Някой да има инфо за " Свети Лазар" ?

  • 26 455
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 161
отвратително място и некадърни "лекари"

Ха ха ха!!!
Чак пък отвратително...
Чак пък некадърни...

# 61
  • Мнения: 3
Ето още едно мнение на раждала там... Там установиха бременността ми, там и я проследих а накрая и родих пак там.
През цялото време от бременността ми се чувствах спокойна, че мога във всеки един момент да се обадя и да попитам каквото и да било. Др Николова беше на разположение 24 часа, както и се убедих сама. Бременността ми беше страхотна до седмия месец когато получих контракции чиито интервал намаляше,приеха ме веднага и полежах седмица за задържане. През това време получих първокласни грижи и отношение. Не говоря само за др Николкова или Николов, говоря за всеки който влезеше в стаята ми. Аз бях изключително притеснена за бебето, бях изключително отчаяна.  Всички които идваха при мен... не просто идваха за да ми донесат храна или поредната доза лекарство. Интересуваха се от емоционалното ми състояние, говорехме, особено една от сестрите която ми действаше много успокояващо прекарваше много време при мен и ми обясняваше, успокояваше ме... не ми позволяваха да плача... Това означаваше много за мен, тъй като момента беше изключително тежък а аз получавах подкрепа от която имах жизненоважна нужда...бях се депресирала а това не беше в моя полза..
Та тъй прибрахме се у дома и следващите месеци изкарах с много почивка.
Въпреки, че имахме планово секцио една вечер, вече бях в деветия месец и все още със лекарства болките започнаха. Обадих се на Николова, тя разбира се каза да тръгваме веднага. Екипа беше събран за отрицателно време (беше събота, към 2 часа сутринта) Чакаха ни пред болницата с количка, помогнаха ми да вляза, съблякоха ме още васансьора...всичко се случваше страшно бързо. Анестезия и бебето проплака.  Съпруга ми беше до мен, екипа изключително професионално се грижеше за нас. Много внимание и много грижи- всъщност както трябва да бъде, както е нормално.
С бебето всичко беше наред, слава на Бога не сме имали проблеми и изключително много съчуствам на жените които са имали такива и са преживели кошмар.
След като ме преместиха от интензивното в стаята ми пожелах бебето да не стои постоянно при мен защото бях много отпаднала. но на втория ден се почувствах с повече сили и си го взех, до този момент ми го носеха само за кърменията. Като казах кърмене не мога да не споделя и благодарността си на една от сестрите която много ми помогна третата нощ когато изведнъж гърдите ми се препълниха и станаха на буци, имах помпа която ми показа как  да ползвам, но болките бяха толкова непоносими, че ме изцежда н аръка докато не се успокои положението. Навлязох в подробности но мисля, че е важно, поне за мен кърменето беше много важно.
В тази болница са раждали четири мои приятелки и четирите са доволни. Едната роди  когато болницата беше на няколко месеца, другата преди 5-6 години, а останалите две в близките две години като разбира се им препоръчах болницата от своя си опит.
Две от приятелките ми родиха нормално, като при едното раждане пъпната връв е била около врата на бебето. Израждаше я др Николков.
Ето лично аз нямам причина да се изкажа негативно, би било неадекватно.
Бих могла още да споделя но д ане звучи твърде натруфено спирам и се записвам в графата - Доволен пациент.


# 62
  • Мнения: 19 523
Аз ходих там на профилактичен преглед. Останах доволна от всичко, с изключение на цената - 290 лв. в брой, не приемат карти, не издават платежни документи за манипулациите. Зная че медицината е скъпо удоволствие, но за този пакет в килниката на Мазнейкова е обявена цена от 70 лв. Та имайте си едно наум все пак. За раждане или друг някакъв проблем може би е оправдано, но на мен ми е скъпо два пъти в годината да давам тази цена. А, и не ходя обикновено с 300 лв. кеш в портмонето - хората са измислили по-цивилизован начин на разплащане, но в Свети Лазар очевидно не са чули.

# 63
  • Мнения: 7 161
Пълнят ми душата коментари от рода,че е скъпо някъде.Още повече,че се касае до здравето ни,а не до цените в МОЛ-а да речем.
Бих приела всякакви аргументи против Св.Лазар,но не и този за цената.
Там работят най-добрите-д-р Томова,д-р Бранкова, д-р Николов и мн. други.
Това са имена,личности и специалисти доказали се през годините.
Техният труд би трябвало да е скъпо платен.
Освен това работят с най-модерна апаратура и всяка манипулация е скъпа.
Няма как на нас като клиенти да ни е евтино.
Но както каза и eli6-при Мазнейкова е 4 пъти по-евтино.
Ами тогава ходете там.
На мен лично са ми издали всякакви платежни документи,които съм поискала.

# 64
  • Мнения: 19 523
Ana,  ако си забелязала проблем беше че ми поискаха 290 лв без да има ценоразпис, предварително предупреждение, издаден фискален документ за плащането, както и какъвто и да е друг документ за прегледа. Не съм коментирала "най-добрите" специалисти, а начина им на работа. И освен това всяка уважаваща себе си клиника има възможност да се плати по банков път, с дебитна или кредитна карта, ама така явно остават следи - защо ще се улесняват пациентите, като може да се вземе кеш. Ами ако аз нямах в себе си 300 лв - какво, сигурно трябваше да си оставя личната карта и да тръгна да търся заем? Не сравнявам клиниката с тази на Мазнейкова както отново погрешно си разбрала, а просто казвам че там има ценоразпис, който ПРЕДВАРИТЕЛНО уведомява пациента за цената на манипулациите и прегледа.
И да, вече ходя на друго място, където не ми издават платежни документи само при поискване, а просто ми ги връчват в края на прегледа, в момента на плащането. А и нямам за щастие никакъв по-особен медицински проблем, за да се безпокоя че не ме преглеждат големите светила - просто споделих че отидох без никакви оплаквания на рутинен профилактичен преглед. Та аргументите ми против Св. Лазар, за да стане ясно са неудобен начин на плащане на доста пари в брой без предупреждение и издаване на фискален документ. Това е.

# 65
  • Мнения: 7 161
eli6,сега те разбрах  напълно.

Всеки път като давам мнение изхождам от моята позиция.
А тя в случая е:Предварително се интересувам за цените.
Но ако наистина не си се интересувала предварително за цените в Св.Лазар-"шокът" е голям.
Наистина е много скъпо,но аз мисля,че си заслужава.
Особено за раждане.
Защото в крайна сметка-Колко пъти раждаме в живота си!
Така,че извинявай! Hug

# 66
  • Мнения: 19 523
Чак пък шок не съм изживявала, но си беше неудобна ситуация наистина. А по въпроса за раждането - моя приятелка ще ражда там и са й казали около 2 000 и малко лева беше - не помня, но крайна цена, с всички междинни прегледи и т.н. Та това си заслужава напълно. Но за един профилакичен преглед 290??- нищо, вината си беше моя до известна степен и си взех бележка.

# 67
  • София
  • Мнения: 8 285
Не харесвам тази клиника.... споделяла съм и друг път... неприятни са ми собствениците.
Николов(а) остави приятелка да полежи за 3*200 лв. за несъществуващ проблем. "Специалистите" и апаратурата не им позволи да видят, че проблема е огромна киста на яйчниците, която на първия й преглед в МД я видяха.

От лекарите там лични контакти съм имала с:
Бранкова - зле е. Не може да ти взима пари за нещо, от което разбира. В моя случай преглед на гърдите... извършен е кабинета й на Витошка. Друга приятелка ражда при нея в Св. Лазар (беше раждала веднъж при нея и и имаше доверие) ... бяха се уговорили за една сума, уж само наем за зала щяла да плати, но после си плати като поп цялата сума (разликата беше почти двойна).
доц. д-р Томова - водила съм синът си при нея и аз с дъщеря ми на ФМ. Внимателна, специалистка, обяснява, грижовна, не те гледа в портмонето (към семейство с бебе "...не трябва да плащате, за това ви се полага направление, вземете си следващия път", след ЕКГ на синът ми поиска да го консултира и с ехограф: "вземете си направление и ми се обадете", на ФМ: "има сводни часове на ... в Св. Лзар и на ... св. София, прегледа струва съответно 70 лв. и 50 лв. в св.София е 2Д, но е напълно достатъчен за прегледа... ", качи ми снимки на дискета "... приберете я за да не ви таксуват допълнително!". Св. Лазар ми е в района и пак предпочетох да отида на м.. си Райна и да платя на друго място за прегледа)

# 68
  • Мнения: 7 161
Бранкова - зле е. Не може да ти взима пари за нещо, от което разбира.
Rolling Eyes

...една сума, уж само наем за зала щяла да плати, но после си плати като поп цялата сума (разликата беше почти двойна).

д-р Бранкова не е собственик на болницата.Разговорите за кое колко струва се водят в клиниката и не с д-р Бранкова.
Вероятно приятелката ти не е споделила всичко с теб.Няма такова понятие "наем за цяла зала" в Св.Лазар.
За това един съвет:Разбирам,че повечето раздразнения идват от голямата сума,която трябва да се плати там,за това се информирайте предварително,ако трябва и писмено.

# 69
  • София
  • Мнения: 8 285
Бранкова - зле е. Не може да ти взима пари за нещо, от което разбира.
Rolling Eyes

...една сума, уж само наем за зала щяла да плати, но после си плати като поп цялата сума (разликата беше почти двойна).

д-р Бранкова не е собственик на болницата.Разговорите за кое колко струва се водят в клиниката и не с д-р Бранкова.
Вероятно приятелката ти не е споделила всичко с теб.Няма такова понятие "наем за цяла зала" в Св.Лазар.
За това един съвет:Разбирам,че повечето раздразнения идват от голямата сума,която трябва да се плати там,за това се информирайте предварително,ако трябва и писмено.

1. Въртящите очички са, защото не съм ясна ли? ако е така ето подробности.
г-жа Бранкова ми "продаде" мамографски преглед, и според документа още си го пазя гърдите са ми ок, супер. Добре че това което е пропуснала да види е просто аномалия, а не нещо което е живото застрашаващо.
Почвам отдалече гърдите са разделени на дялове, в които са млечните канали, е аз има дялове без млечни жлези, а там където имам канали са силно нагънати и тесни. И според тази г-жа всичко е ок. Е написаното шашна не само мамоложката ми но и лаборантката, която й помага.
Можеш ли да ми кажеш колко жени преди 5-6 г са си правили такива прегледи и то преди да родят - малко, ако са били 10% да знаеш, че са били много. Е аз имах такъв преглед от по-малко от година преди самото раждане. Знаех, че гърдите ми са наред, а от там не излизаше нищо. Сигурно щях да си спестя много тревоги и укори, че не мога да си храня детето, ако знаех истината.

2. Споделила е.
Знам кои са собствениците.
Бранкова я беше обработвала така, за да роди там. Имала договорка със собствениците, клиниката беше сравнително нова. Според теб трябваше да й поиска да види писмена договорка ли? Приятелката ми имаше и друга възможност за избор. Но реши така и така ще плаща, защо да не е легално, почти същата (малко повече) сума в частна клиника. Сумата не я е затруднила ни най-малко важно е обаче отношението.
Самата тя нямаше проблемно раждане и хубаво, че като съм чела как ги извозват към други болници не ми се мисли.

# 70
  • Мнения: 7 161
Въртящите се очички бяха за това,че вероятно беше пропуснала частицата НЕ в цитираното от мен изречение.Просто не исках да гадая дали е така.
Ще ти отговоря за последен път за да не превърнем темата в спор.

Ти го каза точно:д-р Бранкова не е видяла нищо животозастрашаващо при прегледа.
Ако беше видяла такова -щеше да те изпрати при специалист мамолог.
Защото тя не е такъв.Най-добра е в Патологична бременност.

Познавам д-р Бранкова от 15 години.Трите ми деца са родени при нея-1995,2000,2007г.
Първото в Майчин дом.Второ и трето в Св.Лазар.
Тя не "обработва" никого да ражда където и да било.
1999 г. се пенсионира и напусна Майчин дом по много причини.От тогава води ражданията си в Св.Лазар и това е въпрос на избор на пациента,а не нейна обработка.

Извозването към други болници се случва и на други места.
Поздрави. Hug

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 15:34 от ana_

# 71
  • София
  • Мнения: 8 285
Ако искаш отговаряй, за мен е некадърна.
Да напише, че нещо е в нормата без изменения, което не е истина е немарливост, ако не разбира да не гледа.... тя се изявяваше като мамолог, когато ми взе парите не каза, че не разбира.

Обработва!
Мен ме е обработвала да ми следи бременността.

# 72
  • Мнения: 865
и аз съм родила двете си деца при Бранкова в св. Лазар и съм много доволна...имах й пълно доверие и родих напълно износени деца след префектно водена бременност... за всички лекари има противоречиви мнения и никой никого не е закарал насила нито при Бранкова, нито в Лазар

# 73
  • Мнения: 552
Болницата е луксозна, спор няма.Но, при мен лично не се представиха добре.За съжаление не помня името на докторицата, която ме доведе до тогавашнато ми положение, но помня, че беше с очила и леко русолява.След като ми останови бременност като опипа вътрешно изцяло матката ми и яйчниците ми, ми докара ужасен кръвоизлив и още по-ужасно отлепяне на плацентата, което успяхме да преодолеем, с помощта на д-р Чалманов, с 2 месеца лежане плътно на легло и куп задържащи медикаменти.
Ако оставим това ми "впечатление" настрана, всеизвестно е, че при тежки, оплетени случаи, прещат родилките и бебетата в МД или Шейново.

# 74
  • София
  • Мнения: 8 285
Киша, права си никой не ме е заставил да съм при тях и аз не отидох.... Ами не ми хареса Бранкова още преди са установя колко е "способна".  За мен лекарите са добри не когато всико е наред, а когато има проблем и те да реагират адекватно, предпочитам строгостта пред мазнотията.... въпрос на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт