Красиво и рядко срещано име за момиче с Д

  • 19 882
  • 165
  •   1
Отговори
# 120
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не знам предложено ли е, Делинда от мен.

# 121
# 122
  • Мнения: 206
Моята дъщеря се казва Димана, кръстена е на дядо си Димитър.

# 123
  • Мнения: 273
Аз съм решила че ако имам син ще се казва Даниел, а ако имам дъщеря ще се казва Дарина/Дара или Доротея
(На баща ми Йордан -Данчо)  Mr. Green

# 124
  • София
  • Мнения: 310
Това ми напомня на една случка със сестра ми в която приятеля на свекърва й я заплаши, че щели да й вземат детето и да го прекръстят от Даниел на Йордан, че да имал Р в името и да бил кръстен на баба си. И кво общо има Йордан с Росана- нищо.

# 125
  • Мнения: 49
Дориана

# 126
  • Мнения: 574
Харесвам името Дивна, но не знам дали аз бих кръстила детето си така.
Харесвам и моето име Диана, но почти винаги го бъркат го и казват и пишат с Я.
Харесва ми също така и Димана.
Името Деница е име на дявола, не бих си кръстила детето така. Даже на кръщенето на дъщеря ми в манастира се заговорихме с една от монахините и тя каза че в Русия отказвали да кръстят деца с това име както и с името Диана или други имена на богини.

# 127
  • Мнения: 18 562
Как така на дявола? Едва сега чувам такова нещо. Не го харесвам името Деница,но чак пък на дявола. И да не давали да се кръщават така. newsm78
Дивна грам не ми харесва. Нещо като Крисия и Ахинора ми звучи. Такова, никакво.
 Не бих го използвала.
Дияна и Диана са две разлини имена, има ги и с а и с я. Аз не го харесвам това име много, предпочитам Даяна, въпреки,че пак е почти същото.

# 128
  • Мнения: 574
И аз не бях чувала, потърсих малко и намерих това:
- Луцифер (от лат. \"утринната звезда\") - на български се превежда \"зорница\" или \"деница\", в зваисимост от това дали изхождаме от \"зора\" или \"ден\"

# 129
  • Мнения: 18 562
И аз не бях чувала, потърсих малко и намерих това:
- Луцифер (от лат. \"утринната звезда\") - на български се превежда \"зорница\" или \"деница\", в зваисимост от това дали изхождаме от \"зора\" или \"ден\"

Аааа, ясно.

# 130
  • Мнения: 30
Благодаря ви, че все още давате птедложения,  страхотни сте Simple Smile  Ние все още сме 2в1,  та ине нямаме на 100% За сега май съм се спряла на Деяна,  със умалено Дея,  а защо не и Дани,  стига хормоните при раждането да не измислят друго. Simple Smile

# 131
  • Мнения: 949
Нещо като Крисия и Ахинора ми звучи. Такова, никакво.
 Не бих го използвала.

Ахинора се е казвала жената на хан Аспарух  Laughing

# 132
  • Мнения: 18 562
Казвала се е ама друг път 😃Това е измисленото име на жена му,литературна героиня.

# 133
  • Мнения: 5 259
Никой не знае как се е казвала. Николай Райнов измисля името Ахинора. На мен ми звучи ужасно чисто фонетично.


Не го харесвам името Деница,но чак пък на дявола. И да не давали да се кръщават така. newsm78
Не дават да се кръщават в църква деца, с имена Диана, Деница и т.н. Не че е забранено да се даде това име на децата.
Малко прекалено ми се струва.

# 134
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Диана е име на древна римска богиня на лова.Не е християнско име.
Деница на български има много хубаво значение.Не бих го свързала с дяволи Sick
Дивна ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт