Мами в Италия 4

  • 14 362
  • 269
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 425
Добро утро и от нас:)
Браво Ани за уроците;)
Момичета,нищо не казахте за по още една гофретка...аз не мога да си тръгна иначе;)Тъй като сега са празници аз само давам идейка за понеделник следобед например!Аз най-вероятно си заминавм другия четвъртък  Flutter
И аз пак да си питам за яйцата...четох,четох и то май си зависи от самите яйца,но ще ги варим в чорапогащник,сол,отдолу кърпа и на бавен огън пък да видим;)
Лек ден от нас:)

# 196
  • Мнения: 5 476
Браво на учителката!  Wink  и да не си много строга! bouquet

  Мацки,я да ви светна по т.нар. bella vita тук.
Не помня кой беше писал преди време за стандарта на живот -всички имали коли,къщи и т.нат....
Вчера подписахме нотариалния договор за продажба на нашето жилище...и отидохме до банката да видим за кредита за новия апартамент...та..значи-50 процента от стойността на жилището ги имаме...късмет,че съпруга ми е с контрато ал темпо индетерминато (в противен случай -забравяш за всякакви кредити!).Естествено факта,че сме трима и аз нямам постоянна работа е утежняващо обстоятелство...и така трябва да изтеглим 140 000 еуро...за максималния срок от 30 год.(защото изобщо не се знае кога ще мога да си намеря работа тука!)и като погледенеш сумата накрая...след 30 години ти си изплатил на банката главницата от 140 000 еуро плюс  124 615 еуро лихви -или общо 264 615 еуро #Crazy
 
  А за намирането на работа-вече тотално се отчаях...наложи се да си прескачам някоя лауреа(да не я пиша!)само разгеле някой се обади и пак нищо!Пълно с обяви и нищо реално насреща!И като си спомня,че в САЩ си намерих работа по интернет и то в Банка!Тук е някакъв абсурд просто! #CrazyДала съм 13 години от живота си ,над средно образование...да не ви казвам колко ми е струвал МБА в САЩ...и тука за един call center,с три сменен работен ден и със завидната заплата от 415 еуро да не можеш да се класираш...
  Като нямам познати и мъж ми няма връзки - това е!!!
А същевременно където и да идеш - пълно с некадърници и некомпетентни навсякъде...в пощата- 10 мин ми писаха името на компютъра- една дама ,дето не знае буквите къде са и пишеше само с единия пръст  #Crazy....отиваш в банката- смениха са 4 служителя,докато някой може да ти обясни условията по заема...в болницата- 3 пъти ме пращаха за едно и също изследване..и всеки път плащаш тикет от по 45 еуро!...да не продължавам и вие със сигурност сте се сблъсквали с подобни неща....
  По-голяма стегнация в икономическа гледна точка не съм виждала! #2gunfire
 
 Ето хубавия живот тук-до гуша - пълен със заеми ,несигурност и стрес!

Ще ме извините за тона...но не знам вече какво да кажа.. #Cussing out

# 197
  • Мнения: 714
А сега един пост, за да ви разкажа какво ми се случи Grinning

Отивам си аз на лекции и в маршрутката ме заговори една жена, която не знаеше къде да слезе и някакви такива работи. От дума на дума взе да ми се оплаква от учителите на дъщеря си, която е в гимназията. Все ги нямало, а който идва не преподава като хората и т.н., та се налагало детето да си помага с частни уроци. Всичко ок, ама по италиански още не била намерила учителка Laughing Викам й: "Ами аз владея италиански", ама така, по-скоро си разсъждавах на глас Crazy И тя като скокна, като се зарадва, даде ми визитка - "Обади се, обади се!"
Обадих й се и вече се разбрахме за урок утре Simple Smile
Не се притеснявам, понеже това не е някаква новост за мен. Като бях 1 и 2 курс си припечелвах парички, давайки частни уроци по математика и английски. Сега пък с италианския ептен няма да се зоря, даже ще са ми забавни тези уроци Party
Малко ми е странно, защото ми дойде много неочаквано, ама сигурно е за хубаво Simple Smile

Това е от мен  bouquet
Лека нощ!

Здрасти, колежке  bouquet Wink Laughing Laughing и аз се правя на даскалица  Wink

Лени, не можах да видя за какъв колан говорите, ама ако е за термоколан ще ти кажа какво ми каза моя прословут фитнес инструктор.
Аз като върла маниачка (дето сега нямам една минута време да отида) като почнах интензивната програма, си купих термопанталон, или по-точно нещо като клин който е прилепнал плътно по тялото и почва от под циците и свършва преди коляното. Първата ми работа преди да се облека с това чудо беше да питам дали това има ефект. Да, ефект има, когато правиш гимнастика, защото спомага за по-голямо затопляне и съответно по-бързо движение на кръвта и по-бързо изгаряне съответно. Но освен мазнини се губи и много вода, която следва да пийнете после (не казвам, че е лошо). Правих гимнастика с въпросния клин и мога да кажа, че ефектът е видим дори и след една тренировка, но това е заради голямото количество отделена вода според мен.

Точка трета от дневния ред! Мацки, нещо важно!!!
Както знаете, тука от летището вече има полети за София. Нещо, което виждам тази сутрин - полета трябваше да излети в 7и 20 ако не се лъжа. Пътниците са още тука и са обсадили гишето за информация и никой не може да им каже още ще летят ли или не  #2gunfire  #2gunfire  #Cussing out На сайта на летището пише излитане в 9, но виждам, че още не са излетяли.
Веднага щом науча нещо друго, ще осведомя!

# 198
  • Мнения: 2 379
140 000 еуро плюс  124 615 еуро лихви -или общо 264 615 еуро #Crazy

Това направо ме разби!!! Shocked Ужас!

А за работата Rolling Eyes ... Точно вчера Лени пусна една тема в Клюкарника за заплатите и мотивацията на служителите, та там бистрим факти около не розовата действителност в Бг.
Сега и ти тук с други факти от друга действителност, а картинката пак е плачевна.
Не знам, Джорджа ... Не мога да си представя, че един работодател няма да иска да наеме амбициозен и квалифициран човек, за да му върши работата. Няма логика!?
Ти как си го обясняваш това? Rolling Eyes
След някоя и друга година и за мен ще приключи студентстването и не ми се мисли как ще се оправям тогава ooooh!

# 199
  • Мнения: 2 379
термопанталон, или по-точно нещо като клин който е прилепнал плътно по тялото и почва от под циците и свършва преди коляното.

Това е друго. И аз имам такъв клин и си го слагам под анцуга, когато ходя да тичам в парка.
От такъв клин определено има положителен ефект, макар и не чудеса Grinning
НО има смисъл да се ползва само при кардио упражнения - тичане, скачане, аеробика или на кардио уредите във фитнеса. Това, дето го рекламират - носиш си клина под дрехите, докато си гледаш тв и слабееш - са пълни глупости Sick
А Лени май говори за един колан, който има и ток и сам се загрява, даже пари и те пържи, ако се вярва на описанията на разните недоволни ... SaunaBelt, ако не бъркам?

# 200
  • Мнения: 2 379
Браво на учителката!  Wink  и да не си много строга! bouquet

Не съм строга Grinning Даже съм много ларж!
Е, ако се наложи, понякога съм и строга, но справедлива Twisted Evil


Кала, гофрета в понеделник следобед звучи добре Blush
Обаче аз наистина поднових диетата, та само вода ще сърбам. Но на мен това не ми пречи. Нали аз още тогава ви казах, да внимавате какво си поръчвате, че тия гофрети са едни такива големи, сладки и тежки, а вие: "Знаем, знаем" Laughing Работата е там, че аз хич не обичам сладко (поне това!).
Само не знам дали майка ми и баща ми няма да ме отвлекат на вилата за Великден Crazy Като стане ясно, ще пускам смс.

# 201
  • Мнения: 5 476
Както казва мъжа ми Италия е страна на mantenuti...Икономиката е базирана на малки и средни предприятия,обикновенно на семейни начала(затова и е трудно да наемат непознат човек!).Отделно на това има много утежнане бюрократична машина на всякакво ниво.Започни с парламента- за какво са им Камера и Сенат! #Crazy
  До преди няколко години всичко се крепеше ,благодарение на етикета:"Made in Italy"...сега обаче това го пишат навсякъде и пазара залят с фалшиви стоки,поддтиска месното производство!
  Отделно на ръка-еурото ,при което търговците вдигат двойно цените,а заплатите са почти същите!
А съвсем настрана да оставим глобалната икономическа криза и разстежа на цените на петрола!
  По отношение на квалификациите,какво да ти кажа-където работи мъжа ми също е така-10 човека са,всичките взимат еднакви заплати-2 работят,другите си клатят краката и нищо не отбират(всеки е препоръчан от някого!).Получава се абсурда,че когато той си свърши работата предсрочно,трябва да си трае и да чака другите да се справят,за да не вдига високо летвата!
Лично за мен-факта е ,че съм ЖЕНА ,че и ЧУЖДЕНКА!!!Това е реалността-не случайно има министерство за pari oportunita и само се врънкат за квотите роза...жените в последните 20 год.са започнали по-масово  да работят тук!
  В колко професии  не можеш и да припариш,защото са семейна традиция!  #Crazy Нотариуси,аптекари!
Имам приятелка,която е завършила фармация,приравнила си е дипломата тук и тя е безработна!
  Когато аз дойдох тук да оценявам кредити-ми стана ясно,че  всички живеят на стари лаври,които обаче са на път да се изчерпят!Изумиха ме местни работодатели с фалшивите баланси,които предлагаха и с фабриките,пълни с нелегално работещи!Добре,че са те(имам предвид горките ектракомунитари,дето само ги плюят по медиите!)-иначе съвсем да е клекнала икономиката!
  А за колосите на икономиката да не говорим-Ал Италия,Пармалат,Фиат и т.нат,ограбени от некадърни менаджери....се крепят на постоянна държавна субсидия...просто за престиж и хвърляне на прах в очите на хората!
  

# 202
  • Мнения: 1 072
:

  Мацки,я да ви светна по т.нар. bella vita тук.
:
 
  А за намирането на работа-вече тотално се отчаях...наложи се да си прескачам някоя лауреа(да не я пиша!)само разгеле някой се обади и пак нищо!Пълно с обяви и нищо реално насреща!

Гери, ако ще те успикои не си единствената на тази опашка. Моят мьж е на сьщото дередже Whistlingимам 4увството, 4е колкото пове4е квалификации имаш, дипломи, специализации по сложно става с намирането на работа. Той сравнително от скоро запо4на да тьрси и с помоща на агенция за намиране на работа, но до сега нищо. На времето Миодраг Иванов имаше един такьв лаф Тьрсете врьзки на вси4ки нива Wink
това за лихвите няма да го коментирам #Crazyква са тия цифри ooooh!глава да те бльсне...

# 203
  • Мнения: 714
Джорджа, уелкъм ту дъ риъл уърлд  newsm78
Бенвенута в царството на връзките, познанствата и некадърниците  #Cussing out
Имам приятелка английски филолог, която прави кафета и капучино в близкия бар от сутрин до вечер. newsm78

За да си купиш жилище на цените които са в момента, аз мисля, че като взема заем, трябва да го изплащат и внуците ми! Аз си направих една проста калкулация, която ми показа, че аз повече от един живот трябва да изплащам заем за жилище, което накрая дори няма да е мое, а заема ще трябва да продължат да го изплащат децата ми! Просто е немислимо! Да не говорим че наистина ако не си служител нает за неопределено време можеш спокойно да идеш да се гръмнеш щото и 1000 евро краткосрочен заем не ти дават.

А за работа - аз се наложи да си измисля работа за мен, защото нямаше! Подала съм над 100 си-вита, обиколила съм всички агенции в Бергамо и Тревильо ... тия се хващат за главите и викат, ама наистина ли ги владееш всичките тия неща ... Никой досега не ми се е обадил. Наложи се да изкарам курс за квалификация и намерих работа на летището на Бергамо. Беше ужасно и колегите ме третираха зле, те си говореха помежду си, аз за тях не съществувах. Същото се отнасяше и за една рускиня. Нагледах се на супергафове от рода, една колежка натовари един цял самолет с пътници, само че самолета беше за Валенсия, а пътниците бяха за Франкфурт  #Crazy Или заради една друга заспала овца един самолет закъсня с 2 часа, защото по нейна грешка се оказа един багаж в повече на борда, тоест самолетът не може да излети с един ничий багаж поради мерки за сигурност! Всички пасажери бяха принудени да слязат на плаца и да се строят пред багажните отделения като всеки от тях си разпознае багажа  #Crazy
Аз не допуснах нито една грешчица ... нито една. Спасила съм много гафове и съм покрила много колеги да ходят да пушат, да ядат и т.н. Даваха ми най-кофти смените и най-кофти полетите. Случвало се е пасажери да ме наричат курва и кучка. Един черен искаше да ме бие. Между един полет и друг нямах време дори да се изпикая.
И накрая като благодарност ме оставиха вкъщи, защото нямам връзки, а напираха други девойки да работят на чек-ина. А аз бях прекалено старателна и някой се уплаши да не би да му изстине местенцето.
Всъщност, направиха ми услуга  Mr. Green
Този опит обаче ми послужи за друго. Започнах собствен бизнес. Малък но печеливш. Да, скъсвам си гъза. Но има защо. И още нещо - милите ми ексколеги, особено тия дето се държаха лошо с мене, идват да питат няма ли да се намери за тях някаква допълнителна работица при мен, че не им стигали паричките  Mr. Green
Правя си душевна мастурбация да им отговарям, че ще си помисля  Mr. Green Да бе, точно тия дето ги знам кви са некадърници  Sunglasses
А, и още - идват пак такива колеги да ме молят за уроци по английски хахаххахахахххха. Ми имат нужда хората, аз съм свидетел как по време на бординг като се правят обяви по микрофона на английски, пасажерите се превиват от смях.  #Crazy

Джорджа, бай дъ уей говориш ли немски? Важно е.

# 204
  • Мнения: 5 476
  EmbarassedЕ ,за съжаление до немски не стигнах-говоря перфектен английски,руски и италиански.. #Crazy

а в духа на по-горе казаното ...стигнах дотам,че хората си измислят дипломи и квалификации,аз си ги премълчавам...на някой места пращам даже само със средно обрезование...и пак нищо!В последно време пращам и само с фамилното име на мъжа ми,иначе изобщо не се обажда никой-така поне звънят понякога...
  Последно правих психологически тест от 400 въпроса-за един час!Справих се!После интервю от 2 часа в агенцията за работа и още едно от около час с прекия работодател...всичко това за продавачка в магазин за мебели! #Crazy и то без постоянна заплата,а на процент и контрато а проджето!
  И накрая никой не се обади повече!Като звъннах да питам-казаха ми -чудесни резултати и добро впечатление съм създала,но съм омъжена...а те търсели млади момичета!Че да го бяха казали първо! newsm78
  Като имаш предвид,че последната заемана от мен позиция е Asset manager for SouthEuropean market,в банка номер едно в САЩ ,изобщо не ти казвам заплатата...представи си докъде съм стигнала...
А снощи се почувствах така унижена-в банката(като ходихме да се информираме за кредита) ,като почнаха да ме гледат със съжаление..."Ама тя не работи ли?Сигурно защото е чужденка-не говори добре езика ...поне като баданте или колф може да намери??"...Да ти дойде да ги    .. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 205
  • Мнения: 5 476
Малко да разведря темата...след като написах гневен майл на Делл,заради изтритите букви на клавиатурата на лаптопа,за няма и 4 месеца...преди малко ми звъни на вратата куриер и ми доставиха чистак нова клавиатура!!
  Да не повярваш направо!Евала на тия ирландци!!  bouquet
  Само дето изобщо не схващам как да я сменя  newsm78 ...ще чакам Масимо да си дойде да мислим заедно..

# 206
  • Мнения: 2 379
"Ама тя не работи ли?Сигурно защото е чужденка-не говори добре езика ...поне като баданте или колф може да намери??"

Еми, явно това е мнението на много от местните за чужденките Rolling Eyes
И мен разни баби и лели на Симоне все ме впрягат как като си завърша университета, ще ида окончателно в Италия, ще си намеря работа в някоя къща като баданте или донна ди сервизио и така - идилия. Ама не го кават, за да ме обидят. Съвсем добронамерени са.
Аз преди си мислех, че ми говорят глупости, защото са стари, поизкуфяли и нищо не разбират, ама явно са повече реалистки Rolling Eyes
А веднъж една приятелка италианка, която има 3 деца, направо ме уби hahaha Нещо се закачах с децата и на майтап написах на едно листче имената на всички от семейството им на кирилица. Те много се развълуваха и веднага го носят на майка си. Тя го погледна Shocked и ме пита: "Ами щом са ви толкова странни буквите, успявате ли изобщо да се научите да четете на италиански?" Laughing
Ами може просто да не ви вярват, че можете нещо Mr. Green То твърде суперменски изглежда!
Но не може всички да са толкова залупени (малко оптимизъм). В крайна сметка Италия е по-реална страна от България. В смисъл, че в Бг много повече неща се правят проформа, докато в Италия все нещо сработва. Трудно ще е, гадно ще е, но рано или късно някой трябва да оцени уменията и опита ви! Пак повтарям - иначе няма логика! Sad

# 207
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Баси,писах,писах и накрая а_ха да пусна постинга и ми го изтри  #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Както и да е, в кратце: явно аз съм била късметлийка , заЩото и на колокуите и където съм работила никога не са се държали зле с мен,заЩото съм 4ужденка. Напротив:даже мога да кажа,4е "имам доста фенове" Wink и колегите ми ме уважават,но мисля,4е се дължи на това как си върШа работата  и на характера ми.  Thinking Пожелавам ви да нямате пове4е отрицателни емоции ( или поне да са по_малко  Rolling Eyes ) нел мондо дел лаворо и извън него и скоро да има добри новини.  Hug  bouquet
Гери тия от Делл са железни,бравус. smile3501

# 208
Както казва мъжа ми Италия е страна на mantenuti...Икономиката е базирана на малки и средни предприятия,обикновенно на семейни начала(затова и е трудно да наемат непознат човек!).Отделно на това има много утежнане бюрократична машина на всякакво ниво.Започни с парламента- за какво са им Камера и Сенат! #Crazy
  До преди няколко години всичко се крепеше ,благодарение на етикета:"Made in Italy"...сега обаче това го пишат навсякъде и пазара залят с фалшиви стоки,поддтиска месното производство!
  Отделно на ръка-еурото ,при което търговците вдигат двойно цените,а заплатите са почти същите!
А съвсем настрана да оставим глобалната икономическа криза и разстежа на цените на петрола!
  По отношение на квалификациите,какво да ти кажа-където работи мъжа ми също е така-10 човека са,всичките взимат еднакви заплати-2 работят,другите си клатят краката и нищо не отбират(всеки е препоръчан от някого!).Получава се абсурда,че когато той си свърши работата предсрочно,трябва да си трае и да чака другите да се справят,за да не вдига високо летвата!
Лично за мен-факта е ,че съм ЖЕНА ,че и ЧУЖДЕНКА!!!Това е реалността-не случайно има министерство за pari oportunita и само се врънкат за квотите роза...жените в последните 20 год.са започнали по-масово  да работят тук!
  В колко професии  не можеш и да припариш,защото са семейна традиция!  #Crazy Нотариуси,аптекари!
Имам приятелка,която е завършила фармация,приравнила си е дипломата тук и тя е безработна!
  Когато аз дойдох тук да оценявам кредити-ми стана ясно,че  всички живеят на стари лаври,които обаче са на път да се изчерпят!Изумиха ме местни работодатели с фалшивите баланси,които предлагаха и с фабриките,пълни с нелегално работещи!Добре,че са те(имам предвид горките ектракомунитари,дето само ги плюят по медиите!)-иначе съвсем да е клекнала икономиката!
  А за колосите на икономиката да не говорим-Ал Италия,Пармалат,Фиат и т.нат,ограбени от некадърни менаджери....се крепят на постоянна държавна субсидия...просто за престиж и хвърляне на прах в очите на хората!
  


i az se izumiavam  na nekoi pretenzii a ma kvo...Sick

# 209
  • Мнения: 5 476
Както казва мъжа ми Италия е страна на mantenuti...Икономиката е базирана на малки и средни предприятия,обикновенно на семейни начала(затова и е трудно да наемат непознат човек!).Отделно на това има много утежнане бюрократична машина на всякакво ниво.Започни с парламента- за какво са им Камера и Сенат! #Crazy
  До преди няколко години всичко се крепеше ,благодарение на етикета:"Made in Italy"...сега обаче това го пишат навсякъде и пазара залят с фалшиви стоки,поддтиска месното производство!
  Отделно на ръка-еурото ,при което търговците вдигат двойно цените,а заплатите са почти същите!
А съвсем настрана да оставим глобалната икономическа криза и разстежа на цените на петрола!
  По отношение на квалификациите,какво да ти кажа-където работи мъжа ми също е така-10 човека са,всичките взимат еднакви заплати-2 работят,другите си клатят краката и нищо не отбират(всеки е препоръчан от някого!).Получава се абсурда,че когато той си свърши работата предсрочно,трябва да си трае и да чака другите да се справят,за да не вдига високо летвата!
Лично за мен-факта е ,че съм ЖЕНА ,че и ЧУЖДЕНКА!!!Това е реалността-не случайно има министерство за pari oportunita и само се врънкат за квотите роза...жените в последните 20 год.са започнали по-масово  да работят тук!
  В колко професии  не можеш и да припариш,защото са семейна традиция!  #Crazy Нотариуси,аптекари!
Имам приятелка,която е завършила фармация,приравнила си е дипломата тук и тя е безработна!
  Когато аз дойдох тук да оценявам кредити-ми стана ясно,че  всички живеят на стари лаври,които обаче са на път да се изчерпят!Изумиха ме местни работодатели с фалшивите баланси,които предлагаха и с фабриките,пълни с нелегално работещи!Добре,че са те(имам предвид горките ектракомунитари,дето само ги плюят по медиите!)-иначе съвсем да е клекнала икономиката!
  А за колосите на икономиката да не говорим-Ал Италия,Пармалат,Фиат и т.нат,ограбени от некадърни менаджери....се крепят на постоянна държавна субсидия...просто за престиж и хвърляне на прах в очите на хората!
  


i az se izumiavam  na nekoi pretenzii a ma kvo...Sick

Виж какво..като пишеш на клавиатура ,която е на латиница е нормално да сгрешиш!Освен това и е ясно от тона на постинга ми,че изобщо не ми е до граматика!
 Пък то ако имаш нещо да кажеш можеш  поне да имаш достойнството да се представиш с името си!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт