Целулит - 8 тема

  • 132 857
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Кои масажи?

# 691
  • Мнения: 349
В домашни условия с вендуза.

# 692
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Аз правих по време на втората бременност, но бях започнала с тях години преди това, тялото ми беше свикнало и нямах усложнения. Но тези масажи могат да предизвикат кръвоизливи в малкия таз, контракции. Бих посъветвала всеки друг да не ги прави или поне да са съвсем леки Simple Smile

# 693
  • Мнения: 735
Е, то от ясно по- ясно е, че говорим за здравословно хранене - БЕЗ пържене, тестени изделия, шоколадови и т.н.
Относно зърнените-  кафяв ориз и овес. ядки, не  мисля, че са чак толкова пагубни за човек (не че ги консумирам)
И тъй като чета противоречива информация в  нета, да попитам, какво ви е мнението за домашното КМ и изварата? Дали помагат за борбата с целулит или пречат... (понеже аз не ям  месо, а все пак имам нужда от някакъв протеин )

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 15 578
   За киселото мляко – не знам, но да не ядеш месо, за мен е голяма грешка. Лично мнение. Peace

# 695
  • Мнения: 735
   За киселото мляко – не знам, но да не ядеш месо, за мен е голяма грешка. Лично мнение. Peace

Възможно и да е така, но като не мога да ям месо, не ми е вкусно и ми се гади от него, какво бих могла да направя...

# 696
  • In transit
  • Мнения: 11 941
Giftу, по принцип от млечните и специално изварата се задържа вода, което не е добре за целулита.

# 697
  • софия
  • Мнения: 1 707
Момичета не знам защо Ви се видя много като ядене :
1л вода сутрин със 100гр.  закуска
Закуска 2 :-40-50гр+0.5л вода
Обад :150гр.месо и 50-70гр салата
+0.5л.вода
Дл.зак -50гр+0.5л вода
Вечеря 200гр-риба + салата+0.5л вода
Общо са около 600 гр храна- 160см съм 41кг .
Ако тренирате силово повярвайте ,че без ядене не сваляш мазнини.
 

# 698
  • Мнения: 3 480
На мен ми се видя много това с овесените ядки и плодовете ... а и задържам вода. 600 гр храна наистина са много малко. Но аз и не тренирам. Сега като препрочетох само закуската ми се вижда голяма, иначе почти нищо не се яде през деня.
Бях 42 кг след първото раждане, но тогава бях изключително кльощава (според моята структура). Идеалното ми тегло е 45, имам 3 кг, които си останаха след второто и не мога да ги сваля, според мен е от климата, тук е вечно студено, иначе преди лятото в България свалях всяко лято 3-4 кг.

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 15:57 от Stardust@

# 699
  • Мнения: 2 897
  ...да не ядеш месо, за мен е голяма грешка. Лично мнение. Peace
Защо?

# 700
  • Мнения: 735
Благодаря ви момичета! bouquet

Ще имам предвид изварата, да я огранича.

Ами ще наблягам на зеленчуците основно, малко плодове, домашен кефир и от време на време риба.

# 701
  • Мнения: 3 480
Напоследък много се пише за месото, как е пълно с хормони. Аз лично го изпитах на собствен гръб, въпреки, не мога без месо. Според мен е достатъчно да се ограничи месото до максимум 2-3 пъти в седмицата, на мен храна без месо не ми е вкусна. Оказва се, че пилешкото и телешкото са най-натъпкани с хормони. Свинското и агнешкото пък са много мазни. Рибата излиза скъпо да се консумира вместо месо, освен ако не си я отглеждаш сам. Само на зарзават пък не се издържа ... Ядките са полезни и вкусни, но аз имам сенна хрема и сериозно ми дразнят гърлото ...
Месото е нужен компонент от храната за подрастващите, мое мнение е, че е прекалено драстично да си вегетарианец, но имам познати, които от години не консумират месо и видимо са в отлично здраве. На мен соевите продукти са ми ужасно гадни, винаги ги разпознавам и според мен гуменият им вкус не може да замени месото. Лично мое мнение.

# 702
  • Мнения: 735
В жегата ми е добре като съм на зеленчуци, някой друг плод, до 50гр. ядки или семена (сурови и накиснати)  и  КМ/кефир. Иначе през останалото време си ям риба, яйца, извара(която явно ще премахна).  А и аз съм дребна, нямам нужда от много храна.
За разлика от мен дъщеря ми и ММ са ужасно месоядни. Явно сме различни кръвни групи.  Simple Smile

# 703
  • Мнения: 3 480
И аз нямам, но при мен 'жегата' днес е 22 градуса.
Иначе аз много бързо свалям (целулитът също ми намалява), когато температурите са над 25-30 гр. Дори от ядки нямам нужда.

# 704
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Леле като гледам на какви хранителни режими сте ...направо са драконовски.
Аз съм от ужасно месоядните,не признавам ядене ако няма месо,много ама много ми е вкусно и не мога да се лиша от него .
Не мога да пазя диети ,гладна съм постоянно почти и жегите не ми се отразяват изобщо на апетита.
Срам ме е да напиша моя "хранителен режим"....пълен с вредни храни в сериозни количества Embarassed.
Всяка пролет започвам борба с целулита ,тогава увеличавам драстично водата,правя масажи (вакумни у дома,но тази година ги пропуснах,много ме болеше),правя пилинг,мажа с антицелулитни кремове ,опитвам се да се движа повече(не спортувам),опитвам се да редуцирам храненето и да включа поне пресни зеленчуци в менюта си (не ям плодове),ограничавам много солта....почти я махам (това поне не ми е проблем,не обичам солено).
За протокола :висока съм 172 см. и тежа  58кг.

Общи условия

Активация на акаунт