Проблем с gmail акаунти

  • 3 724
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 911
Преинсталирах уиндоуса и сега направо ме побърква този gmail. Имам си аз доста акаунти - лични, работни, на фирмата, на детето. Преди си ги ползвах и превключвах между тях без проблем. В самата поща в горния десен ъгъл има кръгче, което като се натисне може да си избереш който искаш профил. Цъках си, който искам и автоматично влизах в профила.
След преинсталацията това не се случва. Като натисна кръгчето си стои само моя профил и никой друг. Под него има бутов "добавяне на профил" и като натисна на него вече ми зарежда всички профили, но за да вляза трябва да си напиша паролата. За да се върна към предишния профил отново по същия път с паролата. За съжаление ми се налага често да превключвам и това сега ми отнема прекалено много време.
Ползвам mozilla. Не знам дали е проблем на браузъра или на gmail, защото в хром нямам такъв проблем, там и сега си работят нормално, но него го ползвам за други неща.
От скоро започна и всеки ден да ми иска да си вляза с паролата, ей така профилактично. Преди като отворех gmail всичко се зареждаше само, без пароли, нищо. Дала съм да се помни паролата и тя се изписва автоматично, но пак трябва да потвърдя, че да вляза.
Опитах се да ровя в настройките и на gmail, и на mozilla, но нищо не намирам. Някой има ли идея защо така се получава?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 548
При преинсталацията е забравил, че трябва да помни паролите. Като отвориш някой от акаунтите, трябва да те пита дали да ги запомни - цъкни на да.

# 2
  • Мнения: 6 911
Не съм сигурна какво имаш предвид. Самият браузър ме пита дали да започни паролата когато я въведа и това съм го отбелязала. Но не е там проблемът, той просто я помни и ми я попълва автоматично. Това, което ме дразни е, че ми я иска изобщо паролата и ме кара да минавам през нея.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
Това се оправя някъде от настройките, най-вероятно на мозилата. А кокретно за gmail, може да видиш и в неговите надтройки. И аз имам някои пароли, които искат потвърждение, но не ме дразни и не съм търсила как да го оправям.

# 4
  • Мнения: 6 911
Опитах се да ровя в настройките и на gmail и на мозила, но не мога да открия такова нещо. И в гугъл не мога да открия хора със същия проблем като моя и някакво решение Sad
В момента ми иска всеки ден парола за основната ми поща, която е постоянно отворена. Такова чудо никога не е било. Да, помни ми паролата и не се налага да я пиша, но докато не цъкна да вляза не ми зарежда.

И по друг начин да го обясня. В хром в момента имам два акаунта, отворени са ми и двете пощи в отделни табове и работят. Като отворя хром се отварят, никакви пароли, нищо. В мозила в момента не мога да гледам две пощи едновременно. Иска ми парола за едната, после за другата и като я въведа вече излиза от предишната.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 548
Разбирам какъв ти е проблемът. По-късно мога да поровя да видя дали ще намеря нещо Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 4 548
На първо време попаднах на инфо за едновременно отваряне на няколко акаунта в gmail. Напиши в търсачката автоматично логване в гмайл и виж първите страници.Не четох подробно, но мисля, че ще има нещо полезно.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 429
Не съм сигурна какво имаш предвид. Самият браузър ме пита дали да започни паролата когато я въведа и това съм го отбелязала. Но не е там проблемът, той просто я помни и ми я попълва автоматично. Това, което ме дразни е, че ми я иска изобщо паролата и ме кара да минавам през нея.

 Провери в Мозила, дали не ти е настроена, да ти изтрива хронологията(бисквитките) при излизане. Защото така ти затваря и всички отворени профили.

# 8
  • Мнения: 6 911

 Провери в Мозила, дали не ти е настроена, да ти изтрива хронологията(бисквитките) при излизане. Защото така ти затваря и всички отворени профили.
Мисля, че не. А и никъде другаде не ми излиза от акаунта, само gmail.
Така изглеждат настройките - http://i.imgur.com/XiqSWxc.png?1

mlv, ще търся пак, но засега нищо не откривам. Страниците на гугъл с техните обяснения ги гледах, но не виждам къде е проблемът. Стигнах до там, че трябва да има отметка на stay signed in както е тук показано - http://1.bp.blogspot.com/-mydeF-sVgTM/UnHwBtdyyKI/AAAAAAAAAmc/9u … 0/signin-page.png
Обаче на мен тази опция изобщо не ми излиза, изглежда така - http://i.imgur.com/vHUX9AO.jpg

# 9
  • София
  • Мнения: 4 429

 Провери в Мозила, дали не ти е настроена, да ти изтрива хронологията(бисквитките) при излизане. Защото така ти затваря и всички отворени профили.
Мисля, че не. А и никъде другаде не ми излиза от акаунта, само gmail.
Така изглеждат настройките - http://i.imgur.com/XiqSWxc.png?1



 Изтеглих Мозилата и наистина, когато кликна на отметката си за вход в Gmail, ми зарежда профила и паролата и трябва да кликна на вход, за да зареди пощата. Затова направих нова отметка (входящата кутия) и така можеш да влезизаш направо и прескачаш входа с паролата.

 отметка линк https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox    Peace
 

# 10
  • Мнения: 6 911
Не разбрах какво точно имаш предвид. Когато отворя твоя линк ми изважда списъка с профилите. Когато си избера някой изглежда както съм показала горе - http://i.imgur.com/vHUX9AO.jpg
Никаква отметка нямам тук, ако имаш предвид тази, която си мисля.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 429
Не разбрах какво точно имаш предвид. Когато отворя твоя линк ми изважда списъка с профилите. Когато си избера някой изглежда както съм показала горе - http://i.imgur.com/vHUX9AO.jpg
Никаква отметка нямам тук, ако имаш предвид тази, която си мисля.

  За да ти зарежда пощата директно като използваш линка който ти дадох, не трябва да си използвала ИЗХОД от пощата си, преди да затвориш Мозила.

 за да запазиш като отметка този линк за Вх.поща, маркирай го и с влачене го поставяш в лентата с отметки
Код:
https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox

Ето още един линк, който също зарежда директно, но както казах, не трябва да си приключила сесията си преди да излезеш от браузъра или да си изтрила кеша, бисквитки...
Код:
https://mail.google.com/mail/u/0/?tab=wm#inbox
___________________________________________________

ето какво се опитах да ти кажа в предният ми пост

виж какво ми отваря, когато използвам официалният линк за вход на Gmail

Скрит текст:

****************************************************

а това е, когато влизам през отметката(линка) Вх.поща

Скрит текст:

 и още нещо, което не е свързано с проблема ти с пощата, но мисля, че ще ти е много по-лесно да ползваш Мозила, ако си я изтеглиш на български  Peace

# 12
  • Мнения: 6 911
Ако имаш предвид, че проблема е в линка и това не работи. Отворих ти линка, бях си логната в пощата, всичко точно. Затворих браузъра без да правя нищо друго, отворих го пак и вече ми искаше парола и линка вече не беше същия, а започва с accounts като на първия ти гиф.

Относно езика не знам защо така смяташ, всичко ползвам на английски, защото ми е по-лесно. Включително мозила-та сега като я инсталирах ми беше на български, та се наложи да я изтрия и да я тегля наново, за да е на английски. Основната причина е, че съм свикнала, а и много по-лесно намирам решения на проблемите, които възникват на английски, вместо да се мъча да си ги превеждам на български. За първи път ми е да се закуча така.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 429
Ако имаш предвид, че проблема е в линка и това не работи. Отворих ти линка, бях си логната в пощата, всичко точно. Затворих браузъра без да правя нищо друго, отворих го пак и вече ми искаше парола и линка вече не беше същия, а започва с accounts като на първия ти гиф.

Скрит текст:
Относно езика не знам защо така смяташ, всичко ползвам на английски, защото ми е по-лесно. Включително мозила-та сега като я инсталирах ми беше на български, та се наложи да я изтрия и да я тегля наново, за да е на английски. Основната причина е, че съм свикнала, а и много по-лесно намирам решения на проблемите, които възникват на английски, вместо да се мъча да си ги превеждам на български. За първи път ми е да се закуча така.

    Направих опит, и единствената причина която открих за да ти се затваря пощата и да ти иска наново ВХОД след всяко затваряне на браузъра, явно е липсата на отметка - да останеш в профила си.

 

Когато има тази отметка, влизам в пощата директно (през онзи линк) след всяко затваряне и отваряне на браузъра. Само ако изчистя бисквитките в браузъра от историята или с почистваща програма като CCleaner, ми иска нов ВХОД
________________________________________________________________

 ето и как да си запазиш като отметка-вход, линка който ти дадох

 

# 14
  • Мнения: 6 911
   Направих опит, и единствената причина която открих за да ти се затваря пощата и да ти иска наново ВХОД след всяко затваряне на браузъра, явно е липсата на отметка - да останеш в профила си.
Ами опцията с отметката я няма изобщо просто, нали пуснах снимката как ми изглежда по-горе.

И това направих, не става Sad В момента, в който изляза от мозила пак ми зарежда началния екран с всички профили без значение от линка.

Да взема да я преинсталирам тази мозила, не знам вече просто какво друго да пробвам Tired

Преинсталирах и за момента изглежда, че работи! Вече чак не мога да повярвам. Нищо различно не съм правила и отметката все така не ми излизаше, но като си влязох по веднъж в профилите поне за момента ми дава да превключвам без парола. Никакво обяснение нямам защо досега не се получаваше #Crazy

Последна редакция: нд, 21 фев 2016, 06:48 от Бухтичка

Общи условия

Активация на акаунт