Януари още е далече, но мама е чула сърчицето вече! - Тема 2

  • 41 494
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 681
Аз също си плащам болничните, даже двойно по-скъпо. Ако не искаш да си ги плащаш можеш наистина да идеш на ЛКК, но дали ще ти дадат е друг въпрос.

# 721
  • Мнения: 1 269
Здравейте , момичета

Присъединявам се към вас , с термин месец януари 2017г. Grinning
В момента съм в 9 седмица и ми  е много лошо , не повръщам ,но почти не ям и от време на време получавам силно сърцебиене и като че ли някакво нервно неразположение - не мога да си намеря място ! При вас имало ли е такова нещо и в коя седмица започна да ви поолеква ?



И аз съм в 9 седмица и аз усещам ,че сърцето ми нещо се задъхва, не знам дали ще спре в тия жеги

# 722
  • Мнения: 1 269
Днеска сте особено активни  Mr. Green

Аз ще ходя на море, и без това не ходя на мръсното БГ Черноморие, ще ходим в Гърция grinning039
Като бях бременна с малкия ме беше страх и не ходих, сега съм не толкова плашлива Wink Пък и в басейн е доста по-опасно, от колкото в морето.

И аз прескочих до Гърция. Лощото е че почнаха жегите и ми беше тежко, а морската вода нали е много солена- не посмях да натопя повече от краката.

# 723
  • Мнения: 226
Аз предния път не съм плащала болничните, нито за лекарска комисия. Ако има значение, от поликлиниката ми ги издаваха.
Сега пак не плащах за болничен, но още не съм стигнала до комисия, предполагам и тогава няма да плащам. Не виждам и причина болничният да е платен.

# 724
  • Мнения: 481
И аз не виждам, моя приятелка съвсем на скоро мина по пътя с ЛКК, с Телк и никъде не е плащала, странно все пак съм по направление...ще попитам личния, мисля си да не би защото си избрах лекар от друг град  newsm78
Благодаря момичета ще видим какво ще каже личната.

# 725
  • Мнения: 19
Здравейте мамита  Hug
Аз днес ходих при едно друго АГ, много приятна жена, която ми обясни всичко което не разбирах. Излезе, че моите изчисления са правилни, а не на предния лекар и сега съм в 11та седмица. Бебчо се постара да ми помаха  Heart Eyes Heart Eyes

Някоя от вас правила ли е БХС в майчин дом, казаха ми, че до края на месеца е безплатно newsm78

# 726
  • Мнения: 1 269
Здравейте мамита  Hug
Аз днес ходих при едно друго АГ, много приятна жена, която ми обясни всичко което не разбирах. Излезе, че моите изчисления са правилни, а не на предния лекар и сега съм в 11та седмица. Бебчо се постара да ми помаха  Heart Eyes Heart Eyes

Някоя от вас правила ли е БХС в майчин дом, казаха ми, че до края на месеца е безплатно newsm78



Аз трябва да го направя другия месец и моя доктор даже не ме пита искам ли или не, направо ми записа час.

# 727
  • Мнения: 19
Здравейте мамита  Hug
Аз днес ходих при едно друго АГ, много приятна жена, която ми обясни всичко което не разбирах. Излезе, че моите изчисления са правилни, а не на предния лекар и сега съм в 11та седмица. Бебчо се постара да ми помаха  Heart Eyes Heart Eyes

Някоя от вас правила ли е БХС в майчин дом, казаха ми, че до края на месеца е безплатно newsm78




Аз трябва да го направя другия месец и моя доктор даже не ме пита искам ли или не, направо ми записа час.

На мен ми казаха, че е по желание, тъй като съм на 24 години и нямам аномалии в рода, нито предишни неуспешни бременности, но ако искам да отида до края на месеца, защото е безплатно. Аз малко се чудя, тъй като БХС го приемам малко като теория на вероятностите, да не ме стреснат излишно.. Не мога да взема решение все още..

# 728
  • Мнения: 226
До края на месеца явно си в седмиците, в които се прави БХС, иначе по всяко време е безплатно, само някакви формуляри се попълваха, пише подробно в сайта на Майчин дом.

# 729
  • Мнения: 276
И аз не виждам, моя приятелка съвсем на скоро мина по пътя с ЛКК, с Телк и никъде не е плащала, странно все пак съм по направление...ще попитам личния, мисля си да не би защото си избрах лекар от друг град  newsm78
Благодаря момичета ще видим какво ще каже личната.

Защото го правите под масата реално, за да минете само неофициално и по документи. Другият вариант е да отидете на лекарска комисия самите вие - и там вече е относително дали ще ви дадат болнични. Понеже може да се прецени, че реално няма причина.

# 730
  • Мнения: 481
Под масата се минава и с реално ЛКК, без да се плаща, но явно някои доктори са намерили начин да вадят някой лев. Sad

# 731
  • София
  • Мнения: 2 681
Не мога да разбера какво толкова се възмущавате. Който не иска да си го плаща си минава реално през ЛКК, всеки си решава. Същото е с раждането, ако искате плащате, ако не - просто отивате и раждате в държавна болница.

# 732
  • Мнения: 226
Възмутително е, защото е неправомерно. За раждането си плащаш на касата на болницата.
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=473117

Както писах, с миналата бременност са ми назначавали ЛКК в поликлиниката, просто съм отивала да си взема болничния лист, нито съм плащала, нито съм правила нещо друго.

Според мен по-добре да се смени лекаря, ако така изнудва.

# 733
  • Мнения: 361
Аз също ще излизам продължителен болничен заради контракциите. Плащам ЛКК на каса не под маса, но дефакто преглед ще имам само от моята АГ

# 734
  • София
  • Мнения: 2 681
А не е възмутително ти да искаш болничен за риск от аборт (само такава е причината на 30 дневните), когато всичко е наред и да точиш от държавата. Като сте толкова съвестни помислете и от другата гледна точка, че лекарят няма право да ви издаде 30 дневен болничен без сериозна причина и заплаха от спонтанен аборт. На вас хем ви няма нищо, хем се оплаквате, че ще платите. Като искате измислена диагноза е така (поне на повечето места).
П.П. Захарче, и аз си заплащане на каса. Повечето поликлиники или МЦ си имат ценоразпис и точно и ясно е вписана цената за ЛКК

Общи условия

Активация на акаунт