Някой да има инфо за " Свети Лазар" ?

  • 26 471
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 93
Аз съм изцяло за държавните болници.
Имах възможност да раждам в частна и ги обиколих всичките!
Но накрая си избрах майчин дом.
Отношението,хигиената са под всякакви критика.
Но апаратура и опит, а бе изобщо организация по отношение
здравето на детето е на най-високо ниво.
Все пак не сме на хотел,а за да родим детето живо и здраво!
Пожелавам го на всеки Grinning

# 46
  • Мнения: 384
Аз съм изцяло за държавните болници.
Имах възможност да раждам в частна и ги обиколих всичките!
Но накрая си избрах майчин дом.
Отношението,хигиената са под всякакви критика.
Но апаратура и опит, а бе изобщо организация по отношение
здравето на детето е на най-високо ниво.
Все пак не сме на хотел,а за да родим детето живо и здраво!
Пожелавам го на всеки Grinning
МД-София е единствения по-лош избор от Св.Лазар в София според мен!Каква апаратура,какви специалисти все едно съм била в друг Майчен дом!? ooooh!
А мизерията и лепсата на елементарна хигиена изобщо не са за пренебрегване!

Не си уцелила мястото за рекламен пост на МД!Темата е за Свети Лазар Thinking

# 47
  • София
  • Мнения: 1 395


Колкото до удостоверението за раждане, коя болница според вас го носи в общината, че не се сещам?!?!? Дори и в Токуда - която така прехвалвате си го носиш сама в общината?!?!? И от къде на къде ще е работа на болницата да ви носи удостоверението за раждане в общината?!?!?!



Нещо бъркаш. И в  двете болници, в които съм раждала се погрижиха да изпратят инфо за бебето до общината, а аз после отидох да си взема акта за раждане. Става дума за Шейново 2005 и Токуда 2008. в този смисъл поведението на персонала в "Свети Лазар" не е нормално иначе за друго по отношение на тях не мога да кажа.

# 48
  • Мнения: 372
Раждах там, но далечната 2002 г. Отношение супер, чисто, уютно, като хотел. НО...имаше усложнения. Беше планово секцио, по мое желание, никой не е настоявал. Следиха и бременността ми. В дена на операцията никой не си направи труда да ми направи ехограф. Пъпната връв се беше омотала около врата й, видяха, докато я вадеха, не изплака, беше на изкуствено дишане, с някакви маски, и само един неонатолог. Жената трепереше и не смееше да ме погледне. На косъм се разминахме. На мен ми предозираха упойката /спинална/, почти ми спря дишането, ужасна болка в гърдите. Разрезът ми е 22 см., такъв не съм виждала на друг. Но се радвам, че сме живи и здрави.
Добра болница, но когато всичко е нормално и липсват усложнения.
Дано с годините нещата да са се подобрили.

# 49
  • Мнения: 27
Здравейте,
Аз имам един въпрос към раждалите в св. Лазар, гинеколозите там имат ли право да издават болнични листове?
Защото чух от няколко места , че частните клиники и лекари не могат да издават болнични, и ако наистина е така, как се процедира в този случай?

# 50
  • Мнения: 4
Здравейте,
Аз имам един въпрос към раждалите в св. Лазар, гинеколозите там имат ли право да издават болнични листове?
Защото чух от няколко места , че частните клиники и лекари не могат да издават болнични, и ако наистина е така, как се процедира в този случай?
Дават ти болничен за 45-те дни преди раждане, но аз ходих там и на женска консултация. А за останалите дни, ако  детето ти е записано там на детска консултация. Ако пък не е, тогава си взимаш от избрания личен лекар Simple Smile
Не знам какво имаш предвид като питаш за "право да издават болнични", но болничния си беше редовен и не съм имала проблеми в НОИ. Беше си написан абсолютно вярно и мина от първия път (направо да не повярваш) Laughing

# 51
  • Мнения: 27
Мерси много , ksen     bouquet   bouquet
Бях чула, че частните лекари не могат да издават болнични, а само тези , които работят по здравна каса, но явно не е така  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 95
За болничния лист - Дават, но...за да ти го издадат трябвало уж да си лежал там. Престоят там за 1 ден е 200 лв. За болничния трябват 2 дни. Накратко - за първия болничен ми взеха 400 лв. уж съм лежала във болница и си плащам престоя. Това е за първия...после следващите са безплатни...освен ако не се наложи пак да лежиш наужким...
А и...не съм искала да казвам лошо за болницата...Там е супер...
НО ДА НЯМАШ УСЛОЖНЕНИЯ....
Имаш ли жална ти майка....
Гарантирам от собствен опит.
И никой да не ми говори за бутикови болници.
Като са бутикови и като вземат по 1000 лв на ден за интензивни грижи за бебе ПИТАМ?
1. Защо нямат неонатологично отделение?
2.Защо нямат медикаментите да извършват това интензивно лечение?
3.Защо като са толкова способни....моето бебе беше откарано в Токуда?
Не се лъжете мамчета. Ако сте сигурни че всичко с раждането и бебето ви ще е наред раждайте там. Наистина ще останете доволни. За нас с проблемите остават лошите спомени, горчилката и разочарованието и съжалението че ако сме избрали друга болница на проблемите ни ще е отвърнато с подобаващи грижи!

# 53
  • Мнения: 223
От 2400 до 5000 лв.секциото е 1500лв.,останалото се определя от лукса и разположението на стаята.в цената 2400 са вкл.ваксина,преглед за теб и т.н.,но и доста злоупотребяват ,защото ще ти изредят бая неща включени,а сл.това се оказва че се доплащат!Аз не им симпатизирам най-меко казано! #2gunfire

Глупости на търкалета. Ти там ли ражда?

Защото аз родих там. Цената беше твърда, нищо не съм доплащала. Обслужването беше на ниво, а аз съм много взискателна  Wink

# 54
  • Мнения: 753
Тая клиника/защото това не е болница/ все още ли има пациенти..........след всички гафове #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 55
  • Мнения: 95
Да права си - цената е твърда! НО...има едно голямо НО...понякога се налага да бъдат извършени допълнителни манипулации. За които разбираш на по-късен етап. Никой не ти казва - ей трябва да се направи това и това, ще струва това и това-това. При нас беше така. Грижим се за бебето не се притеснявайте - дрън-дрън....а на края се оказа че за три дни грижите за него са стрували 2600 лв. + раждането отделно. После ни преместиха в Токуда. Където ни разясниха, че грижите в Свети Лазар са били повече от неадекватни. И че ако веднага му е направена съртефакт терапия/не съм сигурна за името/ детето е щяло много по-бързо да се възстанови. Леко ни намекнаха, че са го стабилизирали три дни и са чакали да трупат парички, вместо веднага да го изпратят в Токуда.

# 56
  • Мнения: 95
Вижте...нямам нищо против Свети Лазар. Да изпатихме си от тях, но виждаме че има и много доволни хора.
Иска ми се такива клиника да не гледат само финансовата си изгода, а наистина да помагат на хората. Иска ми се да бяха говорили с нас. Да ни бяха обяснили всичко, да ни бяха казали цената на техните услуги в ситуацията...да ни бяха предложили варианти. За да изберем най-доброто за нас и бебето. Не се оплаквам че са ни взели 2600 за грижите за бебето, яд ме е че само са ги взели без наистина да са му помогнали. Яд ме е че трябваше да изчакат здравето на бебето ни да достигне критични показатели за да го преместят някъде където знаят че могат да му помогнат адекватно. Само за да могат да вземат тези 2600лв. За които нямаме нито касов бон, нито фактура. А и...за тези грижи няма и ценоразпис. Питахме нееднократно за цените на интензивните грижи и ни се отговори, че тях ги знаят само управителите, няма официален ценоразпис и те си ги решават. Питахме и управителя - каза че като има време ще ги изчислява. Но и той не ни каза горе-долу за каква сума става въпрос.
Но както казах - проблемът не е в сумата, а че срещу тях не получихме нищо...нищичко!!!
А и ... тъпо е, че в сайта си пишат, че имат неонатологично отделение и че са готови да се грижат за бебета с проблеми. Не е вярно. А и това за бутиковата болница...доста глупаво. Бутикова болница...какво означава това!?!? Каквато ще да е. Просто да не лъжат че могат да се грижат за бебета с проблеми. А и ако могат тогава защо в документите преди раждането те карат да декларираш, че имат право да извозят бебето и теб в друга болница. Нали могат всичко, но си връзват гащите?!?
А и в сайта пише, че при тях няма смъртен случай с бебе. Май се дължи на това, че като се влоши някое бебе го откарват в друга болница. Там да им оправят бъкиите и там да си завишават показателите по смърност на бебета, Нали??? Хитреци. То и баба знае така. При нас няма смъртен случай, защото като се закучат нещата откарваме бебето и родилката в друга болница. Има бебе има проблем - няма бебе няма проблем!!!

# 57
  • Мнения: 2 653
Аз съм писала и преди за тази клиника.
Раждала съм там.И пак бих раждала там, но с едно условие- при проблем веднага да бъдем откарани в друга болница.
И няма да си променя мнението, защото аз , мъжа ми и детето сме получили добри грижи там.на мъжа ми му обясняваха всичко което ще правят на мен, той е бил с мен докато тръгнах за операционната, от болницата са му се обадили да дойде да види детето, защото не пожела да присъства , а чакаше в кафето отсреща,стоя с мен в реанимацията, после в стаята ми с бебето, можеше да идва, когато си пожелае .... помогнаха ми да започна да кърмя, обясниха ми доста неща, не съм носила абсолютно нищо, имах си собствена стая, без да ме е страх, че някой ще ми открадне телефона, лаптопа, документите....не съм си носила куфар с катинар(това съм го чела в отчетната ми тема, за държавна болница), за да си съхранявам там вещите , обстановката т.н. и т.н.
Единствено условието за прехвърляне в друга болница, съм го решила, заради отрицателните мнения.Защото наистина може и да стане фал- във всяка болница става.Защото раждането в Св.Лазар за мен беше подобно на раждане у дома- така съм се чувствала, а ако раждах у дома пак щяха да ме карат в болница , ако има усложнения.
Просто избирам да раждам там- заради по-горе написаното, а не заради специалистите.
И всъщност не ме учудва това, че нямат ценоразпис, не дават фактури и т.н. - това е България.Има неща, които ще бъдат променени най-рано от нашите деца.
Преди да реши  една жена къде иска да ражда- трябва да си изясни какво очаква, за да няма после за какво да съжалява.

# 58
  • Мнения: 7 163
Родих второто и третото си дете в Свети Лазар.
Бременността ми беше следена от д-р Маргарита Бранкова в нейния частен кабинет на бул.Витоша.
Като във всяка една тема-винаги ще има недоволни и доволни.
Аз съм от вторите.
Едно планово секцио и едно нормално раждане.Болка не съм изпитала и за минута.То кой ли обича да го боли,но аз съм от тези,които не мога да търпя болка.
За болницата-само хубави неща мога да кажа.
Много е скъпо,но удоволствието да родиш там си заслужава цената.

# 59
  • Мнения: 2
отвратително място и некадърни "лекари"

Общи условия

Активация на акаунт