За мамите от ИБ любовта голяма се казва БГ мама

  • 44 244
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Да, хубаво е децата да са подготвени, защото още в началото започват с офанзивата да се бърза с новите знания. На мен и друго ми дойде като шок в І-ви клас , а и все още - много е рязка смяната от ДГ, където се внимава мноого за дисциплината и у-ще, където превес взимат невъзпитаните побойници. Все още не мога да проумея колко невъзпитани деца има и как ние, които си възпитаваме децата да са добри и изпълнителни, все едно ги хвърляме в бърлогата на някой звяр.

# 706
  • Мнения: 1 413
И в нашия клас имаше такъв проблем. Госпожата ни е мнооого строга, но 3-4 момчета я бяха побъркали. Обаче тя бързо се справи с проблема, не знам какво направи, но 2 от тях се преместиха Mr. Green

# 707
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Радвам се, че поне някои учители знаят как да действат, нашата не може.
Аз пък сега след като влязох във ФБ, идвам тук при вас с въпрос - практикувате ли и нормално ли е учителките от ДГ да се канят и да ходят на РД на своите възпитаници? Аз на нашите отдавна съм им вдигнала мерниците, какот и на учителките, така и на някои майки. Дразни ме това натягане - то не бяха подаръци за Коледа, за 8-ми март, не ми се мисли какво ще стане след 3 г. на "завършването", то покани, снимки как учителките гушкат и целуват децата на тези майки, които се натискат с подаръците. Отделно в групата във ФБ отново толериране точно на тези деца. Аз ви бях споделила своите притенснения относно неопитността на учителките (и двете са млади, едната без опит, другата с 3-годишен такъв, никоя от двете не е работила с І-ва група), първото им тържество беше огромен провал, особено сравнявайки го с това на Алекс. Ивайла не е от кротките, опитват се да я подтискат, съответно като се прибере почва с истериите, напоследък не иска да ходи, мен , а и майките на други деца като нея ни посрещат с думите към детето "да казваме ли сега", ами като искаш да кажеш защо трябва да стресираш детето, кажи ми без да те чуе. На път съм да я преместя, ще им дам още малко време, а и ДГ е зад блока, не ми се иска да се стига дотам. Още повече, че е ОДЗ , после и Тео като тръгне на ясла, ще ми е по-удобно да са на едно място. Не знам в мен ли е грешката, че не разбирам това подмазване и неспособността на учителите да се справят с всички деца - не всички са послушни и кротки, а по принцип всеки знае да се справи с добричките.

# 708
  • Мнения: 1 413
Този тип натегачество го има навсякъде. Аз не съм правила лични подаръци на госпожите, само за завършването, който беше общ. Но и тогава пак имаше майки, които лично подариха на госпожите. Сега го виждам и в училище. Аз не съм такъв тип и това не ми е присъщо. Но не съм видяла различно отношение към Сиси. Дори мога да кажа, че и двете госпожи много си я обичаха. След завършването ги поканихме на вечеря в парка, бяхме родители (не всички) и деца. Изкарахме страхотно, но и госпожите ни са готини, едната ми е приятелка в ФБ, но по-лично отношение съм си позволила след като завършиха. Ходим до градината, когато можем, защото Сиси много иска да ги вижда и голям рев удари лятото за тях.

# 709
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Чувала съм, че някои директорки и учителки така са "научили" родителите да дават подаръци. Имам позната, която даваше, за да имат добро отношение към детето й. За мен е безсмислено, понеже на ТЯХ това им е работата - да се грижат за децата и да се държат добре. Съвсем друг е въпросът дали го правят и дали чакат нещо в замяна. (Това е същото като с носенето на 5 килограма храна + алкохол за почерпка след раждането. Това им е работата, за която получават заплата).
Може аз да съм сбъркана, не съм неблагодарна, просто смятам че някои неща си имат граница.

# 710
  • shumen
  • Мнения: 18 026
Благодаря момичета.Надявам се тази работа да е по добра от предишната.
Бени,детския рожден ден е в Понеделник,но аз Дени съм категорична,че няма да го пусна.Питах госпожите и казаха,че ще се грижат само родителите на рожденничката за децата и каките в детския кът.С 20 не познати обаче не знам как ще се справят. ги
Алексче,това натягане и аз мисля,че го има навсякъде.Аз обаче съм като Буги и до сега лично на госпожите не съм правила подаръци и не съм ги канила по празненства.Също и в яслата не съм правила подаръци на сестрите,освен за 8.03.,който беше общ от всички майки.

# 711
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Рокси, ако нещата са такива каквито ги описваш бих говорила първо с директорката. Тя е човека, който трябва да следи това да не се получава. Ако тя не си върши добре работата бих потърсила друга градина. При нас децата не се толерират или поне аз не съм забелязала. Във ФБ групата, която е затворена се публикуват почти само снимки от ежедневието на децата и обикновено всичките са на тях. Единствения външен човек, който има достъп е директорката и тя следи също какво се публикува там  Wink
В градината сме подарявали подаръци, общо от цялата група за Коледа и 8-ми март. Лично съм носила само цветя за 15 септември и 8 март. В яслата носих на лелите кутия бонбони на Слав за именните дни и накрая като го отписах им занесох пак кутия бонбони да ги почерпя за раждането на бебето. Във всичките случаи имаше почерпка и за цялата група деца Whistling
Лични подаръци не ми се струва редно да се правят Naughty
При нас има проблемно дете. Буен и агресивен когато искат да му вземат нещо. Удря децата, Слав каза,че е удрял и учителките. Преди месец дръпна дете от една катерушка(Слав ми го каза това та не знам дали действително той го е дръпнал) и детето е със счупена ръка от падането. Учителките помолиха родителите да потърсят психолог.  newsm78

# 712
  • shumen
  • Мнения: 18 026
Поспаланче,според мен е вярно това.При нас също има агресивно дете и учителките казват,че им е трудно да се справят с него.Веднъж така беше ухапало Дени,че после сигурно две седмици му беше синя бузата.

# 713
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
По мое наблюдение децата, които ходят на градина (или поне тези, с които се събираме ние) са абсолютно диви. Родителите казват, че там действа "законът на джунглата" и за това са такива агресори. Отделно всички, които ние познаваме, крещят дори когато искат да кажат нещо най-обикновено. Това вероятно е защото там се надвикват и ги овикват (лелки и госпожи).  Rolling Eyes Имаме и другата крайност - деца, които не посещават градина, а се бият.....

# 714
  • shumen
  • Мнения: 18 026
Бени,така е.В градините наистина действа закона на джунглата и децата се бият и крещят.Дени сега,ако не иска нещо се е научил да реве,ляга по Земята,крещи и рита с крака.Днеска излезнахме в парка и се оказа,че има блъскащи коли,виенско,батут и искаше навсякъде и понеже му отказах реши насред парка да легне на Земята и да ми направи такова изпълнение,че нямам думи.Легна на Земята,ревна,кресна с пълно гърло и взе да рита с крака.

# 715
  • Мнения: 706
 Здравейте , днес съм почивка най-накрая успях да мина през ЛЛ - взех направления за мен ( гинеколог) и за Дафито ( за ортопед - криви си крачета навътре като ходи) . Тази седмица сигурно няма да се вредя за преглед , дано успея да си запазя час за другата .Вариант е да си запазя час за друг лекар , ама това в краен случай, свикнала съм си с моя док .Иначе си имам вече един набор от сутрешно гадене , все съм изморена , а вечер мога и в девет да си легна  Crazy.
 И Дафито вчера направи един панаир на детската площадка , сигурно събрахме погледите  ooooh!.Там ходят по-големи деца и на нея много и харесва да е покрай каки и батковци .Проблемът е , че те стоят до късно , не мога да я накарам да си тръгне - нищо не помага ( уговорки , нарочно не нося храна да огладнее) и накрая насила трябва да я дърпам .А не мога да я нося , има поне десет минути ходене пеш до вкъщи , а тя вече е 13 кила . Вечер след градината е същата работа ,даже моят мъж идва два пъти да ми помогне да я приберем .Опитвам се да не и се налагам , ама явно ми се е качила на главата , ще трябва да ставам лоша  ooooh!.

# 716
  • shumen
  • Мнения: 18 026
Пони,вече не ми пука дали събираме погледите.Оставям го да се нареве и натръшка,стига да не навреди на себе си и околните.

# 717
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Пони аз изобщо не де впечатлявам като ме гледат втрещено .. Не са те 24/7 с тва дете, не знаят какво е чудо .. Много е лесно отстрани да гледаш и да цъкаш с език само .. Ай сиктир!

# 718
  • Германия
  • Мнения: 1 214
http://prikachi.com/images/265/8759265g.jpg
Дано се вижда картинката.
Почерпете се за моя рожден ден.

# 719
  • Германия
  • Мнения: 1 214
Ох как ги обичам тези дето все се обръщат. Такъв поглед им удрям. Имаше едно момченце, около 4ри годишно, ами още от спирката си плачеше за нещо. Влязоха в автобуса и то си плаче, мрънка, майка му му обяснява спокойно на техния си език нещо, а то просължава да циври, еми дете е пък.
Ма....ната им на тея дето се правят на много строги

Общи условия

Активация на акаунт