Добре дошли в Люлин! Тема 29

  • 70 525
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 285
+359884014715 Иво Христов е учителят. Пишеше го на листовките - не издавам нещо тайно 😊

# 706
  • София
  • Мнения: 5 247
Благодаря! Hug
Днес бях на ръба да търся телефон в общината - да се оплача, че паркчето в Люлин 8 с новите съоражения и индианска къщичка е потънало в мръсотия, не е събиран боклука в последните седмици изобщо и на детската площадка има цяла камара, дано не плъзнат болести.

# 707
  • София
  • Мнения: 39 771
Почти навсякъде е така. На детската площадка при нас има две висящи кошчета за боклук. От няколко седмици едното го е хванало липсата, а другото прелива, излива и т.н.

# 708
  • Мнения: 1 720
Площадката пред нашият блок няма кошче за боклук,тя Е кошче за боклук Tired
Тъпите ни съседи продължават да си хвърлят боклука през прозорците,въпреки предупреждението за глоба от 5000 лв. от общината.

# 709
  • Мнения: 46 520
Преди време писах до Общината да сложат кошчета на една друга площадка - но нищо. Преди около месец бяха пратили група да изчисти индианското, явно са решили, че веднъж и стига  Mr. Green
При нас никой не хвърля боклуци, но като минат братята цигани и отворят тези за разделното събиране отдолу, всичко се изсипва, след това вятърът ги разнася равномерно.
И това им писах, но реакция никаква.
Бях им пускала сигнал за отворите на стълбовете, че нямаха капаци, реагираха веднага. тайно се надявах, че и с боклуците ще стане така, но уви.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 709
Аз доста обикалям из седми с количката тези дни и ми прави много хубаво впечатление колко много градинки се поддържат пред входовете. Игликите сега са такава радост за окото.

# 711
  • Мнения: 46 520
Да! Последните години има много голяма промяна, хората си чистят, поддържат. Ако и Общината си вършеше работата...

А усещате ли, че изчезнаха бездомните кучета?
Не напълно, но осезаемо.

# 712
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Да! Последните години има много голяма промяна, хората си чистят, поддържат. Ако и Общината си вършеше работата...

А усещате ли, че изчезнаха бездомните кучета?
Не напълно, но осезаемо.
Абсолютно - преди няколко години в околностите на блока имаше поне 7-8. Сега бездомни виждам много рядко.

# 713
  • София
  • Мнения: 5 247
Точно така- хората доста добре забележимо полагат грижа, а от общината лъха на безотговорност. Кучета има, но някак локализирано- обитават си своя територия. Тъжното е, че има безкрайно много просяци, също и клошари.Със стоплянето на времето не можеш да не се разминеш многократно с горките хора.

# 714
  • Мнения: 54
Здравейте,

да ви питам има ли транспорт от люлин до Първа АГ Болница "Света София" (бившата Тина Киркова)? Когато се е налагало съм ходила с такси или с кола,но ме интересува и градския транспорт.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 641
Бездомните ще изчезнат, ако не се пускат нови домашни на улицата. Отдавна са кастрирани повечето бездомни и реално ново поколение на улицата може да има от домашни или изхвърлени домашни, които все още не са кастрирани, та за бездомните сме си виновни ние.
Останалите пък кастрирани са си наистина в дадени територии, обикновенно или са хранени или успяват да се нахранят сами и леко по леко ще си отидат и те, било от старост, било от друго.
При нашия блок от 7 останаха две за 5 години, но пък понеже съм краен блок от към Мега мол-а, да ви кажа постоянно се появяват нови изхвърлени кученца, пък и циганите постоянно си носят нови кучета, които не дават да се задомяват, нито да се кастрират.

# 716
  • София
  • Мнения: 3 709
Аз ходех до Щерев, което е в близост, с трамвая. Peace Спира много близо.
Ще ме ориентирате ли от къде да закупя стъклария за детска кухня? На пазара в началото до спирката на тролея имаше магазинче, но вече е префасонирано в нещо друго и не продават...
Допълвам се, за да попитам, ако някой взема кухня от 64 ОДЗ- в колко часа горе-долу идва колата с храната?

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 11:15 от Beeps

# 717
  • София
  • Мнения: 905
Здравейте,

да ви питам има ли транспорт от люлин до Първа АГ Болница "Света София" (бившата Тина Киркова)? Когато се е налагало съм ходила с такси или с кола,но ме интересува и градския транспорт.

Трамвай 8, по далечен спомен.

# 718
  • София
  • Мнения: 14 699
Здравейте,

да ви питам има ли транспорт от люлин до Първа АГ Болница "Света София" (бившата Тина Киркова)? Когато се е налагало съм ходила с такси или с кола,но ме интересува и градския транспорт.

Да, трамвай 8 - след вагон-ресторанта е втората спирка и малко пеша.

# 719
  • София
  • Мнения: 5 247
Така е Frozy , права си. Непрекъснато изхвърлят нови кучета. Няма общество. Говорих със столичен инспекторат- за боклуците на детските площадки. Дано има резулатат.

Общи условия

Активация на акаунт