Някой да има инфо за " Свети Лазар" ?

  • 26 456
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 161
Ако veselia.boteva чете тук, моля да си изчисти пощенската кутия, защото не мога да и пиша на ЛС.

# 91
  • Мнения: 9
инфото е ужасно Cry, по-зле не може да бъде Cry

# 92
  • Мнения: 9
Св.Лазар болничката на входа на зоопарка е по-подходяща за ветеринарна клиника, отколкото за такива хуманни дела като даването на нов човешки живот. Там никой не го е грижа как се чувстваш всъщност, пълно лицемерие, а вероятността да препратят новороденото със счупена лада до Майчин дом е много голяма. Ако оживее - добре, ако не - отговора е: ти си млада, догодина ще си родиш друго...и още куп цинизми, които не мога дори да напиша, а не и да си помисли човек, че си плащаш за здравна услуга, а не получаваш нищо.....в буквалния смисъл. Е, благодарение на тези хитреци, които се "рекламират" чрез разни празноглавци, чиито съпруги или любовници раждат там си мислят, че така поддържат " ниво" ( според глупавата македонка, собственичка на клиниката). Според мен това е най-опасното мято в София, на което може да попадне една жена, готова да даде живот...Пази боже да не те срещне мечка е меко казано бягайте далеч да не попаднете на това дегизирано място, наречено Св.Лазар Cry

# 93
  • Мнения: 28
Раждах в св.Лазар 2008 и леко съм потресена....първо -прах 1 пръст в предродилната стаичка; второ -спестиха си епидуралната упойка и ме изкарах че аз не съм искала - пълна лъжа; трето - огромна некадърност от водилата раждането - добре че беше д-р Лачев да установи че плода даже не е в малък таз и да спрат да ме мъчат с норм раждане.....последва спешно секцио, което слава богу завърши ок и за двма ни; четвърто - вдигнах температура и исках термометър на третото ми позвъняване сестрата ми се тросна че имала работа  е моля, моля - това ако не е наглост; пето - надписаха си още пари над фиксираната сума за антибиотик и екстракция на глава от малък таз - това последното е пълен абсурд, ненормална АЛЧНОСТ, нечовешко мародерство...всеки лекар знае за какво става въпрос и че подобно нещо не може да се таксува ....все едно да те цакат за всяка стъпка по време на раждането.
Единствения плюс е спокойствието,все едно си на хотел, но естествено това изобщо ама изобщо не си заслужава....

# 94
  • Мнения: 95
Когато чакаш бебе трудно се вземат решения относно процеса по износването и раждането. За да вземеш решение да родиш в Св.Лазар трябва да си си направил много сметки - и не говоря за пари. Трябва:
1. Да знаеш че там е луксозна болница, осигуряваща ти спокойствието на домашното раждане. В смисъл, все едно раждаш вкъщи. Ако всичко мине ОК - си добре. Ако пък ли не - се молиш на Господ за помощ. Защото докторите в Св. Лазар могат да ти помогнат точно толкова, колкото съпруга ви или друг ваш роднина. Ще ти дават кураж и ще любезничат...май мъжът ви даже ще ви помогне повече Simple Smile)
2.Да знаеш и да очакваш, че всеки момент може да се наложи да те откарат от вкъщи/тоест от болницата/ в ИСТИНСКА болница. Даже за твое по-голямо удобство ще се наложи да подпишеш документи, че разрешаваш това извозване!!
3.Да знаеш, че всичко се калкулира и НЯМА твърда цена, нито пък ценоразпис. Е не винаги е така, но знай и очаквай че е напълно възможно да има допълнителни калкулации. Тоест приготви си поне още толкова парички, колкото имаш.
4.Да знаеш, и да изискаш при проблем да откарат бебето ти веднага в истинска болница с истинско неонатологично отделение. За бебето са изключително важни първите часове и дни, не го оставяй в техните ръчички. ПРИ ПРОБЛЕМ ВЕДНАГА НАСТОЯВАЙТЕ БЕБЕТО ДА БЪДЕ ОТКАРАНО В ДРУГА БОЛНИЦА, ДОРИ В СВ ЛАЗАР ДА ТВЪРДЯТ ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД.
5.И най-вече трябва да знаеш, че скъпото не винаги е най-доброто решение!!!!
Защото аз винаги ще съжалявам, че раждах там. Винаги.
Никого не мога да спра. Но поне знайте. Раждайте там. Но внимавайте. Пазете се. При най-малкото ви съмнение търсете второ мнение на друг специалист. Търсете дори друга болница. Но не се оставяйте в лакомите им ръчички...който ги сърбят пръсчетата да ви калкулират в + още сумички без оглед на това благодарение на тях каква драма се разиграва в семейството ви!
Защото докато се борехме за живота на нашето бебче...те гледаха само в ръцете ни. Халал да са им парите. Живи и здрави сме. Има справедливост и знам, че някога лекарите в тази болница ще разберат, че освен парите на този свят има и друго...

# 95
  • София
  • Мнения: 3 789
Зачетох се в темата от любопитство.....след няколкото прочетени постинга изпаднах в потрес- как може да има такива "лекарчета", ламтящи само за пари, и гледащи на теб като на отворен портофейл #2gunfire #Cussing out
Моя позната ражда там преди малко повече от 2 години....имали официален ценоразпис...раждането щяло да й струва около 2000 лв.....В деня на изписването, когато поискала фактурата се оказало, че им дължи близо 7000 лева! Naughty На въпроса й- нали преди раждането са й казали една сума, а във фактурата фигурира съвсем друга, й отговорили, че са й оказани допълнителни услуги, които не били предвидени Crossing Arms Naughty И ако това не е точене на пари, здраве му кажи.  Тя роди там заради д-р Гърчев, който й се падаше някакъв познат. Искаше да съхранят стволови клетки. В момента на вземането им, въпросният доктор й казал, че имала невиждано досега количество стволови клетки- искала ли да замразят още една доза? Обаче пропуснал да я уведоми, че тази "екстра" ще й струва още толкова.
Иначе от храна, обстановка- няма оплаквания.
Но в крайна сметка- когато отидем да раждаме- не мислим за собствения си егоизъм и за това дали ще е лукс, ще имаме ТВ, ще ни поръчват каквото ни се яде.....а мислим преди всичко за здравето на детето си! Naughty

Колкото до удостоверението за раждане, коя болница според вас го носи в общината, че не се сещам?!?!? Дори и в Токуда - която така прехвалвате си го носиш сама в общината?!?!? И от къде на къде ще е работа на болницата да ви носи удостоверението за раждане в общината?!?!?!Да не говорим, че за да си получиш после АКТА за раждане от общината ти искат лична карта, че си единия от родителите....
Моето момиче, явно живееш в някаква заблуда, защото Свети Лазар не е еталон за болница. Всеизвестен е факта, че в него раждат предимно мустрески и новоизлюпени богаташки.  Не бих се изненадала, ако и ти си една от тях Crossing Arms
Аз например родих в ТК, държавна болница, при все че имах възможнос да родя и в частна, но не желаех! Та в ТК имат длъжностно лице, което всеки ден минава във всяка една стая и се занимава с документите за припознаване на децата, както и с всичко, което се носи в общината относно издаването на акта за раждане. Това че в Св. Лазар не носят съответния документ- не ти дава право да вадиш изводи и заключения, че и в другите болници е така Naughty Може би в Св. Лазар все още се чудят каква сума да измислят за тази "услуга", която в др. болница се полага безплатно.

# 96
  • Мнения: 95
Точно така...там винаги трябва да си готов с необходимата сума умножена по 2...може и по3, за по-спокойно... Joy

# 97
  • Мнения: 2
Цитат
Ха ха ха!!!
Чак пък отвратително...
Чак пък некадърни...


Ако от един преглед ти бяха казали, че не можеш да забременееш нормално (което се оказа, че не е вярно), а трябва инвитро и ако се беше събудила на операционната маса и твоето мнение нямаше да е добро. Що за клиника допуска да има опериран, цяла нощ в "реанимация", а да няма дежурен лекар? Не знам някой пациент от Майчин дом да е каран по спешност в Св. Лазар!
Не искам да си припомням какво изживях, така че моля те не коментирай моите изказвания относно кадърността на лекарите. Всеки има право на мнение спрямо това което е преживял, и се радвам, че при теб всичко е било ОК.

# 98
  • Мнения: 95
Даааа  Shocked
Докато не го изживееш ... не ти се вярва ...Бабите биха го казали по-точно "На чужд гръб и сто тояги са малко!!!"
Момичета, не влизайте в заблуждение. За да раждаш в тази болница ти трябва силен ангел пазител и гоооолям късмет. Зад лъскавата фасада се крие гнил плод...
Раждах там. Е признавам ... добро е, чистичко ... е не е чак ох и ах ... но смеея да се похваля, че съм виждала и по-големи луксове.
Лошото е че съсипаха най-прекрасния, най-светлия ден в живота ми. Не е като просто да си бил болен и в болница. Всеки пък като погледна детето си изпитвам вина, че го подложих на това. Че си позволих да ме ПОДВЕДАТ!!! Всеки път като видя МАЛКИТЕ БЕЛИ БЕЛЕЗИ  по ръчичките и крачетата на сина ми...плача...плача защото зная, че са плод на неразумна ЛЕКАРСКА грешка. Тези белези върху малките му ръчички и крачета те няма да избледнеят, както няма да избледнеят тези в душата ми.  Наскоро сина ми отпразнува първия си рожден ден ... А майка му плачеше ... отново ... Преди една година, лекарите в Свети Лазар изродиха преждевременно сина ми всявайки луда паника в мен, че това е остро наложително. Бързо бе свикан екип. Сина ми се роди в 8-мия месец. Три дни го мотаха и го държаха само и само да могат да си начислят още към сумата на раждането. На третия ден в остро, критично състояние го извозиха до Токуда. Там за часове бе стабилизиран под адекватните грижи на неонатолозите.
Всеки божи ден се проклинам, че ги послушах, че не потърсих второ мнение. Но как бихте постъпили ако наблюдаващия ви акушер-гинеколог ви каже "Има опасност за бебето!!! Ако не го извадим -край ще се задуши. Навън ще е по-добре. Всичко ще е наред." Не знам - дано да са повече разумните, които не биха постъпили като мен. Но вместо да ми кажат че е рисковано, те наистина ме убеждаваха, че всичко ще е АБСОЛЮТНО НАРЕД.
Всеки божи ден се проклинам, че не ги накарах да изпишат сина и веднага да го откарат на място, където ще му помогнат. Пак се доверих .. убеждаваха ме, че всичко ще е наред. Повярвах им.
Изпитвам гняв, болка... И знам, че това се е случило на мен .... надали се случва постоянно. Но знам също и че там не е място където бих родила отново, където бих посъветвала да роди моя приятелка ... защото я обичам...
Момичета, ако обичате приятелките се, посъветвайте ги да не раждат там.
Майки и вие ... дъщеря ви не трябва да ражда там.
Братя ... ами сестрите ви...
Съпрузи и мъже .... ами жените ви, ами детето ви...
Моля ви ... ако ги обичате  Praynig

# 99
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 2
НИКОГА НЕ СИ И ПОМИСЛЯЙТЕ ДА СЕ ДОВЕРИТЕ НА МОШЕНИЦИТЕ ОТ "СВ.ЛАЗАР"! Моя близка приятелка "роди" там преди няколко години, едва е жива, а детето...ГО НЯМА. Не е имала абсолютно никакви проблеми по време на бремеността. Казали са й, че се е родило мъртво, при секцио - задължително, не са го показали на никого от близките й и така започва една безкрайна одисея .... НЯМАТ ОБЯСНЕНИЕ... След тази информация можете сами да си направите изводите за мошениците от тази болница. Аз бях ВЪЗМУТЕНА меко казано от миналия брой на списание ЕВА, мисля, че беше октомврийския, в което пишеше отново, че в тази болница нямали мъртвородени деца от началото на създаването й. Аз знам за поне два случая точно от Св.Лазар. Създават ти проблем ей така от нищото и после се спасявай сам.... ако можеш. Не е достойно да се отнасяте с човешки животи по този начин "доктори" Николови - собственици на това мистериозно място...

# 100
  • Мнения: X
Аз пък съм много доволна от Николов. Правила съм прегледи няколко пъти при него и ме трогна с професионализма си на гинеколог. ЗАдавала съм му въпроси по специфични теми и чак ме очуди колко е начетен. В никакъв случай не правя реклама на болничното заведение, изразявам лично мнение относно кадърността на доктора в дадена сфера. Аз съм доволна. Скъпо е, наистина, но подобна консултация никъде не можах да получа. Плюс това, последния път, когато го посетих бе наскоро, бях като гръмнал бойлер в главата, разревана, с една дума приличах на клошар ! Човекът се отнесе изключително учтиво и хуманно към мен. Пак казвам, не съм раждала там, но за някои сложни процедури, там са много добри специалисти.

# 101
  • Мнения: 0
Никога не ходете В болница Свети Лазар .Там манипулираха лабораторните ми резултати , за да ме убедят , че спешно трябва да си направя конизацио.Цената за самата манипулация е около 1400 лв.Когато д-р Банчева беше разобличена и тя и собственикът на болницата д-р Николов се държаха възмутително и аругантно,като ме убеждаваха,че е станала малка грешка и конизациото се отменя.Тъй като от лаборатория Геника ми бяха предоставили парола и име ,за да мога да видя резултата си, д-р Николов вдигна скандал на собственика на лабораторията и му каза ,че ще го съди ,тъй като нямал право да дава резултатите на пациентите без съгласието на болницата.Направете си сами изводи дали бихте се доверили на такава клиника,където цените са баснословни,а компетентността и честността на персонала никакви!

# 102
  • Мнения: 0
НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НИКОГА НА СВЕТИ ЛАЗАР.ТАМ МЕ ИЗЛЪГАХА ЗА ЛАБОРАТОРНИ РЕЗУЛТАТИ ЗА ДА МИ НАПРАВЯТ КОНИЗАЦИЯ,КОЯТО НЕ Е НЕОБХОДИМА САМО И САМО ДА ПРИБЕРАТ 1400 ЛВ ЗА 5 МИН РАБОТА.ДОКТОРКАТА Е БАНЧЕВА,НО СОБСТВЕНИКЪТ НА КЛИНИКАТА НИКОЛОВ БЕШЕ ОЩЕ ПО-АРУГАНТЕН КАТО МИ ОБЯСНИ ЧЕ СТАНАЛА МАЛКА ГРЕШКА И ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ПОТЪРСИ ОТГОВОРНОСТ ОТ ПОДЧИНЕНАТА МУ.ТА НАЛИ ТОЙ ИНСТРУКТИРА ТАКА, ЗА ДА ИМА ОБОРОТ

# 103
  • София
  • Мнения: 8 286
Аз пък съм много доволна от Николов. Правила съм прегледи няколко пъти при него и ме трогна с професионализма си на гинеколог. ЗАдавала съм му въпроси по специфични теми и чак ме очуди колко е начетен. В никакъв случай не правя реклама на болничното заведение, изразявам лично мнение относно кадърността на доктора в дадена сфера. Аз съм доволна. Скъпо е, наистина, но подобна консултация никъде не можах да получа. Плюс това, последния път, когато го посетих бе наскоро, бях като гръмнал бойлер в главата, разревана, с една дума приличах на клошар ! Човекът се отнесе изключително учтиво и хуманно към мен. Пак казвам, не съм раждала там, но за някои сложни процедури, там са много добри специалисти.

И какви бяха тези въпроси на който само той успя да отговори  newsm78

Честно да си призная следващите мнения повече описват човека, който аз "познавам".
Същия този "професоналист" (Писах по напред в темата) държа бременна приятелка  за 3 дни хоспитализирана 3*200 лв., което нямаше.

# 104
  • Мнения: 0
Aз от 8 години си правя профилактичните прегледи при др.Николов и съм доволна.Винаги е бил точен и коректен.Щом станат изследванията ми ме информира по телефона,без да го търся,а самите бланки вземамдоста по-късно ,когато ми е удобно.Не ми се е губил резултат.Преди 2 месеца при него ражда и снаха ми и вече съм щастлива баба.Снаха ми роди нормално живо и здраво момиченце и също е доволна от гинеколога си и персонала.Понеже имаше допълнителна застраховка помолихме за фактура и епикриза и те ни бяха дадени още при изписването.Така че за д-рНиколов и екипа на Болница "Свети Лазар",мога да кажа само хубави неща.

Общи условия

Активация на акаунт