Боледуване на децата ни - тема 40

  • 57 546
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 68 671
Яни, съжалявам, че сте се обзавели с гадна сочна хрема..Добре, че нямате Т. Щом не ти вдига, има шанс гърлото да не е втасало фатално и бактериално...Сигурно ще ви предпишат АБ капки за нослето..

Дани, добре, че задържа втория АБ. Браво на Дени, надбори ги болестите...Пиши все пак кръвните кво казват, че ми е любопитно Blush

# 46
  • Мнения: 2 196
АБ капки-друг път!Нищо не каза за носа...да го промивам,че да се храни спокойно,Назика го одобри и толкова!Гърдите чисти,гърлото каза,че за втори ден на Изопринозин било добре(ама аз не съм давала,знаете) и това.Питах за Бисептол,каза,че не бил чак за него,ама ако искам да взема,че идвали доста почивни дни,иначе в спешния кабинет,ако ме притеснявало нещо...Страшен преглед просто,точно за 2-3 минути.Това е!Сега се чудя какво да правя,ама ясно,че и лекуването ѝ е толкова.
Значи според нея боледува често,а един секрет не му пусна да види дали няма някоя проблемна бактерия-нямам думи!Със сигурност ще я сменя.Това не е лекар за мен,още повече на деца.А и знам други как лекува..Това поведение е само към моето дете!

# 47
  • Мнения: 68 671
Яни, гърлото се оглежда бързо. Обикновено е видимо как и колко е зачервено. Опитен педиатър веднага ще познае дали е бактериално зачервено или не. Така че, новините са добри - гърлото ви е ок, гърдите-също. Имате само една хрема без Т.
За какво ти е МБ, щом нямате Т и изразени симптоми на боледуване - тоест температура, отпадналост....

Пръскай назик преди лягане за отпушване и чакай хремата сама да мине, щом не си навита на вариант АБ капки. Няма какво друго да направиш на този етап, според моето скромно мнение...

# 48
  • Мнения: 2 196
Точно така-хрема,която е от снощи и поне два-три дни ще го мъчи,дано поне кашлицата намалее.От сопола е!Няма Т,но за секрет имах предвид по принцип,не за сега конкретно.Както и да е!Да се оправя пък друго не ме интересува.

# 49
  • Мнения: 68 671
Е, то и нашата не пуска МБ за един сопол...писала съм за това. За мен лично това не е проблем, защото АБ капките винаги ги е нацелвала и са помагали.

Яни, и аз обичам когато лекаря ми обърне внимание, изслуша ме, па ми и отговори на въпросите...но не винаги са такива. Важното е, че сте минали преглед и това, което те интересува - състояние на гърло и гърди, си го разбрала. Hug Не се ядосвай за глупости.

# 50
  • Мнения: 8 256
 iani87 аз пък се чудя защо ходиш на лекар като сама си лекуваш детето.
И следващият няма да ти хареса...в медицината 2+2 не прави 4.
Тоест ако сега счита че даваш Изоринозин /а ти я лъжеш/, не очаквай следващият път адекватно мнение. Защото остава с впечатление че Изопринозина е помогнал. И ще го лекува с тази схема и друг път. А тогава като се влоши ти пак няма да си доволна.

Никога не лъжа лекар...щото като стане нещо аз ще съм си виновна. Ползвам едно УНГ от 5 години. И той харесва Изопринозина и го изписва. Аз му казвам , че на моето не действа и давам Инфлуцид и той е съгласен. Но при следващият преглед е наясно какво да очаква.

# 51
  • Мнения: 2 196
Защо сметна,че сама го лекувам...Всичко,което ми каза тя,освен Изопринозина,който не му помага,защото и друг път сме пробвали с него,съм го купила и му давам.много ясно,че ако някой слънчев ден пак му го изпише ще го откажа и толкова.....Аз пък съм далеч от мисълта,че дори и да стане нещо ще обвиня лекарката-просто така се стичат понякога обстоятелствата и виновни няма.Има един детски организъм,който реагира всеки път различно на вируси и лекарства и точно както ти казваш,че 2 и 2 не е 4  Peace В случая се радвам,че гърлото е добре според нея...за мен това е важно и затова го водя на лекар-не разбирам от гърла и не мога да преслушвам,иначе сериозно ще се замисля дали изобщо да го водя точно при нея-това е!
много си ми симпатична,полезни са ти коментарите.Дори и да ме съдиш смятам,че сега правилно съм постъпила  Wink

# 52
  • Мнения: 8 256
 iani87 изобщо няма място за сърдене в темата. Всеки споделя своя опит и затова е полезна.


Със сигурност го водиш на доктор но Изопринозина го използват като основно лекарство. Тоест всичко друго което дават е допълнение към него. Той подпомага организма на детето сам да се справи с болестта. И това , че всеки организъм реагира по определен начин е точно така.
Щом сте пробвали, щом твоето наблюдение е че не действа просто го казваш...и тогава търсят друг вариант.

Просто си помислих, че кашлицата която се е появила при твоето е задълбочаване на болестта а ти реално май недаваш нищо с което да го избегнеш.
Незнам какво даваш...прочетох Назик /отпушва носа и не лекува/ . гърлото неразбрах какво даваш за него. И сироп за кашлицата.

# 53
  • Мнения: 68 671
И аз не винаги давам всичко от изписаното. Преценям понякога и отсявам. Но и разпитвам винаги педи това за какво го изписва, онова-за какво, може ли без едното и така. Абе крада професия Mr. Green както педи веднъж ме бъзикна. То ако ставало така, ама.... Joy.

# 54
  • Мнения: 2 196
С кашлицата отидохме,тя беше първия симптом на разболяването.Заради нея ми го върнаха от градина в понеделник,вторник отидохме на лекар и тогава педи каза,че и гърлото е зачервено.Изписа Изопринозина,Ксизал,Ефизол,Проспан.Тогава носа беше добре и за него въобще не стана дума.От снощи носа се запуши и започнах Назик.Това е!
Тя нашата лекарка горката толкова се е стреснала,че нямам думи.Както написах и в по-предния си пост,питах дали има нужда от бисептол(знам,че често го изписва за гърло),а тя ми отговори,че не бил чак за него.Ако нещо ме притеснявало да го водя в спешния и толкоз.Това беше прегледа-бърз и повърхностен.

# 55
  • Мнения: 68 671
Сега се сещам, че аз  сиропи за кашлица никога не съм купувала и давала. педи в един момент спря да ми изписва даже ...
Яни, щом ЛЛ ти е казала, че не е за АБ, значи детето е добре.
И при нас често така протичат прегледите-набързо. Но основното го разбирам - гърди, гърло, сополи, кое, как е.. Допълнително често звънкам и по телефона да си допитам питането, ако не съм успяла в кабинета Mr. Green Понякога се нервя, че не му преглежда лимфните възли примерно зад ушите, ако не я помоля изрично, или как досега само веднъж му прегледа ушетата...но идеални неща няма. поне не и в нашия гред де Mr. Green

Та мисълта ми е, че понякога правим компромис с едно нещо, заради друго. Ако лекаря е добър диагностик например, и не греши в диагнозите си, не бих настоявала чак толкова за добро отношение и мили приказки...

# 56
  • Мнения: 6 565
аз най-редовно си “коригирам“ лечението  Mr. Green, но обсъждам с док. тя ми е свикнала вече като й кажа “това не искам да го включваме, досега не е имало ефект/ не товари ли много организма/ не стават ли много лекарства...“ или “може ли да ѝ давам..., отразява ѝ се добре“. случвало се е и да отида на преглед и да кажа, че не съм включила нещо в лечението, напр. изчакала съм с аб, защото детето е било в добро общо състояние, не съм дала ериуса, защото скоро сме приключили 20-дневен курс, притесняват ме капките с ксилометазолин. не знам откъде ги вади тия нерви, но всеки път ми обяснява, казва ми кое според нея не е правилно, защо е препоръчително да дам това и това.

Тете, гладна няма да останеш, с новата професия всички ще ти станем клиентки за второ мнение най-малко  Laughing

момичета, в дг се завъртя яко варицелата, повече от половината деца я изкараха и нови се разболяват, а моята още не се е опъпчила. днес даже две деца едновременно се разболяха, видях залепените съобщения. бяхме на рд, оттам доста деца също са прихванали, всичките ѝ близки приятелки изкараха болестта, а аз още треперя кога ще е.

# 57
  • Мнения: 68 671
Силве, то повечето списващи тук, дипломите за лекар ни стърчат от джобовете вече Mr. Green
За варицелата незнам какво да ти кажа...стискам ви палци...

# 58
  • Мнения: 2 196
Ами то на нас двете с нея точно това ни куца-комуникацията.От там и доверието го няма никакво.Приемам,че просто не съм й симпатична и продължавам да търся алтернатива  Wink

# 59
  • Мнения: 6 565
Тете, не знам вече за какво да си стискам палци и аз - да я изкара, че да ни се маха, или да не я изкара  Laughing ама каквото дойде, де, не можем да го върнем.

Яни, не е по любов вашата връзка значи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт