Песен за огън и лед 25 - Unless you take the leap, you’ll never know

  • 65 514
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 363
Здравейте Simple Smile
Аз съм от гледащите сериала, но покрай четенето на темата за книгите, реших да ги прочета. Бих се радвала да ме посъветвате направо от поредицата "Песен за огън и лед" ли да започна или е по-добре да прочета преди това някоя от книгите, които са свързани с тази поредица (видях, че има няколко посочени на първа страница на темата). Съответно, ако препоръките са да прочета първо свързаните с поредицата, моля да предложите в какъв ред да са. Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Не си спомням добре - онзи  рог , който изгори Мелисандра, истински ли беше или фалшив? Flutter
Според мен, ако е имало най-малкото съмнение, че може да е истински, Мел нямаше да го изгори.

За чистката ясно. Хубаво щеше да е Лияна да си каже кое как е било. Правилно ли разбирам според Уики-то Лиана е била 2 години при Регар  ShockedОтделно той може ли въобще да се ожени за нея при положение, че вече има жена.

Може, при Таргариените двуженството е стара традиция.

Здравейте Simple Smile
Аз съм от гледащите сериала, но покрай четенето на темата за книгите, реших да ги прочета. Бих се радвала да ме посъветвате направо от поредицата "Песен за огън и лед" ли да започна или е по-добре да прочета преди това някоя от книгите, които са свързани с тази поредица (видях, че има няколко посочени на първа страница на темата). Съответно, ако препоръките са да прочета първо свързаните с поредицата, моля да предложите в какъв ред да са. Simple Smile
Може да ги започнеш хронологично - първо Принцът, после Принцесата и Кралицата, после Рицарят на Седемте кралства и после Песен за огън и лед. А междувременно да попоглеждаш в "Светът за огън и лед" Grinning

# 32
  • Мнения: 363
Може да ги започнеш хронологично - първо Принцът, после Принцесата и Кралицата, после Рицарят на Седемте кралства и после Песен за огън и лед. А междувременно да попоглеждаш в "Светът за огън и лед" Grinning

Много благодаря Хексе Hug (Добре, че съм попитала за компетентно мнение Grinning мислех да чета Света, после книгите от Песента и накрая останалите) Като ще е, да го направя, както ще е най-удачно  Wink

# 33
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Ako започнеш Света, няма да ти е интересно. То си е енциклопедия, за самостоятелно четене е трудно, но като справочник е безценно. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 670
Правилно ли разбирам според Уики-то Лиана е била 2 години при Регар  Shocked


Аха, две години. А защо се шокираш? По всичко изглежда, че това е бил нейния съзнателен избор.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Правилно ли разбирам според Уики-то Лиана е била 2 години при Регар  Shocked


Аха, две години. А защо се шокираш? По всичко изглежда, че това е бил нейния съзнателен избор.


Шокиращото е, че излиза, че Егон може да е бил заченат докато Регар и Лияна са били заедно.

П.П. Поправям се. Излиза, че Егон е роден преди отвличането. Т.е. е бил около две годишен , когато са го убили, не малко бебе. Thinking

# 36
  • Мнения: 3 670
Да, определено е било така. Но на мен пак не ми е шокиращо.
Мъжете са си мъже, пък той е бил и Таргариен.  Wink

Последна редакция: пн, 04 юли 2016, 13:00 от SANDS

# 37
  • Мнения: 2 850
Правилно ли разбирам според Уики-то Лиана е била 2 години при Регар  Shocked


Аха, две години. А защо се шокираш? По всичко изглежда, че това е бил нейния съзнателен избор.


Шокиращото е, че излиза, че Егон може да е бил заченат докато Регар и Лияна са били заедно.

П.П. Поправям се. Излиза, че Егон е роден преди отвличането. Т.е. е бил около две годишен , когато са го убили, не малко бебе. Thinking
Защо го наричат бебе тогава?  Rolling Eyes
Принцеса Ренис я наричат момиченце, а тя на колко е била? Тивин си спомням, че не знаеше на 2 ли била на 3 ли.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 17 960

Защо го наричат бебе тогава?  Rolling Eyes
Принцеса Ренис я наричат момиченце, а тя на колко е била? Тивин си спомням, че не знаеше на 2 ли била на 3 ли.

Аз на 6 помня че  беше.  Thinking
P.P. на три години е била.

Чичо нещо се е объркал..

# 39
  • Мнения: 3 670
Аз съм останала с впечатлението, че Егон е бил наистина бебе. Хм...Поне за такова го описват.

# 40
  • Мнения: 18 143
извън тезата за хипотезите, предположенията, съмненията и прочие......

ако ще се борави с факти - Stop

няма нито един документ който да доказва че Джон е законен син на Регар - нито такъв документ с който Регар го е признал за свой син, нито такъв с който Ерис гое признал за наследник, нито брачно свидетелство на Регар и Лияна с една дума - нищо.

в същото време Денерис всички знаят, че е законна дъщеря на Ерис и сестра на Визерис от кралицата . Визерис който даже Ерис е поготвял да смени Регар в качеството на престолонаследник. Със или без дракони правото на Денерис в момента би трябвало да е по-силно от това на което и да е копеле.

Вече ако се появи свитедетлство, че Джон е законен син на Регар тогава нещата стават други. И под свителство нямам предвид спойлер от филм или фен-хипотеза, а Мартин да го напише. Всичко друго е ала-бала-портокала. Да, Джон е много по-стабилен, и се е учил от много по-добри учители в сравнение с Дани. Но претенцията му не може да си мери с тази на нейната, нищо че е жена.

иначе ако тръгнем по обратната логика Едрик Буря трябваше да има по-голяма претенция от Станис като син на Робърт, ама не е така - копелетата не важат.

# 41
  • Мнения: 18 143
 ако добре си спомням когато умира Регар, Визерис е едва на 6 години - твърде млад  за да поеме "тежестта на короната" според Пицел. Егон е на  2 години, Денерис още е прашинка в корема на майка си, а Джон тъкмо е на път да се роди.

# 42
  • Мнения: 1 604
И измежду вдички тези деца с неясна възраст се питам Роб кога е роден? Защото Кейтлин има притеснения да не би децата на Джон да предявят претенции към ЗХ. Аз също имам спомени, че Егон е около 2 год, когато уж го убиват. Ако е на толкова не е проблем да е наричан бебе. В различните държави имат различни разбирания докога едно дете е бебе. В Англия примерно е до 24 месеца.

# 43
  • Мнения: 2 850
Кой знае Мартин какво е измислил в крайна сметка.

Изобщо в книгата как ще се стигне до мерене на претенции между Джон и Денерис, като има Егон?

Роб не е ли малко след Джон?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 17 960
В книгата е ясно, че най-голяма претенция има най-силния.
Просто между нас си обсъждаме правните страни. Laughing

Роб е роден след падането на Кралски чертог, някъде преди вдигането на обсадата над Бурен край.

Общи условия

Активация на акаунт