Истории от мюсюлманския свят

  • 250 224
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 32 151
Да, Клонинг. Беше ми интересна тази култура, която беше показана там.

Мисля, че имаше два сериала Клонинг. Може и да се лъжа де  newsm78
Искаше ми се тогава да го гледам. Не толкова заради културата, а заради самата идея за клонирането, но така и нямах време.

# 31
  • Мнения: 5 289
Аз съм чувала разкази за Дубай от моя позната, чиято майка работи там и тя ходи лятото при нея. В общи линии това, което ми е казвала, че не би отишла да живее там, че има различно отношение към жените, че ходели на плаж облечени с някакви специални бански, т.е. целите облечени, че ако излезе сама на улицата, особено в някои квартали, си е страшно. Ами и рая на земята да е там, не бих искала никога да живея там, даже нямам желание да отида на екскурзия  до тази и подобни страни  Confused
А, сетих се още за една - майка на момиче, женено пак в Дубай - не ми е много близка и не сме говорили в подробности и все пак казва, че  не е като да си е в България, няма тези права и свободи, даже не знам дали би могла да се върне с децата си тук, ако поиска  newsm78 Съмнява ме  Rolling Eyes

# 32
  • Берлин
  • Мнения: 4 583
И аз се включвам. С уговорката,че най-задълбочено мога да говоря за Турция, но едва ли ще е интересно предвид особената ни взаимовръзка със съседката  Peace

# 33
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Разкажете нещо за ежедневието на децата момичета 12-13 годишни в СА, Пакистан, Афганистан, Иран... Имам дъщеря на тази възраст и ми е интересно.

Прочети книгата:"Аз съм Малала" ...

# 34
  • Мнения: 1 825
не мога да ги разбера тези облечени с черни чаешафи, като нинджи, пазаруват дрехи като ненормални. Къде ги обличат, като са все като вдовици  Joy

Оххх много ми са скучни тези мюсюлмани и техните порядки и бурки-мурки и простотии. Потник няма да носиш, пола няма да носиш. Ай сиктир от тук.
Тръгнали да се изнасят от техните пропаднали държави и наглостта им не спира. Големи претенции без покритие, болшинството неуки, без желание да се интегрират.

Решил си да емигрираш в християнска държава - долу чаршафите.

В редакция, защото публикувах и тогава видях, че е писано.
Децата на тази възраст в тези държави ги подготвят за омъжване и раждане. Никаква цел в живота, освен да се разплождат като добитъци...

# 35
  • София
  • Мнения: 4 360
На  мен много ми харесва вторият им Курбан-Байрам. От сутрин до залез слънце на ядат нищо, жестока воля и прочистване. И първият всъщност е замисленхубаво1/3 раздават на бедните,1/3 за тях и 1/3 за близките, просто не мога да приема идеята, че се убива животно. Много са честни и е голяма обида да си помислиш, че ще вземат нещо неправомерно. Забрадките не ми пречат, ако ще някой с бански посред зима, или с кожух през лятото да се надене, все ми е тая.  Освен това много ми харесва, че вече се приема доста жени да ходят незабрадени. Всички търпим прогрес, преди няколко десетилетия и тук не е моглода се представиш неомъжена бременна жена, или самотна майка с дете

# 36
  • Мнения: 1 163
 H/I идеята на тази тема е много далеч от това, което си написала! Това е за темата за бурките.

Елора, да два са. Аз говоря за първия, които според мен беше по-хубав. И двете основни теми бяха еднакво интересни.

Тогава ми направи впечатление как малката дъщеря на главните герои нямаше търпение да дойде време да си сложи кърпа и как иска да се омъжи и съпругът й да я обсипва със злато. Чудя се дали това е масово или има различия в начините на възпитание на децата.

# 37
  • Мнения: X
Разкажете повече за Саудитска Арабия, че няма много инфо в нета...дори за Северна Корея има повече информация  Laughing.
Ето тук има писано от българки, живеещи в Саудитска Арабия. За съжаление, дискусията е замряла, ако прочетеш темата, ще разбереш защо, но има много интересни неща, обяснени достъпно.
мерси за линка, стигнах до шеста страница. Едно от нещата, които ме впечатлиха: В СА работят голям брой американци и англичани на много високи и отговорни позиции без министерства, срещу много добро заплащане. Живеят в compound, авторката ги нарича "град в града", където нямат ограничения и водят светски живот. Има кина, дискотеки, басейни, магазини, светски училища и болници, жените ходят без абаи и имат право да шофират, алкохола е разрешен. Естествено, това е само за чужденците, местните не припарват до тези "градове на греха" Laughing.

снимки, на първата снимка се вижда как самото светско място е оградено
Скрит текст:




И нещо друго интересно.
"Саудитска Арабия забрани домашните любимци, били средство за задявки.
Нарушителите ще бъдат лишавани от рунтавите си спътници, които подлежат на конфискация от властите. Всеки необвързан мъж знае, че кучето, което разхожда в парка, привлича жените като с магнит. В усърдния си стремеж да предотврати това религиозната полиция в Саудитска Арабия реши да забрани както продажбата на кучета и котки като домашни любимци, така и разхождането им на обществени места, съобщава Асошиейтед прес, като се позовава на публикации в арабски издания. Забраната е влязла в сила от 31.07.2008 г. в столицата Рияд. Властите заявиха, че ще се погрижат тя да бъде спазвана стриктно, за разлика от предишни подобни мерки в Мека и Джеда, които бяха пренебрегнати и не спряха продажбите.

Нарушителите ще бъдат лишавани от любимите си пудели и други рунтави спътници. Те ще бъдат конфискувани от агенти на Комисията за разпространяване на добродетелта и предотвратяване на порока - официалното име на религиозната полиция в Саудитска Арабия. Собственикът на животното ще бъде принуждаван да подпише декларация, че няма да нарушава повече забраната. Засега новата разпоредба изглежда няма ефект в Рияд. Така или иначе в суадитската столица много рядко може да се види човек да разхожда куче, да не говорим за котка. Властите обаче твърдят, че млади мъже използвали любимците си, за да флиртуват с момичета в моловете."

# 38
  • Мнения: 1 825
По повод емигрантите от тези държави, тук , където живея е пълно. Мога да ви кажа, че са тотално извратени. Не знам вече колко случая има на момиченца  13-14 годишни, които раждат, а имаше едно 15-годишно, за втори път. Ееее извинявайте, но не я разбирам тази религия. Полицията и социалните са в чудо от случващото се. Масово имат по 6-7-10 деца и се оплакват, че нямат пари и какво да ядат. Стоят със скръстени крака и една броеница и си го подмятат цял ден  #Crazy

# 39
  • Мнения: 1 825
не съм никак далеч от темата истории и т.н... както и да е.

Не ги разбирам, не ги приемам и не ги искам в държавата ми!

# 40
  • Мнения: 1 162
 Можете да изгледате клипове в ютуба  Wink

 някои истории за "убийства на честта", когато жените ги убиват, щото са засегналr семейната чест

 https://www.youtube.com/watch?v=FgbCQMw5LOM
 https://www.youtube.com/watch?v=ADXjjkhqQbw

 По-приятно видео за  живота на саудитска арабка

 https://www.youtube.com/watch?v=UytO0YrW1zE

 https://www.youtube.com/watch?v=B36yZUbd8ZM

 Какво става в  Европа  Wink Мъже с много жени

 https://www.youtube.com/watch?v=hCbqLvFtw6o

 
 
 

# 41
  • Мнения: 46 573
Прочети книгата:"Аз съм Малала" ...
Благодаря, но ми се искаше да чуя истории от потребителките тук, които обясняваха, че сме заблудени и че книгите и филмите не пресъздават живота на масовата жена там Simple Smile

# 42
  • Берлин
  • Мнения: 4 583
не съм никак далеч от темата истории и т.н... както и да е.

Не ги разбирам, не ги приемам и не ги искам в държавата ми!

Коя е държавата ти?

# 43
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
в саудията  жена не трябва да се ка4ва отпред до водача, може да я изгонят от страната ,ако е на договор за работа! моя позната едва не си загуби правото на престой,4е по навик се ка4ила! тя е мюслим и е от друга арабска държава! излизането на арабка сама извън страната е само с разрешението на съпруг или родител!
покрай даскалото ми се наложи няколко пъти да говоря с напълно никабирана жена, отвратително се чувства 4овек като не вижда лицето на  другия! а това се ползва за измъкването на терористите от обстрел, грабежи в женско време в хамемите, пренасяне на дрога и оръжие!
някой пита за тийновете-в тунис са си освободени по4ти като в бг, вси4ките хормони в главите им, протести, интрижки стил ромео-жулиета, задиряне от двата пола, бележки, фб 4атове! за мене странното бе ,4е в колежа им наложиха клинове или панталони ,без поли или ,ако слагат поли над  клин до глезена! е, имахме мин година проблем с една от наблюдаващите ,явно клин под коляното й действаше на душевното й религиозно споко! но пък свикнаха да ме гледат по няколко пъти на ден като водя и прибирам и май схванаха идеята,4е не съм бяла и добра! после  си намерих и логиката на дългите панталони, децата са доста по-окосмени и тъй като явно не е прието епилирането на  12 като възможност оттам и последствията!
 Светулчица, за мене светът отива на забулване, преди 80процента в страната бяха изклю4ително европейски обле4ени , забранено беше кърпи и разни религиозни такъми в общ.у4реждения! сега е обратното, като ходя и май все по-рядко се вижда жена по коса само да е!

# 44
  • Мнения: X
Продължавам за българката, живееща в СА. Оплаква се, че живеят в малко жилище, само 300 кв Laughing и няма място за всички. Всички къщи и апартаменти имали по два хола - когато се канят гости, жените са в единия хол, мъжете в другия Laughing. Всички имат прислужници, тя също, която живее при тях и не останала стая за шофьора, който мъжа ѝ наел, за да я разкарва до мола, та се наложило да му наемат квартира, близо до тях...

Общи условия

Активация на акаунт