнения: 1 541
Здравейте,

да споделя и нашите впечатления. Бяхме в хотел Съни парадайз. Големи стаи, голяма тераса, чист басейн. Закуската е сравнително добра, кафето не става. Храната на свободна консумация не ни допадна особено. От заведенията посетихме само механа "При шопите", където храната не беше лоша.
Като цяло градчето не ни допадна особено. Чалга, боклуци по улиците.
Ходихме на Атлиман - много плажуващи, чадърите са много нагъсто поставени. Обслужването по заведенията на плажа е потресаващо зле.
Има влакче до Приморско, цената е 3 лв. за възрастен, 2 лв. за дете.

Ще споделя и за разходката с лодка по Ропотамо, тъй като питах тук, но явно няма мами, които са ходили. Много ни хареса, продължителността е около 40-50 мин. Цената е 10 лв. за възрастен и 5 лв. за дете, правят и снимка и магнит за спомен - всяко на цена от 5 лв. Видяхме чапла и костенурки, както и други малки птички.

# 738
  • Мнения: 131
Здравейте дами ,на 17.08 ще пътуваме за Китен ,резервирали сме в хотел Кремиковци ,но във вилите.Интересува ме дали е топло през деня в тях защото са без климатик ,много ли са тесни и изобщо подробности .Предварително благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 739
  • Мнения: 628
DanyV

До плажът се стига по доста стълби. Има улеи за колички, но ми се струва безумно да возиш бебе в количка по тези силно наклонени стълби.

Има една пътека със скари на плажа. Но явно не е удобна, защото нямаше хора с колички. По-скоро ходят с коли до плажа и после с бебето на ръце.

Има голяма свободна зона. Има такава и непосредствено след чадърите.
Наем на чадър струва 6 лв. Шезлонг не съм ползвала.

Водата на морето е плитка и хубава. Нямаше водорасли. Излязоха няколко медузи.
Благодаря за инфото!  bouquet
Погледнах на Гугъл Вю и видях стълбите - наистина са много и стръмни, май ще се ходи с кола до плажа, че малчо си е бая тежичък и в комбинация с всичката натурия с нас, не ми се ще ходенето на плаж да е кошмар, вместо удоволствие Wink


От Вила Горски кът ви е много близо плажът пред къмпинг Китен. Препоръчвам го, почти няма хора там, широко е и чисто и е страхотно. Огромна свободна зона. Има скара, която е успоредно на морето, няма скари, които да водят напред към морето.  Ако идвате от към Рилена по ул.Иглика, там си се ходи по улица, няма стълби. Минава се през целият къмпинг и се отива на плажа. Може да се мине и оттук по пътечката, излиза се директно на плажа.
От другата страна на самия южен плаж не знам как е, но гледам че има и от там път и могат да се избегнат сълбите.
Благодаря за подробното обяснение! bouquet Hug
От всичко прочетено до тук (широко, чисто и без голяма олелия от хора), ще предпочетем плажа на къмпинга, дори и да се ходи пеша по ул.Иглика, не изглежда далече и е напълно достъпно с количката. Още повече наличието на скари към самия плаж (не са ми нужни към водата, зорът е да се докара количката на самия плаж, до водата мога и на ръце да нося бебешока) Държа да сме с количката, за да мога да я ползвам за предиобедната дрямка на малкия, а и той още не ходи, а само пълзи - та количката ми е спасението да не изяде всичкия пясък по плажа Wink

# 740
  • София
  • Мнения: 2 968
Добро утро,
моля за актуални мнения за хотел Бодуров. Имаме резервация за началото на септември. Знам, че храната е добра, но като цяло търся още инфо. Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 15:53 от bubanka

# 741
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 402
Здравейте! Simple Smile
Предстои ни първа семейна почивка с децата в Китен. Имаме резервация за вила "Горски кът". Някой с впечатления от там?

И още една торба с въпроси, дано ме изтърпите Wink Peace
1. Понеже сме с 2 малки деца (на 1 и 3 години) и все още се придвижваме с бебешка количка - на плажа (гледайки картата, ще сме на Южния) има ли дървени скари като пътечки?
2. На Южния има ли достатъчно място за свободна зона или да разчитаме на чадърите и шезлонгите?  А те на каква цена са?
3. Как е морската вода откъм чистота, водорасли и прочие?
4. Какво е положението с комарите? Вилата е между хотел Рилена, Шипка и поч.база на СУ, и е май в нещо като горичка? Да очаквам ли комарен кошмар? ooooh! Sick

Ще съм много благодарна на всеки един отговор, мнение и впечатление! Благодаря ви! bouquet Peace Hug
виж камерите на живо - http://www.e-kiten.bg/cam.php
изглед от северният плаж  е изглед от южния. изглед от Атлиман си е самият Атлиман , който незнам
защо са го нарекли южен.
свободна зона има както от едната страна на пътеката , така и зад поста на спасителя. това , което се вижда от камерата е горе-долу половината от плажната ивица (даже 1/3).
водата ако ти кажат , че днес е чиста  утре може да е обратното. така ,  че какъвто ти е късмета.
стъпалата към плажа са около 110 - по 11-12 и след това има равно. не е удобно за количка.
незнам защо се натискате за изхранване в хотелите като  на 2-3 мин. от почти всеки хотел/квартира може да се намерят пресни закуски или кръчми за обяд/вечеря.  в повечето кръчми готвена храна има по обяд , а вечерно време наблягат на скарите и полуфабрикатите.
комарите са предимно към Атлиман заради гъстата растителност. в източната част на градчето почти няма.
изисквайте фискален бон !!!

# 742
  • Мнения: 29 970
Били сме на Китен с детето с количка. Ходехме до плажа с нея, не съм имала проблеми със слизането, но минавах отстрани, не точно по стълбите, а има път покрай тях. Не мога добре да обясня.

Преди 2 г. последно ходихме, обаче водата беше много мръсна на южния плаж и от тогава не ми се ходи вече там. Сега не знам как е.

# 743
  • София
  • Мнения: 23 122
На Атлиман беше много чиста водата като бяхме ние.

# 744
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 402
пускайте нова тема Simple Smile

# 745
  • Мнения: 36 126
но когато приключи сезон 2017 г. Wink
нова тема за 2018 г.

# 746
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 025
Миналата седмица бяхме в Китен - водата и на двата плажа беше чиста. Харесвам плаж Атлиман, но е доста пренаселен, от няколко години преоктрихме северния плаж и по-точно към къмпинг Китен, около Веселия бар - по-спокойно е, във водата е много плитко, може да се ходи с куче там. Комари нямаше.
Тъй като бяхме за 2 вечери само там беше голям проблем да намерим квартири - всички отказват да вземат хора само за две вечери...

Последна редакция: чт, 17 авг 2017, 15:31 от ❇Sisi_91❇

# 747
  • Мнения: 6 161
 Crossing Arms Тази година тръгнахме  за Китен , но в последния момент  тъпата собственичка на хотела се обади , че е дублирала  местата  и не може да ни приеме . Цялата група  се оказахме на друго място .
Китен ми липсваше , градчето е живо  по време на сезона , компактно е за разходки с малко дете  и плажът също  си е добре  Peace

# 748
  • София
  • Мнения: 618
Сезона почти приключи, но може да съм полезна с отзив за вилно селище Жасмин. Зелено, чистичко и спокойно. Любезен персонал. Стаите се чистят през ден и тогава се сменяват хавлийте. Рекламирания паркинг е за 5-6 автомобила и трябва да се разчита на свободни места отвън на улицата и ако не се ползва автомобила не е проблем.  Храната е нещото което не ми хареса. Има избор, винаги за обяд и вечеря има риба, месо, супа и таратор, 2-3вида готвено, гарнитури /ориз, пържени картофи/, но всичко изглеждаше като че ли е забъркано от остатъци. Лично на мен ми липсваше традиционното, пълнени чушки, мусака. Имаше сем с малки деца, които се хранеха, без притеснение. Вечер се чува музика от близките заведения, но до към 11, после е тихо и спокойно.

# 749
  • Мнения: 826
Сезонът май е към своя край, но дано бъда полезна на някого с моя опит. Имайте едно на ум ако запазвате стая в къща за гости Стамови. Когато резервирах дамата по телефона беше мила и отзивчива, каза ми, че последната свободна стая е на третия етаж и няма асансьор, но е обзаведена най-скоро - миналото лято.За мен етажът не беше проблем, но отивайки там открих почти таванска стая - 1,50х1,50м., вратата - талашитена, телевизорът допотомен, тоалетка с огледало - няма, лампата на терасата - изгоряла, вентилаторът в банята- не работи, сифонът остава в ръката ти при пускане. И сигурно щях да преживея всичко това, ако след 5-та минута от престоя не открих на крака си бълха! Казах на дамата, че стаята не отговаря на очакванията ми и искам да ми върне парите, за да си търсим друго място, тогава ни премести на първия етаж, където условията бяха съвсем други и много по-приемливи. Но си остана факта, че за 5 дни хавлии не се смениха, единственото кошче за смет (в банята) се изхвърли 2 пъти. та така,мили дами....имайте едно на ум Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт