Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 53

  • 74 700
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 659
При мене първи трансфер беше на 3 дн.ембр. Аз ще ви питам друго-при преглед ня 2-3 ден от МЦ колко големи Фуликули виждат доктори ?
Пред спешния чакаха бременни с големи коремчета, може да са били за приемане.

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 1 632
Шарада, и на мен първия трансфер ми беше на 3-дневни, а втория на 5-дневни

# 47
  • Мнения: 590
Вече искат вирусология преди започване на стимулация. Днес в манипулационна преглеждаха досиетата на всички за валидни изследвания.
Утре съм при д-р Стаменов и ще го питам изрично дали има дни, в които ще отсъства този месец.
За ПИД записах час при д-р Хаджидекова и в понеделник ще я разпитам подробно и ще пиша какво ми е казала.
Момичета, за препоръки относно Макс, ИМСИ, килимче с кого говорите? Имам спомен, че звъните на кабинета, в който мъжете дават материал, така ли е?

# 48
  • Мнения: X
Този месец ще отсъства 17-18, като на 17 май ще прави няколко трансфера и отива на онко конференция.
След това от 25 юни до 03 юли ще отсъства.

# 49
  • Мнения: 126

А Доки каза, че е добре те да са на чист цикъл (когато не е имало стимулация), т.к. при стимулацията може да има изместване на имплантационния прозорец. А ние ще правим трансфер на чист цикъл.
Сега си мисля, че това, че при стимулацията може да има изместване на имплантационния прозорец може да е причина за липса на имплантация. Така, че ако някой се чуди какво още да пробва, може би това е добра идея - изследване за имплантационен прозорец на чист цикъл и след това - ЗЕТ на чист цикъл . Дано при мен това да е успешната стратегия!  Praynig
Това, което казваш доста ме притесни. При мен се оказа, че имам изместване на имплант.прозорец с 2 дни, но въпреки това след стимулация (ако Дай Боже) имам ембриони ще ми ги връщат на 7 ден се оказва, защото на 5-ти ден ще ги замразят и на 7-ми ще ми ги трансферират. Ако при стимулация се измества имплантационния прозорец, защо ще ми ги връщат на този цикъл..... Това кой лекар ти го обясни,на мен нищо такова не ми казаха, сега ново 20.

Последна редакция: ср, 15 юни 2016, 20:40 от kimbi

# 50
  • Мнения: X
Не се притеснявайте за това момичета, лекарите следят кога трябва да са трансферите, щом има указан изместен имплантационен прозорец, той е вписан картона.

# 51
  • Мнения: 126
Май си права gerda, но след повече неуспехи просто се филмираме и какво ли не ни минава през главите. Най-вероятно знаят какво правят, но понеже никой нищо не ти обяснява и прегледите наистина минават за максимум 5 мин. с обличането и събличането, сами си търсим отговорите-нещо такова.
Искам нещо друго да попитам, какво мислите за трансфер на ембрион с материал от партньора заедно с ембрион от донор? Някой правил ли е такова нещо, че при нас този опит протича много трудно и се чудя какво да правя ....

# 52
  • Мнения: 129

А Доки каза, че е добре те да са на чист цикъл (когато не е имало стимулация), т.к. при стимулацията може да има изместване на имплантационния прозорец. А ние ще правим трансфер на чист цикъл.
Сега си мисля, че това, че при стимулацията може да има изместване на имплантационния прозорец може да е причина за липса на имплантация. Така, че ако някой се чуди какво още да пробва, може би това е добра идея - изследване за имплантационен прозорец на чист цикъл и след това - ЗЕТ на чист цикъл . Дано при мен това да е успешната стратегия!  Praynig
Това, което казваш доста ме притесни. При мен се оказа, че имам изместване на имплант.прозорец с 2 дни, но въпреки това след стимулация (ако Дай Боже) имам ембриони ще ми ги връщат на 7 ден се оказва, защото на 5-ти ден ще ги замразят и на 7-ми ще ми ги трансферират. Ако при стимулация се измества имплантационния прозорец, защо ще ми ги връщат на този цикъл..... Това кой лекар ти го обясни,на мен нищо такова не ми казаха, сега ново 20.

Това ми го каза Стаменов - че ако изследваме имплантационния прозорец при цикъл със стимулация, много вероятно е той да е изместен спрямо прозореца на цикъл без стимулация.

# 53
  • Мнения: 629
Ina-73 различна е големината на фоликулите нежду 6-7мм и до 10-12мм,знам само че е хубаво горе долу да са близки размери,щото да има повече за вадене/т.к малките изостават/
Шарада,при мен бяха 5-дневни бластоцисти,но това доки го преценява  на кой ден да се върнат.Не се филмирай излишно Hug

# 54
  • Мнения: 129
Този месец ще отсъства 17-18, като на 17 май ще прави няколко трансфера и отива на онко конференция.
След това от 25 юни до 03 юли ще отсъства.

Герда, сигурно ли е това за отсъствието на Стаменов от 25 юни до 03 юли? На мен тогава ми се пада да ми започне следващата стимулация! Какво се прави в такъв случай? Може ли да ми запишат час при някой от другите лекари, докато се върне Стаменов? И трябва ли предварително да помоля (чрез кол центъра или регистратурата или...?!) някой да се свърже с доктора, за да потвърди, че така ми е казал - че на следващия цикъл пак трябва да правим стимулация...

# 55
  • Мнения: X
Дидлина, не се притеснявай изобщо, и моята стимулация започна докато д-р Стаменов отстъстваше, а резултатът беше 8 извадени, 8 оплодени ,8 до 5ти ден.
 Докторът си дава указанията и те са записани в досиетата, лично съм го чувала как казва на акушерката всичко да се записва.
 Ако има нещо непредвидено се свързват с него и той казва какво да се прави.
 Спокойно започвай стимулацията.

Последна редакция: ср, 15 юни 2016, 21:45 от Анонимен

# 56
  • Мнения: 1 659
Мерси Veni. Успокойх се.
Gery за МАКС и др.се говори с андролози. Днес говорих с тях,внимателни са, обясняват.

# 57
  • Мнения: 311
Запис и от мен в темата. Благодаря, Манди! bouquet

# 58
  • Мнения: 590
Мерси Veni. Успокойх се.
Gery за МАКС и др.се говори с андролози. Днес говорих с тях,внимателни са, обясняват.
Ина, как се свързваш с тях? По телефона на първа страница или на място в Надежда?

# 59
  • Мнения: 1 721
 Аз виждам много естествено забременели млади мами за фм. Много е модно да раждаш в клиниката.

Не е модно, изборът е ограничен  Peace аз раждах в Надежда, без да съм забременяла там

Общи условия

Активация на акаунт