Бебешката количка - цяла наука за второ висше №33

  • 93 024
  • 805
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 36
rcvetanova - имам познати, които бутаха такава количка Инглесина Авио. Едната ми по-близка е от Варна и беше супер доволна от количката. Трудно се раздели с нея даже. За мен е много хубава, здрава, малка, лека количка. Бутала съм я малко. Харесва ми. Единствено ми се струва коша за новородено по-плитичък, но детето на близката ми беше зимно (роди се декември), излизали са много и не е имала проблем.
Според мен е добър избор.


Благодаря!  bouquet
Моя термин е началото на октомври,  може би ще се справим с малкия кош....  (първа бременност и всичко ми е непонятно Simple Smile)))

# 751
  • Мнения: 279
Момичета, ако взема Пег Перего трябва ли да взема и чувалчето Пег Перего, че само то е 186лв с отсъпката, но пък си има дупки за колана на количката точно според нея?
Не се изразих добре- редактирам се- искам да взема чувалче, но задължително ли е то да е на същата марка?

# 752
  • Мнения: 1 775
Момичета, ако взема Пег Перего трябва ли да взема и чувалчето Пег Перего, че само то е 186лв с отсъпката, но пък си има дупки за колана на количката точно според нея?
Не се изразих добре- редактирам се- искам да взема чувалче, но задължително ли е то да е на същата марка?
Количките с комплето материи върввят с покривалце за крачетата. Аз отделно чувалче не съм купувала, че чакам лятно бебе и още не ми е дошло до главата, нямам идея дали ще ми е удобно или по-добре с космонавт/одеалце.

# 753
  • София
  • Мнения: 7 645
всяко едно чувалче за количка универсално става за всички колички.
Аз с моя бук си купих универсално чувалче, моетео бебе е родено ноември, ползвахме го от следващия октомври ноември.
т.е. искам да кажа, че сега, когато бебетата ще са в кош за новородено, не трябва да мислите за чувалчето Simple Smile

# 754
  • Мнения: 279
всяко едно чувалче за количка универсално става за всички колички.
Аз с моя бук си купих универсално чувалче, моетео бебе е родено ноември, ползвахме го от следващия октомври ноември.
т.е. искам да кажа, че сега, когато бебетата ще са в кош за новородено, не трябва да мислите за чувалчето Simple Smile

Защо от следващия октомври-ноември, не се ли ползва от началото?

# 755
  • София
  • Мнения: 7 645
ако имаш кош за новородено, първите 6м на бебето се ползва той. След това се слага седалката.
Когато ние почнахме да ползваме седалката беше април-май, беше топло и нямаше нужда от нищо повече освен едно одеалце за покриване, а ако беше хладно щеше да е ок за покривалото за крачета, което както са ти казали е включено в комплекта на комплето материите.

Зимного чувалче се ползва за коша който е за след 6-тия месец и когато е зима.
Ако при теб се пада да е точно зима, когато бебето навърши 6м, да то тогава ще ти трябва за тогава.
Но също така не виждам смисъл пак да се купува в началото, а още повече на марката пег перего.

Аз лично също реших да не давам 100лв за чантата Борса, когато си купувах количката (моята се продаваше без чанта защото не беше 3 в 1), за това си купих на друга марка чанта, която ми струваше 30лв.

# 756
  • Мнения: 131
Момичета, ако взема Пег Перего трябва ли да взема и чувалчето Пег Перего, че само то е 186лв с отсъпката, но пък си има дупки за колана на количката точно според нея?
Не се изразих добре- редактирам се- искам да взема чувалче, но задължително ли е то да е на същата марка?
Да, точно така, имаш покривало за крачетата за летния кош. Аз също се чудех дали да дам 200 лв за оригинално чувалче на Пег Перего, но ме светнаха, че мога да взема на която и да в друга марка и да ми излезе 50-60, 100, зависи от марката. Така че не се изхвърляй още от сега Simple Smile

# 757
  • Мнения: 279
Момичета-кокичета, добре, че сте вие! Щях да го сваря това бебе- с кош за новородени и одеялце, ама от къде да знам, те в магазина, като видят, че проявяваш интерес, няма да ти кажат- не го купувай, не ти трябва, доста обстойно си ми го демонстрираха Grinning
Ще взема едно костюмче тип космонавт и без това са ми много симпатични, пък то зимата надали толкова ще стоим навън.
Обаче сега имам друга дилема! Връщам се от поредния огледна колички и сега пък харесах Mutsy iGo. Какво мислите между Peg Peregoto и това Mutsy, тази Mutsy ми се стори доста лекичка и маневрена?

# 758
  • Мнения: 131
Момичета-кокичета, добре, че сте вие! Щях да го сваря това бебе- с кош за новородени и одеялце, ама от къде да знам, те в магазина, като видят, че проявяваш интерес, няма да ти кажат- не го купувай, не ти трябва, доста обстойно си ми го демонстрираха Grinning
Ще взема едно костюмче тип космонавт и без това са ми много симпатични, пък то зимата надали толкова ще стоим навън.
Обаче сега имам друга дилема! Връщам се от поредния огледна колички и сега пък харесах Mutsy iGo. Какво мислите между Peg Peregoto и това Mutsy, тази Mutsy ми се стори доста лекичка и маневрена?
Ми и на мен ми харесваше Mutsy, ама като видях, че отива към 2000 лв се отказах. Само за сравнение - първата ми кола беше 3000......

# 759
  • Мнения: 279
Момичета-кокичета, добре, че сте вие! Щях да го сваря това бебе- с кош за новородени и одеялце, ама от къде да знам, те в магазина, като видят, че проявяваш интерес, няма да ти кажат- не го купувай, не ти трябва, доста обстойно си ми го демонстрираха Grinning
Ще взема едно костюмче тип космонавт и без това са ми много симпатични, пък то зимата надали толкова ще стоим навън.
Обаче сега имам друга дилема! Връщам се от поредния огледна колички и сега пък харесах Mutsy iGo. Какво мислите между Peg Peregoto и това Mutsy, тази Mutsy ми се стори доста лекичка и маневрена?
Ми и на мен ми харесваше Mutsy, ама като видях, че отива към 2000 лв се отказах. Само за сравнение - първата ми кола беше 3000......

Е, то Пег Перегото май и то отиваше някъде там, така е, и мъжът вика- давай една кола направо да му купим, ама първа рожба, мерак ни е Simple Smile

# 760
  • Мнения: 21
В прима папа в София гледам има 10% намаление - за пег перегото говоря. Иначе преди седмица мисля на 13.05.2016 имаше намаление в Хиполенд 26% отстъпка на всички продукти. Хиполенд пускат подобни подобни промоции около Коледа и Великден, както и на черен петък (края на октомври). Иначе бих посъветвала мамите първескини да гледат в Интернет на сайтовете за отстъпки и да отлагат големите покупки възможно най- дълго (до към края на 8м.) спрямо промоциите, това много облекчава бюджета. Ние като сметнахме грубо без количката, покупките за първото дете ни излезнаха към 3500лв. и то съм купувала без да гледам промоции защото ми беше голям мерак, но сега малко съжалявм, че не съм гледала за отстъпки. Малко дълго стана Simple Smile

# 761
  • Мнения: 279
Да, има време, просто искам да се насоча към определен модел и оттам ще чакам отстъпките и по чуждестранни сайтове също ще гледам Simple Smile

# 762
  • Мнения: 1 775
Пробвай да направиш комплект от Mutsy iGo - шаси, кош за новородено, седалка за след 6 месеца, кошница за кола, дъждобран, покривалце за крака, чанта и виж колко ще ти излезе. Няма начин да е по-изгодно от модуларното Пег Перего, което включва всички тези неща. Иначе iGo с кафявата кожена дръжка беше количката, по която истински извърнах глава в парка, много са красиви.

В прима папа в София гледам има 10% намаление - за пег перегото говоря. Иначе преди седмица мисля на 13.05.2016 имаше намаление в Хиполенд 26% отстъпка на всички продукти. Хиполенд пускат подобни подобни промоции около Коледа и Великден, както и на черен петък (края на октомври). Иначе бих посъветвала мамите първескини да гледат в Интернет на сайтовете за отстъпки и да отлагат големите покупки възможно най- дълго (до към края на 8м.) спрямо промоциите, това много облекчава бюджета. Ние като сметнахме грубо без количката, покупките за първото дете ни излезнаха към 3500лв. и то съм купувала без да гледам промоции защото ми беше голям мерак, но сега малко съжалявм, че не съм гледала за отстъпки. Малко дълго стана Simple Smile
Моят съвет е същият, чакане за промоция, аз Перегото го взех около Великден, заслужава си да се изчака за 15% промоция, сигурно ще пуснат такава. Иначе тая цифра без количката ми събра погледа Crazy, аз съм се вместила в по-малко с модуларното Пег Перего поп-ъп, но всичко ми е издебнато от промоции, само комплектчето за изписване беше импулсивна покупка Laughing

# 763
  • Мнения: 279
Да, със сигурност ще чакаме оферти Simple Smile
А освен цената други плюсове и минуси между Peg Perego и Mutsy iGo виждате ли?
Раздвоена съм  1stroller

# 764
  • Мнения: 1 775
Да, със сигурност ще чакаме оферти Simple Smile
А освен цената други плюсове и минуси между Peg Perego и Mutsy iGo виждате ли?
Раздвоена съм  1stroller
iGo-то е по-красиво, според мен, но:
 - iGo-то има по-малки сенници на коша за новородено и лятната седалка;
 - Перегото се сгъва много по-лесно, с една ръка и с много по-малко движения и е по-тясно в сгънато положение;
 - багажникът на iGo-то е по-малък;
 - при iGo-то са нужни адаптери, за да се сложи кошницата за кола на шасито, не е с прост клик като при Перегото;
 - кошчето за новородено на iGo не позволява повдигане на матрачето, но пък мисля, че има вграден комарник.
Сигурно има и други неща, но не се сещам в момента. Аз лично не бих платила повече пари заради визията на iGo-то, само ако има изгодна оферта бих го взела, но не съм попадала на такава, която да бие тези на Перегото.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт