Януари още е далече, но мама е чула сърчицето вече! - Тема 2

  • 41 487
  • 775
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 137
Аз полежах няколко дни в болница в началото на бременността и ми дадоха епикриза със страховита диагноза и огромен хематом. С тази епикриза нямам никакъв проблем за болнични.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 676
Крю, всяка бременност е рискова до 3-4 месец.  Naughty Хубаво е да си лежим повече и да си стоим вкъщи. Не мога да разбера какъв е този език...и това отношение.  newsm78 Crossing Arms
Аз се разболях от грип първото тримесечие. Имах температура, което е доста опасно. Не е основание да ми издадат болничен от АГ, но въпреки това ми дадоха 30 дневен болничен от АГ комисия.
А ние колко плащаме на тая държава и не получаваме нищо?  #Crazy smile3515 Как плащаме на циганките да гледат по 5 деца и да получават помощ на месец 1100 лв., а аз да се бъхтя цял месец за 900 лв., ай моля ти се..., недей да ми говориш за точене на държава...  smile3513

Не мисля да коментирам повече темата. Не се сдържах обаче на това, че ние точим държавата.  Naughty

# 737
  • София
  • Мнения: 2 680
Казвам го, защото някой се правят на много съвестни! Всеки може да си смени лекаря като не му изнася. Казах вече и за раждането, т е платно в частните клиники, в държавните е безплатно. Естествено, че говоря за естествено раждане. И аз бях болна през първия триместър и бях в болничен, за който ми беше поискана съответната сума, но не съм се ядосваш и обяснявала, защото знаех, че всичко с Бебо си е наред.
Нямам намерение да споря с никой и да спамя темата! На който не му изнася от даден лекар може да си го смени. Аз съм си доволна

# 738
  • Мнения: 226
Крюела, само не знам защо реши, че съм си измислила риска от аборт, че и тон ще ми държиш. Смехория!
За държавата да не почвам и аз на колко нива се е изгаврила с мен и децата ми. Добре, че не ми се налага да разчитам на нея.

# 739
  • София
  • Мнения: 2 680
Не съм казсла, че си си измислила риска от аборт. Казвам, че се плаща, когато такъв няма, както съм аз. Ако има риск всяка една комисия издава болничен безплатно

# 740
  • София
  • Мнения: 1 676
Ами ние за какво сме тук? newsm78 newsm78 newsm78 Не е ли за да си споделяме... какво ни радва, какво ни ядосва, да си обясняваме и т.н. Ако съм в грешка поправете ме? #Crazy smile3506

# 741
  • Мнения: 361
Ами ние за какво сме тук? newsm78 newsm78 newsm78 Не е ли за да си споделяме... какво ни радва, какво ни ядосва, да си обясняваме и т.н. Ако съм в грешка поправете ме? #Crazy smile3506


Пускай нова тема, а дрязгите да останат в тази Simple Smile Hug bouquet Peace

# 742
  • София
  • Мнения: 1 676
Да, Захарче.  newsm51 Знаеш ли каква хубава морска тема съм подготвила?  smile3508 Обаче ще я пусна утре след БХС-то сутринта.

# 743
  • София
  • Мнения: 2 680
Аз се извинявам, ако съм обидила някой или някой ме е разбрал погрешно! Споделям как стоят нещата при мен и на повечето места.
Да се впиа и по темата: вчера бяхме на преглед и всичко е наред. Вече прилича на човече, не на скарида и даже ни дадоха предположение за момченце, но това ще се разбере на по-късен етап
От микробиологията ми излезнаха резултатите - гъбички  #Cussing out, а бях абсолютно чиста преди да забременея. Док каза, че ще лекуваме след 12 г.с.

Последна редакция: вт, 21 юни 2016, 09:45 от CruellaDeVil

# 744
  • Мнения: 226
Няма проблеми, защо някой би се обидил от това?! Момичето, което повдигна темата, се съмняваше, че е нередно да се плаща, хубаво е да знае дали има право. Както и да е, изчерпахме темата. Simple Smile

Сравнението със скарида е много добро, доста се посмях. Simple Smile

# 745
  • Мнения: 647
Аз пък нищо не плащам и съм в болнични от първия ден.Но доктора при който съм е на мнение,че бременността е времето в което не трябва да работим.Не ходя на ЛКК.Той ми дава всеки месец по 30 дни.

# 746
  • Мнения: 958
Айде стига с лошо, само хубави неща  Hug
Аз пък, както и миналият път, ако се чувствам добре, ще си работя до края typeuu

Нямам търпение да дойде утре, че съм на ЖК, да видя дали всичко е наред, че не сме се виждали от 06.06.. Tired

# 747
  • Мнения: 481
Леле какво стана в тази тема, просто питах, защото ми стана странно как едни плащат, а други не.Ще завърша с това, че от нормалното ЛКК един лекар взима 0'50лв, а от платена ЛКК взимат 20лв., познайте кой точи, ние държавата или държавата нас.
Благодаря на споделилите мами и се извинявам, за разярилите се постове. Peace

# 748
  • Мнения: 137
Какво значи платена ЛКК?
Очовеченото ембри расте,изследвах и анти ха за дозата на фраксито.
Не мога да разбера защо имам толкова голям корем.
Сутринта видях червени стрии на гърдите,а вччера ги нямаше и направо изпаднах в ужас.Уж се мажа, но явно трябва повечче.

# 749
  • Мнения: 481
До колкото разбирам, платено ЛКК е плащаш си и каката на регистратурата се представя за лекарска комисия, бие ти печатите и си заминаваш, без да се явяваш на реална лекарска комисия от няколко лекари, които реално да преценят състоянието ти и да изкажат становище дали трябва да се удължи или прекрати болничния.
За корема съм същата приличам на 5 ти месец, едвам скрих от любопитни познати до сега, че съм бременна, всеки ме зяпа в корема, ама си е за зяпане  ,личната каза, че задържам вода и за това се издувам. Поне от началото ми правят път по лабораториите и не чакам  Joy

Общи условия

Активация на акаунт