Добре дошли в Люлин! Тема 29

  • 70 529
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 46 520
Темата не е само за обяд, носят си децата за междинните закуски (не за всички класове са безплатни Simple Smile).
За 56-то 2011/2012-та беше много хубава храната. Сега не знам, защото обядва вкъщи, а фирмата се сменя май всяка година, съответно и качеството.

Ако детето не харесва храната в стола, няма проблем да си носи кутията и да яде с другите деца вътре от своята храна. Има и масички със столчета на етажите, в стаите не дават да се яде.

Да се оплача- имах работа зад 56 уч-ще надолу в Люлин 9. Преди Сливница са едни кални улички, едни неуредени къщички, е, има и прилични, но попаднах на цигански коптор,  Shocked натрупал една планина автомобилни гуми и от комина им смърдеше на тази отрова. Горят си за отопление от тези гуми. Е..на какво прилича това? Няма ли кой да ликвидира този абсурд? ooooh!
Ще им дойде времето и на тях. По-страшно беше онова чудо с/у Джъмбо и катуна до Фантастико. А преди години и на мястото на Билата е било така.
Лека-полека, не става изведнъж  Mr. Green

# 691
  • София
  • Мнения: 3 709
Ух, отдъхнах си. За секунда си представих как готвя на мъж и две момчета в пубертет за у дома, че и за училище и бъдещето ми се стори ужасно черно.  Tired

Това до Фантастико е ужасно; че и под терасите на новата кооперация. Срещу тях човекът отглежда кучета и лятото смърди страхотно в тоя ареал.

# 692
  • София
  • Мнения: 39 771
В училището на сина ми има стол. Купони се купуват в понеделник (за цялата седмица), но мисля че може и за самият ден да се купят.

Имат и лавка, която след заповед на директора е "изчистена" от боклуци (junk food). От лавката синът ми си купува сандвичи и хотдог. Продават се и плодове.

Имам кутия от Данонино (някакви промоции имаше), в която му слагам сандвич, нарязани краставици, репички, мандарина... Не е навит Simple Smile

По време на ремонта на училището столът беше затворен и бяха обслужвани от кетъринг компания.
(Учи в 90то.)

По думи на дъщеря ми в нейното училище (137мо) стол нямало. Имало помещение (може би бивш стол), в който децата сядали и хапвали това, което си носят от дома.

# 693
  • Мнения: 1 350
До Фантастикото вече има заграден паркинг, автокъща, нещо подобно. А в сайта на общината беше пуснат за обществено обсъждане план за някакво благоустройство, промяна, поляната между сградата на Църквата и Сиконкото, бавно, бавно, нещата се променят.
За стол в училище, по племенничката ми съдя, че не им се иска всеки ден да са на манджа в столовата, но им не им се носи всеки ден кутия, редува ги. В първите дни на 1 клас си връщаше кутията дори подредена по същия начин, неотваряна. Първите дни май е по-добре в столовата да се храни, особено ако е ходило детето на градина, поне в това да се спести лекия стрес. После може би според желанието на детето.
А някои училища са с кетъринг. Тази година има купони от 1.70-стол до 2.50лв-външен кетъринг. За протокола: и аз съм приготвила кутия, чаша, прибори.

# 694
  • София
  • Мнения: 5 285
На първа страница виждам тема "Кутия с обяд- какво сготви за детето в училище" и леко започвам да се паникьосвам. Моля, кажете ми, че функцията стол съществува все още и в Люлинските училища има такъв..

Да, но децата на целодневно обучение изкарват там едно 9-10 ч. (напр. 7,30-17,30 ч.). Има осигурена закуска по порграма, обяд с купон, но много родители дават храна за следобед или ако не стигне... Някои дават пари, де.

Първолакът ми е в 56-то в момента. Има стол (2,70 лв. е купонът), има програма закуска, плод и мляко (последните 2 се редуват). Лавката е средно прилична: има си боклуци, но има и плодове и някои срвн прилични опаковани храни. Слагам храна всеки ден, ежедневни джобни още не давам (само ако си поиска нещо конкретно).

# 695
  • София
  • Мнения: 3 709
Ясно, нищо не знам за училището Laughing Голямото има още две години до първи клас, ще имам време да се запозная и да направя организация Simple Smile Аз си помня стола, в който сутрин големите ни пререждаха за мекици и кифли, на обяд другарката ни водеше под строй, а после се прибирах у дома.
Благодаря ви! Явно совите не са това, което бяха Laughing

# 696
  • София
  • Мнения: 39 771
Да, но децата на целодневно обучение изкарват там едно 9-10 ч. (напр. 7,30-17,30 ч.). Има осигурена закуска по порграма, обяд с купон, но много родители дават храна за следобед или ако не стигне... Някои дават пари, де.
Моят син е на целодневно обучение - от 8:00 до 16:30.
Кутии с храна не иска. Не че ми връща пълна кутията Simple Smile
Следобед си купува нещо от лавката. Сандвичите са по 1лв, а хотдог - 1,50.
Понякога го прибирам супер гладен. (Ако си е похарчил парите за химикалки... а липсата на химикалки при него е нещо нормално, яде ги направо Simple Smile)
Във вторник, четвъртък и петък изкарва по още час и половина в училище (тренировка по таекуон-до). След тренировката направо умира от глад.

# 697
  • София
  • Мнения: 5 285
Beeps, ние следващата учебна година почиваме и по-следващата пак имам първолак - момата. Така че ще треперим дружно. Някои неща от училище са променени, но други са си от време оно  Tired
Забравих да спомена понеделник и четвъртък, с които синковецът изкарва 12 (дванадесет) часа в училището, защото има шах след часовете  Tired Tired Tired Тогава слагам в чантата за храна допълнителни ядки и повече мюсли барчета с допълнителено шоколад, които може да изръфа в някоя дупка между часовете  ooooh!

# 698
  • София
  • Мнения: 39 771
Зелено човече, де ходи твоят син на шах?
Моят прояви желание, но май вече нямат часове в у-ще. Миналата година имаха.

# 699
  • София
  • Мнения: 3 709
Зелено човече, според лентичките имаш двама рожденици днес. Грешка ли има или сериозно си ги нацелила в един  ден? Grinning Весел празник, ако е така!

# 700
  • Мнения: 361
Не мисля, че са днес. Познавам ги и имам спомен за друг месец за рд на малкото.
И да не е спам в 8ма част къде предлагат масажи на цяло тяло и колко струва.

# 701
  • София
  • Мнения: 39 771
От следобед нямаме топла вода (Люлин 2). Не виждам да пише за аварии.
Щерката се къпа със студена вода.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 285
Зелено човече, де ходи твоят син на шах?
Моят прояви желание, но май вече нямат часове в у-ще. Миналата година имаха.

Идва в училище учител два пъти седмично от клуб Рицар. 56-то училище. Понеделник от 18,30 ч. до 19,15 ч. и четвъртък 2 часа - 17,45 - 18,30 и 18,30 - 19,15. Имат право да ходят на всички часове. Таксата е 20 лв./месечно. учителят е много благ. Да търся ли телефон?


Beeps, изтекли ми лентичките  Shocked Ще ги подновя  Joy Мерси, че ми обърна внимание  Hug Hug Hug

# 703
  • София
  • Мнения: 39 771
Идва в училище учител два пъти седмично от клуб Рицар. 56-то училище. Понеделник от 18,30 ч. до 19,15 ч. и четвъртък 2 часа - 17,45 - 18,30 и 18,30 - 19,15. Имат право да ходят на всички часове. Таксата е 20 лв./месечно. учителят е много благ. Да търся ли телефон?
Потърси.
Алекс каза, че тази година учителят не бил идвал. Да не се окаже същият. Може да не са се събрали достатъчно деца за учебна група.

Аз от шаха знам само наименованието на фигурите и как се местят. Мъж ми е напред с материала. Преди години ще ме учи... играем (уж), а той мълчи кат пън. Накрая само рече "ама пази ги тези фигури де"  Laughing

# 704
  • София
  • Мнения: 5 247
Мноого ни е късно този шах.  зелено човече Имаш ли телефон да питам за друг начин?

Общи условия

Активация на акаунт