За памперсите

  • 47 755
  • 201
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Какви памперси ползвате?
Търсих такава тема и не намирам... (което е странно и може и да има такава тема)
Ние сме с бебе на 1 седмица и ползваме Памперс в белите пакети , за новородено, т.е. единичка. Обаче при всяко събуждане бебето е мокро чак до врата. Дали е от самите памперси, или трябва да вземем по-голям размер? Една познат аказа, че за момчета било по-добре да се вземат 1 размер по-големи памперси. Дали е така?

# 1
  • Мнения: 4 708
Когато се роди ползвах само един месец белият памперс, после зеленият та и досега 2г и 8м /още се напикава като спи/. Но в началото тя се наакваше докато спи  Embarassed или по-скоро докато я хранех нощно време и сменяхме памперс и през нощта по веднъж, не ми е изпускал. Изпускаше ми след годинката за около 2-3 месеца, защото освен млякото вечер пиеше и 2 шишета с вода и я сменях през нощта, още се будеше просто по някое време сменях памперса. После отказа и млякото и водата и нямаме вече този проблем. Пробвайте с по-голям размер, щом така са ви казали, нямам наблюдения върху момчета, имам момичета  bouquet

# 2
  • Мнения: 832
Знам, че е добре да се започне от 2-ри номер, аз така направих, но от зелените памперси, ако пропуска - може и неправилно да го поставяш/къдричките на памперса трябва да се изваждат навън/ или да е малък... Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Пробвай с 2-ка, смени марката, например Либеро.

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Памперсите почти никога не изкарват го горният размер килограми посочени на опаковката. Не случайно са направени така, че да се застъпват килограмите. Започне ли един памперс да се отпечатва по коремчето и краченцата както и да пропуска необичайно бързо е време за следващ размер памперси.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 122
Гледай кг на бебето и на пакета, при достигане на доните кг на следващия номер ги сменяй, не чакай да достигне макса на даден номер.
1 номер по-големи ще са  хлабави и ще пропускат.

Pampers Premium Care 0 - са за деца под 2,5 кг
Pampers Premium Care 1 - 2 до 5 кг
Pampers Premium Care 2 - 3 до 6 кг.

Ако детето ти е 3 и повече кг е за 2 номер, ако е под 3 би трябвало да са му добре 1-ничките, ако е под 2,5 е за 0-та.

# 6
  • Мнения: 120
Аз за 4 месеца изпробвах абсл. Всички марки. И аз първо бях с памперс премиум кеър. О само 1 месец. Имах същия проблем постоянно беше напикан докато нАкрая се разболя от пуфиса. Те пропускат най-много. Иначе номер 1 са либеро. По-евтини са хелън харпър и молфикс от които бях доволна. .

# 7
  • Мнения: 120
Синът ми е 7 кг а ес памперс 4+ (9-18). За неговия размер са му малки.

# 8
  • Мнения: 677
Намери Еви бейби. Малката я изкараха 3 години, нямат грешка. От новородена беше с тях.

# 9
  • Мнения: 455
Смени марката,при всяко бебе е различно.

# 10
  • Мнения: 832
Отпечатва ли се ластика на крачето - значи са му малки вече...
И аз имам проблем с памперсите,достигнахме най-големия размер вече/6/ и са ни малки....страшно силно зачервяване на крачето и  пропускане...

# 11
  • Мнения: 53
Относно поставянето на памперса - вътрешните къдрички трябва да сочат навътре, а външните да сочат навън, двете лепенки трябва да са залепени на еднакво разстояние от средата на памперса (те си имат ориентир, къде точно е средата) и да можеш да пъхнеш един пръст между памперса и коремчето на бебо, но да не е и по-хлабаво. Забелязах, че когато сменя марката и/или размера на памперса и ми пропуска по-често, явно причината в тези случаи е моето поставяне. При момченцата по принцип по-лесно пропускат памперсите - анатомията е виновна. Аз ползвах предимно Молфикс за малкия и не съм имала проблеми, но винаги сменях размера при достигане на минималните кг за следващия размер.

# 12
  • Мнения: 3 122
Пробвай от много марки, и така ще си избереш най-добрата. За мен марката Памперс е доста зле, макар да е най-скъпа. Памперс ни пропускаше, Хъгис зачервяваше. Успях да намеря много по-качествена марка. И учудващо по-евтина. Но я няма в България. Пробвай ги всичките, има време.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 956
Благодаря момичета. Явно няма универсално правило. Ще пробвам първо следващия размер.
А на ДМ Бейбилов ползвали ли сте?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 797
Пролет, аз започнах с 1 бял памперс. Сега е малко под 6 кг и привършвам номер 2. Разтичал се е 2-3 за тези 2 месеца. Не съм пробвала други марки, засега съм доволна.

# 15
  • Мнения: X
Благодаря момичета. Явно няма универсално правило. Ще пробвам първо следващия размер.
А на ДМ Бейбилов ползвали ли сте?

Ние сме ползвали от тях, но й подсичаха дупето.
Спряхме се на Toujour Day and Night Ultra Thin от Лидл - с гел, тънки, не са ни пропускали нито веднъж, не подсичат дупето, разкошни. Започнахме, обаче, след годинката, защото тогава прочетох за тях в една тукашна тема.

# 16
  • Мнения: 197
Първите няколко пaмперсa бяхa нa Пaмперс белия,в родилното си носих и Хъгис, бебето ми е с чувствителнa кожa a тези сa пaмучни, кaкто и мокрите им кърпи сa много добри.До ден днешен сме с Хъгис, смених с Еви бейби няколко месецa, но зa момчетa не сa ОК, нaпишквaт се, мaкaр и рaзмерa дa е точния и пaк се върнaх нa Хъгис, ще си кaрaм с тях, зaщото ценaтa ме устройвa a и не пропускaт.

# 17
  • Мнения: 628
Благодаря момичета. Явно няма универсално правило. Ще пробвам първо следващия размер.
А на ДМ Бейбилов ползвали ли сте?

От както се е родил малкия, сме само с памперсите на ДМ. Пропускали са ми единични случаи, но при положение, че дребният е пил много течности преди сън и се е въртял като пумпал в съня си. Обикновено се събужда с пълен и тежък поне кило памперс, но със сухо дупе. Изключително доволна съм - никога не ми се е подсичал или зачервявал, номерата от 1 до 5+ имат и джъмбо пакети (и съответно излизат доста евтино на фона на останалите прехвалени марки), а и не маловажния факт, че материята е максимално изчистена откъм химии (гелове, ароматизатори и прочие) и е подходяща и за бебета с чувствителна кожа. Сега е на 1г.5м., около 12 кг. и ползваме номер 6 Peace

# 18
  • Мнения: 573
Naty, поръчвам онлайн, неароматизитани и с по-малко химия от масовите, пропускат много рядко, само ако наистина прекалим с несмяна през нощта...но то и не е хигиенично да стоят дълго време.

# 19
  • Мнения: 2 488
Пробвала съм много видове памперси.За мен на-хубави са ЛИБЕРО.

# 20
  • У дома
  • Мнения: 4 203
При нас има две марки Памперс и Либеро, от Памперс (Бейби драй и Актив фит) се подсичахме, ползваме само Либеро (на 1г и 10м), доволни сме. Напоследък забелязах, че има и някакви евтинджоси в различните маркети, ама сигурно ще са боклуци. Тук и в детските градини се ползват Либеро, предполагам са по-добрите и качествени, но ако трябва да бъда честна са ни пропускали през някои нощи, когато е пиела повече вода. Бебчето ти е малко и имаш време, както са ти казали, да пробваш различни марки, не забравяй че всяко бебче и кожа са индивидуални Peace

# 21
  • Мнения: 2 237
Ползвала съм абсолютно всички марки памперси на пазара. Памперс не ги харесах никак. По-добри памперси от Бейби лов на ДМ обаче, така и не открих  Peace

 DanyV, и аз така  Peace

# 22
  • Мнения: 832
В момента ползваме ,,Нанис,, 6 номер - това са единствените 6 номер,които не ни пропускат... Peace Peace

# 23
  • Мнения: 4 954
+1 за Babylove. Малкият е с изключително чувствителна кожа и доказано се изриваше от Pampers. Не знам какво беше това чудо. С DM не съм имала проблеми.

# 24
  • Мнения: 2 328
Памперсите на Лидл са хубави.С голямото ми дете ги ползвах и бях адски доволна-добро качество,не миришат на отрова и са супер евтини.С Памперс така и не се сработихме добре.
Сега за бебето съм взела 4 различни марки-Памперс,Евибейби,Молфикс и Либеро.Ще видим кои ще са нашите този път.

# 25
  • София
  • Мнения: 905
Аз харесах на Ганчев памперсите. Не миришат на химия, нямат пропуск и според мен са много добра алтернатива на всички други прехвалени марки. Ценово, мисля, са доста добре.

# 26
  • Мнения: 1 700
първо купих 2-ка Пуфис,после зелен памперс но от него направи памперс екзема.най-доволна съм от Пуфис,Молфикс и Евибейби.с Еви 3 бяхме до преди 2 седмици тогава тежеше към 10кг., а те са до 9 кг.Ако купуваш Канбебе да знаеш че примерно 4-ката отговоря на 3-ка на другите фирми,по-малки са като размер,а Евибейби са с по-широки в ластиците и става за по-голямо дупе.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Преди по малките квартални магазинчета продаваха пемперси на бройка, може да потърсиш така и да вземеш по 2-3 от вид и после да си прецениш.

# 28
  • Мнения: 4 202
Памперсите на Лидл ползвам и съм много доволна. Само първите 1-2 месеца на бебето бяхме с Памперс, защото лидълските нямат за съвсем малки. С баткото така и не си харесах марка, 2 години се лутах и все нещо ме дразнеше  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 308
Ние също в началото още от клиниката бяхме с белите Памперс. Обаче малката така ги пълнеше, че стигаше чак до вратлето й Crazy И по-голям размер взехме, отделно не ми харесваше как миришат, та не се напаснахме с тази марка. Скоро ще купувам памперси и съм решила да пробвам Либеро заради ластика на кръста.

# 30
  • Мнения: 143
Въпреки мненията на част от участниците относно PUFFIES, аз оставам най-доволна от тях! Веднага след раждането започнах с PAMPERS 1, но не ми бяха особено удобни за слагане. Мисля че и на бебчо не му бяха удобни...някакси не му стояха добре на тялото...незнам как да обясня по-точно. След тях съм ползвала единствено PUFFIES като никога досега не ми е пропускал през нощта, независимо дали е пишкал или акал повече. Според мен са удобни за момче, тъй като са по-издължени, сравнявала съм с други марки.

Според мен ако си доволна от PAMPERS си ползвай тях, просто опитай с по-големия размер, а и също обърни внимание как го залепваш...може и оттам да идва пропускането. Добри отзиви съм чувала за BABYLOVE - не съм ги ползвала.

Успех Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 956
Борим се с последния пакет бял памперс 1чка. След това започваме да тестваме. Благодаря за тзивите  
А какви мокри кърпи ползвате?

# 32
  • София
  • Мнения: 44 122
А какви мокри кърпи ползвате?
Най-добре никакви, но за много спешни нужди навън съм ползвала Event от всякакви други дупето му ставаше моментално на рани.

# 33
  • Мнения: 143
Аз ползвам БОЧКО и на МОЛФИКС. В началото Бочко не му понасяше, държат доста мокро и студено и като го триех съответно не му беше много комфортно и плачеше. Оттогава най-често ползвам Молфикс, те са малко по-сухи и плътни, според мен. Детето ги хареса, сега даже като го трия му е приятно и се радва, но предполагам и възрастта на детето е показател. От никоя от двете марки не съм имала подсичане, зачервяване или друг проблем.

# 34
  • София
  • Мнения: 11 492
Аз ползвам БОЧКО и на МОЛФИКС. В началото Бочко не му понасяше, държат доста мокро и студено и като го триех съответно не му беше много комфортно и плачеше. Оттогава най-често ползвам Молфикс, те са малко по-сухи и плътни, според мен. Детето ги хареса, сега даже като го трия му е приятно и се радва, но предполагам и възрастта на детето е показател. От никоя от двете марки не съм имала подсичане, зачервяване или друг проблем.

Как го триеш  Shocked?

Доволна бях от памперс актив бейби и пуфис.

# 35
  • Мнения: X
И аз избягвам употребата на кърпички, мия бебето на чешмата. Но все пак, при нужда, ползвам кърпичките на ДМ - най-неароматизираните, които намерих. Ползвам и техните памперси, момичетата по-горе са написали защо. Мъжът ми взе зелен Памперс скоро - хич не съм доволна, пропуска и бебето постоянно е мокро.

# 36
  • Мнения: 573
Кърпички - само и единствено Water Wipes, по същата причина, както и памперсите на Нати - не смърдят и поне на теория не са блъскани с химия.

# 37
  • Мнения: 143
Аз ползвам БОЧКО и на МОЛФИКС. В началото Бочко не му понасяше, държат доста мокро и студено и като го триех съответно не му беше много комфортно и плачеше. Оттогава най-често ползвам Молфикс, те са малко по-сухи и плътни, според мен. Детето ги хареса, сега даже като го трия му е приятно и се радва, но предполагам и възрастта на детето е показател. От никоя от двете марки не съм имала подсичане, зачервяване или друг проблем.

Как го триеш  Shocked?

Доволна бях от памперс актив бейби и пуфис.

Под "трия" имам предвид, че ползвам мокри кърпички при нужда - когато сме навън, в някой мол и т.н. Естествено най-добря вариант е измиване!

# 38
  • Мнения: 1 415
От самото раждане ползвам Молфикс и за 2 години са пропускали 2-3 пъти, когато нощем изпиваше по едно шише вода. Не намерих други с такова съотношение качество-цена. Пробвала съм Памперс, Еви бейби, Кам бейби.
Мокри кърпи ползвам Молфикс и Ганчев, самата текстура на кърпичката ми допада, а на Ганчев затварянето на капачето ми харесва, по-трудно се отваря от мъниците.

# 39
  • Мнения: 1
Според килограмите е. И аз ползвам премиум кеър на Памперс. Ако е 4 кг. трябва направо двойка да вземеш и къдричките около крачетата да са навън

# 40
  • Мнения: 1 700
мокри кърпи на бебелан зелен,ганчев,белите кърпи на памперс,Тужур на лидл

# 41
  • Мнения: 628
Мокри кърпички само и единствено Water Wipes - нямат никаква химия. Всички други масови такива са мини менделееви таблици  ooooh!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 956
И аз съм взела Уотъруайпс. Наистина няма т поне описана химия. Едни много мокри са и избърсват много лесно с идно движение.  Нощем ги ползвам , защото признавам си с това кърмене на поискване нямам сили цяла нощ и да се мием. Бебето е много светло с много чувствителна кожа и ако не бяха хубави кърпите , щеше веднага да му се отрази.  Имам и един стек пакети кърпички Бейбилав. Те също са много добри и не миришат. Баткото се бърше с Бочко, но е на 9 години. От 3-4 годишен е на тях. Иначе като бебе беше на Себа мед. Об а че малко скъпичко излизаха...

# 43
  • Мнения: 573
Само с Water Wipes го бърша при смяна на памперс от раждането му, не се е подсичал на 2 месеца и половина, но и сменям начесто и памперсите ни са Нати, т.е. еквивалент на кърпичките. Харесва ми, че са вода на кърпичка, точно каквото ми трябва за лесна и бърза смяна (с поне 8 оакани памперса на денонощие), без някави гадни ароматизатори и отрови.

# 44
  • Мнения: 2 328
Аз съм много доволна от белите на Памперс.Поръчвала съм си ги от амазон.

# 45
  • Мнения: X
Много са скъпи тези кърпички Water Wipes, бих се спряла на вариант многократни, ако ми се инвестираха толкова пари.

Последна редакция: нд, 10 апр 2016, 20:12 от Анонимен

# 46
  • София
  • Мнения: 905
Много са скъпи тези кърпички Water Wipes, бих си спряла на вариант многократни, ако ми се инвестираха толкова пари.

Да, за навън стават, но се чудя защо ги използват и в къщи. Аз вземам малко топла водичка в кана, кухненска ролка /избрала съм си такива, които не се разпадат във вода, не ароматизирани/ и действам. Излиза в пъти по - евтино, пък резултата е същия, да не кажа по - добър, салфетката е приятно топла и на бебето му е комфортно.

# 47
  • Мнения: 573
Freya_na, заинтригува ме:

"кухненска ролка /избрала съм си такива, които не се разпадат във вода, не ароматизирани/"

къде мога да намеря такава?

# 48
  • София
  • Мнения: 905
От Кауфланд - Perfex - оранжева опаковка, 2 ролки, около 1,50лв. Вършат ми страхотна работа.

# 49
  • Мнения: 573
Мерси, ще ги пробвам! Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 308
Да, за навън стават, но се чудя защо ги използват и в къщи. Аз вземам малко топла водичка в кана, кухненска ролка /избрала съм си такива, които не се разпадат във вода, не ароматизирани/ и действам. Излиза в пъти по - евтино, пък резултата е същия, да не кажа по - добър, салфетката е приятно топла и на бебето му е комфортно.
Не се заяждам, но какъв е смисълът на това упражнение, при положение, че е по-лесно директно на мивката да се измие?! newsm78

# 51
  • Мнения: 4 954
Ще отговоря за себе си - не винаги ми се съблича боди, аз поне на мивката не успявам без да го окъпя почти цялата, че и себе си. Затова ползам мокри кърпички почти постоянно, освен когато се е омазал до ушите. Не се подсича.

# 52
  • Мнения: 573
Относно мивката трябва да е съблечено цялото бебе, да закараш гърчещото му се голо тяло до там без да го изпуснеш, после да го държиш с една ръка, докато с другата го миеш, като внимаваш да не се изхлузи все по-мокрото му и извиващо се тяло, то не стои като кукла, после да го бършеш с чиста, суха кърпа винаги под ръка, защото няма как да не му намокриш и крайниците като минимум и после да го върнеш, като през цялото време се молиш да не се наака/напикае в някоя от двете посоки. А на плота му слагам отгоре една суха памучна кърпичка, за да ограничи параметъра на струята, ако се появи такав (а особено с момче, се появява редовно). Вечер ми е още по-опасно и разсънващо и за двама ни това с мивката. А и вече съм го пробвала, разстройващо е и за него. По минимум 8 пъти в денонощие не ми се тренира и поема излишен риск. Затова water wipes или варианта с неразпадаща се кухненска ролка и кана топла водичка. Със сапун по време на баня. И така...и моят не се е подсичал. Но с други мокри кърпи не бих пробвала, до мивката - само като се е омазал до уши, поради изброените причини.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз просто вдигам дрехите. Натъпквам ги под ръката , с която държа бебето и се отнасяме до мивката. Зависи каква е мивката и батерията. Мия дупето, нищо не се намокря. После завивам с една тензухена пелена, която ми седи на врата докато мия и воала. Трябва просто тренировка - как ти е удобно да хванеш цебето и как да го миеш и всичко се номества. И спокойствие и вяра в себе си, че можеш да се научиш да го правиш

# 54
  • Мнения: 4 954
Или мъж. Като си е вкъщи таткото дупето се мие. Аз сила да укротявам 9 килограмово бебе нямам. Simple Smile До преди седмица акаше на всяко хранене.

# 55
  • Мнения: 1 308
Още от раждането дъщеря ми я мия на мивката с помощта на малко легенче на всяко акане, а доскоро и на всяко напишкване. Когато сериозно е напълнила памперса чак до вратлето, минавам с мокра кърпичка, за да обера, и пак мия на мивката по описания от P-r-o-l-e-t начин. Като беше по-малка редовно пишкаше върху повивалника, докато я обличам, и отново я поизмивах. Използвам едни и същи реплики/думички, когато ще я мия или ще я къпем, и съответно знае какво следва. Признавам обаче, че имам баня в спалнята и така съм още по-улеснена Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 1 956
Да...и нашата баня е към спалнята и е много по-удобно. С баткото банята си беше приз коридора. Но пак не беше голяма трудност. Но като сме на вилата миенето е с легенчето. Банята е далече, минава се приз студени помещения...

# 57
  • София
  • Мнения: 905
Да, за навън стават, но се чудя защо ги използват и в къщи. Аз вземам малко топла водичка в кана, кухненска ролка /избрала съм си такива, които не се разпадат във вода, не ароматизирани/ и действам. Излиза в пъти по - евтино, пък резултата е същия, да не кажа по - добър, салфетката е приятно топла и на бебето му е комфортно.
Не се заяждам, но какъв е смисълът на това упражнение, при положение, че е по-лесно директно на мивката да се измие?! newsm78

Момичетата са отговорили. Моето бебе е малко кърмаче и като такова ака по 5-6-7 пъти на денонощие. Когато го стисна на мивката, рева е неописуем, явно доста го притискам. Когато наголемее, вече няма да има този проблем и ще си го мия на мивката /така действах с голямото си дете/.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 122
Никога не съм събличала цяло бебе, освен ако не е оцапало дрехите, само от кръста надолу и хоп на мивката, плакнала съм на всяка смяна на памперс, не виждам проблеми в това.
В крайна сметка всякакво друго забърсване на наакано дупе е просто зармазване и замазване на проблема.

# 59
  • Мнения: 4 202
Ехеее, миенето на дупе го изкаратхте процедура застрашаваща живота на бебето. Не знам как са оцелели и 2те ми деца, като ги миех на всяка смяна на памперса - само с вода. Късметлийка съм, казвам ви  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 197
До ден днешен го мия под мивкaтa, a е почти нa 9 месецa с рaзмерите нa едногодишно дете е.Прaви ми кеф дa го мия особенно кaто беше по дребничък, но нaистинa е предизвикaтелство aко е буйно детето кaто моето и нa всеки пaмперс дa се мие.  Дa не говорим че уринaтa им зaпочвa дa си мирише гaдно вече.До сегa не се е подсичaл, a не му треперя нa всякa смянa дa го мaжa с крем.Според мен е до кожa и кърпички от 7-8лв пaкетa дa взимaш все тaя кaто имa чувствителнa кожa бебето.

# 61
  • Мнения: 6
Аз миех дупето на чешмата до скоро, но вече е тежък и не мога да го одържам с една ръка, за да действам с другата. Затова минах на варианта купичка с топла водичка и памучно тампонче (от тези за почистване на грим). На вън ако се наложи ползвам water wipes.

# 62
  • Мнения: 106
Мия дупето на всяка смяна на памперса.Ако само е напишкана не ползвам сапун.Пробвах с кърпички но се изрина и подсече.Сега от време на време използвам такива с лайка,но много рядко ако не сме в къщи.Почти на всеки памперс мажа със судокрем,само това ми помогна за подсичането и смяна на памперса на всеки два часа,а ако се наака- веднага.9 кг е и не ми е тридно да я мия на мивката,детето е свикнало,чувства се добре.Нищо не мокриме кой знае колко.Дрешките ги подпъхвам още преди да сваля памперса.Приготвям си най обикновена кърпа,нейна и я намятам веднага след измиването,така с увито дупе и крачета си отиваме в стаята от коридора.Кое е чак толкова трудоемко.

# 63
  • Мнения: 1 026
Оказа се, че и за памперсите си трябва висше образование  Shocked
Извадих си почти всички коментари с марки и се зарекох - никакви големи пакети в началото  Wink

Аз имам въпрос относно кремовете - всеки път ли трябва да се маже бебето при смяна на памперса? Въпросът ми е, ако няма зачервявания и подсичане newsm78

# 64
  • Мнения: 1 308
Аз имам въпрос относно кремовете - всеки път ли трябва да се маже бебето при смяна на памперса? Въпросът ми е, ако няма зачервявания и подсичане newsm78
Аз имам няколко крема на различни марки, които са за след всяка смяна, но не ги ползвам толкова често. Обикновено нанасям крем за подсичане, когато се е зачервила или от ежедневния крем, когато в кратък интервал от време се е наложило да я мия отново.

# 65
  • Мнения: 6 764
Лично аз мажех само при нужда. Много майки чинно мажат на всяка смяна. Ако кожата се подсушава добре, кремът е излишен по мои наблюдения Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 850
Някои майки мажат чинно, защото кожата на бебетата им е много чувствителна. На моята дъщеря, ако не сложех крем, веднага се зачервяваше.

# 67
  • Мнения: 4 292
Момичета, дайте идея, някоя ползвала ли е памучни пелени, не многократни, а по-скоро както ние сме били?
Малката е на дни, обаче ака супер много, постоянно, по много мъничко. Вчера съм сменила за десет минути 6 памперса ooooh! Лекарите казват, че този интензитет е нормален, но мен взе да ме изнервя постоянното преобуване, тя мрънка, киха, хълца. Та си помислих дали да не срежа една памучна пелена и да направя нещо като превръзки, докато мине този период, да държа във времето след хранене? Някой да е правил така?

# 68
  • Мнения: 4 708
Момичета, дайте идея, някоя ползвала ли е памучни пелени, не многократни, а по-скоро както ние сме били?
Малката е на дни, обаче ака супер много, постоянно, по много мъничко. Вчера съм сменила за десет минути 6 памперса ooooh! Лекарите казват, че този интензитет е нормален, но мен взе да ме изнервя постоянното преобуване, тя мрънка, киха, хълца. Та си помислих дали да не срежа една памучна пелена и да направя нещо като превръзки, докато мине този период, да държа във времето след хранене? Някой да е правил така?
С голямата дъщеря съм го правила/тогава памперсите бяха мнооого скъпи /, но пък разправията покрай прането после беше толкова голяма, че не бих си го причинила, та с втората пропуснах. Ти пак ще трябва да я миеш после, дори и да решиш да изхвърляш, а риска да пропусне е много голям, освен ако не слагаш памучната пелена вътре в памперса. Бързо ще мине и това.

# 69
  • Мнения: 1 026
Момичета, дайте идея, някоя ползвала ли е памучни пелени, не многократни, а по-скоро както ние сме били?
Малката е на дни, обаче ака супер много, постоянно, по много мъничко. Вчера съм сменила за десет минути 6 памперса ooooh! Лекарите казват, че този интензитет е нормален, но мен взе да ме изнервя постоянното преобуване, тя мрънка, киха, хълца. Та си помислих дали да не срежа една памучна пелена и да направя нещо като превръзки, докато мине този период, да държа във времето след хранене? Някой да е правил така?
Има едни памперсни постелки за еднократна употреба (надявам се да си ме разбрала) можеш да вземеш от тях и да ги нарежеш и да го слагаш в памперса. Хем ще сменяш само него, хем няма да переш, хем няма да хвърляш стотици памперси  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 4 292
Скарлет, Анелия, мерси за включването Peace Да, нещо такова като тези памперсни постелки, ще се поинтересувам.

# 71
  • Мнения: 10 607
Първоначално Памперс, до размер 3. Последния пакет, който бях купила на промо от ДМ миришеше отвратително, та се наложи да ги проветрявам цяла седмица преди да ги използваме. От тогава се зарекох повече тези миризливи пелени - не! Минах на Молфикс - следващите предпочитани по съотношение качество цена и зимата изкарахме добре. Но стана априлско лято и ела да видиш какво му се случи на най-пухкавото му местенце... Хвърлих Молфикса и ходих за три кутии мегабокс Памперс, докато са на промо в Кауфа. Леки, дишащи и приятно изненадана от миризмата - нищо общо с пакетираните само в найлонови опаковки! По-добро от Памперс за лятото май няма... (Не и на цена от 32-36 ст./бр.)  Peace

Аз къпя малкия на мивката в кухнята от три месечно - 11 кг е вече.  Laughing Като купим термостатен душ мисля да минем некст левъл - в душ-кабината.

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 02:32 от amy_nka

# 72
  • София
  • Мнения: 11 492
Аз къпя малкия на мивката в кухнята от три месечно - 11 кг е вече.  Laughing Като купим термостатен душ мисля да минем некст левъл - в душ-кабината.

Sick
В тази мивка не миете ли съдове, или най-малкото плодове, зеленчуци?

# 73
  • Мнения: 4 708
На мивката в банята и аз миех до към година и нещо. Не, там не се мият съдове, нито храна. Сега сме се преместили под чучура на душа, като слагам един леген отдолу, да не ми пръска в краката.

# 74
  • София
  • Мнения: 11 492
Аз също миех на мивката в банята. Но не на мивката в кухнята.

# 75
  • Мнения: X
Може да е грешка на езика тая кухня или пък жената да има 2 мивки. За всеки случай си е нейна работа къде ще си мие бебето.

# 76
  • Мнения: 573
Наскоро пробвах Либеро 3-ка, като знам, че мненията за тях са крайно противоречиви, май поради наличието на фалшификати...та пакета, който пробвах е полски и това са перфектните памперси за нас, смених Нати с тях - и са по-удобни и добре измислени, и цената е значително по-поносима (41 ст./бр.) Simple Smile Меки са, нямат аромати и гелове, не са ми предизвикали подсичане, не са пропуснали нито веднъж, ластиците им са идеални и пасват много добре на детето.

# 77
  • Мнения: 4 292
Отказах се аз от памучни парчета Simple Smile
Тя поразреди цапането, аз отбрах най-лесните дрешки и така.
Памперси сигурно няма марка, която да не съм пробвала Simple Smile Да, Либеро са уж най-високия клас, но и те са пропускали при сина ми. Памперс има значение къде са произведени. Имаше едни миризливи преди в Кауфланд, турски, точно на машинно масло миришеха. Памперс произведен в Германия, няма грешка, но в Бг няма внос.
Много бях доволна от Клевър на Билла, дълго време ги подминавах, но и до тях опрях след поредица подмокряния.

# 78
  • Мнения: 2 850
Зои, Клевър също пропускат и държат студено, аз през нощта не можех да държа малката с тях. Но за два часа стават. Много са мекички.
Дъщеря ми има много чувствителна кожа, само с Либеро сме си оправяли подсичанията и с Памперс белия пакет.

# 79
  • Мнения: 4 292
Да ти кажа миналото лято му ги слагах за през нощта, така че за студено не съм разбрала, но да и те пропуснаха Simple Smile Просто при нас нямаше непропусклива марка.

# 80
  • Мнения: 628
Sick
В тази мивка не миете ли съдове, или най-малкото плодове, зеленчуци?
И какво толкова гнусно има?  ooooh! Сигурно вътрешностите на една риба или пиле, които миете в мивката са по-чисти от бебешко дупе, което предварително е забърсано със салфетка/мокра кърпичка и на 99% са отстранени изпражненията?!
Почти до втория месец къпехме и миехме бебето на мивката в кухнята. И не, нямам втора мивка. И да, в същата мивка, в която мия чинии, плодове, зеленчуци, месо... Но винаги, след ползване на мивката, без значение дали след бебе или чинии, зарзават, месо и прочие, измивам мивката с препарат. Но и когато мия храна, не я пльоскам директно в мивката, а в някаква купа/тавичка. И това го правя не защото мия и бебето там, а защото не ми допада идеята храната да е направо в мивката. Peace

# 81
  • Мнения: 1 026
Sick
В тази мивка не миете ли съдове, или най-малкото плодове, зеленчуци?
И какво толкова гнусно има?  ooooh! Сигурно вътрешностите на една риба или пиле, които миете в мивката са по-чисти от бебешко дупе, което предварително е забърсано със салфетка/мокра кърпичка и на 99% са отстранени изпражненията?!
Почти до втория месец къпехме и миехме бебето на мивката в кухнята. И не, нямам втора мивка. И да, в същата мивка, в която мия чинии, плодове, зеленчуци, месо... Но винаги, след ползване на мивката, без значение дали след бебе или чинии, зарзават, месо и прочие, измивам мивката с препарат. Но и когато мия храна, не я пльоскам директно в мивката, а в някаква купа/тавичка. И това го правя не защото мия и бебето там, а защото не ми допада идеята храната да е направо в мивката. Peace

Аз също мисля да ползвам мивката в първите месеци, защото ми се струва по-хигиенично от мокри кърпи и само забърсване (за самото бебе). Е да, кухнята и мивката са чисто нови (защото е втора кухня) и дори вода няма прекарана още, но дори и да е не е така, предполагам, че всеки поддържа хигиена в мивката си, дори и да не мие бебешко дупе там. Не знам - и на мен не ми се струва чак толкова потресаващо - даже не съм се замисляла..
Като внасям продукти от градината (особено моркови, които са само пясък и кой знае още какво) също не е от най-хигиеничните неща, ама като си почистиш след това с вряла вода и препарат - не виждам къде е проблема.
Нооо, разни хора-разни идеали. За едните едно е нормално, за другите друго Simple Smile
Важното е да е удобно, практично и бебетата да са чисти и здрави Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 1 956
В която и мивка да се мие бебето, предварително е редно да се дезинфекцира с препарат. В банята мивките са също мръсни. Там човек си мие зъбите, някои и носа...

# 83
  • Мнения: 2 850
Споко, бе, хора, никой не ви кара да си миете вашето бебе над мивката в кухнята Laughing
Давам и една идея, която спестява ужас за гнусливите - слагате си в мивката един леген, който да ползвате само с това предназначение, и миете бебето над него. После си хвърляте водата в тоалетната или където щете. Аз така правех, защото бебето беше зимно, а в банята е голям студ.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 956
Мисля, че са имали друго пред вид. Че за бебето кухненската мивка не е чиста, а не че то я прави гнусна.

# 85
  • Мнения: X
Интересно откъде технологично време за дезинфенция преди всяко миене на дупе?

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 04:53 от Анонимен

# 86
  • Мнения: 4 292
Ох, вече ме разсмя тая сага с мивките  Laughing
Представям си съфорумките как търкат мивка преди да си измият зъбите, а за ваната да не говорим, ако се мие нечие дупе там, щото и големите се мият, половин Доместос преди и половин след процедурата Simple Smile

# 87
  • Мнения: X
Не ги стягаш достатъчно, затова. Стягай ги и ще спре да се мокри.

# 88
  • Мнения: 628
Интересно откъде технологично време за дезинфенция преди всяко миене на дупе?
Мивката я миех след оправяне на бебето (изобщо след всяко ползване на мивката за измиване на нещо си) и така е готова за следващо ползване. А я мия със същият препарат, с който измивам чиниите. Доместос ползвам за силно замърсени повърхности, а при ежедневна употреба на мивката в кухнята, тя не влиза в това число Wink

При положение, че в банята нямам мивка, в пералното помещение е студено (единственото помещение, което не се отоплява в къщата), а съм със зимно бебе, без грам да се замислям съм го мила (а първият месец и къпала) в кухненската мивка. Ама някой да не си помисли, че съм пльоскала бебето в мивката като парче месо?!! Чинно си го държах полегнал на ръката  Mr. Green  Laughing Twisted Evil

Ама то верно цяла сага с тез мивки стана Joy Joy Joy

# 89
  • Мнения: 106
Разбира се, че където му е удобно на чове там ще си мие детето.Да не би да е по- удобно да се мъкнат легени,кофи и какво ли не за едно заплакване.Не всеми има удобства,важното е човек да си ги създаде.Иаз в апартамента я мия в банята,но като отида при родителите ми в студеното време я мия в кухнята, където е топло,да разболея детето в студената баня ли за да ми е по-хигиенично.

# 90
  • Мнения: 1 026
Здравейте! Малко за памперсите. Днес видях, че Бочко също са изкарали памперси - някаой ползвал ли ги е и какво ви е мнението за тях?

Другото, което ме вълнува е какви, колко и колко големи да са първите памперси, които да купя и кога да ги купя?

# 91
  • Мнения: 4 292
За болницата взех малък пакет на Памперс 2-5 кг. Бързо заминава, но нарочно не взех по-голям, за да видя как ще е, а то май и няма по-големи пакети new born newsm78

# 92
  • Мнения: 10 607

Sick
В тази мивка не миете ли съдове, или най-малкото плодове, зеленчуци?
Мием, разбира се. Мивката се минава с гъба и Сив преди къпане. Не къпя всеки ден. А на дъното й слагам мека постелка, от тези за изцеждане на чаши, за да не се пързаля малкия и за да не му е студено на крачетата при допир. Мивката ми е специално пригодена за къпане на бебето - монтирала съм си гъвкаво душче. И моето бебе е зимно, а банята ни е ледена. Кухнята е най-топлата ни стая. Мивката ми е широка и достатъчно дълбока, тип керамична. И англичаните си къпят децата в мивката, защото спестява много усилия и време. Къпането ни трае около 15 мин.
И, разбира се след къпането мивката се изплаква и продължава да се ползва за миене на чинии, а продуктите не влизат в контакт с мивката, защото са в съдове.

# 93
  • Мнения: 1 700
Здравейте! Малко за памперсите. Днес видях, че Бочко също са изкарали памперси - някаой ползвал ли ги е и какво ви е мнението за тях?

Другото, което ме вълнува е какви, колко и колко големи да са първите памперси, които да купя и кога да ги купя?
бяха ми дали мостра от детски магазин за мен са добри,но като цена ми идват нагоре

# 94
  • Мнения: 6 764
Здравейте! Малко за памперсите. Днес видях, че Бочко също са изкарали памперси - някаой ползвал ли ги е и какво ви е мнението за тях?

Другото, което ме вълнува е какви, колко и колко големи да са първите памперси, които да купя и кога да ги купя?
За Бочко мнение нямам.
Моята дъщеричка се роди 4250 кг, бях купила Памперс Актив бейби 1. Пасваха й ок, пакетът беше мисля около 20 бройки. Вкъщи още 1-2 пакета първи размер изразходихме и минахме на 2ри размер. В болницата, в която раждах, памперсите се носят от майката, т.е. няма осигурени от болницата. Аз раждах естествено и съответно не знаех кога ще ми потрябват. Купих в началото на 9ти месец, заедно с другите неща, които ми бяха нужни за раждането.
Леко раждане!

# 95
  • Мнения: 10 607
Здравейте! Малко за памперсите. Днес видях, че Бочко също са изкарали памперси - някаой ползвал ли ги е и какво ви е мнението за тях?

Другото, което ме вълнува е какви, колко и колко големи да са първите памперси, които да купя и кога да ги купя?
бяха ми дали мостра от детски магазин за мен са добри,но като цена ми идват нагоре

Какви качества ги правят добри? И аз съм си задавала въпроса защо ли едни български пелени са толкова скъпи, какво ли им е по-специалното...  newsm78

За Памперс - установих, че Мегабоксите купени от Кауфланд с приятната миризма са произведени в Унгария.  Laughing

# 96
  • София
  • Мнения: 860
Аз бях доста време с Бочко, че не ми миришеха много. Доволна съм, не пускат - аз ползвам само през нощта. Кройката ми се вижда удачна, за разлика от тази на Молфикс - нещо хич не пасваха на бебето. Обаче Бочко са си на цената на Памперс, последно взех от тези на Бейбилав, ще ги видим.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз съм от миещите в мивката в кухнята. Няма такова удобство. Не виждам какъв е проблема, дребния така или иначе ми виси на ръката, не се опира в нея и не го мия върху чиниите  Heart Eyes
Първите памперси мисля, че е по-добре да са малък пакет - първо не се знае колко голямо ще се роди бебето и второ дали ще му понасят добре. Аз все още като реша да пробвам някакви купувам малка опаковка, ако се подсече да не хвърлям много.

# 98
  • Мнения: 1 026
 newsm78
И аз съм от миещите в мивката в кухнята. Няма такова удобство. Не виждам какъв е проблема, дребния така или иначе ми виси на ръката, не се опира в нея и не го мия върху чиниите  Heart Eyes
Първите памперси мисля, че е по-добре да са малък пакет - първо не се знае колко голямо ще се роди бебето и второ дали ще му понасят добре. Аз все още като реша да пробвам някакви купувам малка опаковка, ако се подсече да не хвърлям много.
Точно това щях да питам - на кой памперс ориентировъчно си показва дали бебчето има поносимост или не?

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Проблем от сорта дали пропускат или спарват около 3-4 смяна ще забележиш. За непоносимост на кожата не мога да кажа, за щастие не съм имала такъв проблем до сега.

# 100
  • Мнения: 1 026
Проблем от сорта дали пропускат или спарват около 3-4 смяна ще забележиш. За непоносимост на кожата не мога да кажа, за щастие не съм имала такъв проблем до сега.
Значи възможно най-малките пакети от няколко вида и после ще избирам. Иначе като  цена молфикс ме устройва, но не знам дали и малкото човече ще го устройва Simple Smile

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Точно Peace
Не бързай да купуваш много, болниците имат практика да дават рекламни торбички, в които има памперси. Аз така пробвах Пуфис и Молфикс.

# 102
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз не съм купувала памперси и козметика предварително. Бях решила да продължим с тези, които използват в болницата. Съответно сме със зелен памперс и нямам забележки за сега. Няколко пропуснали в първите дни след изписването докато схванем как да ги слагаме.  Laughing
Не се е подсичала досега, нито зачервявала. Правим тоалета така, както ни показаха и със същата козметика. Не нанасям крем против подсичане превантивно.
Мисля да взема един малък пакет от белия памперс, за да ги пробвам.
В родилно ми дадоха рекламни мостри от други памперси, но не съм ги слагала. Бяха отвратителни само на вид и допир - като вестници, но не помня марките.

# 103
  • Мнения: 10 607
Мами, искам да ви споделя изненадата и учудването ми от Памперс.
Бяхме купили 3 мегабокса, два от които размер 4, а другия 4+. Понеже лентичките на четворката по коремчето на моето дете не достигат рисунката на вътрешното копче на памперса и понеже ми се видя, че много бързо ги пълни, днес реших да отворя по-големия размер 4+. Размер 4 е предназначен за 7-14 кг, а размер 4+ е за 9-16 кг. Моето бебе е 11 кг. Знаете каква е разликата от 2 кг на практика (големина на дупето и обема на пишкане). А, познайте каква е разликата между двата памперса. Абсолютно никаква!!  Shocked Двата памперса са едно към едно идентични. Прилагам ви снимка и вие да видите. Мегабоксите са купени на една и съща цена, в бокса на размер 4 са 132 памперса, а в на размер 4+ са с 12 памперса по-малко.
Размер 4+ е абсолютна измишльотина! Чувствам се измамена...  Crossing Arms



Последна редакция: сб, 07 май 2016, 10:59 от amy_nka

# 104
  • Мнения: 27
Пуфис!!!! единствените които не пропуснаха нито веднъж. Много съм доволна и от кърпичките!!!

# 105
  • Мнения: 1 026
Аз вече изпробвах доста марки (Памперс зелен и бял, Молфикс, Пуфис, едни от Кауфланд пак сензитив ги водят)
Най-много ми допадна белия Памперс, после зеления, Пуфис купих тройка сега. Малкия е 5 кг, но са му оргомни тройката на Пуфис. Абсолютен боклук са Молфикса. Много съм разочарована. Жалко за голямата им реклама.

Решила съм да пробвам EVEBABY и тези от ЛИДЛ, които споменахте, както и тези на Бочко.

# 106
  • Мнения: 27
еви бейби са много зле...не ти ги препоръчвам

# 107
  • Мнения: 1 026
еви бейби са много зле...не ти ги препоръчвам
Ами доста мами ги ползват, не знам защо така не са ти харесали. Аз в началото много мрънках за Памперс, но се оказа, че аз не ги поставям правилно и за това все ми пропускат Grinning
Ще пробвам с един по-малък пакет и ще видим Simple Smile

# 108
  • Мнения: 27
даа пробвай-няма лошо..
Аз не останах доволна

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз вече ползвам памперсите на Лидл. Имат серия ултра тънки, много са меки и хубави.

# 110
  • Мнения: 573
Аз си промених мнението и вече съм за белия памперс, а по начало бях супер скептична към марката, пробвах всякакви био екзотики първо, 7th generation в родилния дом, много ми харесаха, но предвид цената не мога да си позволя повече от 1 пакет за бебе, та не знам как се представят в по-големите размери после Нати, после Бейбилав (уж и те някакви еко)...ами Нати бяха твърди и пропускаха (проблемът не беше в размера), Бейбилав бяха меки, но пропускаха почти всеки път и бяха единствените, с които се подсичаше редовно, накрая взех бял памперс без да имам особени надежди - ами най-добре се представят, пропускат изключително рядко, меки, не смърдят на нищо, не забелязвам да имат някакви гелове, не се е подсичал нито веднъж с тях, а очаквах някаква химична гадост с покритие тип на олуейс ултра пластмасата...в крайна сметка бях приятно изненадана и засега сме на тях.

# 111
  • Мнения: X
По моите скромни наблюдения белия Памперс е много абсорбиращ. С голямото дете имах период, в който много сучеше нощем (след годинката) и само с такива памперси не се събуждаше мокър.

# 112
  • Мнения: 6 764
Белият памперс за мен е ок до 3ти размер. От 4 нагоре попиващата част е само до половината, за да е по-тънък. Това налага доста честа смяна, за да не пропуска и нощите просто трябваше да го сменям по 2 пъти. А пък при още не захранено бебе с кашесто ако....беше ми писнало да пера бодита с изплескан гръб. Един пакет 4ка едвам го дочаках да свърши и да си минем на зеления.
Имайте едно на ум като стигнете до 4, защото аз бях неприятно изненадана.

# 113
  • Мнения: 2 850
Белият памперс за мен е ок до 3ти размер. От 4 нагоре попиващата част е само до половината, за да е по-тънък. Това налага доста честа смяна, за да не пропуска и нощите просто трябваше да го сменям по 2 пъти. А пък при още не захранено бебе с кашесто ако....беше ми писнало да пера бодита с изплескан гръб. Един пакет 4ка едвам го дочаках да свърши и да си минем на зеления.
Имайте едно на ум като стигнете до 4, защото аз бях неприятно изненадана.
Да, аз го ползвах точно до 4-ка. По спомени тройката отвътре е с мрежички, а следващият размер няма такава. Не знам защо, но на моята също започна да й пропуска.
Иначе съм писала много пъти - белия Памперс и Либеро ми харесват най-много, после зелен Памперс(ама зависи откъде е внесен) и Бочко.
Най-ужасни са ми Еви бейби и тия на Кауфланд, не им помня марката.

# 114
  • Мнения: 11 004
Преди 2 месеца случайно се сдобих с пакет от ултра тънките памперси на Лидл. Харесаха ми и започнах да ползвам само тях. Не са обемни, абсорбират добре и макар че изглеждат тънки, синът ми досега не е имал изцапана дреха от пропуснал памперс.

# 115
  • Мнения: 1 026
Преди 2 месеца случайно се сдобих с пакет от ултра тънките памперси на Лидл. Харесаха ми и започнах да ползвам само тях. Не са обемни, абсорбират добре и макар че изглеждат тънки, синът ми досега не е имал изцапана дреха от пропуснал памперс.


Аз вчера взех 3ка от тях, ама много големи ми се струват и доста найлонови  newsm78 Ще ги изхабим де  baby_neutral

# 116
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ние ползваме основно Либеро и Памперс. На либеро съм доволна и от серията Touch и от Newborn, засега не сме ползвали серията Комфорт. От Памперс ползваме най новата им серия Premium protection жълта опаковка. Нямам забелжки и към двете марки. Памперс са малко по големи от Либеро сравнявайки един и същ номер.
Ние ползваме в момента 3 номер и от двете.

При смяна на памперс вкъщи ползваме салфетни кърпички с вода, а навън мокри кърпи на Либеро.
Мажа с крем за подсичене само при нужда.

Последна редакция: нд, 14 авг 2016, 14:45 от Две в едно ;)

# 117
  • Мнения: 1 026
Ние ползваме основно Либеро и Памперс. На либеро съм доволна и от серията Touch и от Newborn, засега не сме ползвали серията Комфорт. От Памперс ползваме най новата им серия Premium protection жълта опаковка. Нямам забелжки и към двете марки. Памперс са малко по големи от Либеро сравнявайки един и същ номер.
Ние ползваме в момента 3 номер и от двете.

При смяна на памперс вкъщи ползваме салфетни кърпички с вода, а навън мокри кърпи на Либеро.
Мажа с крем за подсичене само при нужда.
Има ли според теб разлика между белия Памперс и този "Premium protection " ? Защото бях купила само 1 бр от белия за да видя големината на 3ката и после ми донесоха от Англия тройка "Premium protection " и ми се сториха абсолютно еднакви  newsm78

# 118
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При нас не продават бяла серия на памперс и не мога да направя сравнение.
Като размер Памперс са по големи от тези на Либеро.

# 119
  • Мнения: 58
Привет мамчета. Ние за бебка намерихме изгодно турските Pampers. На опаковката пише Prima yeni bebek или нещо от сорта. Нямат разлика с тукашните, а са на 16,50-17 лв. Препоръчвам ги на всеки! Пропуснал памперс сме имали само когато е сложен кофти от нас. Бебка пие много чайче и пишка много, понякога памперса е по-тежък от нея Grinning.
Ta ако можете да си ги набавите, няма да сбъркате.

# 120
  • Мнения: 4 708
Привет мамчета. Ние за бебка намерихме изгодно турските Pampers. На опаковката пише Prima yeni bebek или нещо от сорта. Нямат разлика с тукашните, а са на 16,50-17 лв. Препоръчвам ги на всеки! Пропуснал памперс сме имали само когато е сложен кофти от нас. Бебка пие много чайче и пишка много, понякога памперса е по-тежък от нея Grinning.
Ta ако можете да си ги набавите, няма да сбъркате.
Имат огромна разлика, единственият път, когато вместо полски купих турски без да искам, се подсече жестоко детето, та цяла седмица го лекувахме, стигнахме и до кортикостероиди.

# 121
  • Мнения: 58
Привет мамчета. Ние за бебка намерихме изгодно турските Pampers. На опаковката пише Prima yeni bebek или нещо от сорта. Нямат разлика с тукашните, а са на 16,50-17 лв. Препоръчвам ги на всеки! Пропуснал памперс сме имали само когато е сложен кофти от нас. Бебка пие много чайче и пишка много, понякога памперса е по-тежък от нея Grinning.
Ta ако можете да си ги набавите, няма да сбъркате.
Имат огромна разлика, единственият път, когато вместо полски купих турски без да искам, се подсече жестоко детето, та цяла седмица го лекувахме, стигнахме и до кортикостероиди.
Възможно е. На нас винаги ни е сухо дупето като сваля пампито и пипна кожата. За сега не сме се подсичали, но ще наблюдавам за нещо такова. Май си е до детенце. Сравнявала съм тукашен Памперс с този турския понеже бях доста скептична като видях цената и са едно към едно и като попиваемост и на външен вид.

# 122
  • Мнения: 784
Аз ползвам за сега Пуфис и съм доволна. Първия месец бяхме на зеления памперс, но направо 2ка-малката се роди по-големичка и от болницата препоръчаха това, но много пропускаше. От няколко дни сме и на 3 ката на Пуфис, че започнаха да пропускат. Купих и скоро Бочко да ги сравня и да кажа, че тяхната 3кг е малко по-голяма.

# 123
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Пробвах и лилавия памперс премиум протекшън актив фит. Става но най доволна съм си от Либеро Ню борн и Тъч. Скоро ще пробвам и Либеро комфорт.

# 124
  • Мнения: 1 026
При нас не продават бяла серия на памперс и не мога да направя сравнение.
Като размер Памперс са по големи от тези на Либеро.

Няма разлика  Peace

# 125
  • Мнения: 2 721
Първите 2 месеца бяхме на белия памперс. Нито 1 път не е пропускал(имам момченце) . От месец сме на Пуфис и също съм много доволна. Нито пропуска нито се подсича. Според мен пропускането се получава от неправилно сложен или залепен памперс.

# 126
  • Мнения: 4 292
Хич не е само от това. Зависи много от пелените. Мак толкова мозък не се изисква, за да поставиш правилно един памперс. Зависи от движенията на детето, от правилния размер, но и пелените трябва да са читави.
 Не знам как харесвате турския Памперс, веднъж взех по грешка миришеше на машинно масло.

# 127
  • Мнения: 1 026

 Не знам как харесвате турския Памперс, веднъж взех по грешка миришеше на машинно масло.

Никога не ми се е случвало. Винаги всичко е било ок.
Аз съм страшно разочарована от памперсите на Бочко - язък им за цената - пълен найлон..  ooooh!

# 128
  • Мнения: 1 700
предимно Пуфис купувам.менкам ги с Молфикс или Евибейби

# 129
  • София
  • Мнения: 344
Първия месец- месец и нещо бяхме на белия памперс. Първо на 1, а после на 2. Нямахме проблеми с него, но идва скъпичък. След това попаднах на промоция на Пуфис и ми харесаха. От тогава сме на Пуфис. Ще довърша 3-ката, която имам и минавам на 4-ка, че вечер 3-та пропуска. Сега преди сън му слагам 4-ка и за 8-9 часа нямаме никакъв проблем.

# 130
  • София
  • Мнения: 861
Бихте ли ми препоръчали марката памперси, които според вас най-малко пропускат? Simple Smile Досега бяхме на белия памперс премиум и в началото бяха добре (не че новородено бебенце пишка или ака кой знае колко), но сега толкова много пропускат, че супер много се ядосвам Close

# 131
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Innerlane правилно ли ги слагаш ? Колко често ги сменяш ?
Аз лично съм доволна от Либеро и трите им серии ми харесват ( Nyborn, Comfort, Touch) . Пропускат ми само ако съм го сложила накриво или не съм го стегнала добре.

# 132
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Бихте ли ми препоръчали марката памперси, които според вас най-малко пропускат? Simple Smile Досега бяхме на белия памперс премиум и в началото бяха добре (не че новородено бебенце пишка или ака кой знае колко), но сега толкова много пропускат, че супер много се ядосвам Close
Тройката на Премиум страшно пропускаше при нас и беше някакъв ужас. Смених на зелен памперс за 2 дни и се подсече. В момента, в който минахме на четворка ( Премиум)съм повече от доволна.
Нямам опит с други памперси. Още мострите ме отказаха да ги пробвам дори.

# 133
  • София
  • Мнения: 861
Innerlane правилно ли ги слагаш ? Колко често ги сменяш ?
Аз лично съм доволна от Либеро и трите им серии ми харесват ( Nyborn, Comfort, Touch) . Пропускат ми само ако съм го сложила накриво или не съм го стегнала добре.
Уж ги слагам правилно, подробно ме обучаваха в родилното. Залепвам отпред, затягам памперса, вадя тия хартиените неща на крачетата... ММ е с далеч повече стаж в слагането на памперси от мен, покрай племенниците си, но който и от нас да го прави, пак пропускат Rolling Eyes

Иначе проверявам и сменям и преди всяко хранене, което при нас е на 3 часа някъде. Много е неприятно това с пропускането, защото бебчето по принцип нощно време примрънква в 3 и в 6 и като реагирам да го нахраня веднага, пак си заспива и нощният ни режим е относително лек. Снощи обаче в 3 като я вдигам за хранене - и тя мокра ooooh! Няма как да я оставя да спи в опишкани дрешки и пелени. А след като светнахме и сменихме памперса - край. Разбуди се детето, криво и намусено, и будува и мрънка почти до следващото си хранене Crossing Arms

В една друга тема ми казаха да гледам производството и да не купувам от премиума с руските надписи повече - имало било разлика...? newsm78

Имам един малък пакет зелен памперс, който бях взела за в родилното, ще ги изтествам и тях набързо. После ще купя Либеро. Много ми се ще за през нощта поне детето да е сухо.

# 134
  • София
  • Мнения: 344

Важен е и размера на памперса. При нас почват да пропускат като ни остане около килограм до максималните описани.

# 135
  • Мнения: X
И аз бих предложила да смените размера. Аз ползвам Бейбилов на ДМ, доволна съм.

# 136
  • Мнения: 1 026

Важен е и размера на памперса. При нас почват да пропускат като ни остане около килограм до максималните описани.
И според мен са ви малки и за това изпускат (щом сте сигурни, че ги слагате правилно). Моя син е на 4м - 6700кг. През деня ползвам 3ка, но за през нощта задължително слагам 4ка, макар да са от 8кг. Иначе и двата вида зелен и бял памперс на Памперс, от новите (с трите зони) много ми харесват, но не турски, а английски, защото знам, че и там има разлика в качеството  Peace

# 137
  • Мнения: 4 292
При баткото вечно имахме проблем с пропускащи памперси, независимо марката. С възрастта ставаше дори по-зле положението, защото пишкат повече, струята е по-силна и зависи пишока накъде е Simple Smile При момичетата май е по-малък този проблем.
 Сега купувам каквото ми падне на промоция, последните пакети на Либеро, чудесни са. Малката доста време беше подсечена и я мазах с какво ли не безуспешно. Свърши зеленият Памперс и с Либерото червеното изчезна.

# 138
  • Мнения: 573
И на мен много ми харесваше белия памперс, обаче се наложи да го сменим заради пропускане и да, пробвахме с по-голям размер, понеже сме пробвали доста марки и бяхме забелязали, че като доближим горните кг. всички почват да пропускат. Обаче, при памперс това не помогна, всяка вечер прах чаршафи и наакани на гръбчета бодита, писна ми накрая, с Либерото явно все попадам на някакви твърди фалшификати, които също пропускаха при нас, сега сме на Пуфис, няма пропуснал памперс вече повече от месец, обаче ги подозирам за зачестилите зачервявания в тази област Sad Направих си ескперимент с молфикс - голям боклук, много пластмасови изглеждат, с някакви гелове, ужас. Вече не знам какво да пробвам...Бейбилав на ДМ ги пробвахме като беше съвсем малък, нюборн, много добре изглеждаха, обаче моментално се подсичаше с тях, на няколко пъти съм ги пробвала и винаги дава реакция.

# 139
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Какви серии на Либеро се предлагат в България ?

# 140
  • Мнения: X
Аурора, пробвай на Лидъл памперсите. Аз съм ги купувала с голямото дете, добри бяха, но сега нямам магазин наблизо и не съм купувала.

# 141
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
На Лидл памперсите са малко по-тънки от Пуфис. Което по никакъв начин не се отразява на попиваемостта. Аз въртя двете марки Пуфис и Тужурс, много съм доволна.
Памперс ми е пропускал само когато са станали малки и трябва да мине на горния размер. Горе долу, когато стане на началните килограми на следващия размер.
Подсече се единствено от Либеро. Явно големи боклуци продават. Каката преди 10 год. с Либеро я изгледах, но сега ...

# 142
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Явно всичко е много индивидуално. За мен Либеро са най добри и удобни, еко сертифицирани и т.н. за Таня са боклуци. Вероятно много фактори оказват влияние върху избора ни.

# 143
  • Мнения: X
Какво значи еко сертифицирани?

# 144
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ми имат едни знаци с които са маркирани с FSC сертификат и активно работят върху намаляване на отражението върху климата.
Имат и http://www.svanen.se/en/ , което е еко сертификат, който се изпозлва в скандинавските държави.

# 145
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Явно всичко е много индивидуално. За мен Либеро са най добри и удобни, еко сертифицирани и т.н. за Таня са боклуци. Вероятно много фактори оказват влияние върху избора ни.
Имах предвид, че това което се внася в България явно не е особено качествено вече. Ти от тук ли ги купуваш?

# 146
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Не, аз живея в Швеция и от тук си ги купувам, те са си произведени тук, тези които се продават при нас.
Друго, което ми харесва при тях е, че са без лосиони и други такива.

# 147
  • Мнения: X
Да, ясно. ДМ имат серия Nature с такъв сертификат, но са по-твърдички памперсите. Ползвах ги с голямото дете като поотрасна.

# 148
  • Мнения: 1 026
Изобщо не харесвам памперсите не ЛИДЛ. добре, че купих малък пакет Peace

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Изобщо не харесвам памперсите не ЛИДЛ. добре, че купих малък пакет Peace


Какво ще рече малък пакет? Те имат само една разфасофка.
Две в едно, ясно защо си доволна  Hug

# 150
  • Мнения: 1 026
Изобщо не харесвам памперсите не ЛИДЛ. добре, че купих малък пакет Peace


Какво ще рече малък пакет? Те имат само една разфасофка.
Две в едно, ясно защо си доволна  Hug
Ами аз взех някакви Toujours и бяха малко бройки до колкото си спомням  newsm78

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аха, взела си от ултра тънките явно.
А какво не ти хареса?

# 152
  • Мнения: 1 026
Аха, взела си от ултра тънките явно.
А какво не ти хареса?
Ами някак пластмасови ми се сториха и корави  baby_neutral
В момента ползвам новия бял памперс 4ка с трите зони Magical pods - не съм виждала по-мек и нежен памперс

# 153
  • Мнения: 443
Здравейте! В началото ползвахме на Памперс, но имахме същия проблем с намокрянето. Повече от половин година вече сме на лидълските Toujours и бях много доволна, но напоследък пак започна да се мокри. В номера съм сигурна, тъй като не чакам да достигне максималните килограми на номерацията, сменям ги когато достигне килограмите на следващия номер и направо си минавам на тях. За процедурата по слагането пък да ви казвам колко време ми отнема да се старая, лепенките от двете страни да са залепени в средата, ама на еднакво разстояние..колкото е възможно естествено, къдричките оправям, всичко и пак накрая се преобличаме нощем. Пробвах преди няколко седмици някакви нови или поне аз много не ги бях срещала Babylino, харесаха ми и сега мисля да мина на тях, та да видим.

# 154
  • Мнения: 573
Заинтригувахте ме с тези Babylino, от къде ги купувате?

# 155
  • Мнения: 443
Мъжът ми ги беше купил от една аптека на ул. Патриарх Евтимий, до бар Манхатън се намира аптеката, става въпрос за гр. Варна

# 156
  • София
  • Мнения: 860
Аз последно взех едни Хелън Харпър от ДМ, че бяха на промоция - не са лоши, доволна съм.

# 157
  • Мнения: 22
Здравейте! Още в първите дни от раждането на малката ползвахме LIbero, сменихме ги на  Pampers, за да видим кои ще й бъдат по-добре. Определено се спряхме на Libero.  newsm78

# 158
  • Мнения: 4 292
Ако говорите за това Бейбилино, те са гръцки и са страхотни. В Гърция не казват на пелените Памперс, а Бейбилино Simple Smile Много са качествени. Цената мисля е малко над тази на Памперс.
http://www.babylino.gr/product/8/maxi-7-18-kg-no4

# 159
  • Мнения: 443
Ако говорите за това Бейбилино, те са гръцки и са страхотни. В Гърция не казват на пелените Памперс, а Бейбилино Simple Smile Много са качествени. Цената мисля е малко над тази на Памперс.
http://www.babylino.gr/product/8/maxi-7-18-kg-no4

Точно за тези говоря  Wink Да, гръцки са и цената е около тези на памперс, но качеството им наистина е добро. Снощи бяхме с такъв и нямахме проблем.  Peace

# 160
  • Мнения: 4 292
Мислех, че ги няма в Бг и се чудех защо. Най-добрите памперси са за мен, дано сте доволни и вие.

# 161
  • Мнения: 443
Честно да Ви кажа, наистина не съм ги срещала много, може и сега  да навлизат. На мъжа ми ги препоръчаха от въпросната аптеката и понеже все проблеми с памперсите, реших да пробвам. Сега си взех за втори път и съм доволна до този момент. Радвам се, че чух още едно мнение, благодаря Ви.

# 162
  • Мнения: X
Мисля, че съм ги виждала в Кауфланд, но може и да ги бъркам с други, че аз рядко експериментирам и се придържам към Бейбилов. Скоро взех на Лили памперсите, че магазина ми е близо - бебето се събуди напишано до ушите  ooooh! .

# 163
  • Мнения: 443
Определено ще проверя в Кауфланд тогава, благодаря ти. А на  Бейбилов как са?

# 164
  • Мнения: X
Доволна съм много, но явно всичко е индивидуално. По-нагоре някой беше писал, че бебето му се изрива от тях.

# 165
  • Мнения: 443
Да, така е. Ако и тези ме разочароват, в което искрено се надявам да не се случи  Simple Smile ще пробвам и Бейбилов  Wink

# 166
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Братовчед ми са много доволни от babylove. Отгледаха си детето с тях, както и с млякото на същата марка. Аз лично не съм ги пробвала, но много ми ги хвалеха, а и с малката подробност, че те са в Германия.

# 167
  • Мнения: 573
nikoleta_joro, големи благодарности, че ми разкри за съществуването на Babylino, това са перфектните памперси!  Sunglasses

Бейбилав в началото още ги пробвахме и всеки път се зачервяваше с тях (newborn), купени от ДМ в България, не знам, може тамошните да са по-добри.

1 ден на Бейбилино и намаля зачервяването, с което се борим вече месец, беше почнало с Памперс и се влоши с Пуфис...като протрито изглеждаше, сега сравних бейбилино с пуфис...ами вторите са като шкурка в сравнение с първите. Бейбилиното е мек, тънък, неароматизиран памперс, при това НЕ пропуска като белия и  зеления памперс при нас. Цената им е съвсем прилична - 21 лв за 46 бройки 4+. В Русе ги намерихме само в Кауфланд, благодаря и на този, който сподели информацията. На 9 месеца най-сетне намерихме нашите памперси Grinning

# 168
  • Мнения: 200
Мили мами, случайно някоя от вас да е от Пловдив и да знае от къде се намират тези Бейбилино? До момента не съм ги виждала или поне не съм обърнала внимание.
Иначе ние минахме през памперс и двата вида, пуфис, молфикс, ганчев ии вече не  помня още какво.
За сега сме с Памперса и съм доволна, рядко пропускат. Предпочитам тези в бялата опаковка, но така и не разбирам защо трябва да са с такава цена! Ужас.

# 169
  • Мнения: 1 700
Бейбилино само в Кауфланд съм виждала никъде другаде.Не съм ги купувала,но съм виждала други хора да купуват.Ние пък минахме през Зелената Прима или Зелен Памперс дали е турски или български все тая беше все си беше зачервен и с памперс екзема  ooooh! в родилното бях взела Пуфис и сега купувам почти не черви дупето.С Молфикса пак беше голямо червене,както и с Еви бейби които пропускаха вечер.Канбебе ми бяха някак простички и теснички и не ми допаднаха.На Бочкото са хубави,ама удря по джоба като Белият Памперс(той много ми допадаше заради лентичката и не червеше дупето).Сега вече купувам и памперс-гащи българска марка,които са много удобни нали се учим на гърнето  Rolling Eyes

# 170
  • Мнения: 200
И аз харесвям лентичката на белите памперси. Прима също съм ползвала - нямах проблем. Пуфис взех от тези памучните и първоначално бях очарована, но после почнаха да пропускат доста. А Бочко виждам много често, но никога не съм обръщала внимание за цена. Сериозно ли са толкова скъпи като белите на Памперс?

# 171
  • Мнения: 1 700
ами скъпички са по-принцип.Е не чак като цената на Белият памперс,но имат разлика от сорта 4-5 лв. с тях.Скоро не съм им свирявала цените тъй като ми мина мерака за пробване на памперси  Mr. Green

# 172
  • Мнения: 443
Мили мами, случайно някоя от вас да е от Пловдив и да знае от къде се намират тези Бейбилино? До момента не съм ги виждала или поне не съм обърнала внимание.
Иначе ние минахме през памперс и двата вида, пуфис, молфикс, ганчев ии вече не  помня още какво.
За сега сме с Памперса и съм доволна, рядко пропускат. Предпочитам тези в бялата опаковка, но така и не разбирам защо трябва да са с такава цена! Ужас.
Здравей, ако искаш провери в Кауфланд. Предполагам, че ще ги има.  Wink

# 173
  • Мнения: 200
Много ви благодаря. Ще купя един малък пакет да пробвам.

# 174
  • Мнения: 443
Много ви благодаря. Ще купя един малък пакет да пробвам.

Няма защо.Дано и има. Не съм от Пловдив, но някои от майчетата споделиха, че ги има в Кауфландите във Варна и Русе, предполагам, че и в Пловдив трябва да ги има. Дано ти харесат.  Wink

# 175
  • Мнения: 1 026
Аз (с риск да ме заподозрете, че съм рекламно лице на Памперс) съм взимала от памперсите от Кауфланд (пишеше сензитив на тях) и не бях очарована. Да не говорим, че цената им хич, ама хич не ме впечатли. По-добре зелен Памперс от някой квартален магазин.

А за тия Бочко така ме е яд - като пластмасови са. На всичкото отгоре взех огромен пакет и вече два месеца, се мъча да ги употребя, ама.. Не пропускат, но сутрин като барна памперса отпред е ледено студен и дупето му също, което ми говори, че по цяла нощ е мокър.  Thinking #2gunfire

# 176
  • Мнения: 443
Аз (с риск да ме заподозрете, че съм рекламно лице на Памперс) съм взимала от памперсите от Кауфланд (пишеше сензитив на тях) и не бях очарована. Да не говорим, че цената им хич, ама хич не ме впечатли. По-добре зелен Памперс от някой квартален магазин.

А за тия Бочко така ме е яд - като пластмасови са. На всичкото отгоре взех огромен пакет и вече два месеца, се мъча да ги употребя, ама.. Не пропускат, но сутрин като барна памперса отпред е ледено студен и дупето му също, което ми говори, че по цяла нощ е мокър.  Thinking #2gunfire

От Бейбилино ли не си доволна?
Относно публикацията ти, аз лично не бих я приела за реклама, все пак сме тук да коментираме кой от какво е доволен и да сме си полезни по някакъв начин.
Важното е, че си намерила подходящите за твоето бебе.  Wink

# 177
  • Мнения: 573
Почти сигурна съм, че си взела други памперси, в Кауфланд има много видове и е нормално и на други да пише Sensitive. Цената на Бейбилино ми се стори съвсем прилична, 21 лв. за 46 броя 4+. Те не са някаква Кауфландска марка, както има марки на Била и Лидъл май, а просто се продават там.

# 178
  • Мнения: X
Пробутвай Бочко денем, когато бебето не седи дълго време без смяна на памперс. Аз така употребявам памперсите на Лили, които нощем пропускат.

# 179
  • Мнения: 200
Пробутвай Бочко денем, когато бебето не седи дълго време без смяна на памперс. Аз така употребявам памперсите на Лили, които нощем пропускат.

Съгласна съм. Аз така едва-едва избутах Молфикса.

# 180
  • Мнения: 443
Пробутвай Бочко денем, когато бебето не седи дълго време без смяна на памперс. Аз така употребявам памперсите на Лили, които нощем пропускат.

Съгласна съм. Аз така едва-едва избутах Молфикса.

И аз изобщо не съм доволна от Молфикс. Преди половин година сигурно, мъжа ми ги беше взел, че бяха на промоция да ги пробвам и едва ги изхабих.

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ох, и аз един пакет Молфикс едва избутах така  Crazy

# 182
  • Мнения: 573
Молфикс-ът са толкова гадни, че не съм ги и избутвала, стои си един наченат пакет у нас, ако останем без наличност случайно, докато купим следващите.

# 183
  • София
  • Мнения: 861
След гадния протичащ бял Памперс, ползвах зеления актив бейби и от тях съм една-две идеи по-доволна. Не пропускат изобщо, но нещо почва да розовее дупето Confused Затова тая вечер взех едно Либеро от 108 бройки, дано остана доволна, че иначе не знам Simple Smile

# 184
  • Мнения: 443
След гадния протичащ бял Памперс, ползвах зеления актив бейби и от тях съм една-две идеи по-доволна. Не пропускат изобщо, но нещо почва да розовее дупето Confused Затова тая вечер взех едно Либеро от 108 бройки, дано остана доволна, че иначе не знам Simple Smile

Не съм използвала Либеро, но моя позната ми беше казала, че е доволна от тях. Дано и ти си доволна  Wink

# 185
  • Мнения: 1 700
Молфикс-ът са толкова гадни, че не съм ги и избутвала, стои си един наченат пакет у нас, ако останем без наличност случайно, докато купим следващите.
Ако не ги ползвате защо не ги продадеш.Дори и отворен ще го вземат.Пускаш в някоя група с майки в фб на бройка.
Аз миналата година щях да продавам Зеленият памперс зорлем го довършвах,тогава сина ми получи памперс екзема от него и много плачеше ако му слагах,ама го разкарах.

# 186
  • Мнения: 200
Шинзу, как оправихте дупето?

# 187
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тези екземи звучат много неприятно.
Вие през деня на колко време сменяте памперс?

# 188
  • Мнения: 283
Аз съм изключително разочарована от Либеро- всяка нощ напикан и постоянно скъсани ластичета. Минах на Пуфис и тази вечер беше сух.

# 189
  • Мнения: 200
Две в едно, аз сменям като видя, че е пълен. Понякога се случва често, понякога по-рядко. Спрях със сменянето преди всяко ядене, защото понякога памперса си е празен.

# 190
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Поли да не би да са ви били малки Либеро, кой модел точно на Либеро пробва.

Аз не сменям спрямо яденето, а на около 3 часа през деня, за да е максимално комфортно. Преди сменях и през нощта, но от известно време не сменям.

# 191
  • София
  • Мнения: 861
След гадния протичащ бял Памперс, ползвах зеления актив бейби и от тях съм една-две идеи по-доволна. Не пропускат изобщо, но нещо почва да розовее дупето Confused Затова тая вечер взех едно Либеро от 108 бройки, дано остана доволна, че иначе не знам Simple Smile

Не съм използвала Либеро, но моя позната ми беше казала, че е доволна от тях. Дано и ти си доволна  Wink
И аз съм доволна. Бебето ми е 4 кг, аз взех Либеро Нюборн 2 (3-6 кг). Като размер са добре, а самият памперс е хем тъничък, хем мекичък, дупето е добре и дотук не пропуска. Практично е, че, подобно на белия Памперс премиум, имат лентичка, която показва дали е пълна пеленката - от кафява става синя.

Има нещо, което ме учудва обаче... Аз по принцип сменям памперсите на 3 часа, а сега покрай тест лентичката реших да следя  по-често, за да засека реално колко издържат Либеро. Оказа се, че цветът става син при нас на час - час и половина Thinking И се чудя сега бебето ми ли пишка толкова много или просто трябваше да взема размер 3... newsm78

# 192
  • Мнения: X
Малко бебе  - често се сменя памперса
Голямо бебе   - 3,4 памперса на ден са ок.

# 193
  • Мнения: 283
Поли да не би да са ви били малки Либеро, кой модел точно на Либеро пробва.

Аз не сменям спрямо яденето, а на около 3 часа през деня, за да е максимално комфортно. Преди сменях и през нощта, но от известно време не сменям.
Не са малки, с 3-ка сме бебо е около 6500. Хвърлила съм плика, но на памперса пише Комфорт.

# 194
  • Мнения: 1 700
Шинзу, как оправихте дупето?
варях смрадлика и го почиствах след всяка смяна на памперса с едно тампонче от тези за грим.Минавах всичките зачервени места и после мажех с Здраве бебе.Мина бързо,но горкия много плачеше че го боли.

# 195
  • София
  • Мнения: 861
А каква е разликата между Пуфис бейби арт и Пуфис премиум? newsm78

# 196
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Освен цената, друга разлика май няма.
И в магазина така ми казаха.

# 197
  • Мнения: 1 026
Почти сигурна съм, че си взела други памперси, в Кауфланд има много видове и е нормално и на други да пише Sensitive. Цената на Бейбилино ми се стори съвсем прилична, 21 лв. за 46 броя 4+. Те не са някаква Кауфландска марка, както има марки на Била и Лидъл май, а просто се продават там.

Точно за тях става въпрос, днес майка ми ги е купила, само че 25 лв - 46бр. - еми 54 ст. за памперс са си много.



А в Кауфланд са 9 лв 20 бр. - по 45 ст.

# 198
  • Мнения: 573
Същият пакет го купувам от русенския Кауфланд за втори път за 21 лв, не мисля, че са твърде скъпи и определено си заслужават.

# 199
  • Мнения: 443
Същият пакет го купувам от русенския Кауфланд за втори път за 21 лв, не мисля, че са твърде скъпи и определено си заслужават.

 И аз така мисля!

 Peace

# 200
  • Мнения: 443
Но в крайна сметка, важното е да намериш подходящи за твоето бебче. Всеки харесва различни памперси. Simple Smile

# 201
  • Мнения: 1 026
Но в крайна сметка, важното е да намериш подходящи за твоето бебче. Всеки харесва различни памперси. Simple Smile
Да, да - разбира се. Но тук при нас е 25 лв, а Памперс е 21 примерно, иначе снощи сложих от тези - всичко е наред, но той през нощта като не се храни и почти е сух памперса. Трябва да го пробвам през деня Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт