Клиника Малинов - клиниката със сърце :) (12)

  • 43 790
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 95
Имала ли е някоя успех с ТВЛ, при условие, че мъжът й е имал лоша спермограма?

# 31
  • Мнения: 19 689
Имала ли е някоя успех с ТВЛ, при условие, че мъжът й е имал лоша спермограма?
Ама ти очакваш ТВЛ да ви реши проблемите и да заченеш близнаци от раз. Разсъждаваш погрешно Peace АКО се случи зачеване, ще си щастливка. ТВЛ е с диагностична цел, за да се види как да продължите.

# 32
  • Мнения: 5 894
jolajo, недей сравнявай мъжки фактор с женски. Това, че при мъжа ти има проблеми не изключва такива и при теб.  Никой не е застрахован от ендометриоза, полипи или хидросалпингс. А всички те може да се открият, потвърдят и премахнат само при лапаро. Почти при всяка лапароскопия има разни находки. Много рядно се случва нищо да не се открие. Аз лично имам две ТВЛ, ще направя и трета, ако се наложи. След първата забременях спонтанно. След втората не се получи, но даде полезна информация за последвалия ин витро опит. Разбира се моя случай е много по-различен. Предвид, че сме с неизяснен стерилитет така или иначе щях да стигна пак до нея в търсене на отговори. И ето постави се на моето място, при което мъжът няма лоша спермограма и пак нещата не се получават. А пък на мен също уж нищо ми няма, ама  не става Crossing Arms
По-добре едни пари предварително, а не след няколко пъти по толкова и разбита психика. Не знаеш как ще те завърти живота и кога ще ти се усмихне щастието. Наличието на един проблем не изключва друг. Нещата се променят с месеци.
Съветвам те да почетеш по-задълбочено за АРТ процедурите. Да проучиш емоционалните, финансови и технически аспекти. Да разгледаш статистиките за успех.

# 33
  • Мнения: 3 126
Jolajo,
Док ти е казал, че сте за инвитро, заради мъжки фактор. При ТВЛ ще се изясни напълно ситуацията при теб, а и ще имаш по-голям шанс за успешно инвитро.

# 34
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
С и без ТВЛ ин витрото явно не ви мърда. Вече ТВЛ може да увеличи шансовете с по-добра лигавица, да се проверят тръбите и ако има проблем да се отстрани или да се знае за евентуален проблем. Страшно си е за начало, но е максимално бързо и с най-добра оценка за състоянието на тръбите .

# 35
  • София
  • Мнения: 5 193
Калчев е последният лекар, който ще ви насочи към инвитро, ако нямате сериозни показания за това. Peace

# 36
  • Мнения: 3 126
Калчев е последният лекар, който ще ви насочи към инвитро, ако нямате сериозни показания за това. Peace

Подкрепям напълно! Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 1 152
Калчев е последният лекар, който ще ви насочи към инвитро, ако нямате сериозни показания за това. Peace
И аз подкрепям напълно това. Мога и пример да дам. На нас нито за минута не ни заговори за инвитро преди аз да повдигна темата. Дори се наложи лек натиск да наложа, за да се навие за ЕЦ след 3 месеца следени при него на овулацията и хормони. Просто много искаше да стане естествено и ми каза, че рядко подхожда бързо към това предложение, защото не всички хора са готови за него, чисто емоционално, и затова внимава. Аз веднага бих се съгласила на ТВЛ . Когато бях при него за пръв път погледна ЦС и каза, че му е достатъчна. Гледа и диска, и снимките. След това аз го попитах дали не се налага да огледа той да огледа отвътре неща, с въможноостите които предлага клиниката и той, но док каза, че за момента не вижда индикация за това. А аз бях отворена вече и дори готова да кажа - лягам под ножа. Crazy

Моят съвет към теб, Jolajo, е подобен на този, който ти е дала Кристи. Седни, прочети малко за АРТ, подготви се, избери си дали ще се довериш на лекаря си и действай. Щом на първичен преглед ти е предложил толкова много неща, които аз с натиск получих от него, значи има причина. За справка: ние правим опити за бебе от 2 години и още се ядосвам, че изчаках толкова. 4 години е много време...не знам защо така сте чакали. Би ли споделила? Ако ти навлизам в личното пространство или вече си споделила, но аз не съм видяла - извинявай! Може и да не разкажеш.

# 38
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Блингче, памперси да искаш   Hug /някои хора току-що прескочиха кошарата и ми извадиха един клавиш в опит да ти пишат  Naughty/
Само какво ти се пише, ако знаеш  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 1 152
Леле, Перу...сега ти гледам лентичката. Че тя гостожицата е станала на 1 година. Все едно беше вчера, докато следях постовете ти в ИБ темата и се вълнувах, когато отиде да раждаш. 1 година...времето просто лети. Да ви е жива и здрава. bouquet

# 40
  • Мнения: 6 040
Цоп.  food010  Докато прилегна пред лаптопа след тежкия работен ден и сте изписали 3 страници.  smile3523
Много сладоледена тази темичка. Чак на мен ми се прияде сладолед, дето не обичам чак толкова много /моля, не ме замеряйте с камъни  Joy/.
Jolajo, добре дошла. Решението дали да се подложиш на ТВЛ си е изцяло твое. Трябва да прецениш на какво си готова за мечтаната рожбичка. Според мен съвременната репродуктивна медицина залага много на диагностичните процедури и по този начин спестява на пациентите много страдания. Едно е да се действа, когато доктора има поглед отвътре и знае в какво състояние е репродуктивната ти система, друго е когато се разчита само на един ултразвуков преглед. Успех от мен и дано вземеш най-правилното решение.  Peace

# 41
  • Мнения: 5 894
Перу, някои хора трябва да приличат на борбените си майки Hug Аз си предчувствам как ще ми се падне някой бяс, на който едва ще смогвам. Като съм била примерно и кротко детенце цял живот ще ме компенсира хубаво Laughing И кучето, което можех да си избера, се падна най-голямото диване, та представям си детето какво ще е. Само по възможност да е момиченце Praynig Док, както прави хубави моми, да има късмета да обърка при мен ще го преследвам до дупка за женско Mr. Green
Памперсите трябва да ги махате вече, но може да наминаваш от време на време и ни замеряш с някоя играчка.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 160
Блингче, благодаря за новата тема Heart Eyes Да е много сладоледена и късметлийска за всички Hug

# 43
  • Мнения: 470
Блингче, благодаря за прекрасната  тема  Hug и за указанията тези дни отсъствах и съм ви изпуснала. Сега ще наваксам с четенето. Simple Smile

# 44
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Люксен, то времето минава  Naughty
Блинг, акаме в гърне вече. Но си е диване, спор няма, стискайте всички зъби от сега за по едно такова  Party

Последна редакция: сб, 09 юли 2016, 23:05 от perunika

Общи условия

Активация на акаунт