Бебешката количка - цяла наука за второ висше №33

  • 92 997
  • 805
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 21
Моите покупки почти всички - без креватчето и кошарата които по случайност бяха на промоция в Хиполенд около Великден'2014 (излязоха 750лв.) бяха импулсивни  Embarassed Crazy но си научих урока и сега за второто гледам, проучвам дали ще го използвам и тогава купувам. Но тогава бях за първи път мама и не мислех много трезво, по скоро се хвърлях импулсивно на неща които харесвам без да се интересувам дали ми трябва. Но ... човек се учи цял живот Simple Smile

# 766
  • Мнения: 279
Мерси, Stitch, и аз забелязах разликата в багажника, както и адаптерите от едно видео в Youtube, понеже в магазина бяха много нелюбезни и нищо не ни показаха.
А не мислиш ли, че е много по-лека Mutsy-то? Въпреки че за Перегото дават шаси 7.7, за Мутси- 9.100, с коша за новородени и двете са 13кг, за коша 6+ не можах да намеря инфо, но не знам защо Мутсито ми се стори по-лека, все пак Перегото го гледахм вчера, а Мутсито- днес. За съжаление не са в един магазин, за да мога да сравня на място и двете Sad

# 767
  • Мнения: 1 775
Мерси, Stitch, и аз забелязах разликата в багажника, както и адаптерите от едно видео в Youtube, понеже в магазина бяха много нелюбезни и нищо не ни показаха.
А не мислиш ли, че е много по-лека Mutsy-то? Въпреки че за Перегото дават шаси 7.7, за Мутси- 9.100, с коша за новородени и двете са 13кг, за коша 6+ не можах да намеря инфо, но не знам защо Мутсито ми се стори по-лека, все пак Перегото го гледахм вчера, а Мутсито- днес. За съжаление не са в един магазин, за да мога да сравня на място и двете Sad
- 51 шасито на перего е 7.8, лятната седалка - 2.8, кошът за новородено XL - 5.3, pop-up кош за новородено - 4.1
- iGo шасито е 9.1, лятната седалка - 4.5, кошът за новородено Комфорт - 5.3, LITE carry cot - 3.4

Като цяло, Mutsy-то е по-тежко, рамата също е по-широка. Общо взето, и двете колички са много хубави, iGo-то за мен е по-красивата, но коефициентът качество/цена на перегото е по-добър. Аз много исках да си минимизирам разходите, но модуларна система с по-добър коефициент от Перегото не намерих, иначе и толкова пари на ми се даваха Laughing Не че не исках да си взема iGo-то, просто не намерих нито един параметър, с който да превъзхожда Перегото, освен дизайна и не можах да оправдая сумата за iGo-то пред себе си и ММ.

# 768
  • Мнения: 279
Ех, така е, побъкала съм се, сега пак гледам клипове за двете и пустата дръжка на Перегото ме дразни. Ти сигурна ли си за размера на сенника, че на Перегото за 6+ е по-дълбок, че в магазина не ги загледах, а на клиповете ми се струва, че на iGo-то е по-голям.

# 769
  • Мнения: 1 775
Ех, така е, побъкала съм се, сега пак гледам клипове за двете и пустата дръжка на Перегото ме дразни. Ти сигурна ли си за размера на сенника, че на Перегото за 6+ е по-дълбок, че в магазина не ги загледах, а на клиповете ми се струва, че на iGo-то е по-голям.
Ами доста голям е сенника на перегото. Ето на това ревю клипче, пускам го от 4:32 - https://youtu.be/By_BuOA2UnM?t=272
На iGo-то също е голям, но няма мрежа за проветерение, само малко прозорче: https://www.youtube.com/watch?v=Jf8rqjJWxKM

# 770
  • Мнения: 131
Момичета-кокичета, добре, че сте вие! Щях да го сваря това бебе- с кош за новородени и одеялце, ама от къде да знам, те в магазина, като видят, че проявяваш интерес, няма да ти кажат- не го купувай, не ти трябва, доста обстойно си ми го демонстрираха Grinning
Ще взема едно костюмче тип космонавт и без това са ми много симпатични, пък то зимата надали толкова ще стоим навън.
Обаче сега имам друга дилема! Връщам се от поредния огледна колички и сега пък харесах Mutsy iGo. Какво мислите между Peg Peregoto и това Mutsy, тази Mutsy ми се стори доста лекичка и маневрена?
Ми и на мен ми харесваше Mutsy, ама като видях, че отива към 2000 лв се отказах. Само за сравнение - първата ми кола беше 3000......

Е, то Пег Перегото май и то отиваше някъде там, така е, и мъжът вика- давай една кола направо да му купим, ама първа рожба, мерак ни е Simple Smile
Ние взехме Пег Перегото докато имаха -15% отстъпка и ни излезе < 1500 лв. Не казвам, че е малко, направо ме заболя сърцето, защото нямах намерение да давам повече от 1000 лв. Но първоначално не мислех да купувам зимен кош и кошница, защото не мислех, че са ми нужни, но в последствие реших да взема всичко и да ми е спокойно.

# 771
  • Мнения: 279

Stitch, а тази мрежа за проветрение може ли да се ползва при слънце, няма ли и от там да влиза слънчева светлина или ще пада сянка от този, който бута количката?

devoi4eto, спомняш ли си кога имаше 15% отстъпка и знаеш ли по какви поводи правят и кои- вносителя ли, вие от къде я взехте?

# 772
  • Мнения: 131

Stitch, а тази мрежа за проветрение може ли да се ползва при слънце, няма ли и от там да влиза слънчева светлина или ще пада сянка от този, който бута количката?

devoi4eto, спомняш ли си кога имаше 15% отстъпка и знаеш ли по какви поводи правят и кои- вносителя ли, вие от къде я взехте?
Отстъпката беше от към средата на април до 5 май, след това я удължиха до 25 май мисля. Не знам по какъв повод е била. Важеше за магазините Прима Папа (от където взех количката), които са официални вносители на Пег Перего. Сега виждам, че до 4 юни имат -10% - може би заради Деня на детето.

# 773
  • Мнения: 279
Да, ясно, те 10% си дават и без повод, ще чакам повече Simple Smile имам време до октомври Simple Smile Хубав ден на всички!

# 774
  • Мнения: 1 775

Stitch, а тази мрежа за проветрение може ли да се ползва при слънце, няма ли и от там да влиза слънчева светлина или ще пада сянка от този, който бута количката?

devoi4eto, спомняш ли си кога имаше 15% отстъпка и знаеш ли по какви поводи правят и кои- вносителя ли, вие от къде я взехте?
Не знам точно в какъв процент предпазва от силно слънце, но ги водят shaded и идеята му е да се ползва точно лятото за въздушна циркулация иначе става малко като парник с тоя сенник.
Аз харесвам и интегрирания комарник в кошчето за новородено lite на iGo, макар и да не ми изглежда чак толкова shaded, но пак предпазва и позволява циркулация, точно в началото на този клип: https://www.youtube.com/watch?v=TP-KaUiAPzI

Според мен пак ще пуснат 15% отстъпка на перегото Прима папа, важното е да се следи, и аз го взех на същата отстъпка. Също да се дебнат промоциите в Хиполенд за отстъпка на iGo.

# 775
  • Мнения: 279
Много благодаря за помощта, ако се сетя още нещо, ще ви тормозя Simple Smile

# 776
  • Мнения: 437
Здравейте момичета😊!Спряла съм се на колички Jane,обаче съм в голяма дилема🤔Не мога да избера между Rider и Muum.Моля някой ако има една от ядете да сподели... коя от двете е по добре?Намерих няколко мнения за Муум,но за райдер нищо никъде не намерих.
http://www.dundio.com/jane/jane-rider-matrix.html?page=%7Bpage%7D&limit=100
http://www.dundio.com/jane/jane-muum-koos-3-in-1-7140.html?page= … %7D&limit=100

# 777
  • Мнения: 279
Доколкото знам Райдър е осезаемо по-тежка, Jane Muum я усетих много лекичка, просто не ми хареса много на външен вид

# 778
  • Мнения: 2 299
На мен визуално Муум също не ми допада. Иначе от прочетеното в описанието, шасито на Муум е 7кг, а на Райдър 9,5кг. Райдър-а е с матрикс коша, който би спестил място при пътуване с кола, тъй като съчетава кош за новородено и кошница в едно, но има доста недоволни от него, че е тесен и тежък. Моя приятелка си взе количката с такъв, но не беше доволна, когато взе да пораства детето, а има момиченце.
Аз съм с Jane Epic модела от 2015, теглото на рамата я дават 9кг. Когато я нося сгъната по стълбите си ми тежи, ама иначе е много маневрена и я бутам с лекота. Нямам база за сравнение, освен с триколка на приятелка, нейната се буташе с усилие и се усеща една тежка, а Jane...някак си лека. Има го и свикването с количката, приятелката ми, като буташе за пръв път моята количка, имаше чувството, че не е стабилна и ще се обърне всеки момент, тъй като както казах, нейната на бутане се усеща по тежка и трябва по голямо усилие при вдигане на задни гуми.
Общо взето нищо не казах в поста с което да ти помогна. Ако има къде отиди и ги погледни на живо, бутни ги, разгледай ги.

# 779
  • Мнения: 437
Не мога да преценя,бутах ги и двете.Епик аз много в харесах,но на таткото му се вижда кекава и щяла да се счупи😄,Но и на мене Муума на външен вид не ми допада,единствено защото е по лека се чудя....а няма време трябва да купуваме и незнам коя да взема.В магазина и двете се бутат лесно,но навън ще е друго и с бебе в нея

Общи условия

Активация на акаунт