Евтин, но качествен климатик

  • 50 498
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 859
Атаро клима Пловдив - Дайкин
Уруру сарара на Дайкин 7-ца за 3950 лв., 12-ка за 4290 лв., 18 -ка за 4600 лв. има и за 5600 лв.
Mitsubishi също имат висок клас, както и много други марки има климатици за по 15 хил. лв.
Термопомпа е идеално решение за голям апартамент (над 100 кв.м.) стига да можеш да си го позволиш.

Относно потреблението без никакви ограничения в консумацията на ел. енергия за голям апартамент сметката ми за м. май е 60 лв. Този месец като гледам как се движим с непрекъснато работещи климатици ще е към 80 лв.



Ами щом Уруру Сарара се сглобява в България и си го мислете за спални, няма повече кво да кажа...  по въпроса newsm78

И като целия разговор тръгна от спора за Gree който е от понеделник при теб, информация за сметки за ток е много важна и авторитетна...
При мен сметката за ток за май е 40 лв... и? Искаш да кажеш, че целия май с дъждове през ден си изкарала на климатици? Или? Следвайте поне някаква минимално допустима логическа линия.... Моля...



Сметката за ток е относително понятие. Едно е да плащаш сметка за едностаен със спалня 12 кв.м. и хол с кухня от общо 25 кв.м., съвсем друго  е сметката за ток на многостаен, при който само всекидневната е 45 кв.м. Няма как сметките за ток да са еднакви ако ще по-големия апартамент да е с възможно най-икономичните климатици. И Уруру-сарара не се сглобява в България по  ред причини   newsm08

# 46
  • Мнения: 34
Не си купувайте евтин климатик, по добре е без него. Аз имах Осака, като се сетя за сметките за ток лошо ми става. Добре, че изгоря на третата година да го изхвърлим. Сега сме с Дайкин. Не съжалявам, че го плащах шест месеца. Разликата в сметката е в пъти! Цената е малко по - висока, но е поносима като се има в предвид колко главоболия спестява после..... Ако знаех това преди щяхме да си стоим в къщи с духалката .....

# 47
  • Мнения: 46 539
... Ако знаех това преди щяхме да си стоим в къщи с духалката .....
Темата е за климатик за охлаждане, не за отопление.
Не са големи сметките при охлаждане.

# 48
  • Мнения: 34
И за охлаждане сме го ползвали, сметката за ток не беше по - добра, да не говорим как дрънчеше! С една дума бих препоръчала на потребителя да си купи вентилатор, но не и евтин климатик! Но това е мое мнение.
........може пък ние да сме попаднали да дефектен модел ......

# 49
  • Мнения: 4 428
За сравнително добър климатик, на разумна цена бих предложила Кериър  Peace
Лошото е че малко трудно се намират.

# 50
  • Мнения: 58
Ако имаш възможност, спри се на марките Mitsubishi, Daikin или Fujitsu General. Има и много хубави Тошиби, но не от най - простите серии Avant и Suzumi.
Mitsubishi - серия SF, поне. Най - новата им серия DM е орязана откъм параметри.
Daikin - в никакъв случай серия BOB или В - серия, поне модел FTX J3
Fujitsu General - поне серия LLCC или серия LMCA.
Мога да ти кажа и на всяка една фирма кой е вносителя, но не искам да се сметне все едно правя реклама на някой.
Ако не можеш да си позволиш някоя от горепосочените марки, вместо да се спираш на климатиците в Технополис, с които ако трябва да се разправяш за гаранция после, ще ти побелее косата, бих ти препоръчала марката Gree. Битовите им климатици са от около 2 години на българския пазар, китайска марка, но имат много дълъг опит в производството на големи машини, освен това работят в колаборация с Daikin и правят съвместно някои части.

# 51
  • Мнения: 512
Да побутна темата.Та питането ми е за Дайкин,излиза че са китайско производство,което ме дърпа назад,но тъй като нямаме опит с марки да се изкажат имащите.Ето нещо,което загледах DAIKIN FTXV35AB.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 859
Да побутна темата.Та питането ми е за Дайкин,излиза че са китайско производство,което ме дърпа назад,но тъй като нямаме опит с марки да се изкажат имащите.Ето нещо,което загледах DAIKIN FTXV35AB.

Има и произведени в Европа ако успееш да се уредиш с такъв. Ние имаме Дайкин в спалнята, доволна съм, чувам го като работи, но то пък напълно безшумен няма.

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не си купувайте евтин климатик, по добре е без него.

от 4 стр, едва 2-3 отговора по същество.

Климатикът НЕ е машинка, която днес е в тази стая и в този контакт, а утре другаде (не, че не могат да се местят).
Така, че дайте някаква подходяща сума, за да си решите проблемите, не да изпадате в нови.
А шум, качествено отопление/охлаждане са толкоз специфични фактори, зависещи от 100 неща (поне).

# 54
  • Мнения: 260
Климатикът ни се развали и да не пускам нова тема, да използвам тази: препоръчайте ми модел климатик на Дайкин или Mitsubishi ( добър климатик, на разумна цена) за стая 18 кв.?
 Става дума за става дума за южна стая в панелен блок в София.
Знам ,че Шани е компетентна по въпроса и очаквам и нейното мнение.

# 55
  • София
  • Мнения: 38 589
Минавам просто да докладвам. Имаме Мидеа 12ка от 2010. Сметките зимата са с 20-30 лева повече. Отопляваме холо-кухня. Миналата година нешо се разтропа леко, сменихме вентилаторче. Обаче пак работи доста по-шумно от преди. Та така.

# 56
  • Мнения: 4 708
Климатикът ни се развали и да не пускам нова тема, да използвам тази: препоръчайте ми модел климатик на Дайкин или Mitsubishi ( добър климатик, на разумна цена) за стая 18 кв.?
 Става дума за става дума за южна стая в панелен блок в София.
Знам ,че Шани е компетентна по въпроса и очаквам и нейното мнение.
Вземете си Фуджитцу, за стая от 18 квадрата имаме 9-ка, но моделът вече го няма, сега има по-нови модели, купуван е 2011г и не е мръднал. Имаме 3 такива. Само миналата есен имахме проблем с външното тяло на единият, нещо не топлеше и мигаше, оказа се че е влязла стоножка върху платката и се е изпържила, но тази стоножка ми струваше 200лв ремонт. Други проблеми за тези 5-6 години сме нямали.

# 57
  • Мнения: 10 072
Скрит текст:
Климатикът ни се развали и да не пускам нова тема, да използвам тази: препоръчайте ми модел климатик на Дайкин или Mitsubishi ( добър климатик, на разумна цена) за стая 18 кв.?
 Става дума за става дума за южна стая в панелен блок в София.
Знам ,че Шани е компетентна по въпроса и очаквам и нейното мнение.
Вземете си Фуджитцу, за стая от 18 квадрата имаме 9-ка, но моделът вече го няма, сега има по-нови модели, купуван е 2011г и не е мръднал. Имаме 3 такива. Само миналата есен имахме проблем с външното тяло на единият, нещо не топлеше и мигаше, оказа се че е влязла стоножка върху платката и се е изпържила, но тази стоножка ми струваше 200лв ремонт. Други проблеми за тези 5-6 години сме нямали.
+1 Peace
Мисля, че сега има само 12-ки, но познатите, които си взеха и те са доволни.
Аз имам 9-ка от 2013 г.

# 58
  • Мнения: 47
сега се внасят втора употреба големи професионални инверторни климатици, и това е опция според мен .
Иначе в технополисите всичко е китайско и е едно и също и се прави на едно място и само табелките сменят

# 59
  • Мнения: 4 428
сега се внасят втора употреба големи професионални инверторни климатици, и това е опция според мен .
Иначе в технополисите всичко е китайско и е едно и също и се прави на едно място и само табелките сменят


Това тотално не е вярно!

А що се отнася до големите машини - повечето заводите и на тях са в Азия...

Общи условия

Активация на акаунт