Моля за съвет - дали си заслужава, дали наистина човек може да се промени?

  • 3 503
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Привет на всички! Аз съм момиче на 23 години и имам проблем. имах дълга връзка,която продължи близо 4 години и половина. Разделихме се в един момент заради много проблеми,най-вече заради неговото отношение на моменти.
 Той е с 8 години по-голям от мен. В началото на нашата връзка той сякаш ме приемаше за даденост. Не казвам,че не се е държал добре,но много пъти ме е пренебрегвал заради приятели или излизания,а аз давах наистина абсолютно всичко за него.
Той е първата ми любов и можете да си представите колко влюбена бях. Случиха се доста неща,преживяхме много,аз не го оставях в нито един труден за него момент,защото неговият живот бе объркан. Няма как да разкажа абсолютно всичко.
Но той си е позволявал да ме обижда на моменти,когато сме се карали преди и веднъж бе обидил родителите ми,защото след някои неща,които те видяха в него,не бяха съгласни за нашата връзка. Аз застанах дори срещу тях,за да бъда с него.
 Също така,когато сме се карали,той целенасочено ме е наранявал,осъзнавайки че го прави! Но това го осъзнах за съжаление много късно,докато търпях всичко това и се мислех за виновна във всеки един момент. И пак казвам,показвал е любовта си,винаги ме е обгрижвал,в трудни моменти съм знаела,че мога да разчитам на него и да бъде до мен,да ме подкрепя.
 Но дали човек,който обича наистина ще си позволи да обижда? Той ми каза,че много съжалява за всички свои грешки. Каза,че ги е осъзнал и иска да ги поправи,че е разбрал колко ценна съм за него. Лошото е,че това ми го казва след две години връзка,в която аз отдадох себе си.
 Естествено сега отново ми се появяват стари чувства и се питам дали наистина си заслужава,дали наистина човек може да се промени. Преди може би вярвах на такива неща,но вече не. И не знам дали това няма да е само временна маска и после всичко ще е постарому. Колкото и да твърди,че ме обича истински,че иска да бъде с мен,че ще направи всичко..
 Моля споделете ми вашият житейски опит! Ужасно се чувствам!

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 03:02 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 694
Повече от ясно е, че първият няма да е последен. Ще намериш по-хубав.
Никога до сега не съм обиждал жената до мен, никога Crazy Много е грозно...

# 2
  • Мнения: 2 127
Значи... той те е приемал за даденост още от началото на връзката ви, когато в общия случай всичко трябва да е цветя и рози, обиждал те е, обидил е родителите ти, наранявал те е целенасочено... Кога точно те е обгрижвал, понеже аз не мога да видя нищо такова в думите ти?
Казваш, че животът му бил объркан. За да не объркаш и своя, по-добре не се занимавай с него.

# 3
  • Мнения: 4 500
На 23 си и животът ти тепърва започва  Simple Smile Най-хубавото предстои. Затвори тази страница.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Не, не си заслужава. Peace

# 5
  • Nice
  • Мнения: 946
Един шанс бих дава, втори не.
Но шанс, само ако знам, че съм достатъчно независима психически от него и ще мога да си тръгна от раз ако нищо не се промени и то в най-кратък период.

Дори и в началото да е променен не бих бързала да се радвам и само ако видя и леко отклонения казвам чао. То за в началотое сигурно, че ще направи усилия, но по-важното е да продължи така, в повечето случаи бързо се връщат към старите си навици и тогава е редно да приключиш отношенията. Пак казвам, иска се да си силна и независима емоционално, защото ако не се е променил ти ще продължиш да търпиш, чакайки го да се промени.....Ако мислиш, че после няма да може да си тръгнеш по-добре не го прави и продължавай напред сама.

# 6
  • Мнения: 15
когато се разделихме първият път бях убедена,че ще се справя сама..
Но сега се върнаха старите чувства и ме е страх,че под тяхно влияние аз ще се поддам.
Има и още нещо-нашите няма да са съгласни за тази връзка.. Но нали казват,че една истинска любов минава през трудни моменти.
Когато казах обгрижвал,имах предвид,че откакто каза,че се е променил,се съобразява с мен за всяко едно нещо само и само да ми е добре на мен,грижи се за мен.
На мен ми е трудно да забравя старите ни скандали и всичките неща,които са се случили.
Страхувам се също,че друга любов няма да ме намери и няма да е толкова истинско.

# 7
  • Мнения: 40 950
Хората не се променят.

# 8
  • Мнения: 2 694
Много ясно, че хората се променят. Да не казвам, че хората винаги се променят, което е напълно нормално.

# 9
  • Мнения: 402
Понякога в момент на бясна ярост, хората изстрелват обиди.Не могат да контролират емоциите си и знаят, че това е проблем, но не успяват да го отстранят.Ако искаш да му дадеш шанс, направи го, но ти трябва да си подготвена, как да се държиш.Трябва да имаш желязно самообладание.Всеки път когато ти тръсне някоя обида го питаш."Защо мислиш, че съм едикаква си?".Искаш точно да ти посочи ситуацията в която ти си постъпила някак, за да бъдеш 'едикаква" си в неговите очи.Спокойно го изслушваш, след което не се защитаваш обясявайки, че не си "едикаква" си, а докато ти говори мислиш и намираш сходна ситуация в която той е постъпил като теб, и съответно е "едикакъв" си.Без да викаш, директно го атакуваш, като му разказваш неговата ситуация и вадиш изводът, че и той тогава е "едикакъв" си.Резултата е шокиращ за отсрешния.При мен се получи.

Ето ти един пример, за яснота.Веднъж един господин ме нарече тъпа.Любезно заключих, че той сигурно е голям тарикат, за да ме определя така.Помолих го да ми разясни, защо мисли така.И когато приключи, аз му разказах негова ситуация, в която той е постъпил, като мен.Оказа се, че той е точно толкова тъп, колкото и аз.Не сме близки с този човек и ми беше тренировка.Никога повече не си е позволил да ме обиди и много ме уважава.

Дори да не се получи с твоя приятел, ако си чувствителен и раним човек, си заслужава да се поупражняваш, защото идеални и безгрешни хора няма.Най-важното е да не губиш самообладание и контрол върху собствената си емоция.Ако не успяваш в момента на "ситуацията", отложи разговорът за другия ден.

Ако е с избухлив характер, това може да го накара да се замисли.Дано.

# 10
  • Мнения: 402

Да, променят само поведението си, съобразно своя интерес.Ако момчето наистина държи на момичето може и да се замисли.

# 11
  • Мнения: 1 753
Не си заслужава и да, човек може да се промени, но дали ще е както желаеш....

# 12
  • Мнения: 6 909
Това е и моето мнение. В една друга тема даже почнаха да го бистрят. Да, може да има някакво израстване с възрастта, но характерите почти не се променят.
Не бих чакала никого да се промени, просто няма да се случи. Прекъснах отношения с много близка приятелка по тези причини. Поведението й според мен е недопустимо и съм наясно, че тя ще си остане такава, не мога да я променя.

# 13
  • Мнения: X
Аз въм с избухлив характер и имам силен гняв. В такъв момент съм абволютно неконтролируема в думите си. Изстрелвала съм такива думи, че не всеки би ги изтърпял. В последствие мъжът ми се научи как да парира тези пристъпи. Разни хора.... За това и никога не съдя хората, които в яда си говорят грозни неща. Съдя по себе си-обичам силно и лошо не правя...

# 14
  • Мнения: X
Познато ми е . Бързо палиш и бързо ти минава . Не влагаш лошо в това . Просто е темперамент.

Общи условия

Активация на акаунт