Ин Витро при д-р Лилия Димитрова

  • 101 949
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 152
Здравейте Simple Smile,

вчера имах час при д-р Николай Попов от Вита. Предлага ми изваждане на миомата и същевременно прекъсване на лява тръба. По неговите думи така се запазва кръвообръщението на яйчника и няма риск от хидросалпингс. В смисъл според него това е по-добрият вариант от цялостно премахване на тръбата. Каза, че въобще не говорим за изваждане на ляв яйчник, който за мен по думите му е много важен. Съгласен е да депозираме документ, че не съм съгласна да ми се маха ляв яйчник.

Пита ме ако има проблем с дясна тръба дали съм съгласна да я махне, но не си представям да остана и без двете тръби. Все се надявах, че докато чакам за ин витро чудото ще стане по естествен начин и все си го представям този момент... Rolling Eyes

Стори ни се доста надежден и компетентен (и двамата с мъжа ми останахме с това впечатление). Казахме му, че имаме час и за второ мнение и до няколко седмици ще решим. По принцип искам лапароскопията да стане през януари, за да имам повече време да се възстановя до ин витрото.

Само едно нещо ми се стори някак си странно, как при прекъсната тръба няма риск от хидросалпингс? Това нещо не можах да го възприема и повярвам... Rolling Eyes

     



 

# 691
  • София
  • Мнения: 521
Пема, здравей. Аз също имам миома - интрамурален възел, около 5 см диаметър по задна стена на матката и се колебая какво да правя с нея, защото ни предстои процедура ИКСИ (мъжки фактор) рано или късно и все още не съм решила. И аз си записах час при Попов другата седмица, иначе от още 4 мнения 2 са да не го пипам, 1 е да се махне, 4-тото на д-р Димитрова е като при теб горе-долу - не ме съветва нещо определено, но ми казва ако решиш да я махаш трябва да си намериш мн добър оператор.
Попаднах на новата технология HIFU в Плевен - http://hifu.svmarina.com/bg/, не знам дали си чела за нея, неинвазивна е и след няколко часа-ден си като нов. Разбира се, струва доста пари...
Мисля да претегля още едно-две мнения и да реша, че времето си тече и часовникът тиктака...
Стискам ти палци за решението и успех! yes

# 692
  • Мнения: 152
Здравей Usmivka87 Simple Smile,

искам да те питам какво ти казват тези двама лекари, защо да не пипаш миомата, какви са рисковете ако я махнеш, освен евентуално хирургът да ти перфорира матката (което наистина би било ужасно, дори не ми се мисли за това... Shocked Тогава губим наистина всичко... Shocked). Интересуват ме други рискове... Rolling Eyes

Мен специално много ме е страх по време на бременността да не нарасне в пъти тази миома...Ако някой можеше да ми гарантира, че ще остане на същото ниво, не бих я пипала...Защото д-р Димитрова ми казва, че с тази миома мога да износя плода, тъй като е външна и нямам кръвоизливи от нея.                        

Но миомата ми беше около 2 сантиметра и само за месец и десет дни извънматочна бременност нарасна двойно. Не ми се мисли с това темпо колко би нараснала за девет месеца и дори и да износя бебчо после може да се наложи да я махат заедно с яйчник и матка... Rolling Eyes  

Та затова се навих да ми я махнат превантивно...Ясно ми е, че нямам гаранция, че няма пак да се появи нова, която да расте със същото темпо...Но пък се надявам тази операция дори временно да ми реши проблема...

Знам за HIFU, но в момента не можем да си позволим да дадем над 3 200 лв. и за това. Най-вече заради това, че след няколко месеца може да съм отново безработна и е добре в момента да сме максимално пестеливи. Макар че 1250 лв. също не са незначителна сума...  

# 693
  • София
  • Мнения: 521
Пема, доводите за запазване им бяха по-скоро, че всяка втора жена ражда с миома и много жени при тях са износили бебетата си дори и с много големи възли, при някои изчезват след раждането, при други ги махат след самото раждане.
Казаха, че има риск и да се получат кръвоизливи, въпреки, че лапарото уж е доста щадяща интервенция, но пък и след това няма гаранция, че няма да се появи възелът пак докато се възстановим за бременност.
Мен също мн ме е страх да не нарастне, пия разни чайове от месец, няма файда, дето се казва за сега...прочетох в темата за миомите някакъв комплекс от билки, който е намалил възел за 3 седмици с много см-ри, дори момичето е качило снимка от прегледите - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=755519.720;topicrefid=20
Мисля да ги пробвам тези билки, дано не окажат разни странични ефекти.
Аз ще прослушам още 1-2 мнения и ще обмисля пак нещата. Хич не ми се иска да губим време преди ИКСИ, но пък ако е рисково...
Не е една беда.
Успех!! Wink

# 694
  • Мнения: 152
Usmivka87  Simple Smile,

благодаря ти за информацията. И аз пия от 3-ти ноември саменто плюс билки от аптеката на Поп Богомил за миома, мисля, че бяха тези от темата, която си дала. Но на мен аптекарят малко ми ги смени, даде ми само един пакет, тъй като му казах, че нямам кръвоизливи. Съжалявам, че не започнах преди една година, може би щеше да има ефект, сега до януари някак си не не разчитам на тези неща. По-скоро съм се настроила да минавам под ножа...Пък и д-р Попов все пак ме прегледа на ехограф и за тези три седмици тези билки не са дали абсолютно никакъв ефект...

Извинявай, че забравих да ти пиша за тях, може би защото в момента въобще не разчитам на тях и докато ти пишех тотално бях изключила за това... Embarassed А и ги взимам като се сетя, понякога пропускам... Rolling Eyes 

Правя и още нещо за миомата от алтернативната медицина, но не достатъчно пъти на ден според мен. Става въпрос за една техника ТЕС (Техника за емоционална свобода). Ще намериш доста материали в интернет за това ако те интересува.   

На теб колко време ти казаха, че можеш да правиш ин витро след лапароскопията? Шест месеца ли? Аз забравих да питам... Rolling Eyes

Всичко най-хубаво ти желая и живо и здраво детенце!  Simple Smile   

# 695
  • София
  • Мнения: 521
И аз благодаря за споделения опит. Няма проблем за билките, и аз порових доста и мисля да ги взема да опитам поне до НГ Wink Ако имаш останала информацията със съдържанието, може ли да драснеш какво е?
За времето, като цяло - няма как да знаем и преди 1 година и след какво би било, нещата можеше да се случат по друг начин, така че не бива да съжаляваме.
А от ТЕС виждаш ли някакво подобрение?
Освен с д-р Попов и д-р Димитрова, консултирала ли си се с други лекари? Той какво казва - би било риск при бременност ли? Ако решиш да се подложиш на лапароскопия - при него ли ще бъде?
И аз се лутам от Да, ще го махна до Действаме с ИКСИ и каквото стане...но това не е лесно решение, колкото и да ми се иска.
Не ме е страх толкова от операцията, колкото не ми се иска да отлагаме икси-то.
Не знам дали информацията е полезна, поне за мен е някакво успокоение споделянето...
Ще драсна след прегледа при д-р Попов, дано наклони везните в посока не на лапарото, но като слушам, ме съмнява Simple Smile
Стискам палци да намалява възела и при теб!


# 696
  • София
  • Мнения: 285
Д-р Попов е чудесен оператор, казвам го от опит, макар и не с миома. 3-тата си лапароскопия правих при него. Преди инвитрото и на 4та се навих - отстарних проблемна жлъчка, за да не се обострят нещата по време на бременност. Не е важно отлагането, а здравето ви и положителният резултат. След операциите се чувствах много по-добре, отколкото преди. А и бременността не е цветя и рози - често се обострят доста състояния. Щом тенденцията е била миомата да нараства под влиянието на хормоните по време на бременността, аз лично бих я махнала.

# 697
  • Мнения: 786
Аз родих с 4 миомни възли, димитрова ми каза че няма да имам проблем да износя и да забременея. По време на бременоста нараснаха доста. Сега ги чакам да се свият. По време на секциото казаха че сум била като шишарка. Едва са ме зашили. Сега чакам да се свият.

# 698
  • Мнения: 152
Usmivka87 Simple Smile,
 
Д-р Попов е първият хирург, с който се съветвам. Иначе имам мнение, изразено в приятелски разговор, на други две лекарки, които са далече от хирургията, които ми казаха да не я пипам, защото това все пак си е интервенция, появяват се сраствания и т.н.

Не знам, д-р Димитрова остави на мен избора, но доста клонеше да не я махам…

До началото на ноември бях категорична, никакви операции повече, никакво махане на тръба и на миома, но някак си разговорът с д-р Димитрова много ме стресна и някак си отрезви. Защото инатенето ми да си запазя на всяка цена тръбата, може да провали ин витрото, поне в това успя да ме убеди д-р Димитрова и така се навих за тръбата. После д-р Попов каза махаме и миомата, та така се реших…Но още не знам дали при него или при друг лекар.
Според мен той по-скоро би те посъветвал да я махнеш, но нека да видим. Ще ми е интересно какво ще ти каже.

Ти имаш ли лапароскопия или хирургическа интервенция на мястото на миомата или в близост до нея? Защото аз имам и явно са се получили сраствания. Ако нямах интервенция там и ако не се налагаше сега прекъсването или махането на тръбата, може би по-скоро бих опитала един опит ин витро преди да се съглася да ми махат миомата…Някак си покрай тръбата се навих и за миомата.

Засега не виждам ефект от нищо…Иначе билките са турта, бял равнец, невен, котешка стъпка (всяка от които по 100 гр.) и котешки нокът 50 гр. 

Хубав ден и уикенд от мен!  Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 521
Pema, благодаря за детайлния отговор! Simple Smile
Ще кажа какво е положението като мине прегледа. Нямам минали интервенции, за сега проблемът е възела, който си стои между 4 и 5 см от 1-2 години, преди това беше май около 3 - 3,5 см ако мога да разчета правилно някакви стари снимки, които изрових.
Страх ме е ако реша да со кръцна, да не се появи отново до момента, в който ще действаме за бебе...
И аз пих същите билки без нокътя 1 месец, вчера си купих тези от аптеката на Поп Богомил, та да видим каква ще я свършим.
Не ни е лесно Simple Smile

# 700
  • Мнения: 90
Pema,Usmivka 87 желая ви много късмет,сили и безпроблемни операции,ако се решите на такива!А след тях бързо да се възстановите,за да не закъснеят и хубавите резултати!Бъдете по-смели и решителни,защото резултата си заслужава! Wink  Hug

# 701
  • Мнения: 2 999
Съни, пълна ти е личната поща. Освободи, за да мога да ти пиша. Виждам, че последно си коментирала в тази тема. Hug

# 702
  • Мнения: 786
Момичета, никой не е писал скоро:) няма ли хубави резултати?
Пипилота, как е при теб? Всичко наред ли е? Да не би вече да има бебче?
Пожелавам на всички много щастливи новини през тази година:)

# 703
  • Мнения: 1 545
Да бееее, много странно как темата замря?!

# 704
  • Мнения: 786
Да бееее, много странно как темата замря?!

Бимба, как са бебчетата? Наваксаха ли ? Как е с двете бебчета?

Общи условия

Активация на акаунт