Спомени и впечатления за социализма в България

  • 491 811
  • 11 975
  •   1
Отговори
# 3 360
  • Мнения: 54 793
И в Пловдив беше една, на центъра, не само за дом. любимци, а за всякакви животни.
Голямо чакане падаше...

# 3 361
  • Мнения: 21 649
Какви неприятности си можел да имаш заради куче?
За ветеринарните клиники е вярно. Варненската даже се намираше в Аксаково. Laughing


  Е, какви , знам ли какви. Може да се оплаче някой на кварталната ОФ организация, че псето вие или мърси...  Или да се жалва пред домоуправителя, пък той да те наклепе пред ОФ-то.
 А сега ако ще кучето му да вдигне целия вход на главата си, ходи се оплаквай на арменския поп.

  Но основната причина за по-малкото кучета явно е, че нямаше и толкова условия. Все пак който е искал, си гледаше. То и за котки нямаше условия, аз съм мъкнала моята през девет квартала за един лишей...

  ПП. Върти ми се в главата някаква история за другарски съд и съседско куче... но не мога да се сетя какъв беше случая.

  Другарският съд също е интересна, хм... институция.

http://www.svobodata.com/page.php?pid=5419

Последна редакция: вт, 03 май 2016, 12:49 от Iris04

# 3 362
  • Мнения: X
Не знам, мисля си че ОФ организациите бяха ефективни, колкото и арменският поп и по същия начин като него, служеха само за шеги.

# 3 363
  • Мнения: 21 649
  Докато не ти дотрябва бележка от тях за нещо.  Grinning
  Но това е било преди 80-те. Макар и нашите често да споменаваха, така да се каже,  ОФ-то, реално вече беше загубило тежест и способността да всява страх.

 

# 3 364
  • Мнения: 1 610
Винаги съм имала котка до 1991г.
Братовчед ми винаги е имал куче, но на двора. 
Излишен лукс беше гледането на куче в апартамент. Имаше и такива, бяха супер тренирани и впечатляващи с порода и послушание.
Помня една АСТА-аристократка... и собствениците и бяха готини екстравагантни хора сем. П...еви.
Живота тогава беше по социален и хората общуваха по-вече по между си, не толкова кучешки социален....  Joy

Уличните  песове  бяха изтребвани периодично и се плащаше за чифт уши... /колкото и грозно да звучи/ .
Нямам спомен някой гражданин да е бил ухапан от улично животно. Причината основно беше в ограничаване на броя им.
------------------
В нашия град за щастие никога не сме имали фанатични задръстеняци. 
В града ни никога не са се спазвали крайни мерки за каквото и да било. 
Имена, униформа, прически, вечерен час за ученици  и пр... Имаше само препоръчителен характер.  Wink Никой не ни е проверявал ...Играехме до 24 часа лятото на вън или на лятното кино или пред ресторанта слушахме музика до късно, с колелата бръмчахме постоянно ..
Имаше си хора с бради, но етикета беше да си гладко бръснат или с поддържана къса брада.
А най големия коцкар си беше с як мустак ала - скоро умря с мустака си....от 1950г...
Супер модерни са били наши родители през 50-80г.
Имаме снимки в албума  с чарлстони и бакенбарди, бретон ала Елвис,  дълги палта с голям ревер,  елечета и къси поли, кокове и къси прически ала Лили Иванова...Супер елегантни.... Peace
 Дори майка ми е носила по къси поли/мини от моите, които аз носих  през 80г.. Laughing
Имам и нейна снимка в компания с две негърки...някъде 1967-72 г... Дамите са с поло, шлифер и панталон, чанти, големи очила и гердани с едри топчета Peace
Градския стил на поведение се е превърнал отдавна в начин на живот в нашия град.
Били сме отворени, толерантни, прогресивни и загрижени за града ни за да се запази през всичките години от робството до ден днешен.
А Държавата по време на соц-а - построи най-важните за хората  сгради.   
Светеха и грееха !!!
 
-------------------------------------
 За будния прованс днес  Wink и мерките  Peace
В момента има доброволна мярка за:
1- за нещо- пълна забрана
2- ограничаваща мярка 1лв за лимит за друго.
3-  ....правила, за разни неща.

 ...Хората са супер доволни от ефекта от въведените мерки.
Направени са по препоръка на млади хора и в средна възраст.
Няма да ви отварям, че нали това са си запазени марки и мерки. Wink
Правилата създават реда, казват хората.

 града днес ... Вижда се грижата на общината, кмета и гражданите.. Peace
 



 

# 3 365
  • Мнения: 9 052
Лоша работа да се заразправяш с ОФ-то заради някаква булонка!

аз съм Brideshead , смених си ника с по-подходящ за темата Simple Smile 

Последна редакция: вт, 03 май 2016, 15:39 от Bandiera rossa

# 3 366
  • Мнения: 21 649
  Ти като оня от Ало ало -  "Това съм аз -  Льо Клер".

  Маманет, почти нищо не ти разбрах, но за негърките искам да кажа, че имаше негърки от братски страни, колкото щеш. И араби също, въобще -  интернационал. Ти от кой град си?

# 3 367
  • Мнения: 9 052
 Ти като оня от Ало ало -  "Това съм аз -  Льо Клер".

 

а супер дядка Simple Smile добра идея Simple Smile ще я има мв предвид.

# 3 368
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565


  Маманет, почти нищо не ти разбрах,...

Почти нищо пак е добре. Аз нищичко не й разбрах. Никога не й разбирам.

# 3 369
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542


  Маманет, почти нищо не ти разбрах,...

Почти нищо пак е добре. Аз нищичко не й разбрах. Никога не й разбирам.
И аз, за това не я чета. Whistling

# 3 370
  • Мнения: 22 036
А е редно да четете опонентите  Joy. Аз я разбирам, защото съм се наслушала на подобни пропагандни неща, но ми е леко странно след толкова години още да я държи патоса.

# 3 371
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А е редно да четете опонентите  Joy. Аз я разбирам, защото съм се наслушала на подобни пропагандни неща, но ми е леко странно след толкова години още да я държи патоса.
Че от кога е опонент тя? Mr. Green
И кво, викаш от години си пропагандира? Ще взема да се напъна да я зачета. Crazy

А Държавата по време на соц-а - построи най-важните за хората  сгради.   
Светеха и грееха !!!
 
Стига ми.... Whistling

# 3 372
  • Мнения: 22 036
Цеца, не те разбрах  newsm78.

# 3 373
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм... явно и аз не се изразявам добре. Здраве да е.... не ми се обяснява.

# 3 374
  • София
  • Мнения: 6 311
Grinning Нямам тапия за адвокат, ама доколото разбрах - стига й цитираната костатация, за най-важните сгради. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт