Евтин, но качествен климатик

  • 50 497
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 708
втора употреба големи професионални инверторни климатици, и това е опция според мен .
А за какво ми е професионален инверторен климатик, за домашна употреба? Тук обсъждаме климатици за домашна употреба. А винаги е по-добре нов с гаранция /3г бяха моите/ отколкото втора употреба, не само за климатици, за всичко.

# 61
  • Мнения: 47
защото професионалните са направени както трябва затова Simple Smile
топлят както трябва, материалите които са вложени в тях са много по качествени и изпълнението е много по добро , зимата не замръзват

# 62
  • Мнения: 4 428
защото професионалните са направени както трябва затова Simple Smile
топлят както трябва, материалите които са вложени в тях са много по качествени и изпълнението е много по добро , зимата не замръзват

И това не е вярно!
Ако си купиш свестен климатик за вкъщи, пак ще ти топли и няма да замръзва.

Но като си купуваш скапана машина, няма значение дали е предвидена за малки помещения или е от големите машини - и двата варианта дават еднакви проблеми.

# 63
  • Мнения: 4 708
Нашите Фуджицу не са ми замръзвали за тези 6 години, така че съвсем не е вярно това за професионалните. А не е като да е нямало зими, първата година за седмица паднаха до -20 градуса, а тази зима знаете как беше, цял месец не се качи над 0-та, че даже и -25 беше няколко нощи.

# 64
  • Мнения: 5 820
   Интересна тема е наистина. Ще я следя с интерес. Преди два дни с майка ми обсъждахме да си купим най-после климатик, защото през лятото е един ужас, но не можем да си позволим климатик с японската марка Fujitsu. Чела съм и съм чувала много добри отзиви за тази марка и също така е икономична. Най-важното в едни климатик е да бъде икономичен и да не натоварва бюджетът на едно домакинство.

# 65
  • Мнения: 4 708
   Интересна тема е наистина. Ще я следя с интерес. Преди два дни с майка ми обсъждахме да си купим най-после климатик, защото през лятото е един ужас, но не можем да си позволим климатик с японската марка Fujitsu. Чела съм и съм чувала много добри отзиви за тази марка и също така е икономична. Най-важното в едни климатик е да бъде икономичен и да не натоварва бюджетът на едно домакинство.
То зависи и колко пари имате, но евтините после харчат повече, като ток. Пример давам ние с Фуджицу зимата го държим на 23 градуса и е точно толкова, съседите под нас са с Хайер същият апартамент, същата стая държат техният на 28 градуса, за да стане 24. Естествено, че при тях харчи повече от нашият. И комшията всяка сутрин го чука с една пръчка да падне леда  #Crazy, нещо което даже не мислех, че може да съществува. Така че внимавайте какво купувате. Но пък ако ще ползвате само лятото, поне няма да махате ръчно леда от външното тяло  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 19 502
Аз имам климатици вече четвърта година - Фуджицу, и Мицубиши, вторите се справят по-добре, но бяха и по-скъпи. Едното Фуджицу се наложи да го размразявам за около 30 минути - включих на охлаждане, за да се затопли външното тяло и се получи.
А за Gree аз съм чувала много добри неща, амбициозни са и например имат много симпатичен дизайн на вътрешното тяло, там, където ходя на йога такъв климатик охлажда и затопля едно огромно помещение успешно.

# 67
  • Мнения: X
Ние преди няколко години купихме инверторен Мидеа, беше около 950 лв. с монтажа, промоция май. Тъй като покупката беше инцидентна и наложителна, не бяхме готови да дадем повече от 1000 лв.
Като чух Мидея, лошо ми стана, навсякъде четях за тах, че са абсолютни боклуци. Техникът обаче ни увери, че тази серия са доста качествени и няма оплаквания от тях. Три години изкарахме, нямам никакви проблеми- топло е зимата, охлажда лятото, сметките са ниски. Малко по-пестелив е Панасоника в другото ни жилище, но там и стаята е доста по-малка. Панасоника го взехме за около 1400 лв. с монтажа. И двата са 12, но конкретните им модели не мога да кажа.
Специално за Мидеята, всички познати и роднини ни казаха, че сме луди и едва ли не почнаха да се хващат на басове, на кой ден ще се развали. Е, не е мръднал досега.
Така че, хората които са ограничени финансово бих посъветвала да не се изхвърлят много-много при покупката на климатик. Смятам, че и за 900-1000 лв. може да се намери сносен инвертор, който да върши добра работа.

# 68
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Имам 3 броя Осака, не са инверторни върти ми се в главата нещо сплит- система. Два от които се ползват по 6м. в годината, другия се ползва целогодишно като само му сменяме режима на работа. Никога не са се чупели и замръзвали, на около 10 години са вече. При нас температурите падат драстично зимата и точно този е и от северната страна разположен.

# 69
  • Мнения: 4 708
Така че, хората които са ограничени финансово бих посъветвала да не се изхвърлят много-много при покупката на климатик. Смятам, че и за 900-1000 лв. може да се намери сносен инвертор, който да върши добра работа.

Точно толкова ни излезнаха Фуджицуто. През програмата "Енергийна ефективност"  Wink

# 70
  • Мнения: 1 483
Включвам се, че и аз се оглеждам за климатик.
Само да вметна, не бъдете предубедени към "кучите марки", те също вършат работа. В предната квартира изкарах 2 зими с някакъв Хайер - никога не е имало проблем да стопли. Настройвах го на 21 градуса, в стаята бяха реални 22-23. Никога не е замръзвал.
При родителите ми има един стар Осака, той е сигурно на 11-12 години. Като мина 8-та година почна да позамръзва и един път се повреди.
Единственото кофти е, че не са твърде икономични. За отопление могат да направят доста сочни сметки.
Аз лично търся само за охлаждане, така че сметките не са ми проблем. Peace

# 71
  • Мнения: 4 428
С куче марките винаги важи едно (няма значение дали е климатик, печка, пералня и т.н.) - стискаш палци и бъркаш в "торбата със змии" със затворени очи, пък какъвто ти е късметът  Wink
Но ако ще се купува техника с идеята да се експлоатира много - целогодишно, с доста натоварване, не е сериозно да се купува нещо случайно...
Ако ще е за вилата, или ще е машина, която ще се използва инцидентно - компромисът е разбираем.
Но всеки сам си решава. Но като си купувате подобна марка техника, разпитай сериозно как стои въпросът със сервиза им  Wink

# 72
  • Мнения: 34
Да побутна темата.Та питането ми е за Дайкин,излиза че са китайско производство,което ме дърпа назад,но тъй като нямаме опит с марки да се изкажат имащите.Ето нещо,което загледах DAIKIN FTXV35AB.
Аз съм с Дайкин. Много съм доволна. Не бих го сменила с друг. Ще видя кой е модела по-късно. Заслужаваше си инвестицията. Дайкин не ги правят в Китай!

# 73
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 119
Виждам, че темата е стара, но ми трябва спешно мнение за този климатик и най-вече  шумен ли е ? Ще се ползва за охлаждане.

https://www.technopolis.bg/bg/Invertorni-Split-sistemi/Invertore … CHSD-KEI/p/650314



Общи условия

Активация на акаунт