Предстои ми инсеминация - Тема No 23

  • 61 339
  • 765
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте. Следя темата от известно време, но не се бях престрашила да пиша. Сега мисля да поправя тази грешка, като се обърна към Вас с малко въпроси и притеснения. Предстои ни инсеминация, имам част от изследванията, други ще правим тепърва. Притесняват ме няколко факта, това че съм със стара инфекция на хламидия IgG 1.95  (>1.1 пол) което според лекаря няма нужда от лечение, а дали е така? също така съм с една нагъната тръба, другата е добре, има ли други в подобна ситуация... newsm78
Как сте правили инсеминацията, със стимулация или без допълнителни лекарства, кое е по-добре. Съжалявам, дълъг стана поста, но ми е за първи път и съм меко казано объркана. А и не на последно място, някой в Щерев правил ли е инсе, как е, доволни ли сте, ако имате и други препоръки ще съм благодарна! bouquet

Направи си ДНК на цервикален секрет за хламидия, микоплазма и уреаплазма задължително!!! Чак тогава премини към следваща стъпка. БИт ти препоръчала да направите опит на естетсвен цикъл и ако доминантния фоликул е откъм нагънатат тръба, да не правите нищо Peace Как е спермограмата?

# 586
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора. Ще попитам като отидем при лекаря за тези изследвания и ще ги направя , спермограмата е добре 7% морфология, с 54% подвижност, ММ се консултира с Кацаров и той заяви, че няма проблеми с тези показатели. А относно тръбата, досега овулация откъм тази тръба не съм имала, винаги е от другата страна, и аз предпочитам на ЕЦ да бъде.  bouquet
В Щерев правят ли ДНК тест за посочените?

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 16:42 от Foxy*girl

# 587
  • Мнения: 101
Аз изцяло вярвам на моя док. И не слагам нищо казано от него под съмнение, затова ти препоръчвам инсеминацията да е стимулирана. Малко неприятно е, но се преживява. Не се занае обаче твоя док как ще процедира. А за lgG до колкото съм запозната след инфекция тези показатели спадат бавно и ако док е сиг., че инфекцията е стара е решил да не те тъпче с хапчета. 

# 588
  • Мнения: 332
Здравейте  момичета , да се включа и аз Simple Smile В петък ми предстой първа инсеминация, днес  ( на 9-ти ден от цикъла ) доки ми постави 150 единици менопур и за утре още 150. Имам един доминантен фоликул 13 мм .Само това ще ми е стимулацията и съм малко притеснена дали е достатъчно. . Вече две години ходим по мъките и сега много се надявам да видя заветните две черти ( точно за свети валентин да изненадам мъжлето ).

# 589
  • Varna
  • Мнения: 57
Добре дошли момичета и дано никоя от нас не се задържа дълго тук и още този месец се преместим в отчетните. А за притеснението е ясно че винаги ще го има, както и надеждата и вярата всичко да се случи така както сме искали сега и веднага. Просто ще се въоръжим и с малко търпение.

# 590
  • Мнения: 101
Сега се сетих да питам момичета вас преди инсеминация караха ли ви да пиете вода за да ви е пълен пикучния мехур

# 591
  • София
  • Мнения: 10 642
Не, тук не се ползва ехограф. Пълен мехур трябва при трансфер

# 592
  • Мнения: 101
Аз питам защото при мен го изискваха и явно от напрежение или по-късно почнах да я пия водата, но не можах да напълня мехура и ми стана неудобно да разпитвам доктора дали е голям проблем, но явно няма да е Simple Smile

# 593
  • Мнения: 6 384
Здравейте момичета. Тъй като се съмнявам, че имам малък проблем с хормоните, въпреки че в повечето случаи имам О искам да ви попитам дали е необходимо преди инсеминацията да посетя ендокринолог да ми ги регулира, или при самата инсеминация ще ги регулират ако се налага?

# 594
  • Varna
  • Мнения: 57
Аз питам защото при мен го изискваха и явно от напрежение или по-късно почнах да я пия водата, но не можах да напълня мехура и ми стана неудобно да разпитвам доктора дали е голям проблем, но явно няма да е Simple Smile

мен не са ме карали, само ме попита дали ми се пишка и аз казах не, но в момента в който отговорих вече усещах как много ми се пишка. Казах и че трябва да отида ,но сестрата каза ,че е по-добре на пълен мехур понеже самия катетър през който извършват инсеминацията се поставя по лесно и се вижда по-добре.

# 595
  • Мнения: 3 903
Гейзер, според мен отиди по-рано при ендокринолог. Понякога хормоните се регулират лесно, а понякога трябва доста време. Какво не е наред при теб?

# 596
  • Мнения: 6 384
Последният път като пусках преди 2 г, ЛХ беше малко високо, а пролактина нисък, въпреки че и 2те бяха в граници. Според ендокриноложката тогава всичко било наред ама бебе няма вече повече от 2 год. Прави ми и впечатление че почти всеки път на преглед се вижда някоя и друга кистичка, които в повечето случаи сами се изчистват, а О се вижда че има. И нещо ми се струва че съм с малко по-късна О, и по-къса ЛФ обаче. За последните 6м обаче за 2ри път задържам кисти и това вече сериозно ме притеснява. Гинекологът ми разправя че всичко било наред и че било от годините и от износването на яйчниците и настоява за ИКСИ, понеже сме и с мъжки фактор. Ама аз мога ли да съм сигурна че ако не са във ред хормоните ще ги регулират, или просто ще ми вземат парите и каквото стане. newsm78. А ми се иска и с една инсеминация да опитам първо, че пари за икси ще има най-рано към края на лятото. Sad
     Въпросът ми е повече за инсеминациите със стимулация, може ли да окажат влияние хормоните, или нивата се регулират чрез въпросните медикаменти за стимулация

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 09:41 от geizer

# 597
  • Мнения: 1 669
Не, тук не се ползва ехограф. Пълен мехур трябва при трансфер
Явно е въпрос на виждане на лекаря, защото при мен искаха пълен мехур и използваха ехограф.

# 598
  • Мнения: 3 903
Гейзер, стимулацията обикновено влияе. При мен скочи ТСХ, въпреки че бях на терапия. Отделно имаше ефект, макар и минимален, върхо пролактина. Моят съвет е да си намериш добър ендокринолог и да проверите всичко. Проверявали ли сте тръбите преди да се насочите към инсе? Какъв е проблемът при мъжът ти?

Ние сме с 3.9% морфология. Всичко останало е много повече от отлично, дори SDI теста. Насочиха ни към инсе. Имаме две неуспешни. Сега минаваме към инвитро...

# 599
  • Мнения: 6 384
И при нас морфологията е проблемът, с 4-5% сме, но имаме добро количество, почти 400 мил. Така излиза че имаме приблизително 16-20 мил читави.  Аз затова мисля инсето да е със стимулация, за да се повиши шанса, пък ако ще и многоплодна да е после. На естествен цикъл не бих заложила в никакъв случай при тази морфология. Тръбите са добре, само хормоните останаха.

Общи условия

Активация на акаунт