Песен за огън и лед 25 - Unless you take the leap, you’ll never know

  • 65 517
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 147
по принцип освен Егон в книгата има и Тирион, а за него се подозира че е копеле на Ерис. Освен това въобще не е ясно дали Егон е истински.
много е сложна цялата работа с претенциите. Но ако гледаме претенцията според правото а не според силата, т.е. изключваме копелетата като Джон и Тирион, Блекфирите или недоказаните принцчета като Егон, който се появиха от Нищото - то претенцията на Денерис е най-истинска, тя е законна сестра на Регар, а всички други са по-назад.

АКо пък гледаме от точка на силата, тя пак е най-отгоре защото има три дракона.

Разбира се много ще се променят нещата ако Джон стане законен Тарг, или пък Тирион стане такъв или пък  ако се докаже че Егон е онзи Егон за който се представя.......но сега-засега това са хипотези, фактите са в полза на Дани.

След всички тези герои се нарежда Станис - той също има Таргариенска кръв - и най-накрая е претенцията на Ланистърите и Тирелите.

# 46
  • HH
  • Мнения: 3 257
Джони тия безкрайни пледоарии защо не си ги записваш и съхраняваш на друго място? Тирион кой ще го подкрепи, Станис е на ръба на оцеляването, а Джон не искаше да става Лорд командир, какво остава за крал на Вестерос  ooooh!

# 47
  • Мнения: 1 031
Разбира се много ще се променят нещата ако Джон стане законен Тарг, или пък Тирион стане такъв или пък  ако се докаже че Егон е онзи Егон за който се представя.......но сега-засега това са хипотези, фактите са в полза на Дани.
От гореизброените само Егон има претенции за трона.
Джон Сноу си е северняк, неговата задача е да се бори срещу ББ. Ще бъде чудесно ако се съберат с Ария.  Praynig
Много нелогично е цял живот да си Старк и изведнъж, само защото имаш таргариенска кръв, да се почувстваш от рода на Драконите. Прекалено е свързан със Севера и ценностите и вярата на Старките. Не вярвам и в това, че той е потенциален ездач на един драконите, ако беше нямаше да получи вълчак.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Много сте категорични с Джон.  Wink

Той ЛК на Стража уж не искаше да става, ама стана. И лорд на ЗХ не искаше, отказа на Станис, но в сериала и такъв стана (че и крал на Севера)
Защо решихте, че единствената му мисия е да бори бродниците? Това е задачата на Бран.
А след като умре вълчището му, нищо чудно да получи дракон.

# 49
  • Мнения: 1 604
Аз понеже преминавам в отбор А+ Е= Д, предпочитам Джон да получи Зора вместо дракон. Повече ще му отива.

# 50
# 51
  • Мнения: 3 670

Ашара и Едард ??? Поясни или да продължавам да налучквам?

# 52
  • Мнения: 1 604
Да, точно. Ашара и Едард.

# 53
  • Мнения: 380
Не мисля, че има защо да се спекулира повече за родителите на Джон. Точно това в сериала надали ще променят, тоест имаме си потвърдена теория. Поне според мен е излишно да се разискват другите възможности повече.  Peace

# 54
  • Мнения: 18 147
 аз изобщо не  съм категорчен с Джон по отношение на това какво иска или не иска, само отбелязвам, че досега нямаме свидетелство за неговата законност в книгата- Във филма може да има всичко, аз отдавна съм казал, че филма за нищо го нямам.

ако приемем, че Джон е копеле на Регар, а Тирион на Ерис  и че Егон най-вероятно е подменен Блекфир - каквито податки има - претнциите ще са

1Денерис Таргариен
2. Тирион
3. Джон
4. Егон Блекфир
5. Станис
----------
после по претенция би трябвало да е  Едрик Буря, но и да  я заяви никой няма да обърне внимание на неговата претенция, така че направо идват претенциите на децата на Ланистърката.


Джон и друг път съм казвал, че е гъвкав, но като цяло в книгата показа, че не би узурпирал името Старк. Първо щеше да да се чувства като предател спрямо Санса и Аря, второ щеше да излезе, че е желал смъртта на  Роб, трето трябваше да отхвърли боговете на баща си и четвърто - да подвие крак пред чужд владетел. никой нормален васал на Старк не би го признал, след като им е наложен отвън. Освен това Джон не е Теон, да влезе с армия ЗХ и да се обяви за Лорд на ЗХ.
За да го направи - да се обяви за господар на ЗХ - според мен трябва според мен поне една от двете му сестри - Санса или Аря - да му каже, че му делегира собствените си права, иначе би било нелогично развитието му като герой.

# 55
  • Мнения: 1 961
За мен може би момента в който Джон разбере коя е майка му ще е най-велик. Толкова питаше и разпитваше жива ли е, коя е. Дано да се разбере в шеста книга. Не мога да чакам повече. За него обаче ще е голям шок да разбере, че Нед не му е баща.То така май няма право на претенции за Крал на Севера. Може пък в гробницата на Лиана да има доказателства, че е законен. Иска ми се да е така, макар че и на ЖТ не го виждам. Хич няма да е годен за управление

# 56
  • Мнения: 1 604
Този път съм съгласна с Джонито. Плюс това многократно се повтаря колко Джон приличал на Нед и визуално и по характер, а едни от основните качества на Нед е че е верен и справедлив.
Все още не мога да преглътна, че най- обсъжданата теория в историята е потвърдена от сериала. Затова се надявам издателите да натиснат Мартин и да извади коза от ръкава.

# 57
  • Мнения: 18 147
 ако разбере че майка му е Лияна - и Нед не му е баща определено би трябвало да е шок за него.   Shocked Въпрос е колко ще е голям шокът, ако стане по-мрачен на фона на това че ще оживее (ако оживее). Но шок ще има.

Въпреки това не мисля, че  решението - "ставам Крал на Севера" може да го вземе от раз.  и да разбере че е копеле на Лияна и Регар, пак ще е копеле т.е. няма да е Старк, нито Таргариен, а  Сняг, просто ще има повече основания неговата претенция. Освен това по-това време би трябвало поне една от двете му сестри да се е появила - най-логично да е Санса - и едва ли ще вземе да тръби "Аз копелето  на Лияна съм Кралят на Севера".
сега ако се навържат събития

1. Някак си се открие  завещанието на Роб
2. Стане ясно че Джон е син на Л и Р
3. Джон спечели битката за ЗХ

или пък Станис узакони Джон преди да умре или пък го обяви за лорд за ЗХ, това ще промени много нещата.

но към сегашния момент, не очаквам новината, че Лияна и Регар са му родители сама по себе си да промени нещо. Джон първо трябва да свикне с мисълта, че не е умрял (ако не умре), после да мисли за сражение, после че Нед не му е баща и едва тогава идва другото.


 претенция може да има за ЖТ, отколкото за крал на Севера, Денерис и Тирион на практика не са му никакви. Денерис може да му е леля, но само е чувал за нея и толкоз, с Тирион се видяха веднъж за два-три дена и знае че е женен за Санса, не по нейна воля, пък и е Ланистър по име. няма причина да ги обича, както би обичал семейството на Нед - Аря, Бран, Рикон и дори - Санса.

Засега подкрепя Станис в неговата претенция, но за мен в шеста книга Станис ще умре и Джон със своята претенция ще вземе войската на Станис - основно диваци  и северняци, а Давос и рицарите ще го последват от немай къде.

П.С. При положение че Едард бе Лорд на ЗХ  и Гарант на Севера, а Роб Старк не успя да седне на ЖТ и да се легитимира като Крал на Севера, титлата Крал на Севера е твърде спорна.  самият Станис също искаше в ролята си на Крал да дава титлата Лорд на Зх и Гарант на севера, но не признаваше Кралската титла, Ланистърите също не я признават, не виждам как Джон ще се обяви за Крал на Севера?

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 11:17 от Джон Сняг

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Понеже мисля, черазсъжденията ви се развиват в грешна посока, се чувствам длъжен да ви напиша един  по-дълъг пост.  Mr. Green

ДЕНЕРИС
Скрит текст:
Тя е единствената, която не трябва да доказва произход!
Единствената с реални права над ЖТ! Висерис е законно коронясан от законната кралица. Това не се е случило в изгнание, а на територията на Вестерос, преди да е свършила войната. Таргериан продължават да държат Драконов камък 9 месеца след падането на КЧ. Вероятно са щели да го продължат, ако бурята в ноща на раждането на Денерис не е унищожила флота им.
От другите претенденти Егон е менте 99,99%, Тирион й служи, за Джон най-долу...

ДЖОН
Скрит текст:
Разсъжденията какво има право или какво смята да наследи са напълно безпредметни.
Единствената функция на Джон е да организира Севера срещу ББ. Функцията на Бран е да го направлява и по лично мое мнение, той не се справя много добре.
Не знам защо са тия драми кой ще наследи Севера?!?! Той е напълно обезкървен и в разруха, заплашен от пълно унищожение от враг, от който бягаха 100хил. диваци. Едва ли Джон може да събере 3-4хил. и едва ли може да изхрани и половината.
Предполагам, че всички ще се съберат в ЗХ в отчаян опит да оцелеят.

ВАЖНО
Искам да обърна внимание на два факта, които са пред очите всички:
1. Надявам се всички да сте приели, че Джон е на Лиана и Регар и той Е ОП!!!
Преди да го гласите за ЖТ обаче забележете, че говорим за ОБЕЩАНИЯ ПРИНЦ, а НЕ за ОБЕЩАНИЯ КРАЛ!!!
2. Факта, че говорим за Бран от бъдещето, говори че ИМА БЪДЕЩЕ!:)))

# 59
  • Мнения: 18 147
 Веско, една дребна забележка.

Бъдеще не може да няма, въпросът е какво е то.
възможно е да съществува бъдеще в което тронът принадележи на Краля на нощтта или пък да има бъдеще в което  Желязната банка изкупува всички земи във вестерос. Друг е въпросът дали бъдещето ще е с Хепиенд.

За Денерис си напълно прав - с едно изключение. това се служиш на няского, не значи че по-късно не можеш да заявиш претенция ако обстоятелствата се променят, стига претенцията ти да е достатъчно основателна. И Джон служи на Станис, но се съмнявам нещата да останат така.

Общи условия

Активация на акаунт