Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-11

  • 123 613
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 410
Благодаря ви много!

Оказа се, че и още един документ съм пропуснала - Удостоверение за режим на имуществени отношения. Тичах до НАП да го взема. Така като го гледам доста безсмислен ми се вижда, но явно има логика, която ми убягва.  Laughing
За такъв документ дори не съм чувала!За какво е и от кого се изисква?

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 125
Благодаря ви много!

Оказа се, че и още един документ съм пропуснала - Удостоверение за режим на имуществени отношения. Тичах до НАП да го взема. Така като го гледам доста безсмислен ми се вижда, но явно има логика, която ми убягва.  Laughing
За такъв документ дори не съм чувала!За какво е и от кого се изисква?

Ние го вадихме от Имотен регистър, не от НАП. От банката казаха, че се изисква, за да се види дали имаме сключен предбрачен договор или не.

# 47
  • София
  • Мнения: 23 130
Моя е грешката - от Агенцията по вписвания се взема. Но понеже ходих и до НАП, та се обърках съвсем.

# 48
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Освен за предбрачен договор също и за режим на разделност, той може да се подпише и след сключване на брака.
http://kaloianova.com/selected-news/семеен-кодекс-от-01-10-2009г/

# 49
  • София
  • Мнения: 23 130
Аз не мога да схвана логиката защо ми е този документ, при положение, че апартаментът, който продавам, е само и единствено мой. Мъжът ми обаче ще присъства на сделката, защото искат съгласието му.

# 50
  • Мнения: 5 776
Тонка, честито  bouquet

Аз съвсем се опетлах!!! Отидох да декларирам имота в данъчното. Оказа се, че няма как да впишат съпруга ми, защото няма издаден Булстат?!? Та той изобщо не е в България и не се знае кога ще дойде. Значи или правя невярна декларация и после ще подавам коригираща такава след като ММ дойде и си извади документи, или изтървам двумесечния срок. Иде ми да се гръмна вече.

# 51
  • Мнения: 3 062
Булстат е за юридически лица, за физически - чужденци - ЛНЧ /личен номер на чужденец/. Той трябва да има издаден някакъв документ - май бяха за краткосрочно, дългосрочно и постоянно пребиваване в БГ. За различните видове има различни изисквания - причини, документи...

# 52
  • Мнения: 3 062
Сега се сетих още нещо - не е необходимо да се вписва името на съпруга ви в НА. НА на апартамента ни, купен след подписването фигурира само моето име и така съм го декларирала в общината. Но, мъжът ми, както вече писах някъде, си плаща неговата част от данъка. Т.е. той по неговия ЛНЧ има партида за апартамента, друга за колата.

Може би става въпрос за Декларацията по чл. 14? Не съм разглеждала реквизитите, макар че сега и аз трябва да подавам, за да определя кое е основното ни жилище. Оказа се, че само ми/ни се водят апартаменти, но не е посочено основното.

# 53
  • Мнения: 5 776
За лица, които нямат ЛНЧ и не пребивават в България се вади булстат от Агенцията по вписванията, така ми обясниха в данъчното, а и адвоката. Вероятно засега ще го впиша само на мое име и после ще правя корекция с доплащане.

# 54
  • Мнения: 3 062
Това може и да е нещо ново /за Булстат и АП/. Все пак ММ е тук от 2002 г. и явно тогава изискванията са били други.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 271
За лица, които нямат ЛНЧ и не пребивават в България се вади булстат от Агенцията по вписванията, така ми обясниха в данъчното, а и адвоката. Вероятно засега ще го впиша само на мое име и после ще правя корекция с доплащане.
Има и друг вариант - служебен № от НАП. Точно за такива чужденци, които нямат пребиваване. Иска се копие и превод на документ за самоличност, както и едно заявление с вписан в него адрес в България. Можеш да го извадиш с пълномощно.

# 56
  • Мнения: 5 776
Само дето той е по средата на океана и няма да види суша с месеци, та и това не е вариант... Ще го мислим още с адвоката как е най-добре да стане. Благодаря ви!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 125
Само дето той е по средата на океана и няма да види суша с месеци, та и това не е вариант... Ще го мислим още с адвоката как е най-добре да стане. Благодаря ви!

Най-вероятно е трябвало пълномощно да ви изкара да го представлявате пред институциите.

# 58
  • Мнения: 5 776
Вероятно да, стига да знаеш, че ще потрябва и пред кого да служи.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 125
Вероятно да, стига да знаеш, че ще потрябва и пред кого да служи.

При условие, че отсъства дълго време винаги се вади, понеже се налага да се представляват хората.

Общи условия

Активация на акаунт