Какъв подарък за новородено?

  • 1 830
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 327
това, че ще спи при родителите не обезмисля бейбифона! моята щерка също спи в леглото ми, но все пак освен в него прекарва доста време и в кошарката си, а откакто лази и на пода  Wink бейбифона е много удобен, защото не се напрагяш да слушаш в кой момент бебето ще се обади. може да им подариш и анатомична възглавница, на която да слагат бебето в първия месец, много е удобно......... хем е до тебе, хем не се притесняваш, че може да го притиснеш...

За толкова малко бебе много по-удобен е слинга от кенгурото. Ето тука можеш да видиш и как да направиш 1 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0

можеш да подариш лигавници, подложки за повиване, слънцезащитен крем...

има и по-добър вариант - парите в пликче и майката да купи каквото и е необходимо и със сигурност ще ползва, или я питай от какво има нужда.

# 16
  • Мнения: 516
Много неща са нужни на едно бебче. кенгуру не е лошо като вариянт. Дрешки, бънджи гащи, лщщлка. То сега може да купиш много работи, и да се използат малко по късно.

# 17
  • Мнения: X
Значи направи така - избери 2-3 неща и кажи на майката какви са ти идеите и тя да каже кое от нещата. Идеи от мен:
има прекрасни албуми за 200 снимки /аз си поисках албум за снимки но не ми подариха от хубавите  Cry / - луксозни, чудни за подарък;
кенгуру може;
музикалната въртележка, която се монтира върху леглото е неописуемо интересна на Кристиян, това е първата играчка, която забеляза и ми е от много близка приятелка...;
прекрасни мърдащи и пеещи калинки - дечковците ги обожават като станат на 6 месеца;
прекрасни одеала;


/спалните комплекти не са за предпочитане, кофти са им размерите и никога не пасват плик на одеалото което имаш , на леглото и така - аз правих по поръчка/;
активната гимнастика се ползва някой и друг месец само /м/у 4ти и 6ти/ - не им е безкрайно интересна на бебетата;
проходилка аз смятам да не ползвам, твърде е възможно и майката да не ползва, модата им отминава, докторите не ги препоръчват, при всички случаи е скъпичък подарък....
дрешки е трудно да вземеш занапред- сега за лятото бас държа че е накупила майката и ще й подарят, за есента има доста време не се знае точно какъв р/р ще е детето - може да е по-дребно, по-едро... не бих купила дрешки за след 6 месеца, а за веднага ще има купища. Поне при мен беше така.

# 18
  • Мнения: 295
Хавлийка и гъбка за къпане   bath1

# 19
  • Мнения: 574
Може да и купиш шезлонг, но ако ти е скъпо купи някоя гумена книжка са баня, дранкулки за количка, дрешка ,но по голяма.

# 20
  • Мнения: 104
Аз още когато разбрах, че приятелката ми е бременна, й заявих, че моят подарък за бебето ще бъде луксозен бебешки албум. Избрах го, първо защото много ги харесвам и второ, защото тя едва ли когато роди, ще иска да дава пари точно за това.
При избирането на подарък винаги гледам да е нещо, което човекът харесва, но все отлага неговата покупка по една или друга причина.

# 21
  • Мнения: 3 537
Албум за снимки и добра идея според мен Peace

# 22
  • Мнения: 337
Зависи от това с какви средства разполагаш, но като допълнение на съветите на мамите преди мен  - подари ЛЮЛКА от Штъркел на цена около 60 лева, върши работа до 3 годишна възраст. Мисля, че няма дете което да не харесва да се люля Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и аз бих те посъветвала да попиташ
Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 271
Защо да отпада бейбифона? Синът ми също спи в нашата стая, но аз мога да си се разхождам из къщата, докато той спи, без да притичвам през 20 мин. да го наглеждам.
Това е едно от най-големите ми удобства и мисля, че от изброените е най-необходимото!

# 25
  • Мнения: 695
бейбифон-все пак мама ще трябва да излиза понякога от стаята Wink

# 26
  • Мнения: 8 505
Според мен питай родителите.Ако не са ти толкова близки-дрешка.

# 27
  • Мнения: 1 425
Ако са ти близки родителите най-добре им кажи горе долу сумата, която ще отделиш и те ще ти кажат за тази сума какво можеш да вземеш. Когато родих дъщеря си близките ми приятелки направиха точно така и да си призная много ми помогнаха.

# 28
  • Мнения: 1 873
Активна гимнастика, козметичен несесер, комплект скъпа козметика, бебешки дневник, играчки, но не плюшени, комплект спално бельо или оделце за зимата.

# 29
  • Мнения: 747
 newsm10
Защо да отпада бейбифона? Синът ми също спи в нашата стая, но аз мога да си се разхождам из къщата, докато той спи, без да притичвам през 20 мин. да го наглеждам.
Това е едно от най-големите ми удобства и мисля, че от изброените е най-необходимото!
Все пак, ето ти един съвсем примерен списък от необходими за бебенце неща /из форумите има още много такива, ако идеята за търсене из списъци ти харесва/:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/

Общи условия

Активация на акаунт