Моля за съвет - дали си заслужава, дали наистина човек може да се промени?

  • 3 504
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 952
Не се променят хората.

Ако не искаш да прекараш живота си в обиди, сложи край и търси друг човек, който няма да те обижда.

Дори и да му е такъв характера и да знаеш, че примерно не ги мисли тия обидни неща, дето ти ги говори, пак си е обидно и боли.

# 16
  • Мнения: X
Скрит текст:
Привет на всички! Аз съм момиче на 23 години и имам проблем. имах дълга връзка,която продължи близо 4 години и половина. Разделихме се в един момент заради много проблеми,най-вече заради неговото отношение на моменти.
 Той е с 8 години по-голям от мен. В началото на нашата връзка той сякаш ме приемаше за даденост. Не казвам,че не се е държал добре,но много пъти ме е пренебрегвал заради приятели или излизания,а аз давах наистина абсолютно всичко за него.
Той е първата ми любов и можете да си представите колко влюбена бях. Случиха се доста неща,преживяхме много,аз не го оставях в нито един труден за него момент,защото неговият живот бе объркан. Няма как да разкажа абсолютно всичко.
Но той си е позволявал да ме обижда на моменти,когато сме се карали преди и веднъж бе обидил родителите ми,защото след някои неща,които те видяха в него,не бяха съгласни за нашата връзка. Аз застанах дори срещу тях,за да бъда с него.
 Също така,когато сме се карали,той целенасочено ме е наранявал,осъзнавайки че го прави! Но това го осъзнах за съжаление много късно,докато търпях всичко това и се мислех за виновна във всеки един момент. И пак казвам,показвал е любовта си,винаги ме е обгрижвал,в трудни моменти съм знаела,че мога да разчитам на него и да бъде до мен,да ме подкрепя.
 Но дали човек,който обича наистина ще си позволи да обижда? Той ми каза,че много съжалява за всички свои грешки. Каза,че ги е осъзнал и иска да ги поправи,че е разбрал колко ценна съм за него. Лошото е,че това ми го казва след две години връзка,в която аз отдадох себе си.
 Естествено сега отново ми се появяват стари чувства и се питам дали наистина си заслужава,дали наистина човек може да се промени. Преди може би вярвах на такива неща,но вече не. И не знам дали това няма да е само временна маска и после всичко ще е постарому. Колкото и да твърди,че ме обича истински,че иска да бъде с мен,че ще направи всичко..
 Моля споделете ми вашият житейски опит! Ужасно се чувствам!
По принцип хората не се променят.
Но ти още не си го превъзмогнала, още си млада, ако така чувстваш нещата, дай му втори, последен шанс.Без брак, без деца, без сериозни намерения.Имаш няколко години.
А кой знае, може за това време да се случат толкова други неща...

# 17
  • Мнения: 1 698
Авторке, недей да мислиш, че няма да срещнеш друга любов, просто си мислиш така, защото си била само с този човек досега и раздялата с него ти се вижда голяма трагедия, а не е така. Млада си, животът е пред теб. Ако много държиш на него, все пак му дай още един шанс, но не протаквай и не си губи следващите 4 години в надежди. Все пак тогава си била на 18, сега си вече на 23, трябва да си пораснала за тези години. А и приятелят ти вече е на 31, не е младеж, би трябвало да е мъж.

Последна редакция: вт, 17 май 2016, 15:21 от Nataka

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Аз съм песимист и мисля, че след като той вече веднъж е прекрачил границата и е обиждал съзнателно, пак ще го направи. Но решението си е твое.

Общи условия

Активация на акаунт