Канадски мами - 2

  • 16 210
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Благодаря ви за пожеланията, момичета!
Ураааа, днес проходихме! Точно като тръгвахме да вземем каката от училище, Слава реши, че може да се справя и без мен. В началото беше толкова учудена, че съм на разстояние от нея, пък си ходи Grinning Изненадахме Деси, като я посрещнахме на собствен ход Grinning
Ей ми ги двете съкровища - едно едногодишно и едно почти на осем:

# 256
  • Мнения: 1 370
Привет канадски момичета Wink

Снежи, честити ви ходещи крачета!Бързо да бягат и да не падат много HugХайде подготвяй се за прощъпулника Crazy Само съжалявам, че не мога да видя снимката на дветети Принцески Sad

Калида, ние с Ерикчето бяхме като на пикник. Седнахме си на тревата и късахме трева Grinning.Имаше и детска писта, където родител може да вози детето си, ама минимума на възрастта беше 3 годинки и син4ето не можа да се класира.

Холи, Ерик пак се уреди Heart EyesДано детето да си изкара една прекрасна ваканция. Кога ще пуснеш и малката Crazy?

Краси, както описваш къщатата ви, направо е страхотна  bouquet Едно голямо браво за избора. Ама много скъпо бе, ужас. Краси, съседа ви наистина не е бил сам човека #Crazy
За наща може би не знаеш, защото ние я купихме януари и аз тогава бях писала ама в седмичната тема. Води се сплит левъл. Има 2 стаи, хол, кухня и трапезария, баня и тоалетна в едно, а в бейсмента стаите са 2 пак с баня и тоалетна и мокро помещение. Има и гараж. Ето линк, но снимките не са много хубави http://www.proprioquebec.com/proprio/fr/ref/1183/index.htm
Ще се местим началото на юни и слава богу, че ще имаме ч месец, защото искаме да пребоядисваме. В хубав квартал сме, само ново строителство, нащата къща е най-стара - 2002 година. Жалкото е, че са само френскоговорящи. Близо сме до огромен щопинг център, училището е зад къщата, има много детски градина, но не става за без кола.

Аз сега отивам до бг магазин да търся български вафли, за интернационалния ден в детската градина на Ерик

Приятен ден ви желая  bouquet

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 17:45 от cho4o

# 257
  • Мнения: 2 959
Привет Момичета!

.... днес проходихме! ....
Снежи, честити Ви ходещи крачета на Славето! Виж какъв страхотен подарък Ви е спретнало мъничето за Вас с кака Деси.  Heart Eyes А това е страхотна новина- подарък за бабите и за любимата прабаба.  Hug Кога заминавате за БГ?

Дидка, пристигна ли Сливенското гости?

Краси/ Rayn's Mom/, вие да не сте вече с Канадски паспорти, след толкова годинки в Торонто?

...Имаше и детска писта, където родител може да вози детето си, ама минимума на възрастта беше 3 годинки и син4ето не можа да се класира....
...Жалкото е, че са само френскоговорящи. ...
cho4o, не съжалявай за детската писта, сега татито ще се усъвършенства на голямата за 1.6г и след това техният тим с Ерик ще бъде винаги пръв. Heart Eyes cho4o, и Вашата къщичка изглежда доста добре и е младичка, дори сте близо до парк/ поне така пише в описанието, но ти не се хвалиш с него/, а и Вудроил е много хубаво предградие и доста спокойно. А и състоянието вътре изглежда доста добре, което означава че Вие с татито няма да хвърлите много труд/ освен пребоядисването/. А това което го изтъкваш като недостатък, според мен е голямо предимство, може би не за теб и тати, а за Ерик/ той ще бъде от 3-езичните дечица/. Peace Приятно пазаруване за БГ ден в детската градина. И нали знаеш? Нашето българче- Ерик, ще е най- хубавото, и нашето представяне ще е на върха. Има ли други българачета, или Ерик ще бъде титуляра?
Приятен ден Ви желая!

# 258
  • Мнения: 1 283
Привет канадски мами и бъдещи мами! Grinning

Честито ходещи крачета на малката Слава! Heart Eyes Да е жива и здрава и по-малко обелени коленца да има! Grinning


Цитат на: Kalida
Браво на Стелчето, силно дете е тя.  И двете ли операции му направиха на детенце?
Не! SadСледващата ще е след един месец!Дано и тогава всичко мине добре! Praynig

Цитат на: Kalida
Холи,  а по тея пикници където обикаляте, барбекюта правите ли? Защото под пикник тук това се разбира? А аз обожавам барбекюто, това е предпочитаният от мен начин да ям каквото и да е месо.
Даа,и тук това се разбира! Party Освен,ако децата не си правят пикник,тогава има одеало на тревата,сандвичи,бисквити и сок! Wink

cho4o ,разгледах ви снимките,много хубава къщичка! Grinning Изглежда ми доста просторна!Със здраве да си я ползвате!  bouquet

Цитат на: cho4o
Холи, Ерик пак се уреди..
..ааа,уредил се той,от сега му бера дерта! ooooh! Миналата година последните 2 седмици ги изкарал в рев да се прибира насам! Cry А сега така са свикнали с Холи,особено вечер като си лягат,че не ми се мисли как ще издържи 2 месеца! Tired Пък и тя ще тъгува за батко си! SadНо няма начин,бабите и дядовците броят дните и го чакат с нетърпение! Hug

Цитат на: cho4o
Кога ще пуснеш и малката ?

Догодина,живот и здраве  Praynig ще си отидем в комплект! Heart Eyes

Цитат на: cho4o
В хубав квартал сме, само ново строителство, нащата къща е най-стара - 2002 година. 
Чочи,да не си объркала годината? newsm78 На 3 годишна къща стара ли й викат вече? ooooh!

Цитат на: cho4o
Аз сега отивам до бг магазин да търся български вафли, за интернационалния ден в детската градина на Ерик
Това звучи много интересно! Grinning Що не им намажеш по една филия с лютеница! Mr. Green

# 259
  • Мнения: 2 959
...Дано и тогава всичко мине добре!.....
...че не ми се мисли как ще издържи 2 месеца! ....
Холи, всички ще стискаме палци на Стелчето. Дано всичко мине добре и дано старата максима: "...че Господ пази малките деца..." се окаже вярна. Praynig
Холи, а за Ерик и 2-мес му престой не се тормози. Ще му хареса и още как, и този път ще реве да остава там. Hug А идеята за филията с лютеница е много свежа- типично българска закуска. Heart EyesДано да Ви е хубаво и топло времето за разходки. Peace

# 260
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Много странно - аз виждам снимката, но явно вие - не. Ето линк, така би трябвало да се вижда - http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/sneji03/detail?.dir=4f71re2& … 2.jpg&.src=ph
Kalida, живот и здраве, пътуваме на 9-ти следващия месец. А ти кога?
Честити придобивки на Краси и cho4o! Със здраве да си ги ползвате!

# 261
  • Мнения: 2 959
Снежи, снимката е разкошна. Десито има много хубава усмивка и явно двечките са много привързани една към друга. Heart Eyes Това на дясната ръчичка на Славето мартеничка ли е или гривничка? Голям сладур е Славето в това синьо комплектче и със синята панделка- една малка проходила вече госпожичка. Hug А относно пътуването, при нас нещата са още много имагинерни, още не сме уредили док- тите и билети не сме търсили. Peace

# 262
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
От разходки навън не ми остава време да напиша нещо. ooooh! Обаче времето е супер, а? Ей на това му викам майско време - много си го обичам този месец. Grinning

Чочо, и вашата къща е сладурска. Само искам да питам - с мебелите ли я купувате или те са само за снимката, и старият собственик ще си ги вземе?
Ние имаме едни познати, които са маниаци на картинг. И те живеят в Монреал, на мъжа му викат Иво Ферарито, знаете ли се случайно? Спомням си, че детето им ходеше да тренира на пистите за картинг.

Дидка, кои са тез сливналии, бе? Laughing Да не се окажем познати, я раздуй малко. Laughing


# 263
  • Мнения: 7 430
Дидка, пристигна ли Сливенското гости?

Чакаме ги в четвъртък Peace

Снежинка - честити ви ходещи крачета на малката принцеса Wink Много сА ти хубави и сладки момичетата - ще береш ядове с тях като пораснат Wink

Наде, казват се Доника и Гошо, имат дъщеричка на 5г мисля беше....като дойдат ще направя снимки и ще ги документирам тук Mr. Green

Нашият Ерик ще го гласим утре с Чочо - ще ходим да купим и бозичка даже Wink Сега сме замислили хайдук да го правим и някой пищов да препаше Heart Eyes ....сладкото ми Чоченци Hug


Тук е такова студено време пак.... че вече наистина ми писна Sad...вали, духа и ние пак само в къщи си стоим - Вики писка като го прибирам, а и в къщи само ходи милото до входната врата и очичките му все навън гледат Confused

# 264
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Това на дясната ръчичка на Славето мартеничка ли е или гривничка?
Kalidа, това е червена прежда със синьо оченце - носи го откакто се е родила. Голям зор видях докато обясня на маса чуждоземски народ за какво служи.
Дидка, и за двечките вече си имам кандидат- зетьове, че по няколко даже Grinning Да са ми живи и здрави и черен да ми доведат, ще трябва да го приема, но се надявам на българчета.
Момичета, сега да ви кажа нещо хубаво - от юли месец ще получаваме по 100$ на месец към детските - това за деца до 6 години, за по-големите няма.

# 265
  • Мнения: 369
Здравейте момичета! Вече времето навън наистина  е страхотно и ей на - няма много пишещи. Тея италиянките-бърборанките  вече шеста тема ще отварят ние още с тази втората се мъчим.  Mr. Green Наде, да взимаш да отвориш една нова тема, че тази още малко й остана.

  Снежи, сега снимките наистина вече се видяха и са много сладки щерките. Пък и малката с какъв специален тоалет по случай празника е, да я изядеш направо. Голям бонбон е. Сега поясни малко около хубавата новина за детските. Това провинциални ли са или федерални? Как разбра? и т.н.

  Момичета аз имам един въпрос, някой ако знае нещо да сподели дори и да е за друга провинция.  Praynig Та на един приятел ще му се наложи да спонсорира детето си, тъй-като ще се роди в Бг. Въпросът ми е правят ли се медицински на бебето и дълга ли е процедурата? Това, което пише на сайта на емиграционните сме го изчели, търсим инфо от първа-втора ръка  Laughing на някой минал по този път.

  Kalida, я разкажи има ли друга забележителност около вас освен прословутият ви мол (Между другото аз не знаех преди това за него  Embarassed ). Къде прекарвате събота и неделя? Аз имам братовчед в Edmonton и като правихме проучване на времето преди да дойдем, там наистина няма много развитие в софтуерната сфера и за това избрахме  да дойдем в Торонто, дори и без  да знаем, когато взимахме решение, че ще намерим тук някой, който да ни помогне в началото. Та ми стана интересно вие как избрахте тази дестинация. Първо мъжът ти ли си намери работа там, или първо се заселихте, пък после търсихте.

  Момичета, четохте ли че днес в. Новинар е публикувал карикатури на Кадафи във връзка с процесът в Либия. Ето можете да видите:
http://www.novinar.net/main.php?act=news&act1=det&sql=MT … ater=MTkwNTszNw==
  От художествена и идейна  гледна точка на мен карикатурите ми харесаха, но ме е страх да нямат отрицателен отзвук и някакво негативно влияние върху процесът. Малко ми заприличва на едновремешното предаване на Ку-ку за атомната централа- хубава идея, но някак си недообмислена. А иначе за сестрите  все си мисля, че изцяло е виновна тромавата система на Външно.  Thinking Можеха да ги изтеглят още тогава на бързо в суматохата. Така като се замисля и аз се питам защо ще вадя бълг.документи на малката след като по никакъв начин няма да е защитена като бълг.гражданин, напротив дори ще е уязвима - да плаща разни такси, за да се лекуват циганите и да им се плащат социални помощи. Ох, айде че пак ми стана дълъг постинга, пък и много взех да разсъждавам и да се ядосвам, а времето навън е тооолкова хубаво. Приятен ден Ви желая.   Heart Eyes

# 266
  • Мнения: 210
Снежи как разбра за тези $100.С писмо ли?Ние дали ще ги получаваме newsm78

# 267
  • Мнения: 2 959
Слънчеви привети и от нас Момичета!

От разходки навън не ми остава време да напиша нещо. ...
Нади, не се извинявай, ами ни вмъкни някъде в стегнатото си ежедневие. Hug Къде се разхождате с Дени? Той слуша ли?

....казват се Доника и Гошо, имат дъщеричка на 5г мисля беше...
Дидка, ама тъкмо ще си имате именник в къщата за Гергьовден, само агнето остава да приготвите и БГ празник ще е на ниво. Hug

...това е червена прежда със синьо оченце - носи го откакто се е родила. Голям зор видях докато обясня на маса чуждоземски народ за какво служи...
Снежи, благодаря ти за обяснението и съжалявам че те карам да го повтараш може би за стотен път, макар и не на чуждоземец като мен. Прости ми. Praynig Ама как успяваш да удържиш Славето да не го дърпа? Като знам на Даничка що труд беше да задържим мартеничката 2седмици на ръчичката й, но ти си мама с опит. Heart Eyes

Писанке, как е новото кенгуру, ти май точно навреме си го купи и сега не се спирате от разходки с мъничето.
....Първо мъжът ти ли си намери работа там, или първо се заселихте, пък после търсихте....
Как го намерихме Едмонтон, ами след доста търсене.  Laughing Работата дойде след заселването, но доста по скоро отколкото случая беше в Монтреал. А относно забележителностите, има ги разбира се и то доста. Въпроса е човек да има пари, желание и тръпка да обикаля и да гледа. Но то хубави развлекателни места има навсякъде в Канада и САЩ, тук хората умеят да се развличат и да си харчат парите. Peace
А по отн- е на карикатурата, дано персонажите на картинката се окажат хора с чувство за хумор. Peace

Лек и хубав ден Ви желая!

# 268
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Писанка, да ти кажа за бебето. Ние бяхме стигнали с мъжа ми до мед. прегледи когато разбрахме, че съм бременна. Заради рентгена отложихме прегледите с една година, да се роди Дени. Като се роди, пратихме акта за раждане във Виена за да му издадат сертификат за селекция. Като пращат тези документи приятелите ви да внимават, защото както впишат името на латиница, по същия начин трябва да е написано и когато му подадат документи за международен паспорт. (Ако има особености при изписването на името на латиница, първо да питат в някоя паспортна служба дали ще има проблем при издаване на паспорта и тогава да пращат документите във Виена. Пиша ти това, защото ние писахме в тези документи името Dennis  и като дойде време да му правим паспорт не щяха да напишат двойното n. В чудо се бяхме видяли, много нерви изхабихме. Толкоз с лиричното отклонение.) Тези документи ги подадохме докато чакаме сертификата за селекция. Като дойде той, и като направиха паспорта, се обадихме за дата за мед. прегледи. Значи Дени се роди на 15 дек 2004, на следващия ден задвижиха нещата за сертификата, в края на март или началото на април той дойде, както и паспорта, а на 02 юни 2005 бяхме на прегледи. Значи към 6 месеца отне цялата работа, като имаш предвид, че ние насрочихме дата за прегледите през лятото, щото по-рано не пускаха Сунай в отпуска, значи може и за 4-5 месеца да стане всичко. Мед. преглед на бебето е формален, Савчева му преслуша гърдичките и гръбчето, опипа корема, пита ни колко е тежал и колко см е бил на последната консултация и толкоз. Искането за паспортите ни да им сложат визи дойде 3 седмици след прегледите, а визи имахме в средата на юли. Предполагам, че по този път ще минат приятелите ви. Ако има още нещо, питай смело.

# 269
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Това за 100-те долара и аз го знам, идея на премиера е. Одобрявам. Laughing Кивито, за всички са, както е писала Снежи, даже и за тези с голям доход мисля. Grinning

Калида, има една детска площадка до нас, която не е с пясък, който пък аз много мразя. И там ходим непрекъснато, Дени има приятелчета и си играят, Засега слуша, обаче много бързо попива лошите неща, като викане, удряне. Confused

Дидка, ни ша ги познавам тез хора (както казват в нашето село  Joy). Ама пусни снимки де, нищо не се знае. Wink

Общи условия

Активация на акаунт