За мамите от ИБ любовта голяма се казва БГ мама

  • 44 242
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • shumen
  • Мнения: 18 024
Меци,стискаме палци,ако има боц.Да мине леко.
Роски,той е ходил на рожден ден без мен и стоя.Хареса му,че чак не му се тръгваше тогава.

# 691
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Ние сме толкова назад с тези ваксини, че вече се притеснявам - има само хепатитната и един синфлорикс.
ние да не мислиш, че сме по-напред - Здравко има хепатитна, един синфлорикс и един пентаксим Mr. Green доки, леко вече в чудо беше почнала да се вижда .. ама живи и здрави, ще ги сложим .. между другото, Здравко яде по 50гр. с много мерак, ако изяде повече, аз ще си изям шапката дето я нямам, това друга тема обаче .. та мисълта ми беше, че въпреки минималното количество обща храна, която той изяжда, ако на обедното хранене давам дясната гърда, то на следващото, давам пак нея, защото усещам напрежение и дори изглежда силиконова, докато другата си е съвсем стандартно - мека и ненапрегната ..

# 692
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
danaeka това в какъв часови диапазон ще става? по принцип аз нямам нищо против и ми е ясно защо се прави, НО това са поне 15 деца и не съм убедена, че в детски парти център има повече от 3 аниматори. как ще отговарят за толкова деца (не само аниматорите в клуба, ами и родителите на детето-рожденик). вероятно ще има и външни деца...

# 693
  • shumen
  • Мнения: 18 024
Бени,това ще става след ДГ.В поканата е записан час 15.30,но майката каза,че ще ги вземат може би малко по късно.За външни деца казаха,че няма да има понеже от скоро са в БГ и нямало много приятелчета детето.За отговорността каза,че ще е изцяло тяхна и на аниматорките.

# 694
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Утчитам се: бебе Здравко + 440гр или 7800гр живо тегло и +3см или 68см .. Набоден с най-френския френски пентаксим, рев на кубици, а след това и усмивки в същата порция .. Доки ни даде направление за кръв и урина, както и за ехограф на вътрешни органи .. Даде разрешение вече да го слагаме да сяда и след въвеждането на още 2 нови зеленчука, да започна да въвеждам и плодове - тиква с круша, тиква с ябълка, само круша или само ябълка или само банан .. Каза да не се кося, че дребосъка изяжда по 70гр пюре и повече не иска - не било болка за умиране .. И те така те Blush Blush

# 695
  • NE
  • Мнения: 10 999
Браво на Здравко.
Дани Аз не бих поне си взела сама детето. Дени не е малък, но това ми изглежда прекалено оптимистично с толкова много деца накуп.

# 696
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Дани, само 2мата родители на рожденника ли ще ги "пазят"? Ако е така, бих се замислила сериозно. Колко деца са поканени? Поне още 2-3 възрастни да има с тях.
Браво на Здравчето и Тео за добрите мерки и теглилки!

# 697
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Странно ми е как така поемат отговорност за толкова много деца. И то такива, които едва са виждали. Оптимисти не, ами лудост е това. Да са на 7-8 разбирам, но 3 годишни Shocked
 Вкъщи е весело.
Скрит текст:
Бубето проточи едни сополи, едно чудо. В петък слагахме синфлорикс и батко и като се запуши в събота ми призля. Все се надявах да я пропусне. Tired Той пък почна да подкашля. И днес не сме излизали цял ден. Вече съм с двата крака и едната ръка в лудницата. За да се поразтуша ще направя брутална чистка на хола. Утре пускам Бубето на земята. Вече стои права и лази доста хубаво, а аз я мъча да седи в стола за хранене  Crazy

# 698
  • София
  • Мнения: 4 122
Браво на Тео и Здравко. Все така да си папкат и наддават.
Дани, честно незнам. Мен би ме било страх сама да я пусна в детски кът с напълно непознати 2-ма родителя и още куп деца.
Поспаланче, да не би Бубето да точи сополи от зъб + ваксината? Да се оправя и Слав. То и времето е яко смотано, та е ужас.
И малката нещо се опита да разточи сополи ама ги оправих и в събота баща и я остави да спи на открехната врата та отново и се разтече носа.....абеее ужас.

За образованието, вчера се потресох от репортажа на Миролюба Бенатова...останах без думи.

# 699
  • shumen
  • Мнения: 18 024
Благодаря момичета.
Мраве,утре мисля да попитам госпожата кои ще се грижи за децата освен родителите на рожденичката.За поканени са оказа,че са всички 20 деца от групата,но едва ли всички ще ги пуснат.
Поспаланче,и аз се чудя как поемат отговорност за толкова деца и то почти не ги познават.
Не знам,но имам време да помисля до Сряда поне и да кажа на госпожата дали ще го пусна,но за сега май повече клоня към не.
Браво на Тео и Здравко.Да си хапват все така.

# 700
  • shumen
  • Мнения: 18 024
Момичета,влизам да се похваля,че си намерих работа и от другата седмица започвам.Днеска и утре приготвям документите.

# 701
  • Мнения: 1 413
Не пиша много тук, но ви следя в групата и тук когато мога, да ме извините Blush
Поньо, лека и безпроблемна бременност до край Hug
Браво на Тео и Здравко, а ваксините са ужас Crazy
Дани, честита нова работа! По вода да ти върви Simple Smile

Мернах, че говорите за предучилищната подготовка. В нашата група учителките доста се постараха да подготвят децата много добре. Дори по български сама реши да ги научи на печатните букви. По-добре е да отидат добре подготвени и знаещи буквите в първи клас (дори и печатни), отколкото да се чака там да ги учат. Вече няма такова писане на ченгелчета в първи клас, направо си взимат буквите. Изобщо не е вярно, че на децата, които са по-напред им е скучно и не учат. Напротив, материалът е доста тежък и се взима много набързо и ако децата виждат за първи път буква или за първи път сричат, трудно наваксват. А учителките не могат индивидуално да се занимават и карат напред с по-напредналите. Нашата г-жа иска от втория срок да четат гладко Shocked А за задачите да не ви разправям Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 15 апр 2016, 00:53 от bugito

# 702
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Дани, успех с новата работа, най-искрено ти пожелавам да е много по-добре от предишната, Дени да не се разболява и всичко да ви е вече по мед и масло  Hug
Буги, мисля че по учебен план е това в предучилищна да се учат на печатните букви. Още Алекс преди 4г. когато той беше в предучилищна с това ги занимаваха - научиха азбуката, всички букви печатно, писаха и ченгелчета, а по математика знаеха да смятат до 10. Единствено нямаха право да ги учат да пишат ръкописно буквите - това трябвало да стане в І-ви клас. Имаха даже и тетрадки (това също не беше позволено, но го правеха, за да се упражняват децата, писахме и домашни събота и неделя).
Хубав петък  Hug

# 703
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
danaeka Браво и Успех Simple Smile
(какво стана с детския РД?)

# 704
  • Мнения: 1 413
Рокси, то имам чувството, че всяка година им сменят плана. И нашите учиха буквите, но по-скоро разликата между звук и буква, гласни, съгласни, звукови макети на думата, синоними, омоними, антоними, прости и сложни изречения.... Като цяло мисълта ми беше, че е по-добре детето да е подготвено за първи клас, лично мое мнение.
Хубав петък и от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт