Целулит - 8 тема

  • 132 663
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 541
 Избягвам да мажа сгъвките на краката зад коленете и вътрешната част на краката ми с гела на Кройтерхоф , просто бях се побъркала от парене сигурно около час , иначе добре попива при мен.

За твърдия целулит , който имам мислите ли , че би намалял без специални процедури или задължително трябва външна намеса  newsm78 достатъчно ли е правилна храна , вода и домашни масажори , суха четка ....?

# 676
  • Мнения: 331
И все пак има ли антицелулитни кремове , които имат наистина ефект или всичко е само реклама ?  Thinking Аз съм скептично настроена към тези кремове .. целулита е много упорит .. Най - доброто средство е диета , много вода и спорт . Ако само си мързелуваме и ядем , какъвто и крем да ползваме мисля , че няма да има ефект  Laughing

# 677
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Козметиката има нищожен ефект. Може да спомага при другите грижи.



...
За твърдия целулит , който имам мислите ли , че би намалял без специални процедури или задължително трябва външна намеса  newsm78 достатъчно ли е правилна храна , вода и домашни масажори , суха четка ....?

За жалост, само това не е достатъчно.

# 678
  • Мнения: 3 480
Назад в тази и предишните теми много е обсъждано, специално Алена е дала толкова много инфо.
Комплексни усилия с диета; много вода; избягване на кафе, мазни, обработени храни, претоварване на бъбреците и стомаха, алкохол; много фибри, свеждане на солта до минимум, упражнения, масажи, процедури, движение (избягване на продължително седене на бюро). Важни фактори са наследственост, хормони, резки вариации в теглото ...
При мен лично само кремовете не действат. От прочетеното до момента мисля да опитам с Венус легаси/фрийз и ако видя ефект да включа това, което ме посъветват на място.

# 679
  • Мнения: 735
А някой конкретна действаща диета?
Останалото е ясно- упражнения + масажи.

# 680
  • софия
  • Мнения: 1 707
А някой конкретна действаща диета?
Останалото е ясно- упражнения + масажи.

Вода над 2-3л на ден.
Закуска :мюсли 2с.л. с кис.мляко(аз си го квася моето заради детето).
3 сварени яйца от които махаме 2 жълтъка ,малка филия ръжен хляб.
Плод,50гр кисело мляко и 1л.мед.
Палачинка от 3 белтъка със семена.
Обяд:
Месо 150гр -редуваш телешко,пилешко,пуешко +салата(150-200гр)/задушени зеленчуци само с вода и 1ч.л зехтин.
Следобедна закуска:
Кис.мляко
Плод
Ядки-сурови(50гр)
Вечеря:
Риба/морски дарове +салата.
Ако е ранна вечеря след 22ч може да се пие чист протеин за сваляне на кг.
Това е горе -долу моя хранителен режим.
Пия и добавки ,но и тренирам 4-5пъти седмично.Водата е много важна,чай и фрешчета, също може и една две кафета на ден.
Успех 😀

# 681
  • Мнения: 90
Здравейте на всички

Някой може ли да ми каже салон в София, където правят добър антицелулитен масаж (по възможност ръчно)? Разглеждах първите теми, но те са от 2008 и не знам колко е актуална информацията. Вече под път и над път има козметични салони, а досега не съм била в такъв тук в София и ми е трудно да избера. Ще съм благодарна, ако някой ми препоръча място, от което е останал доволен.  bowuu Simple Smile Simple Smile

# 682
  • Мнения: 349
Защо казвате, че трябва да се избягва кафето при целулит?

# 683
  • In transit
  • Мнения: 11 826
И на мен ми е интересно защото кафето е естествен диуретук. Аз не съм го спирала, пия по две къси на ден. Може би зависи от дневното количество?

# 684
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Наследствеността е много важен фактор. А относно антицелулитните кремове ,заглаждат кожата. Става мекичка и гладка.
За кафето не знам,ама е станало мода да се отрича употребата му. Аз действам според случая,т.е.,когато ми се пие пия,без да прекалявам естествено. От кафе никога не ми а ставало лошо,но от черен чай припаднах на улицата,така че......

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 13:11 от danilu

# 685
  • Мнения: 3 480
[quote author=TROSHKATA link=topic=929590.msg35233901#msg35233901 date=1498767751]
А някой конкретна действаща диета?
Останалото е ясно- упражнения + масажи.

Вода над 2-3л на ден.
Закуска :мюсли 2с.л. с кис.мляко(аз си го квася моето заради детето).
3 сварени яйца от които махаме 2 жълтъка ,малка филия ръжен хляб.
Плод,50гр кисело мляко и 1л.мед.
Палачинка от 3 белтъка със семена.
Обяд:
Месо 150гр -редуваш телешко,пилешко,пуешко +салата(150-200гр)/задушени зеленчуци само с вода и 1ч.л зехтин.
Следобедна закуска:
Кис.мляко
Плод
Ядки-сурови(50гр)
Вечеря:
Риба/морски дарове +салата.
Ако е ранна вечеря след 22ч може да се пие чист протеин за сваляне на кг.
Това е горе -долу моя хранителен режим.
Пия и добавки ,но и тренирам 4-5пъти седмично.Водата е много важна,чай и фрешчета, също може и една две кафета на ден.
Успех 😀
[/size]

[/quote]

Боже, аз ако ям толкова на ден ще стана поне 60кг от 48 кг newsm78 Но всеки организъм и тяло е различно, явно за теб работи!

Пия по 2 черни двойни еспресота на ден, не мога да спра кафето.

Относно негативния ефект на кафето върху целулита - ако се пие много кафе, защото очевидно вдига кръвното налягане и може да предизвика стрес, което води до тялото да запазва повече мазнина. Рефектира и на циркулацията на кръвта и при голяма консумация на кафе може да предотврати усвояването на полезни съставки от други храни. четох го някъде. Съветваха и да се пие чаша вода преди кафето.

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 13:27 от Stardust@

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Аз пък, когато съм на диета, изобщо не ям зърнени. Не смятам, че са и толкова полезни за организма. Peace

# 687
  • Мнения: 3 480
   Аз пък, когато съм на диета, изобщо не ям зърнени. Не смятам, че са и толкова полезни за организма. Peace

Аз също. Подувам се от всякакви овесени ядки и зърнени, да не говорим, че съм по savory, не обичам толкова сладко, най-много 2-3 парченца сушено манго да хапна. Млечни също не понясям, най-много пармезан в салатата да сложа.

Пържено (палачинки или всичко на тиган ям като глезотия веднъж в месеца).
Закуската ми е обикновено 1 варено яйце.

След6 следобед не се храня, но пия бяло вино. Общо взето не поемама храна от 6 вечер до 8 сутринта и пак имам целулит.
Това не е диета, това е нормалният ми режим.
На обяди вечеря винаги салата и месо или риба или мисо супа.

# 688
  • Мнения: 2 897
Наследствеността е много важен фактор. А относно антицелулитните кремове ,заглаждат кожата. Става мекичка и гладка.
За кафето не знам,ама е станало мода да се отрича употребата му. Аз действам според случая,т.е.,когато ми се пие пия,без да прекалявам естествено. От кафе никога не ми а ставало лошо,но от черен чай припаднах на улицата,така че......
Съгласна. Генът преди всичко.
Относно кафето, до две на ден не оказват влияние върху целулита.
Относно кремовете - има много хубави, от които съм в пъти по-доволна от резултати след масажи.
Не оспорвам чудодейните възможности на венус легаси, разбира се Simple Smile

# 689
  • Мнения: 349
А според вас може ли да се продължи с масажите при бременност? Вместо антицелулитно олио мисля да използвам олио против стрии например, че е по-мазно?

Общи условия

Активация на акаунт