За памперсите

  • 47 813
  • 201
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 197
До ден днешен го мия под мивкaтa, a е почти нa 9 месецa с рaзмерите нa едногодишно дете е.Прaви ми кеф дa го мия особенно кaто беше по дребничък, но нaистинa е предизвикaтелство aко е буйно детето кaто моето и нa всеки пaмперс дa се мие.  Дa не говорим че уринaтa им зaпочвa дa си мирише гaдно вече.До сегa не се е подсичaл, a не му треперя нa всякa смянa дa го мaжa с крем.Според мен е до кожa и кърпички от 7-8лв пaкетa дa взимaш все тaя кaто имa чувствителнa кожa бебето.

# 61
  • Мнения: 6
Аз миех дупето на чешмата до скоро, но вече е тежък и не мога да го одържам с една ръка, за да действам с другата. Затова минах на варианта купичка с топла водичка и памучно тампонче (от тези за почистване на грим). На вън ако се наложи ползвам water wipes.

# 62
  • Мнения: 106
Мия дупето на всяка смяна на памперса.Ако само е напишкана не ползвам сапун.Пробвах с кърпички но се изрина и подсече.Сега от време на време използвам такива с лайка,но много рядко ако не сме в къщи.Почти на всеки памперс мажа със судокрем,само това ми помогна за подсичането и смяна на памперса на всеки два часа,а ако се наака- веднага.9 кг е и не ми е тридно да я мия на мивката,детето е свикнало,чувства се добре.Нищо не мокриме кой знае колко.Дрешките ги подпъхвам още преди да сваля памперса.Приготвям си най обикновена кърпа,нейна и я намятам веднага след измиването,така с увито дупе и крачета си отиваме в стаята от коридора.Кое е чак толкова трудоемко.

# 63
  • Мнения: 1 026
Оказа се, че и за памперсите си трябва висше образование  Shocked
Извадих си почти всички коментари с марки и се зарекох - никакви големи пакети в началото  Wink

Аз имам въпрос относно кремовете - всеки път ли трябва да се маже бебето при смяна на памперса? Въпросът ми е, ако няма зачервявания и подсичане newsm78

# 64
  • Мнения: 1 308
Аз имам въпрос относно кремовете - всеки път ли трябва да се маже бебето при смяна на памперса? Въпросът ми е, ако няма зачервявания и подсичане newsm78
Аз имам няколко крема на различни марки, които са за след всяка смяна, но не ги ползвам толкова често. Обикновено нанасям крем за подсичане, когато се е зачервила или от ежедневния крем, когато в кратък интервал от време се е наложило да я мия отново.

# 65
  • Мнения: 6 785
Лично аз мажех само при нужда. Много майки чинно мажат на всяка смяна. Ако кожата се подсушава добре, кремът е излишен по мои наблюдения Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 850
Някои майки мажат чинно, защото кожата на бебетата им е много чувствителна. На моята дъщеря, ако не сложех крем, веднага се зачервяваше.

# 67
  • Мнения: 4 292
Момичета, дайте идея, някоя ползвала ли е памучни пелени, не многократни, а по-скоро както ние сме били?
Малката е на дни, обаче ака супер много, постоянно, по много мъничко. Вчера съм сменила за десет минути 6 памперса ooooh! Лекарите казват, че този интензитет е нормален, но мен взе да ме изнервя постоянното преобуване, тя мрънка, киха, хълца. Та си помислих дали да не срежа една памучна пелена и да направя нещо като превръзки, докато мине този период, да държа във времето след хранене? Някой да е правил така?

# 68
  • Мнения: 4 708
Момичета, дайте идея, някоя ползвала ли е памучни пелени, не многократни, а по-скоро както ние сме били?
Малката е на дни, обаче ака супер много, постоянно, по много мъничко. Вчера съм сменила за десет минути 6 памперса ooooh! Лекарите казват, че този интензитет е нормален, но мен взе да ме изнервя постоянното преобуване, тя мрънка, киха, хълца. Та си помислих дали да не срежа една памучна пелена и да направя нещо като превръзки, докато мине този период, да държа във времето след хранене? Някой да е правил така?
С голямата дъщеря съм го правила/тогава памперсите бяха мнооого скъпи /, но пък разправията покрай прането после беше толкова голяма, че не бих си го причинила, та с втората пропуснах. Ти пак ще трябва да я миеш после, дори и да решиш да изхвърляш, а риска да пропусне е много голям, освен ако не слагаш памучната пелена вътре в памперса. Бързо ще мине и това.

# 69
  • Мнения: 1 026
Момичета, дайте идея, някоя ползвала ли е памучни пелени, не многократни, а по-скоро както ние сме били?
Малката е на дни, обаче ака супер много, постоянно, по много мъничко. Вчера съм сменила за десет минути 6 памперса ooooh! Лекарите казват, че този интензитет е нормален, но мен взе да ме изнервя постоянното преобуване, тя мрънка, киха, хълца. Та си помислих дали да не срежа една памучна пелена и да направя нещо като превръзки, докато мине този период, да държа във времето след хранене? Някой да е правил така?
Има едни памперсни постелки за еднократна употреба (надявам се да си ме разбрала) можеш да вземеш от тях и да ги нарежеш и да го слагаш в памперса. Хем ще сменяш само него, хем няма да переш, хем няма да хвърляш стотици памперси  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 4 292
Скарлет, Анелия, мерси за включването Peace Да, нещо такова като тези памперсни постелки, ще се поинтересувам.

# 71
  • Мнения: 10 673
Първоначално Памперс, до размер 3. Последния пакет, който бях купила на промо от ДМ миришеше отвратително, та се наложи да ги проветрявам цяла седмица преди да ги използваме. От тогава се зарекох повече тези миризливи пелени - не! Минах на Молфикс - следващите предпочитани по съотношение качество цена и зимата изкарахме добре. Но стана априлско лято и ела да видиш какво му се случи на най-пухкавото му местенце... Хвърлих Молфикса и ходих за три кутии мегабокс Памперс, докато са на промо в Кауфа. Леки, дишащи и приятно изненадана от миризмата - нищо общо с пакетираните само в найлонови опаковки! По-добро от Памперс за лятото май няма... (Не и на цена от 32-36 ст./бр.)  Peace

Аз къпя малкия на мивката в кухнята от три месечно - 11 кг е вече.  Laughing Като купим термостатен душ мисля да минем некст левъл - в душ-кабината.

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 02:32 от amy_nka

# 72
  • София
  • Мнения: 11 505
Аз къпя малкия на мивката в кухнята от три месечно - 11 кг е вече.  Laughing Като купим термостатен душ мисля да минем некст левъл - в душ-кабината.

Sick
В тази мивка не миете ли съдове, или най-малкото плодове, зеленчуци?

# 73
  • Мнения: 4 708
На мивката в банята и аз миех до към година и нещо. Не, там не се мият съдове, нито храна. Сега сме се преместили под чучура на душа, като слагам един леген отдолу, да не ми пръска в краката.

# 74
  • София
  • Мнения: 11 505
Аз също миех на мивката в банята. Но не на мивката в кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт