Боледуване на децата ни - тема 40

  • 57 539
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 494
Яни, и при нас е така - от петък мисля започна хремата, събота вечерта и кашлицата не закъсня - тенекиена такава. Остана си така и до днес, кашлицата е суха, непродуктивна, но температура не е вдигала. Дано с това да си остане де, а и вие да се разминете с температурата.
Уж четох за херпангината, пише че и Т се вдига, ама няма, поне до момента.
Да минава този месец май, че до края го дават все така променливо, ветровито, дъждовно. И децата да не боледуват вече толкова често. Ако може и изобщо  Tired

# 31
  • Мнения: 2 196
Ами вирус уж било....Вентолин не съм слагала в инхалациите,защото не мисля,че трябва.Тя го изписа уж,за да му облекчи кашлицата,но той след инхалация пак си кашля.За заден секрет нищо не каза,ама явно вируса си е кашличен,а и аз си го знам,че тия дни ще си кашля,въпреки всичко.Всеки път е така когато се обзаведе с кашлица...Утре имаме час за преглед.Вчера още ни записа като го прегледа.
Аш,май помогна оня път Бисептола.Оправи се,дали от него или му дойде времето,ама се оправи.

# 32
  • Мнения: 445
Здравейте!!!
Нашата сага приключи за сега....ЧИСТ ГЪРЛЕН СЕКРЕТТТТ!!!!  newsm44 newsm44 newsm44 Умирам от щастие!!!! Незнам за какви стафилококи ми говори оная лаборантка вчера, но е факт, че сега излезнаха официалните резултати и те са ЧИСТИИИИ!!!! Утре по живо, по здраво...на градинка, че не са ходили от 08.04  bowuu

# 33
  • София
  • Мнения: 7 277
Здравейте!!!
Нашата сага приключи за сега....ЧИСТ ГЪРЛЕН СЕКРЕТТТТ!!!!  newsm44 newsm44 newsm44 Умирам от щастие!!!! Незнам за какви стафилококи ми говори оная лаборантка вчера, но е факт, че сега излезнаха официалните резултати и те са ЧИСТИИИИ!!!! Утре по живо, по здраво...на градинка, че не са ходили от 08.04  bowuu

Честитооооо!

# 34
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Браво на детето, Пипи!

# 35
  • Мнения: 540
Да и аз знам, че си живеят мирно и кротко, но не знам дали ще ни пуснат на градина с нея...а на милите така им липсват вече другарчетата  Sad

Че откъде ще знаят,че имат бактерията,ако ти не им кажеш...



 ooooh! Що за изказване и после защо боледуват децата....

# 36
  • София
  • Мнения: 11 494
Тъкмо тръгнах да пиша нещо, ама
"Че откъде ще знаят,че имат бактерията,ако ти не им кажеш..."
ме отказа  ooooh!

# 37
  • shumen
  • Мнения: 18 048
Благодаря момичета.
Дени,вече е по-добре.Днеска Т не е вдигал повече,кашлицата намаля и хремата изчезна.Надявам се вече това да е било.На ДГ ако е здрав ще ходи чак след празниците.
Яни,да се оправяте скоро.
Аш,утре почивам и ще споделя после кръвните като ги взема.
Пипи,браво на децата.
Аз се чудя педи тоя секрет за какво го пусна като детето пие Зинат.Вчера баба му го води на лекар и му ги пуснала и като я питала дали няма да пречи,че пие АБ и педи и казала не.Но мен малко ме съмнява да излезнат верни резултатите.

# 38
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Да и аз знам, че си живеят мирно и кротко, но не знам дали ще ни пуснат на градина с нея...а на милите така им липсват вече другарчетата  Sad

Че откъде ще знаят,че имат бактерията,ако ти не им кажеш...



 ooooh! Що за изказване и после защо боледуват децата....
Не всяка бактерия непременно се лекува. Ако лекаря прецени, че количеството им не застрашава здравословния статус на детето, не бех уведомявала персонала в ясла/градина. От друга страна, ако изпишат лечение, си действам с него и пак не занимавам персонала. Не мога да разбера на кое заподскачахте, родителя не е длъжен да ги държи в такова подробно течение, освен ако не е изследване, наложено от заведението. И пак е от значение количеството на бактериите и дали е наложително да се проведе лечение.

# 39
  • Мнения: 2 196
Подскачат,ама и те ще си затраят и окото им няма да мигне...
Не ми се спори!Фервор го е написала същото,което мисля и аз.
Ще се изненадате,но въпреки изказването ми съм една от най-стриктните майки поне в нашата група по отношение на разболяване и спиране от градина,според учителките.Тъй че се възмушавайте накъде другаде,тук момичетата ме знаят много добре как реагирам в такива ситуации за себе си,а какво остава за детето...!

# 40
  • София
  • Мнения: 7 277
Яни, ти наистина си една от най-стриктните Simple Smile!  Fervor, мисля като теб - иначе ще съсипем децата от лекарства. Това е моето усещане и нагласа.  Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 248
Не всяка бактерия непременно се лекува. Ако лекаря прецени, че количеството им не застрашава здравословния статус на детето, не бех уведомявала персонала в ясла/градина. От друга страна, ако изпишат лечение, си действам с него и пак не занимавам персонала. Не мога да разбера на кое заподскачахте, родителя не е длъжен да ги държи в такова подробно течение, освен ако не е изследване, наложено от заведението. И пак е от значение количеството на бактериите и дали е наложително да се проведе лечение.
Абсолютно е така!

# 42
  • София
  • Мнения: 11 494
В такъв случай се извинявам  Peace

# 43
  • Мнения: 2 196
В такъв случай се извинявам  Peace

Няма защо!Отстрани самото изказване звучи кофти и безотговорно,но си е самата действителност!

Аз съм на тръни.От снощи и носа се разбута,сложих Назик,хърка,кашля по едно време,едвам си гълта сополите,които го давят,абе ужасТ!Но повече ме тревожи състоянието на гърлото и дали заради него няма да отнесем нещо.Иначе такава кашлица и сополи имаше по нова година и отшумяха само с Назик,Ериус и Еуреспал,ама тогава гърлото не беше червено.Ето сега пак кашля,писна ми!Добре,че няма Т.
И мен май е заразил....от вчера ми дразни гърлото и боли!
Отиваме!

# 44
  • София
  • Мнения: 7 277
Миамим, твоето дете е малко - с времето, като пораства, ще усетиш, че не може всеки път на секундата да го "стерилизираш" напълно.  Mr. Green  Иначе си има и кофти бактерии, които смятам, че трябва да се лекуват веднага (например с. Пиогенес) - но и аз това го разбрах преди няколко месеца, когато децата бяха вече на 4г.! Hug

Общи условия

Активация на акаунт